Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Angot είπε:

      ευχαριστώ κορίτσι  μ! ελπιζω να είσαι καλα! κοντοζυγώνει η μέρα μ και μένα! 

      @linaa θα μπυ κάνουν πάλι ντοπλερ αύριο, γιατί;  ο όρος πέφτει συνεχώς στο maximum 120 σταγόνες! χθες μ το κόψανε για 10 λεπτα και άρχισε να πονάει πολύ η μέση! μου το έβαλαν στις 80 που το ειχα αλλά δεν με έπιασε και μ το αύξησαν ! ο γιατρός πάλι δεν μ λέει τι σκοπό έχει! 

      Υπομονή Κ να μην σκέφτεσε διάφορα . Ο γιατρός σίγουρα θα έχει σκοπό να σε κρατήσει όσο πάει. Όσο σε κρατάνε οι όροι Κ δεν σπάνε τα νερά θα μείνεις εκεί να φτάσεις όσο πιο μακριά γίνετε . 

      Το ντομπλερ θα στο κάνουν προφανώς για να δουν τις τροφοδοσίες των αρτηριών  την γήρανση του πλακούντα  Κ την καρδιά του μωρού εάν ζοριζετε . 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

καλημερα κοριτσια τι κανετε?

Χαθηκα λιγο αυτες τις μερες γιατι τρεχω αλλα ελπιζω κ εγω να επανελθουμε ολες μετα το Πασχα οπωσδηποτε!

Το σπιτι το διατηρω μια χαρα αλλα ακομα δεν εχω καταφερει να κανω ουτε την αποθηκη αλλα ουτε τον αποροφητηρα που μου ειχαν μεινει απο την καθαριοτητα που εκανα τις προηγουμενες μερες που σας εγραφα.

Εφτιαξα κ τα κουλουρακια μου το Σαββατο κ αυριο μετα το γραφειο θα βαψω κ λιγα αυγα για το καλο κ θα κανω κ τσουρεκια. Την Παρασκευη να ειμαστε καλα θα φυγουμε κ εμεις για το χωριο μας.

Μαμαβασια μην στεναχωριεσαι μωρε μια χαρα θα φαγωθουν τα τσουρεκακια σου! Ξερεις πολλες φορες φταιει κ η μαγια.Την εχω παθει ετσι με σταφιδοψωμα.Τα φουσκωνα μιση μερα κ παλι στοκος γινανε. Στο 1 κιλο αλευρι να υπολογιζεις περιπου 100 γρ νωπη μαγια η 4 φακελακια ξερη.25 γρμ φρεσκια μαγια ειναι σαν ενα φακελακι.

Κ εγω σαν την Χρυσα περιπου τα κανω κ γινονται πολυ αφρατα.

Τσουρεκια

1 κιλο κ λιγο παραπανω αλευρι δυνατο

1 κουπα γαλα

1 κουπα ζαχαρη

1 κουπα βουτυρο

100 γρ μαγια νωπη η 4 φακελακια

6 αυγα

ξυσμα πορτοκαλι κ λεμονι

μαχλεπι-μαστιχα-βανιλιες

ελαχισο νερακι ισα να διαλυθει η μαγια

αυγο κ αμυγδαλο φιλε για απο πανω

Τα τσουρεκια θελουν οπως ειπε κ η Χρυσα ζεστη.Να μην βαλεις κανενα υλικο απο το ψυγειο κατευθειαν.Εγω ακομα κ το αυγο που τα αλειφω το βγαζω απο ωρα πιο πριν εξω.Το γαλα εγω το βαζω καυτο μεσα στο μειγμα κ το βραζω μαζι με το μαχλεπι.

Αρχικα φτιαχνω το προζυμι.Διαλυω την μαγια με λιγο νερο χλιαρο κ προσθετω 3-4 κσ αλευρι κ 1 κσ ζαχαρη κ το αφηνω να φουσκωσει.Δεν θελει πολυ μεχρι να ετοιμασεις ολα τα υλικα ειναι ετοιμο.

