Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια,Χριστός Ανέστη με Υγεία για όλες τις οικογένειες,χρόνια πολλά σε όλους όσους γιορτάζουν ή έχουν εορταζόμενους.

Πάει και το Πάσχα είχε βέβαια πάρα πολύ τρέξιμο και κούραση αλλά φέτος ειδικά το καταευχαριστήθηκα.

Εφτιαξα αρκετά πραγματάκια και πήγαμε πολύ εκκλησία που πολύ μου είχε λείψει και ευτυχώς κάθισαν ήσυχα και τα μικρά και έτσι το απολαύσαμε.Από δουλειές ένα σωρό ακόμα και σήμερα έβαλα δύο πλυντήρια και σιδέρωσα τρία από τις προηγούμενες μέρες.Φάγαμε του σκασμού και άντε να επανέλθουμε πάλι πάνω που είχα χάσει 5 κιλάκια με τα χθεσινά και τα σημερινά πρέπει να τα έχω ξαναπάρει.

Να σας δείξω και αυτά που έφτιαξα το μεγάλη εβδομάδα:

http://natapakomyxri.blogspot.gr/2014/04/blog-post_9155.html

http://natapakomyxri.blogspot.gr/2014/04/blog-post_14.html

Εύχομαι να περνάτε καλά και από βδομάδα να ξαναμαζευτούμε στο θεματάκι μας γιατί έρχεται και καλοκαίρι και μια ανανέωση την χρειαζόμαστε.

Καλό βράδυ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημέρα κοριτσάκια!!

Τα αγοράκια κοιμούνται ακομα σσσσ

( ο μικρος εβηχε ολο το βραδυ)

κανατε φασαρια σιγουρα γιατι μολις ξυπνησε και με κοιτάει..χαχα

Εβαλα φαγητο ψιλομαζεψα και τώρα καθομαι!!!

χχχ

Link to comment
Share on other sites

Χρονια Πολλα!!!Χριστος Ανεστη!!!!

Ευχομαι η Ανασταση του Κυριου να μας φερει υγεια και ευτυχια!!!

Ελπιζω ολες να περασατε υπεροχες στιγμες με την οικογενεια σας!!!

Σας φιλω ολες!!!

Link to comment
Share on other sites

αληθως ανεστη κοριτσια. χαιρομαι που περασατε καλα. εμεις ειχε ο μικρος το λαιμο του και πολυ γκρινια οποτε επεστρεψα εγω μαζι του στο σπιτι! τα δυο μας πασχαλιατικα!, το βραδυ ανεβασε και πυρετο. αυτα τα καλα! νασια μου πολυ ομορφα οτι φτιαχνεις. ειρηνακι μου γλυκο χαιρομαι που ξαναεπεστρεψες σου στελνω την αγκαλια μου. σημερα καμια διαθεση. χαλαστηκα λιγο με την αρρωστεια του μικρου. ειχαμε κανει καποιο προγραμμα και δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα. τελος παντων. απο δουλιτσες ευχομαι να επανελθω μαζι με εσας γιατι ειχα κανει ¨κοιλια¨!

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένες μου καλησπέρα.

Τι κάνετε, κοριτσάκια μου?

Εμείς ξεκουραστήκαμε τόσο.... από τις λίγες φορές στη ζωή μου, που κοιμήθηκα και ένιωσα τόσο ξεκουραστη!

Σήμερα ξυπνήσαμε χαλαρά και το μεγάλο αγόρι έφτιαξε καφεδάκια. Το φιογκάκι έβλεπε παιδικά και έτσι εμείς σηκώσαμε τα χαλιά! Αχ.. ξαλαφρώσαμε κόρες! Ξαλαφρώσαμε!

Δείτε και εμπνευστείτε, όσες δεν τα έχετε βγάλει ακόμα. :P

DSCN0673_zps8b690b4c.jpg

Ετσι μετά, έβαλα μία "καλή" σκούπα σε όλο το σπίτι, μάζεψα το παιδικό και σιδέρωσα.

