Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Λατρεμένες μου, καλές και ηλιόλουστες καλησπέρες!

Το τι τρέξιμο ρίχνω αυτό το διάστημα.. δεν λέγεται.. από τότε που το μεγάλο μας αγόρι άλλαξε δουλειά, αλλαξε και πρόγραμμα-βαρδιών.. και μπορεί να βοηθάει μόνο 1 εβδομάδα ανά 3 εβδομάδες.. δυστυχώς, τις άλλες είναι απογευματινός/βραδινός και αναγκαστικά πεφτει όλο το βάρος πάνω μου.. σπίτι, δουλειά, διαβάσματα, πέρα-δώθε, υποχρεωσεις... τρέλα κορίτσια μου, τρέλα! :roll:

Κάνω οτι καλύτερο μπορώ.. σημειώνω, οργανώνομαι και προσπαθώ!

Σήμερα λοιπόν:

Πήγα το φιογκάκι σχολείο

Σούπερ μάρκετ

Επέστρεψα σπίτι, έπλυνα πιατικά

Έβαψα τα μαλλάκια μου {πόσο βαρετή δουλειά αλλά έπρεπε να γίνει}

Απλωσα ένα νυχτερινό πλυντήριο με σκουρόχρωμα

Σιδέρωσα

SIDER_zpsqdjcq9oc.jpg

Έβαλα φαγάκι να γίνεται.

Λιγκουϊνι με κόκκινη σαλτσούλα και τυράκι

simera_zpsgwa5cdhq.jpg

Χοιρινή πανσετούλα στο φουρνο

simera1_zpswymzgxgy.jpg

Και είπα να ετοιμάσω και μία μους σοκολάτας για μετά

{ήδη την τσάκισα την μία :twisted: }

mous_zps2xyn4pw6.jpg

Ετοίμασα ακόμα ένα πλυντήριο, για την νύχτα, με ρούχα του μπαμπά

Ξανα-μάζεψα και έπλυνα όσα πιατικά "βγηκαν" λόγω μαγειρεμάτων

Μάζεψα τα απλωμένα, που στέγνωσαν πολύ γρήγορα με τόσο αέρα..

Βάφτηκα, ντύθυκα και έφυγα για μοδίστρα και για να φέρω το φιογκάκι στο σχολείο.

Τώρα, αφού φάγαμε, διαβάζουμε και μετά έχω πολύ-πολύ δουλίτσα, οπότε τρεχάτε ποδαράκια μου και σήμερα!

Σας φιλώ γλυκά όλες! :P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εν τω μεταξυ το τελευταιο καιρο,μας συμβαινουν απιστευτες ζημιες,χαλαει το ενα μετα το αλλο,και πραγματα αξιας,π.χ. το μηχανακι του αντρα μου(κοστιστε 350ε)και διαφορα αλλα τετοιας αξιας....προχθες χαλασε το πλυντηριο..και σημερα περιμενουμε το μαστορα να μας πει αν φτιαχνεται,αν δεν φτιαχνεται την εχουμε βαψει...

Βουλάκι μου.. τι μου θύμησες μ αυτό που έγραψες για τις ζημιές... θυμάσαι πέρσι? Λιγο πριν αρρωστήσει το φιογκάκι, με την παγκρεατίτιδα, είχαμε τις απίστευτες ζημιές και κυρίως πράγματα αξίας... :(

Μήπως να κάνετε ευχέλαιο?

εχτες εκανα όλο το σπίτι, αλλά οσα βλέπει η πεθερά, με εξαίρεση το μπανιο που το εκανα πολύ καλά, μεχρι πλακακια εκανα.

Και πολύ καλά έκανες, Γιωτάκι μου!!!

Να ξεκουράζεσαι.

Καλησπέρα σε όλες! Σας διαβάζω καθημερινά αλλά που χρόνος αλλά και μαζεμένες ή εμπνευσμένες δουλειές για να τις μοιραστώ;

Αυτό το ΣΚ ήταν η πρώτη φορά μετά από μήνες που έκανα τόσες δουλειές μαζεμένες και φυσικά τα έπαιξα.

-Έφτιαξα ένα μπράουνι σοκολάτας και έβαλα τα σκεύη στο πλυντήριο

Παιδί μου, πόσα έκανες????!!! :shock: Λογικό να κουραστείς τοσο!