Οταν γινει το προζυμι χτυπας με το μεξερ πολυ καλα τα αυγα με την ζαχαρη κ μετα προσθετεις το καυτο γαλα ,τα ξυσματα κ τα μυρψδικα κ ανακατευεις ελαφρα.Ριχνεις το προζυμι κ μετα το αλευρι.προσοχη . Στα τσουρεκια δεν ζυμωνουμε με μπουνιες οπως το ψωμι αλλα διπλωνουμε την ζυμη.Σε αυτο το σημειο το ζυμαρι θα κολλαει υπερβολικα στα χερια σας κ θα νομιζεται πως θελει πολυυ αλευρι.Δεν ριχνουμε ομως αλλα βαζουμε λιγο λιγο το λειωμενο βουτυρο κ διπλωνουμε μεχρι να το παρει ολο.

Εντομεταξει εχουμε ζεσατνει τον φουρνο στους 50 βαθμους κ βαζουμε μεσα την λεκανη με το ζυμαρι.Αν θελετε σκεπαζετε κιολας με μεμβρανη την λεκανη.

Μετα για το πλασιμο ξαναζυμωνουμε λιγο να φυγει ο αερας κ πλαθουμε οπως θελους.επειδη η ζυμη ειναι μαλακη θα αλειψουμε ετα χερια μας με λιγο λειωμενο βουτυρο η θα πασπαλιζουμε με λιγο αλευρι τον παγκο.Αυτα τα τσουρεκια ειναι σαν της χρυσας.Απλωνουν λιγο αλλα κρατιουνται για μερες αφρατα.Ειχα δει την συνταγη απο την βεφα πολυ παλια που εφτιαχνε για βασιλοπιτα την μιση δοση κ απο τοτε δεν την αλλαζουμε.

Κ εγω σημερα θα παω να ψωνισω για να ετοιμασω τα καλαθακια για τις νονες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kαλημερα!

Δυστυχως ο καιρός μας τα χαλασε και απ' ότι φαινεται δεν θα ειναι καλός ουτε και το πασχα.Σημερα ξυπνησα νωρις ,απλωσα ενα πλυντηριο ,εβαλα αλλα δυο ,τα απλωσα,αλλαξα στο μεταξυ τα κρεβατια(τον μικρο τον πήρε από νωρίς ο μπαμπας του στη δουλεια),απλυνα τα μπάνια και αλλαξα τις πετσετες και τα χαλακια.

Τα δωρακια στη βαφτιστηρα μαλλον θα τα πάω αυριο το πρωι.

Χρύσα μου νόστιμα είναι αλλά φοβάμαι ότι όσο περνάνε οι μέρες θα σκληρύνουν...παρότι τα έχω σε ζελατίνα!

Και εγώ παρόμοιες ποσότητες με τις δικές σου έβαλα....αλλά απο την στιγμή που το ζύμωσα δεν φούσκωσε παρότι είναι ρίξει 3 μαγιές....μάλιστα απο το πρωί τα έψησα το απόγευμα...αφού τα είχα φτιάξει πλεξούδες μετά απο 4 ώρες!

Νομίζω ότι το λάθος που έκανα ήταν ότι έβαλα λίγο ακόμα αλεύρι στο τραπέζι για να ζυμώσω την ζύμη επειδή μου κόλλαγε....αλλιώς δεν εξηγείται...ακόμα και την μαγιά πρόσεξα το νερό να είναι χλιαρό και να μην καίει....!

Έβαλα στην κατάψυξη τα δύο γιατί αποκλείεται να φάμε 4 τσουρέκια....και τα άλλα δύο όποιος τα φάει!

Ισως και η μαγια να μην ηταν καλή...εγω ολα τα τσουρεκια τα εβαλα στην καταψυξη γιατι μονο ολοφρεσκα τα τρωμε.

Δεν πειραζει ,του χρονου να εισαι καλά!;):)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια τι κανετε?

