Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 31 minutes ago, Blue Velvet said:

      Ευτυχώς τις ακύρωσα τις ινοφερτ, ούτως ή άλλως δεν είναι για την δική μου περίπτωση,δεν έχω πολυκυστικες.Θα συνεχίσω τα μολερς,το φιλισιν και θα ξεκινήσω το q10,πιστεύω είμαι καλυμμένη 

      Τον πήρα τηλ και μου είπε πως 30mg ημερησίως είναι μια χαρά.Γενικα πάντα ρωτάω,αλλά αυτή τη φορά έκανα βλακεία και αγόρασα βιταμίνες που δεν είναι κατάλληλες για μένα.Ευτυχως πήρα τη φαρμακοποιό μου και τις ακύρωσα,οπότε δεν θα παρω καθόλου ινοφερτ 

      Πήρα τηλ τη φαρμακοποιό μου και ευτυχώς μπορέσει και ακύρωσε την παραγγελία.Μονο το q10 και τις wellman θα αγοράσουμε 🙂Πάλι καλά,τζάμπα λεφτά θα έδινα και δεν μου περισσεύουν κιολας

      Καλα έκανες και τις ακύρωσες και πρόλαβες εγκαίρως ! Δεν φταις από το άγχος σου προσπαθείς το καλύτερο!

      1 hour ago, η ζωή είναι όμορφη said:

      @Eflenew καλησπέρααααααα κορίτσια ακούσαμε κανονικά το μωράκι μασ 127 παλμούς 6 εβδομάδων και 1 ημέρας σασ ψέμα κάθομαι και το ακούω από εκείνη την ώρα στο κινητό. Το κακό είναι ότι έχει μικρή αποκόλληση γι'αυτό και είχε καφέ εχτές σήμερα βέβαια δεν έχει. Η γυναίκα μου θέλει να πάει για δουλειά γιατί δεν μπορεί να πάρει άδεια (δασκάλα) και έχω τρελαθεί δεν θέλω να πάει κάτι άσχημα.

      Πολύ ευχάριστα νέα !!! Μακάρι να καταφέρει να πάρει μεγαλύτερη άδεια η έστω αυτές Τίς μέρες που θα καθίσει να ξεκουραστεί ! 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Σας ευχαριστώ για τις ευχές!!!:D

Κι εμένα μου ζητάνε κουλουράκια και σήμερα βρήκα λίγο χρόνο και εκτύπωσα συνταγές χωρίς αμμωνία μπας και τα φτιάξω αύριο....(χλωμό μιας και θα τελειώσω γύρω στις 8.00 μ.μ. από την δουλειά και θα ονειρεύομαι το κρεβατάκι μου)

Θα τα φτιάξουμε το Μ.Σάββατο μάλλον και θα βάψουμε και λίγα αβγουλάκια για το καλό!

Την επόμενη εβδομάδα έχω άδεια!!!!:D Μάλλον θα φύγουμε μετά το Πάσχα γιατί η γιαγιά μου είναι δύσκολο να ταξιδέψει και θα κάτσουμε όλοι Αθήνα μαζί της.

mamavasia θα σου τηλεφωνήσω αν θα είστε κι εσείς ακόμη στο χωρίο για να βρεθούμε από Δευτέρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

mamavasia θα σου τηλεφωνήσω αν θα είστε κι εσείς ακόμη στο χωρίο για να βρεθούμε από Δευτέρα.

Afroditaki θα είμαι μέχρι το Θωμά στο χωριό αλλά ο σύζυγος θα φύγει την Δευτέρα του Πάσχα .... πάρε με εσύ αν ευκαιρίσεις....μπορούμε να πάμε και στον κλειστό παιδότοπο στην παραλία αν θέλεις!

Α δεν σας είπα και το άλλο....το σκ του Θωμά θα μείνουμε σε παιδική κατασκήνωση χαχα...θα νιώσω πάλι παιδάκι...έχει κανονίσει εκδρομή το φόρουμ του συζύγου....μας φιλοξενεί εκεί κάθε χρόνο αλλά εμείς γυρνάγαμε στο σπίτι μας στο χωριό γιατί είναι κοντά...ε φέτος θα μείνουμε στα σπιτάκια....μπορείτε να φανταστείτε ξασάλωμα τα κορίτσια! Έχει μέσα κούνιες, ζώα, γήπεδα και είναι μέσα στο δάσος...και πάντα μας περιποιείται με φαγητά που του λέμε...με τα δισκάκια μας μικροί μεγάλοι κλπ! θα σας βάλω φώτο!