Μπράουνις, είπες μπράουνις? :twisted:

Ξεκίνησα πάλι να κάνω λίγο yoga στο σπίτι μπας και ξυπνήσω πάλι και αρχίσω να πηγαίνω πιο συστηματικά γιατί πάλι μ' έχει πάρει η κάτω βόλτα :rolleyes::rolleyes:.

Εύγε! Τέτοια νέα υπέροχα να μαθαίνω!

Μπράβο, Αφροδιτούλα μου!!!

Σήμερα ξεκινήσαμε λίγο άσχημα μιας και από την Παρασκευή είχε δημιουργηθεί ένα ζήτημα με τον μεγάλο μου στο σχολείο του που είχε να κάνει με την τουαλέτα το οποίο έπρεπε να διευθετηθεί οπωσδήποτε σήμερα με την δασκάλα του αλλά και με τους γονείς του παιδιού που δημιούργησε το πρόβλημα οπότε μέχρι τις 11 ήμουν τόσο στο σχολείο όσο και στα τηλέφωνα τόσο με τους γονείς του παιδιού όσο και με την δασκάλα.

Χμ.. καθόλου δεν μου άρεσαν αυτά τα νέα Νάσια μου...

Ελπίζω να λυθεί, άμεσα και να ηρεμίσετε, κορίτσι μου!

Καλημέρα σε όλη την παρέα!

Με λένε Κλειώ, είμαι εργαζόμενη μαμά 2 παιδιών 4 ετών και σας διαβάζω για πάνω από 2 χρόνια...αλλά ποτέ δεν έπαιρνα την απόφαση να σας γράψω...

Θα ήθελα να σας πω ένα τεράστιο ευχαριστώ γιατί από ανοργάνωτη και τεμπέλα που ήμουν, καταφέρατε σιγά σιγά να με στρώσετε...(ειδικά η μαμά Ειρήνη έχει ένα μαγικό τρόπο να μας παρακινεί όλες).

Ευτυχώς το θέμα επανήλθε στα κανονικά πλαίσια και ελπίζω η ειρηνούλα να μην μας λαχταρίσει έτσι ξανά...

Ευχαριστώ και πάλι όλες σας γιατί με τον τρόπο σας ομορφαίνετε και οργανώνετε την καθημερινότητά μου...

Είσαι η Κλέλια μου? Και όταν λέω "μου", είσαι η Κλέλια, που μιλάμε, κατά διαστήματα, prive? Γιατί βλέπω λίγο διαφορετικό ψευδωνυμο και μπερδεύτηκα.

ουφ, εχω στο μυαλό μου τόοοοσα πράγματα κ υποχρεώσεις που πρέπει να γίνουν που εχω αρχίσει να ξεχνάω...ηλικία γαρ:mrgreen:

θα πάρουμε με μια τάξη μου μέρος σε ενα μαθητικό συνέδριο και εχω αρκετή δουλίτσα με την εργασία που πρέπει να παρουσιάσουμε κ τα συνοδευτικά της..τεσπα, εχω δουλειά μ αυτό καμιά 10ριά μέρες ακόμα ....

Τι θέλεις να πεις? Στα 25 μας, ξεχνάμε? :twisted::twisted:

Ερσάκι, σημείωνε! Η μόνη λύση, κοριτσάκι μου!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπράουνι και μάλιστα νηστίσιμο Ειρήνη! Φανταστικό!

Κορίτσια εγώ είμαι πολύ του προγράμματος, χωρίς να σημειώνω νιώθω πως δεν έχω χέρια!

Έχω γεμίσει τετράδια και τετράδια (χώρια τα έγγραφα στον υπολογιστή και το κινητό!).

Σήμερα - αύριο πρέπει να γράψω μια λιστα(-ρα) με δουλειές που πρέπει να γίνουν καθώς τόσους μήνες εγκυμοσύνη- λοχεία έχουν μείνει πολλά πίσω. Έτσι θα μπορώ να κάνω μια δουλειά όποτε μπορώ και να φεύγει απ τη μέση.