Αφού προχώρησα το σιδέρωμα, ετοιμαστήκαμε στο χαλαρό, με τζινάκια και πήγαμε σε μία ταβέρνα, κοντά μας, για φαγάκι. Οι 3 μας.. υπέροχα κόρες... περάσαμε υπέροχα!

Επιστρέψαμε και τώρα και οι 3 χωθήκαμε στο κρεβάτι και βλέπουμε Σαββατογεννημένες.

Θα επανέλθω γιατί θέλω τη βοήθεια και τις γνώμες σας.

Σας φιλώ όλες.


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χρονια πολλα !!!!!!!!!

Χριστος Ανεστη και ελπίζω ολες το πασχα να μας αφησε με μια γλυκια αναμνηση!

Εμεις περασαμε πολύ ομορφα αυτες τις ημερες,φτιαξαμε τσουρεκια ,κουλουρια και αυγα,πήγαμε ολα τα βραδια στην εκκλησια,βρεθηκαμε ολη η οικογενεια μαζι ,χορτασα την αδερφη μου,ευχαριστηθηκαμε ξαδερφια,γονεις ,θειους ,αδερφια και φίλους και τα παιδια χορτασαν παιχνιδι.

Γενικα το καταλαβα πολύ καλά και ηδη με εχει πιασει μια νοσταλγια.

Εχθες βρεθηκαμε ολοι και ψησαμε στην στην αυλη του σπιτιου μας ,επειδη ο καιρος δεν ηταν ο καταλληλος για να πάμε στο κτημα και φαγαμε στην πεθερα μου.

Το σπίτι διατηρειται σε καλή κατασταση, και το ευχαριστιεμαι καθαρο και ανοιξιατικο.Βεβαια εχω και απλυτα αρκετα ,εχουν ξεχειλίσει τα καλάθια ,και ασιδερωτα αλλα δεν προβληματιζομαι.

Σημερα εφυγε η αδερφη μου και τις επόμενες ημερες για να το ευχαριστηθει ο γιος σκοπέυω να το ριξουμε στις βόλτες.

Ειρηνη μου χαιρομαι που επέστρεψες στο θεμα και μαλιστα με ορεξη!Αερας ανανεωσης φανταζομαι μπήκε τωρα στο σπίτι σου ,πολύ μου αρεσει.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι λοιπόν τη βοήθεια και τη γνώμη σας για το εξής:

Στο υπνοδωμάτιό μας, έχω αυτές τις κουρτίνες Ικέα.

4-curtains_zpse08a7094.jpg

Ενώ μπορεί να συνδυαστεί με αρκετά χρώματα είναι "περίεργο" κομμάτι. Τις έχω κρεμασμένες σε χρυσή βέργα με διάφανα κρύσταλλα swarovski στις άκρες.

Ηρθε λοιπόν ο καιρός, που μπορώ να βάψω τον ένα τοίχο στο δωμάτιό μας, αυτόν πίσω από το κεφαλάρι του κρεβατιού.

Σας παρακαλώ, δώστε μου γνώμες, εσείς τι θα προτείνατε να βαφτεί;

Οι ντουλάπα μου είναι ξύλινες σε χρώμα κερασιάς και τα έπιπλά μας σε σκούρο καφέ.

Δείτε τη συρταριέρα μου για να πάρετε μία ιδέα:

P5270187_zps767a064e.jpg

Δεν ξέρω ακόμα αν θα κρατήσω αυτές τις κουρτίνες. Σκέφτομαι τα πάντα. Αυτό που σίγουρα χρειάζομαι είναι ένα γλυκό χρώμα {που μπορεί να είναι και έντονο, δεν έχω αποφασίσει ακόμα} που να "δέσω" με την ντουλάπα και τα έπιπλά μας.

Σε περίπτωση που κρατήσω αυτές τις κουρτίνες, βρήκα και αυτό στο ίντερνετ. Ένα γλυκό, απαλό πράσινο, τόνος που περιέχεται και στις κουρτίνες.