Χαθηκα λιγο αυτες τις μερες γιατι τρεχω αλλα ελπιζω κ εγω να επανελθουμε ολες μετα το Πασχα οπωσδηποτε!

Το σπιτι το διατηρω μια χαρα αλλα ακομα δεν εχω καταφερει να κανω ουτε την αποθηκη αλλα ουτε τον αποροφητηρα που μου ειχαν μεινει απο την καθαριοτητα που εκανα τις προηγουμενες μερες που σας εγραφα.

Εφτιαξα κ τα κουλουρακια μου το Σαββατο κ αυριο μετα το γραφειο θα βαψω κ λιγα αυγα για το καλο κ θα κανω κ τσουρεκια. Την Παρασκευη να ειμαστε καλα θα φυγουμε κ εμεις για το χωριο μας.

Μαμαβασια μην στεναχωριεσαι μωρε μια χαρα θα φαγωθουν τα τσουρεκακια σου! Ξερεις πολλες φορες φταιει κ η μαγια.Την εχω παθει ετσι με σταφιδοψωμα.Τα φουσκωνα μιση μερα κ παλι στοκος γινανε. Στο 1 κιλο αλευρι να υπολογιζεις περιπου 100 γρ νωπη μαγια η 4 φακελακια ξερη.25 γρμ φρεσκια μαγια ειναι σαν ενα φακελακι.

Κ εγω σαν την Χρυσα περιπου τα κανω κ γινονται πολυ αφρατα.

Τσουρεκια

1 κιλο κ λιγο παραπανω αλευρι δυνατο

1 κουπα γαλα

1 κουπα ζαχαρη

1 κουπα βουτυρο

100 γρ μαγια νωπη η 4 φακελακια

6 αυγα

ξυσμα πορτοκαλι κ λεμονι

μαχλεπι-μαστιχα-βανιλιες

ελαχισο νερακι ισα να διαλυθει η μαγια

αυγο κ αμυγδαλο φιλε για απο πανω

Τα τσουρεκια θελουν οπως ειπε κ η Χρυσα ζεστη.Να μην βαλεις κανενα υλικο απο το ψυγειο κατευθειαν.Εγω ακομα κ το αυγο που τα αλειφω το βγαζω απο ωρα πιο πριν εξω.Το γαλα εγω το βαζω καυτο μεσα στο μειγμα κ το βραζω μαζι με το μαχλεπι.

Αρχικα φτιαχνω το προζυμι.Διαλυω την μαγια με λιγο νερο χλιαρο κ προσθετω 3-4 κσ αλευρι κ 1 κσ ζαχαρη κ το αφηνω να φουσκωσει.Δεν θελει πολυ μεχρι να ετοιμασεις ολα τα υλικα ειναι ετοιμο.

Οταν γινει το προζυμι χτυπας με το μεξερ πολυ καλα τα αυγα με την ζαχαρη κ μετα προσθετεις το καυτο γαλα ,τα ξυσματα κ τα μυρψδικα κ ανακατευεις ελαφρα.Ριχνεις το προζυμι κ μετα το αλευρι.προσοχη . Στα τσουρεκια δεν ζυμωνουμε με μπουνιες οπως το ψωμι αλλα διπλωνουμε την ζυμη.Σε αυτο το σημειο το ζυμαρι θα κολλαει υπερβολικα στα χερια σας κ θα νομιζεται πως θελει πολυυ αλευρι.Δεν ριχνουμε ομως αλλα βαζουμε λιγο λιγο το λειωμενο βουτυρο κ διπλωνουμε μεχρι να το παρει ολο.

Εντομεταξει εχουμε ζεσατνει τον φουρνο στους 50 βαθμους κ βαζουμε μεσα την λεκανη με το ζυμαρι.Αν θελετε σκεπαζετε κιολας με μεμβρανη την λεκανη.