Η άλλη λίστα είναι με πράγματα που πρέπει να γίνουν στο σπίτι ώστε να ανανεωθεί. Από μικροαντικείμενα μέχρι ανακαινίσεις. πχ χθες έστειλα μπαμπά και κόρη και αγόρασαν νέα κουρτίνα και αντιολισθητικό μπανιέρας. Τις προάλλες αλλάξαμε πιγκαλ στο ένα μπάνιο.


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,

γεμάτη και όμορφη μέρα η σημερινή.Το πρωί σηκώθηκα και αφού ετοίμασα πρωινά και κολατσιό για τα μικρά τα ξύπνησα και αφού ετοιμαστήκαμε πήγαμε σχολείο,έπειτα γύρισα έστρωσα κρεβάτια,αέρισα,μάζεψα ότι δεν ήταν στην θέση του και μετά αποτελειώσα το κασκόλ και το σκουφάκι του μικρού μου( θα μου πείτε εδώ ζεσταίνει ο καιρός και εσύ φτιάχνεις κασκόλ και σκούφο; τί να κάνω τώρα προκανα δεν πειράζει θα τα έχουν έτοιμα για του χρόνου),πήγα στο ρολογά το ρολόι μου για μπαταρία και του μικρού για λουράκι,γύρισα άπλωσα ένα πλυντήριο και έβαλα φαγητό μακαρόνια με άσπρη σάλτσα και μανιτάρια αλα κρεμ.Πήγα πήρα τα παιδιά και αφού φάγαμε μάζεψα το τραπέζι και έβαλα πλυντήριο πιάτων και ρούχων και σιδέρωσα.Τώρα διαβάζουμε για αύριο.

Ειρήνη μου δυστυχώς τα μικρά έχουν ξεσαλώσει εμείς δεν είμασταν έτσι τί να πω έχουν όλα την πονηριά στο μυαλό τους.Εδώ έχουν γίνει ζευγαράκια ποια τα παιδιά της Πέμπτης.Ευτυχώς το λύσαμε με την δασκάλα του και έγινε συζήτηση στην τάξη ότι δεν επιτρέπεται να μπαίνουμε ούτε τα κορίτσια στην τουαλέτα των αγοριών όπως έγινε στην δική μας περίπτωση αλλά ούτε και τα αγόρια στην τουαλέτα των κοριτσιών και πολύ περισσότερο να κάνουμε συζήτηση και να απομονώνουμε παιδιά που στην τελική έκαναν το αυτονόητο στην τουαλέτα(ούρηση).

Κατά τα άλλα είδα το ημερολόγιο και διαπίστωσα ότι τα σχολεία θα σταματήσουν για Πάσχα στις 3/4 οπότε μέχρι τότε πρέπει να έχει ολοκληρωθεί και ο γενικός μου για το Πάσχα αλλά και να έχω φτιάξει τα κουλουράκια τουλάχιστον για να απολαύσουμε τις διακοπές μας.Οπότε έκανα τον προγραμματισμό μου και την τελευταία εβδομάδα θα ξεκινήσω τον γενικό με την ελπίδα να τελειώσω στις 2/4.

Αυτά για την ώρα θα τα ξαναπούμε.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά γεια σας και χαρά σας..

Βλέπω ότι το θεματάκι άρχισε σιγά σιγά να επανέρχεται στο γνωστό του στυλ και πολύ μου αρέσει.. Έτσι πήρα το θάρρος να αρχίσω να γράφω κι εγώ σιγά σιγά και να συμμετέχω και πάλι ενεργά..

Καταρχήν να ευχηθώ στις μανούλες για τα καινούργια μπεμπάκια.. είμαι σίγουρη ότι το σπίτι και η ψυχή τους ολόκληρη μυρίζει μωρουδίλα.. Δυστυχώς δεν πωλείται ακόμη σε άρωμα.. βλέπετε αυτή η μυρωδιά είναι μία και μοναδική.. Και με το καλό στις μανούλες που περιμένουν τα μωράκια τους να έρθουν..

Ευπειθώς αναφέρω ότι την Κυριακή πήραμε απόφαση με το σύζυγο να ξεκαθαρίσουμε την μικρή αποθήκη που έχουμε στο διάδρομο.. το τι πετάξαμε και πόσα πράγματα άλλαξαν θέση δεν λέγεται.. αφού μας περίσσεψαν 3 ολόκληρα ράφια άδεια.. Μετά αισθανόμασταν και οι δυο τόσο ανάλαφροι..