1419_zps6f8565cc.jpg


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα !!!!!!!!!

Χριστος Ανεστη και ελπίζω ολες το πασχα να μας αφησε με μια γλυκια αναμνηση!

Εμεις περασαμε πολύ ομορφα αυτες τις ημερες,φτιαξαμε τσουρεκια ,κουλουρια και αυγα,πήγαμε ολα τα βραδια στην εκκλησια,βρεθηκαμε ολη η οικογενεια μαζι ,χορτασα την αδερφη μου,ευχαριστηθηκαμε ξαδερφια,γονεις ,θειους ,αδερφια και φίλους και τα παιδια χορτασαν παιχνιδι.

Γενικα το καταλαβα πολύ καλά και ηδη με εχει πιασει μια νοσταλγια.

Εχθες βρεθηκαμε ολοι και ψησαμε στην στην αυλη του σπιτιου μας ,επειδη ο καιρος δεν ηταν ο καταλληλος για να πάμε στο κτημα και φαγαμε στην πεθερα μου.

Το σπίτι διατηρειται σε καλή κατασταση, και το ευχαριστιεμαι καθαρο και ανοιξιατικο.Βεβαια εχω και απλυτα αρκετα ,εχουν ξεχειλίσει τα καλάθια ,και ασιδερωτα αλλα δεν προβληματιζομαι.

Σημερα εφυγε η αδερφη μου και τις επόμενες ημερες για να το ευχαριστηθει ο γιος σκοπέυω να το ριξουμε στις βόλτες.

Ειρηνη μου χαιρομαι που επέστρεψες στο θεμα και μαλιστα με ορεξη!Αερας ανανεωσης φανταζομαι μπήκε τωρα στο σπίτι σου ,πολύ μου αρεσει.

Ουυυυυυυυυυυυυ είμαι φορτσάτη Χρυσάκι μου!!!! ;);)

Υ.Γ. Πολύ χαίρομαι που περάσατε τόσο όμορφα και κυρίως που ευχαριστήθηκες την αδερφούλα σου!

αληθως ανεστη κοριτσια. χαιρομαι που περασατε καλα. εμεις ειχε ο μικρος το λαιμο του και πολυ γκρινια οποτε επεστρεψα εγω μαζι του στο σπιτι! τα δυο μας πασχαλιατικα!, το βραδυ ανεβασε και πυρετο. αυτα τα καλα! νασια μου πολυ ομορφα οτι φτιαχνεις. ειρηνακι μου γλυκο χαιρομαι που ξαναεπεστρεψες σου στελνω την αγκαλια μου. σημερα καμια διαθεση. χαλαστηκα λιγο με την αρρωστεια του μικρου. ειχαμε κανει καποιο προγραμμα και δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα. τελος παντων. απο δουλιτσες ευχομαι να επανελθω μαζι με εσας γιατι ειχα κανει ¨κοιλια¨!

Αχ ματάκια μου.... περαστικά σας!!! :?

Καλησπέρα κορίτσια,Χριστός Ανέστη με Υγεία για όλες τις οικογένειες,χρόνια πολλά σε όλους όσους γιορτάζουν ή έχουν εορταζόμενους.

Πάει και το Πάσχα είχε βέβαια πάρα πολύ τρέξιμο και κούραση αλλά φέτος ειδικά το καταευχαριστήθηκα.

Εφτιαξα αρκετά πραγματάκια και πήγαμε πολύ εκκλησία που πολύ μου είχε λείψει και ευτυχώς κάθισαν ήσυχα και τα μικρά και έτσι το απολαύσαμε.Από δουλειές ένα σωρό ακόμα και σήμερα έβαλα δύο πλυντήρια και σιδέρωσα τρία από τις προηγούμενες μέρες.Φάγαμε του σκασμού και άντε να επανέλθουμε πάλι πάνω που είχα χάσει 5 κιλάκια με τα χθεσινά και τα σημερινά πρέπει να τα έχω ξαναπάρει.