Μετα για το πλασιμο ξαναζυμωνουμε λιγο να φυγει ο αερας κ πλαθουμε οπως θελους.επειδη η ζυμη ειναι μαλακη θα αλειψουμε ετα χερια μας με λιγο λειωμενο βουτυρο η θα πασπαλιζουμε με λιγο αλευρι τον παγκο.Αυτα τα τσουρεκια ειναι σαν της χρυσας.Απλωνουν λιγο αλλα κρατιουνται για μερες αφρατα.Ειχα δει την συνταγη απο την βεφα πολυ παλια που εφτιαχνε για βασιλοπιτα την μιση δοση κ απο τοτε δεν την αλλαζουμε.

Κ εγω σημερα θα παω να ψωνισω για να ετοιμασω τα καλαθακια για τις νονες.

Νομιζω μοιαζουν πολύ οι συνταγες.Το ενα φακελάκι μαγια αντιστοιχει σε μισο κιλό αλεύρι και 30 γρ νωπή μαγια.Εγω πάντα βαζω παραπάνω γιατι καμια φορα μπορει να χρειαστει περισσότερο αλευρι ή η μαγια να εχει χασει τη δύναμή της.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χρυσα μετα ποση ωρα πιο πριν τα βγαζεις για να ξεπαγωσουν?

Εγω στα τσουρεκια ετσι το ξερω με μπολικη μαγια, αλλιως σε αλλες ζυμες κ εγω βαζω πως λες ενα φακελακι στο μισο κιλο αλευρι.

Το εχω ακουσει κ απο μαγειρες στην τηλεοραση πως πολλες φορες κ η μαγια κ το μπεικιν χανουν την δυναμη τους ειδικα αν πλησιαζουν στην ημερομηνια ληξης τους.Κ με φαριναπ μου εχει τυχει να μην φουσκωνει με τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Χρυσα μετα ποση ωρα πιο πριν τα βγαζεις για να ξεπαγωσουν?

Εγω στα τσουρεκια ετσι το ξερω με μπολικη μαγια, αλλιως σε αλλες ζυμες κ εγω βαζω πως λες ενα φακελακι στο μισο κιλο αλευρι.

Το εχω ακουσει κ απο μαγειρες στην τηλεοραση πως πολλες φορες κ η μαγια κ το μπεικιν χανουν την δυναμη τους ειδικα αν πλησιαζουν στην ημερομηνια ληξης τους.Κ με φαριναπ μου εχει τυχει να μην φουσκωνει με τιποτα.

Συνηθωςε τα βγαζω από το βραδυ για την επόμενη ημερα ,το ιδιο κανω με ολα τα "ψωμοειδη",γιατι ολα τα θελουμε φρεσκα και μαλακα.Σε δυο ωριτσες νομιζω ομως,πως ειναι ενταξει.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα! τι κανετε?

χρυσα κ τζενη ευχαριστω για τις συνταγες, ψηνομαι να φτιαξω τσουρεκι!

θα το κανω η σημερα η αυριο αναλογως πως θα προλαβω.

σημερα περιμενω τον νονο της μικρης κ απο δουλειες πολλες!!!

ξυπνησε η μικρη, σας φιλω!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια

Κουλουράκια, αυγά, τσουρέκια βλέπω όλες λίγο πολύ κρατάτε κάποια έθιμα. Εγώ τσουρέκια δεν έχω κάνει ποτέ, πάντα μου δίνει η μαμά μου.

Χθες έκανα αρκετές δουλειές και μαγειρέματα, ελπίζω από αύριο που λέω να πάρω και άδεια να κάτσω όσο γίνεται και να ξεκουραστώ λιγάκι. Με έχει πιάσει μια υπερένταση τον τελευταίο καιρό και δεν στέκομαι στιγμή ως την ώρα που πάω για ύπνο με αποτέλεσμα να σέρνομαι συνέχεια.

Επειδή μπορεί και να μην ξαναμπώ αυτές τις μέρες σας εύχομαι από τώρα

Καλή Ανάσταση σε όλες σας

και καλά να περάσετε το Πάσχα με τα αγαπημένα σας πρόσωπα


6gLop3.pngQtMup3.png91SPp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια μου!