Επίσης πήραμε την απόφαση και μαζέψαμε το πάρκο από το σαλόνι (ο μικρός βλέπετε κλείνει τα 2 σε δυο βδομάδες και δεν κάθεται πλέον καθόλου) και επ' ευκαιρίας ξεκαθαρίσαμε και τα παιχνίδια του μωρού.. λίγα και καλά πλέον που παίζει με αυτά αρκετά..

Σειρά τώρα έχει η ντουλάπα μου.. Έχω μαζέψει ένα σωρό ρούχα που δεν τα φοράω πια.. σχεδόν καινούργια είναι και νομίζω ότι θα τα δώσω στην ανηψιά του άντρα μου (17 χρονών κοπέλα) η οποία είμαι σίγουρη ότι θα τα αξιοποιήσει καταλλήλως!

Κι όσον αφορά το φαγητό; Σήμερα έχουμε χοιρινό λεμονάτο με πουρέ!

Σας φιλώ γλυκά και καλώς σας βρήκα και πάλι!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πραγματικά πάντως το ότι το θέμα ξαναγύρισε στους κανονικούς του ρυθμούς με έκανε να νιώσω ένα περίεργα όμορφο συναίσθημα.. και λέω περίεργα γιατί δεν συμμετέχω συχνά αλλά σας διαβάζω κάθε βράδυ που κοιμούνται τα παιδάκια μου και χαλαρώνω λίγο!!

Λοιπόν είναι δυο μέρες τώρα που ασχολούμαι με τα ρούχα μας και τις ντουλάπες!! Έφτιαξα τα δικά μου και του άντρα μου χθες και σήμερα των παιδιών!! Όταν λέμε πως μου έφυγε η μέση το εννοώ στην κυριολεξία!!:(

Πέταξα σχεδόν τα μισά μου ρούχα με μισή καρδιά αφού είναι σαν καινούργια αλλά δεν μου κάνουν πια. Θα τα δώσω σε φίλες, όπως και τα ρούχα του μωρού που δεν της κάνουν πια!

Μου μένουν ακόμη αρκετές χοντρές δουλειές, όπως εσωτερικό ντουλαπιών, συρταριών και είναι κάτι που το βαριέμαι αφάνταστα αλλά πραγματικά αυτό το ξεσκαρτάρισμα με κάνει να νιώθω πιο ανάλαφρη!!:P

Καλό σας βράδυ και ευχαριστώ.. με κάνετε να νιώθω πως δεν είμαι μόνη που παλεύω με όλες τις απίστευτες υποχρεώσεις της καθημερινότητας!!:P


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια κι από εμένα!

Μανούλα, έχω ανανεωθεί πολύ με το νέο κούρεμα/βάψιμο και μου αρέσει πολύ αυτή η αίσθηση...Φαντάσου πως έχω μακιγιαριστεί (light) και την Δευτέρα και σήμερα......εκεί που το έκανα 10 φορές τον χρόνο...

Δεν ξεχνάω και τις κρέμες μου εδώ και ένα μήνα και αν χάσω και 5 κιλά που κουβαλάω έξτρα φορτίο, τότε θα πετάω!

Η κόρη μου η μεγάλη κάθε πρωί μου λέει πόσο όμορφη είμαι :):) από την Παρασκευή που κουρεύτηκα και μετά και τίποτα δεν μπορεί να μου χαλάσει την μέρα, διαγράφω τα πάντα.....

Σήμερα σχόλασα 5.20' :):):) και μπήκα σπίτι πριν τις 6.00 το απόγευμα! Μεγάλη υπόθεση για εμένα να γυρίζω τέτοια ώρα, έφαγα σαν άνθρωπος, πήρα την μεγάλη από τα αγγλικά, μαγείρεψα λαχανόρυζο για αύριο, άλλαξα χρώμα στα νύχια μου :mrgreen:, δίπλωσα/σιδέρωσα και τακτοποίησα κάποια :rolleyes: από τα ρούχα μας (σιγά σιγά λέμε...),

ετοίμασα βραδινά πλυντήρια πιάτων/ρούχων, καθάρισα νεροχύτη και πάγκους, διάβασα 2 βιβλία στις κόρες μου και σε λίγο πάω για μπανάκι και μετά ύπνο.