Να σας δείξω και αυτά που έφτιαξα το μεγάλη εβδομάδα:

http://natapakomyxri.blogspot.gr/2014/04/blog-post_9155.html

http://natapakomyxri.blogspot.gr/2014/04/blog-post_14.html

Εύχομαι να περνάτε καλά και από βδομάδα να ξαναμαζευτούμε στο θεματάκι μας γιατί έρχεται και καλοκαίρι και μια ανανέωση την χρειαζόμαστε.

Καλό βράδυ.

Στο μεταξύ να σας πω πόσο νόστιμα ήταν τα κουλουράκια??? Μα πως γίνεται βρε χρυσοχέρα μου να τα προλαβαίνεις όλα? Ε? Ε? Μου λες????


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι λοιπόν τη βοήθεια και τη γνώμη σας για το εξής:

Στο υπνοδωμάτιό μας, έχω αυτές τις κουρτίνες Ικέα.

Ενώ μπορεί να συνδυαστεί με αρκετά χρώματα είναι "περίεργο" κομμάτι. Τις έχω κρεμασμένες σε χρυσή βέργα με διάφανα κρύσταλλα swarovski στις άκρες.

Ηρθε λοιπόν ο καιρός, που μπορώ να βάψω τον ένα τοίχο στο δωμάτιό μας, αυτόν πίσω από το κεφαλάρι του κρεβατιού.

Σας παρακαλώ, δώστε μου γνώμες, εσείς τι θα προτείνατε να βαφτεί;

Οι ντουλάπα μου είναι ξύλινες σε χρώμα κερασιάς και τα έπιπλά μας σε σκούρο καφέ.

Δείτε τη συρταριέρα μου για να πάρετε μία ιδέα:

P5270187_zps767a064e.jpg

Δεν ξέρω ακόμα αν θα κρατήσω αυτές τις κουρτίνες. Σκέφτομαι τα πάντα. Αυτό που σίγουρα χρειάζομαι είναι ένα γλυκό χρώμα {που μπορεί να είναι και έντονο, δεν έχω αποφασίσει ακόμα} που να "δέσω" με την ντουλάπα και τα έπιπλά μας.

Σε περίπτωση που κρατήσω αυτές τις κουρτίνες, βρήκα και αυτό στο ίντερνετ. Ένα γλυκό, απαλό πράσινο, τόνος που περιέχεται και στις κουρτίνες.

1419_zps6f8565cc.jpg

Eιρηνη μου κραταω την τελευταια φωτο,μου αρεσει πολύ η λεπτη κουρτινα που ειναι συνδυσαμενη και νομιζω τη γλυκαινει.Αυτο το πρασινο-κιτρινο λαδι ,που εχει η κουρτινα, εχω βαλει σε εναν τοιχο στην τραπεζαρια και ειναι εξαιρετικο χρωμα.Αυτο λοιπόν θα σου ελεγα να βαλεις,δεν σε βαραινει το καλοκαιρι και δεν ειναι ψυχρο για το χειμωνα. Νομιζω θα δεσει και την κουρτινα με ολα τα υπόλοιπα και θα δειξει το δωματιο ολοκληρωμενο.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

χρυσα μου απο την περιγραφη σου φαινεται ποσο ομορφα περασατε, μπραβο σας. λοιπον ειρηνακι εγω γενικως δεν τα παω και τοσο καλα με τους συνδιασμους αλλα βλεποντας το χρωμα και την συρταριερα σου μου ηρθε κατευθειαν στο μυαλο μου κατι παραπλησιο απο το χρωμα των μαξιλαριων που εβαλες. σκεφτηκα κατι σε λαδι λαδοκιτρινο! αν καταλαβαινεις περιπου τι λεω. εγω κοριτσια τα χαλια τα εβγαλα σχετικα νωρις και κρυωσα! βασικα ειχανε λερωθει και δεν αντεχα αλλο. οποτε στο παιδικο και στην κουζινα τα επλυνα και τα ξαναεστρωσα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ακόμα και αυτό το έντονο αλλά υπέροχο χρώμα, μ' αρέσει.