Ευτυχώς διαβάσαμε όλα τα μαθήματα μας και ξεμπερδέψαμε!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα!

περιττο να σας πω οτι τα τσουρεκια (3 βγηκαν) εγιναν ΤΕΛΕΙΑ!!! χρυσακι κ τζενη ευχαριστω πολυ!!!!!:):):):):):)

αφροδιτακι(να χαιρεσαι το κοριτσακι σου!!!) κ βασια καλο καφεδακι!!!!

αρετουλα προς το παρον μονο μυξα εχουμε, λιγοτερο απο εχτες, για να δουμε! κ εγω σιδερο αυριο, αυγα κ διαφορες αλλες δουλιτσες.

κριστιν κ εγω πρωτη φορα εφτιαξα, (δευτερη μαλλον, την πρωτη φορα ηταν κοκκαλα!) γιναν σουπερ!

μαριαννα τι ωραια θα εχεις τους γονεις σου!

εμας ηρθε ο νονος μας, μας εφερε λαμπαδα παπουτσια κ αυγο, η μικρη ενθουσιαστηκε! ωραια πραγματα φετος!

  1. το απογευμα εφτιαξα σπανακοπιτα
  2. εχω μαζεψει απειρες φορες νεροχυτη
  3. ψευτοσκουπισα κ ψευτοξεσκονισα
  4. καθαρισα μπανιο
  5. συμμαζεψα
  6. εφτιαξα τα τσουρεκια
  7. ετοιμασα την μικρη για υπνο
  8. ξανα μανα νεροχυτη

αυτα τα ολιγα!

σας φιλω!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημερα!

Γιωτακι ,μπραβο για τα τσουρεκια,πολύ χαιρομαι που πέτυχαν.Μακαρι να τα καταφερετε να φυγετε.

Βασια ,στο Σοφικο θα πάτε?

Ειχαμε μια προσφορα να πάμε και εμεις το επόμενο σκ ,αλλα μαλλον δεν θα γινει.

Μαριαννα ,με το καλό να δεχτεις τους γονείς σου.

christine ,καλά να περασετε αυτες τις ημερες!

Eχθες μεχρι το μεσημερι εκανα ενα πέρασμα ολο το σπίτι και μετα πήγα στο μπαμπα μου ,να φροντισω λιγακι το χωρο εκει.Το μεσημερι ηρθε μια κοπέλα και μου εφτιαξε τα νυχια ,πολύ το χαρηκα.

Σημερα συμμαζεψα ό,τι περιττο κυκλοφορουσε και ετοιμαζομαι να πάω στη βαφτιστηρα μου τα δωρα της και μετα για φαγητο στη μαμα μου γιατι εχθες αργα ηρθε η αδερφη μου και δεν την εχω δει ακόμη.

Καλό Πασχα να εχουμε ολοι ,οπως ακριβως το επιθυμούμε!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ απο τις βροχερες Σέρρες!!!!!!!!!

Ειμαι στην δουλεια...σημερα ειναι ημιαργια αλλά παρολο που ρωτησα αρκετα χθες ,δεν μας ειπαν τί ωρα θα σχολασουμε........

Ειναι γιορτες, εχουμε οικογενειες , ειμαστε απλά 5μηνα του εσπα-οαεδ , να βαψουμε κ κανα αυγο!!!!!!! :(

ΠΟΛΛΕΣ ΕΥΧΕΣ ΚΑΛΕΣ ΜΟΥ ΦΙΛΕΣ!

ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ!!

ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ Κ ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ!

ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ Κ ΥΓΕΙΑ!!!

christine Εσυ χαλαρά...να μην κουραστεις κ να μην αναλαβεις να κανεις πολλα!! μονο να φας αρκετα πρεπει!!! κουβαλάς αλλους 2 μαντραχαλέους μαζί σου!!!!!