σας διαβασα αλλα δεν εχω πιει καφε ακομα, με σηκωσε απο το χουζουρι η μαμα μου που με πηρε να μου πει οτι τελικα αποφασισανε να ερθουνε εδω για το Πασχα! :shock: Ελπιζω να προλαβαινουμε να βρουμε αρνι... :confused:

Απο δουλιτσες χτες εκανα λιγα πραγματα (τα βασικα) οποτε σημερα τρεχωωωωωωωω :| (κλασικη Μαριαννα :rolleyes:)

φιλακια φιλακια!


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites

Χθες, πρωί δευτέρας,μόλις το μεγάλο ρολόι του τοίχου χτύπησε όγδοη πρωινή, ξεκίνησε η αντίστροφη πορεία...η εξώπορτα ξαναέγινε καμβάς, το ίδιο και οι πόρτες στα παιδικά, τα παζλ ξανασκορπίστηκαν, τα παπούτσια αφηνίασαν, οι κάλτσες έκαναν αίτηση διαζυγίου, οροσειρές πραγμάτων έκαναν την εφάνισή τους στο κόφι τέιμπλ, η άμαξα ξαναέγινε κολοκύθα...(συμπληρώστε!!!) αλλά...οι λακέδες έμειναν οι ίδιοι!!!:lol::lol::lol:

Πάμε πάλι από την αρχή παιδιά!!!Όλα καλά, ενάδερ τύπικαλ ντέϋ...:cool:

Story of my life!!!!:tongue:

Link to comment
Share on other sites

μαριαννα τρεχατε ποδαρακια μου τωρα!!! Θα τα προλαβεις ολα μην αγχωνεσαι!!

Καλη επιτυχια στα τσουρεκια Γιοτου !!

καλη Ανασταση Christine_2 ! καλα να περασετε οτι κ αν κανετε!

Εγω εχω μαμα κ πεθερα πολυ μακρυα οποτε αναγκαστικα καποια πραγματα πρπ να τα κανω μονη μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Tintail, να σας ζήσει η μικρούλα!:D

Margio πολύ ωραία σκέψη για την νονά!!! Μπράβο σου!

mamavasia χάρηκα για τον μπαμπά σου, να είναι σιδερένιος.

mybilly , ξέρεις πόσο χάρηκα για την μανούλα, δεν χρειάζεται να το ξαναπώ:D. Καλή δύναμη στην δουλειά!

Γενικά, πάω δεν πάω...... έχω γίνει λίγο zombie τις τελευταίες 2 εβδομάδες....επιστρέφω κάθε μέρα 9.00 με 10.00 το βράδυ, αλλά θα την βγάλουμε και φέτος :rolleyes:

Μόνο φαγητό κάνω στο σπίτι και άπλωμα ρούχων....για σιδέρωμα ούτε κουβέντα. Ο σύζυγος τα διπλώνει και τα ξεχωρίζει σε ομάδες, κάτι είναι και αυτό....

Την Κυριακή είχε γενέθλια η μεγάλη κόρη μου, τα κάναμε σε παιδότοπο φέτος και τολμώ να πω πως αν και είχα αρχικά ενδοιασμούς, μου άρεσε το γεγονός πως δεν είχα να ετοιμάσω/καθαρίσω τίποτα. Διαφορετικά δεν ξέρω πως θα τα κατάφερνα με το πάρτυ του παιδιού. Τα παιδιά έπαιξαν με την ψυχή τους, φάγαμε,διασκεδάσαμε και αργά το μεσημέρι που επιστρέψαμε, κοιμηθήκαμε και 2 ωρίτσες :tongue:

Αν δεν καταφέρω να ξαναμπώ,

σας εύχομαι Καλό Πάσχα και υγεία σε όλους τους ανθρώπους.

Link to comment
Share on other sites

Αφροδιτάκι να την χαίρεσαι την κόρη!!!!