Θ' αλλαζα κουρτίνες αλλά είναι όνειρο και τόσο ζωηρό. Και δένει υπέροχα με τα χρώματα των ξύλων μου αλλά και για έναν τοίχο μόνο, δεν θα χτυπάει τόσο έντονα:

red-room-ictcrop_gal_zpsf2e4cc7a.jpg


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Eιρηνη μου κραταω την τελευταια φωτο,μου αρεσει πολύ η λεπτη κουρτινα που ειναι συνδυσαμενη και νομιζω τη γλυκαινει.Αυτο το πρασινο-κιτρινο λαδι ,που εχει η κουρτινα, εχω βαλει σε εναν τοιχο στην τραπεζαρια και ειναι εξαιρετικο χρωμα.Αυτο λοιπόν θα σου ελεγα να βαλεις,δεν σε βαραινει το καλοκαιρι και δεν ειναι ψυχρο για το χειμωνα. Νομιζω θα δεσει και την κουρτινα με ολα τα υπόλοιπα και θα δειξει το δωματιο ολοκληρωμενο.

Σ' ευχαριστώ πολύ για τη γνώμη σου, Χρύσα μου. Την κρατώ και συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, πως το χρώμα αυτό είναι ιδανικό για όλες τις εποχές. Και ηρεμεί το μάτι μου. ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

χρυσα μου απο την περιγραφη σου φαινεται ποσο ομορφα περασατε, μπραβο σας. λοιπον ειρηνακι εγω γενικως δεν τα παω και τοσο καλα με τους συνδιασμους αλλα βλεποντας το χρωμα και την συρταριερα σου μου ηρθε κατευθειαν στο μυαλο μου κατι παραπλησιο απο το χρωμα των μαξιλαριων που εβαλες. σκεφτηκα κατι σε λαδι λαδοκιτρινο! αν καταλαβαινεις περιπου τι λεω. εγω κοριτσια τα χαλια τα εβγαλα σχετικα νωρις και κρυωσα! βασικα ειχανε λερωθει και δεν αντεχα αλλο. οποτε στο παιδικο και στην κουζινα τα επλυνα και τα ξαναεστρωσα

Ευχαριστώ κορίτσι μου!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά!Χριστός Ανέστη!!!

Τι κάνετε κορίτσια;Ελπίζω να περάσαμε όλοι όμορφα αυτές τις ημέρες και να γαλήνεψε η ψυχούλα μας...

Εμείς περάσαμε όμορφα και ήσυχα...Πήγαμε στο εξοχικό και σουβλίσαμε!Ο μικρός ευχαριστήθηκε παιχνίδι και εμείς ηρεμία και φύση!!!

Επίστρέψαμε νωρίς το απόγευμα,τακτοποιηθήκαμε,κάναμε τα μπανάκια μας και χαλαρώνουμε...

Να πω πόσο πολύ χαίρομαι για την δυναμική επιστροφή της Ειρήνης;;;Νομίζω οτι είναι περιττό:D

Νάσια μπράβο για τα όμορφα πράγματα που ετοίμασες.Και του χρόνου!

Σοφάκι περαστικά στον μικρούλη...

Χρύσα χαίρομαι που περάσατε τόσο όμορφα.Φαίνεται στην γραφή σου!

Ειρήνη για το χρώμα του τοίχου που σκέφτεσαι συμφωνώ με την Χρύσα είναι πολύ ωραίο και γλυκό χρώμα.Νομίζω οτι θα σου δέσει πολύ όμορφα...

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά....

Χριστός Ανέστη

Εύχομαι υγεία για τις οικογένειες σας!!

εμείς χωριό αλλά δεν έχουμε χαρεί και πολλά λόγω καιρού....όποτε μπορούμε ξεπορτίζουμε για παιχνίδι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...