μαριαννα κ φυσικά επρεπε να ερθει εκει η μαμά σου! αφου ειναι ΥΠΕΡΟΧΟ το χωριο που μενεις!!! δεν ξερω που μενει η μαμα σου αλλά για Πασχα ταιριαζει καταπληκτικα ενα μερος σαν το δικο σου!!!!!

αν δεν βρειτε σφαξτε του γειτονα!!!!μουαχαχα!!!!

υοτου Συγχαρητηρια για τα τσουρεκια!!!!!!!! ε υ γ ε !!!!

μπραβο!!μεγιά τα παπουτσακια!!!

μαμαβασια κ αφροδιτακι καλέ ειστε συντοπιτισσες? απο το ιδιο χωριο??? το Βραχατι?? αυτο τελικα ειναι πόλη ή παραθεριστικό μερος ? δεν εχω καταλαβει!!:confused:

μαμαβασια θα ειναι πολυ καλη εμπειρια η κατασκηνωση!! πλακα θαχει!! μακαρι να σας κανει καλο καιρο γιατι εδω πανω μας τα χαλασε πολυ!!

12 βαθμους! χειμωνας ! θελει μπουφαν οπωσδή κι οχι απλα μια καμπαρντινουλα!


du4bvfn6x.png1389tcem0.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσακια,

Αφροδιτακι να χαιρεσαι την κορουλα σου,γερη και τυχερη!

Αν καταφερεις να κανεις και κουλουρακια σου βγαζω το καπελο,σου βαζω παντως δοκιμασμενη πολυ καλη συνταγη αν θες να δοκιμασεις.

2φλ ζαχαρη

4 αυγα

250 γρ. βιταμ

1/2 φλ γαλα

1/2 φλ χυμος πορτοκαλιου

4 κ.γ μπεικιν

1/2 κ.γ αλαττ

1/2 κ.γ σοδα

αλευρι οσο παρει(1 κιλο περιπου)

Τα εδωσα τελικα τα χρηματα στη μικρη,αφου συζητησα πρωτα με την κουμπαρα δε φανηκε να την ενοχλησε ,χαρηκε μπορω να πω κι εγω χαρηκα διπλα!

Αρετη συλληπητηρια για τη γιαγια σου να ζησετε να τη θυμοσαστε.

Βασια καλα να περασετε στο χωριο και στην κατασκηνωση καλα ετσι που τα περιγραφεις ομολογω οτι ζηλεψα:mrgreen:,ειμαι σιγουρη οτι θα ξετρελαθουν οι κορες σου αν κρινω απ'τις δικες μου.Καλα τοσο καλο καιρο κανει εκει?Εμεις εδω πανω παντως κρυωνουμε.:evil:

Γιωτα μπραβο για τα τσουρεκια,και του χρονου!

Την Κυριακη που θα παμε στο χωριο θελω να φτιαξω ενα γλυκο και να παω αλλα δεν ξερω τι:?Πειτε καμια ιδεα κατι σε ταψιου θα ηθελα μαλλον να ειναι πολυ γιατι θα ειμαστε πολλα ατομα.


Mx8hp2.png

dv8Yp2.png

Link to comment
Share on other sites

mamavasia έχεις π.μ.

Επίσης ζηλεύω για κατασκήνωση!!!! Να περάσετε σούπερ!

Το Βραχάτι είναι και χωριό και παραθεριστικό μέρος όπως επίσης και δημοφιλής προορισμός για τους Αθηναίους.

Όπως η Χαλκιδική για τους Σαλονικιούς........ζηλεύω απίστευτα γι' αυτό:mrgreen:

Όταν θα ηρεμήσω θα ανεβάσω φώτος από μπάνιο και κουζίνα..βέβαια τις τελευταίες 2 εβδομάδες έχει γίνει το σπίτι σαν να έχει περάσει κυκλώνας αλλά έχω άδεια και θα τα ξαναφτιάξω.

Margio αύριο υπόσχομαι φώτος ηλεκτρικής σκούπας!!!!:cool:

Σας ευχαριστώ εκ μέρους της κορούλας μου!!!

Καλημέρα και φιλιά σε όλες!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια,

Αφροδιτακι να χαιρεσαι την κορουλα σου,γερη και τυχερη!

Αν καταφερεις να κανεις και κουλουρακια σου βγαζω το καπελο,σου βαζω παντως δοκιμασμενη πολυ καλη συνταγη αν θες να δοκιμασεις.