Χρύσα είπαν θα χαλάσει ο καιρός αλλά σκ θα έχει υψηλές θερμοκρασίες

ΔΕΝ έχω ασιδέρωτα!!! Έφτιαξα μακαρόνια με κιμά για να έχω στο χωριό και έβαλα ένα τελέυταίο πλυντήριο απο εχτές που ήδη στέγνωσε!

αααα ξέχασα τα τσουρέκια μου τα τύλιξα απο εχτές με ζελατίνα....σήμερα περιττό να σας πω ότι είναι σαν ρόπαλα σκληρά....ούτε στο γάλα δεν μαλακώνουν χαχαχαχ!! Πως το κατάφερα αυτό!

Link to comment
Share on other sites

μαμαβασια φτιαξτα εκμεκ μην τα πεταξεις!!

κοψτα σε φετες κ στρωστα σε ενα ταψι.Ραντισε με ενα σιροπι που θα φτιαξεις με νερο κ ζαχαρη.Απο πανω λιγη κανελα ,κρεμα ζαχαροπλαστικης η ανθος αραβοσιτου, λιγη σαντιγυ κ αν θες τριμμενο αμυγδαλο κ ετοιμο το πασχαλινο γλυκο σου!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κορίτσια!συγνώμη που πετάγομαι έτσι στο θέμα σας αλλά σας διαβάζω που κ που κ βλέπω λέτε για τσουρέκια!

λοιπόν έχω δοκιμάσει άπειρες συνταγές....κ τελικά βρήκα την ωραιότερη! γίνονται αφράτα κ παραμένουν ετσι για πολλές μέρες (αν μείνουν γιατί σίγουρα θα φαγωθούν)! δοκιμάστε αν θέλετε! Καλό Πάσχα σε όλες σας!!

http://www.sintagespareas.gr/sintages/tsourekia-tis-eyis-apithana.html?c=186162#186162


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσαρες!!

Τινα να σου ζησει η κορουλα σου καλοτυχη και γερη να ειναι παντα..

Μargio και genny καλα να περασετε στο χωριο..

Margio δεν νομιζω να παρεξηγηθει η κουμπαρα σουεμενα δεν θα με πειραζε..

Βασια και του χρονου..δεν πειραζει που δεν βγηκαν αφρατα..χαρηκα που ο μπαμπας σου ειναι καλα.μακαρι να τον εχετε κοντα σας και στο χωριο..

Χρυσα και του χρονου να ειστε καλα..και εγω ακουσα οτι θα εχει καλο καιρο το Πασχα..

Μαριαννα ωραια που θα εχεις τους γονεις σου για τις γιορτες..μια χαρα θα τα προλαβεις ολα..

Γιωτακι ελπιζω να μεινει μονο στην μυξα η μικρη και να πατε στο εξοχικο το Σαββατο..

Αφροδιτακι να τα εκατοστησει το κοριτσακι σου..μια χαρα ειναι στον παιδοτοπο..χαρα στο κουραγιο σου με αυτα τα ωραρια..

Χριστινα καλα να περασετε καλη Ανασταση και καλη ξεκουραση..

Σας ευχαριστω πολυ ολες μια προς μια για την γιαγιακα μου..

Εγω δουλευω και αυριο και μετα θα φυγουμε..μολις φαγαμε και κοιμηθηκε το ζουζουνι σιδερωσα 3πλυντηρια,εβαλα ενα ακομη που περιμενω να τελειωσει,ενα που στεγνωνει και θα σιδερωθουν αυριο.πλεον δεν εχω απλυτα..δουλειες τα καθημερινα σκουπισματα κουζινα και μπανιο..χαλια δεν πειραζω ειμαι κρυουλιαρα..νιωθω πολυ κουρασμενη..ευτυχως την επομενη βδομαδα εχω αδεια και ελπιζω να ξεκουραστω..αυριο το απογευμα θα κανω κουλουρακια και η κορη μου θελει να βαψουμε αυγα..λεω να μην της χαλασω το χατηρι..τσουρεκι θα θελα να κανω αλλα δεν ξερω αν θα προλαβω..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...