2φλ ζαχαρη

4 αυγα

250 γρ. βιταμ

1/2 φλ γαλα

1/2 φλ χυμος πορτοκαλιου

4 κ.γ μπεικιν

1/2 κ.γ αλαττ

1/2 κ.γ σοδα

αλευρι οσο παρει(1 κιλο περιπου)

Τα εδωσα τελικα τα χρηματα στη μικρη,αφου συζητησα πρωτα με την κουμπαρα δε φανηκε να την ενοχλησε ,χαρηκε μπορω να πω κι εγω χαρηκα διπλα!

Αρετη συλληπητηρια για τη γιαγια σου να ζησετε να τη θυμοσαστε.

Βασια καλα να περασετε στο χωριο και στην κατασκηνωση καλα ετσι που τα περιγραφεις ομολογω οτι ζηλεψα:mrgreen:,ειμαι σιγουρη οτι θα ξετρελαθουν οι κορες σου αν κρινω απ'τις δικες μου.Καλα τοσο καλο καιρο κανει εκει?Εμεις εδω πανω παντως κρυωνουμε.:evil:

Γιωτα μπραβο για τα τσουρεκια,και του χρονου!

Την Κυριακη που θα παμε στο χωριο θελω να φτιαξω ενα γλυκο και να παω αλλα δεν ξερω τι:?Πειτε καμια ιδεα κατι σε ταψιου θα ηθελα μαλλον να ειναι πολυ γιατι θα ειμαστε πολλα ατομα.

Θα φτιάξω την δική σου λοιπόν!!!Πάει έκλεισε! Τι αλεύρι βάζεις;

Τι λες για ραβανί;

Link to comment
Share on other sites

Αλευρι για ολες τις χρησεις.

Αχ εμεις σας ζηλευουμε για τοσα πολλα που ποσο να μας παρηγορησει που μας ζηλευετε για μια Χαλκιδικη...

Ημουν αναμεσα σε ρεβανι και γαλακτομπουρεκο,ρεβανι λες ε?


Mx8hp2.png

dv8Yp2.png

Link to comment
Share on other sites

Το ραβανί είναι πολύ εύκολο (για εμένα) σε σχέση με το γαλακτομπούρεκο.

Επειδή δεν καταφέρνω πολλά στην ζαχαροπλαστική προτιμώ τα πιο εύκολα γλυκά και έτσι δεν έχω να σου κάνω πολλές προτάσεις:tongue:

Επίσης εύκολο είναι και το εκμέκ με φύλλο καταίφι.

Πάντως αν φτιάχνεις ωραίο γαλακτομπούρεκο, τότε είναι και τέλειο σαν γλυκό!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσια μου!!!!

Τι κανετε???

Εμεις περασαμε μια χαλαρη μερα με τον μικρο μου και το απογευματακι βαψαμε τα αυγα μας.

Χαλασε ο καιρος και εχει βαλει πολυ κρυο και τελικα δεν πηγαμε εκκλησια γιατι φοβηθηκα να βγαλω τον μικρο εξω μην κρυωσει,μονο ο αντρας μου πηγε για λιγο.Ελπιζω αυριο να παμε.

Αυριο ημιαργια οποτε ο αντρουλης μου θα γυρισει νωριτερα απο την δουλεια και πολυ χαιρομαι!!!!

Εσεις που ειστε καλεεεεεεεε???????

Φιλακια πολλα σε ολες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

τι κάνετε κοριτσάκια....ήρθαμε σήμερα στο χωριό και έβαλα το τούρμπο....καθάρισα και σκούπισα το σπίτι μας...η πεθερά έβαλε τα πράγματα στο ψυγείο και ετοίμασε φαγητό...εγώ άδειασα βαλίτσες και κατέβηκα έπλυνα και σκούπισα όλη την αυλή...έπλυνα όλα τα τραπέζια και τις καρέκλες και βοήθησα την μαμά μου με τα δικά της....μετά πήγα ψωνισα κάτι βασικά και μετά πήγα τα παιδιά για παιχνίδι....το βράδυ κλάταρα!

Ήρθαμε με 2 αυτοκίνητα και οδηγούσα εγώ στην Εθνική yeahhhhhhh τα κατάφερα!!!! Ομολογώ ότι δεν είχα άγχος και πήγαινα και με 110 ...

Δήμητρα το Βραχάτι είναι χωριό έξω απο Κόρινθο αλλά είναι πολύ δημοφιλές καθότι έχει πολύ νυχτερινή ζωή αλλά και πολλά για τα παιδιά....προσελκύει κόσμο απο τα γύρω χωριά της κορινθίας και αποτελεί ιδανικό προορισμό διακοπών για οικογένειες!

Χρύσα όχι στο Σοφικό....κοντά στην Κόρινθο είναι η κατασκήνωση

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια, τι κανετε?

εγω μολις τελειωσα τις δουλειες μου κ εκατσα να φαω λιγο

εκτος απο τα καθημερινα κ την δουλεια:

  1. εβαψα αυγα κ τα στολισα (μαζι με την μικρη ουριτσα μου)
  2. εβαλα σε σελοφαν τα υπεροχα τσουρεκια μου κ τους εβαλα κορδελα. τα στολισα στην τραπεζαρια κ σας τραβηξα μια φωτο, ελπιζω να προλαβω να την βαλω.
  3. επλυνα τις λαμαρινες του φουρνου απο τα τσουρεκια
  4. σιδερωσα (αφησα μισο πλυντηριο δεν αντεξα, βεβαια στεγνωνει κ ενα)

αυριο ευτυχως δεν δουλευουμε κ πρωτα ο Θεος θα ετοιμασω τα πραγματα μας. προς το παρον δεν εχει κανει τιποτα αλλο η μικρη κ μαλλον θα παμε αν σταματησει η βροχη που λυσαξε να βρεχει! θα κανω κ τις ομορφιες μου, μαγειρεματα κ εκκλησια το πρωι, το βραδυ δεν το κοβω για επιταφειο γιατι φοβαμαι μην επιδυνωθει το κρυωματακι της μικρης.

βουλα μου καλα εκανες κ δεν τον εβγαλες εξω! θα πατε χωριο?

βασια μπραβο για το οδηγημα εισαι ντραιβερ!!! να περασετε τελεια!

μαργιο μου εγω θα ελεγα μια μηλοπιτα που ειναι κ ευκολη. το γαλακτομπουρεκο δεν ειναι λιγο δυσκολο μια που εισαι φρεσκοχειρουργημενη?

δημητρα υπαρχουν κ αλλες κοπελες που δουλευουν μεχρι κ Μ.Σαββατο βραδυ στις 9! μια χαρα ειμαστε, μην παραπονουμαστε, κ εγω δουλευα σημερα μεχρι τις 3 ! τα αυγα τα προλαβες?

χρυσα μου μπραβο για τα νυχια! εγω παλι εχω τα χαλια μου, χερια ποδια χαλια. ελπιζω να προλαβω να τα φτιαξω!

αφροδιτη να προλαβεις κουλουρακια respect! τι να πω! μακαρι να καταφερετε να φυγετε! (θα σου εχω νεα την παρασκευη το απογευμα για το θεμα που συζηταγαμε)

δεν ξερω αν θα προλαβω να ξανα μπω, καλο πασχα να εχουμε κοριτσια μου, καλη ανασταση κ υγεια πανω απο ολα!!!

ειρηνη μου καλο κουραγιο με την δουλεια κ πολλα πολλα φιλια!

καλο βραδυ κοριτσακια μου, σας φιλω!

Link to comment
Share on other sites

Αν και δε μου κάνει ιδιαίτερο κέφι να γράψω, καθώς εγώ συμμετείχα εδώ επειδή με ωθούσε η ενέργεια όλων να κάνω όλο και περισσότερα πράγματα και αυτό πια δεν υπάρχει, σας διαβάζω καθημερινά.

Γράφω για να ευχηθώ Καλή Ανάσταση και Καλό Πάσχα σε εσάς και τις οικογένειές σας! Χαρές να χουν τα σπίτια μας και ευχάριστη κούραση όλες μας!

Σας καλημερίζω με τα πασχαλινά μου!

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=611184998972825&set=pcb.611185072306151&type=1&theater

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=611185015639490&set=pcb.611185072306151&type=1&theater

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=611185048972820&set=pcb.611185072306151&type=1&theater


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...