Φιλάκια πολλά σε όλες, καλό βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα!

Μανούλα εγώ είμαι...η Κλέλια σου...αναγκάστηκα να κάνω νέο κωδικό γιατί κάτι δεν είχα ενεργοποιήσει σωστά και δεν μπορούσα να υποβάλω απαντήσεις...

Στα δικά μας τώρα...μετά από 2 χρόνια σκληρής μελέτης(χαχαχα) ασπάστηκα και εγώ το ρητό σας..." αν δεν ξεφορτωθείς, σπίτι τακτοποιημένο δεν θα δεις!!!" και έτσι άρχισα να πραγματοποιώ "ντου"... σε διάφορα ανυποψίαστα μέρη του σπιτιού μου...

Η αλήθεια είναι ότι το κόλπο πιάνει! Μεγάλη διαφορά βρε κορίτσια , αλλάζει η διάθεση μου!

Απορώ με τον εαυτό μου τι κρατούσα ( και κρατάω ακόμη σε κάποια σημεία) τόση σαβούρα! Αφού έτσι και αλλιώς όποτε χρειαζόμουν κάτι, δεν το έβρισκα ποτέ στο χαμό!

Το μεγάλο στοίχημα τώρα είναι οι ντουλάπες...και βασικά η δική μου ντουλάπα που για ένα περίεργο λόγο, ενώ ξεχειλίζει, καταλήγω να φοράω πάντα τα ίδια και τα ίδια...

Θα σας ενημερώσω για την πρόοδο των εργασιών...

Καλώς σας βρήκα!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια χαιρομαι για τις ανανεωσεις που διαβαζω σπιτιων κ οχι μονο!!!

να καλως ορισω και τα νεα μελη!!

μπηκε η ανοιξη ω ναι!!! το επιβεβαιωνουν οι αλλεργιες μου που ξεκινησαν εδω κ 3 μερες!!

το σπιτι ειναι σε καλη κατασταση, εχω κ εγω αρκετες ξεκαθαρισεις που πρεπει να γινουν, αν κ εχω βγαλει ηδη πολλαααα παιχνιδια κυριως κ ρουχα κ.α που πρεπει να τα παω στην κοινοτητα που τα δινω.

οι μερες μας ειναι πολυ γεματες με διαφορα που πρεπει να γινουν κ με πολλες αποφασεις για το μελλον.

θα ελεγα οτι ειναι ακρως καταλληλος καιρος για ξεκαθαρισεις ολων των ειδων!!! πραγματων κ ατομων!

η ζωη μας συνεχιζεται "σχεδον" ως πριν.....

σας φιλω ολες!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια! Τι μου κάνετε;

Εμείς καλά είμαστε με μόνο σκοτεινό σημείο το χούι που μας κάνει ο Γεράσιμος κάθε βράδυ.. Ενώ κοιμάται κανονικά στο κρεβάτι του ξυπνάει γύρω στις 3 με 3.30 κάθε βράδυ και δεν θέλει με τίποτε να ξανακοιμηθεί στο κρεβάτι του.. Σήμερα αφού είδα και απόειδα τον άφησα πάνω στον καναπέ στο δωμάτιό του βάζοντας μαξιλάρια στο πάτωμα για να μην πέσει.. Αρχίζω και σκέφτομαι το ενδεχόμενο του να στριμώχνεται στην κούνια του και να πρέπει να του πάρουμε κρεβατάκι.. Ακούω απόψεις!

Κατά τα άλλα χθες το απόγευμα πήρα το μικρό ένα βιβλίο με ήχους το οποίο το χάρηκε πολύ, πήγα Σούπερ Μάρκετ και πήρα γάλα και πήγα και τον πήρα από την πεθερά μου που τον κρατάει και πήγαμε σπίτι όπου ζέστανα το κρέας και έφτιαξα τον πουρέ και φάγαμε.. Μετά παιχνίδι μέχρι τις 22:30 όπου τον κάναμε μπάνιο και μετά νάνι..

Σήμερα το πρωί ύστερα από το χθεσινό ξενύχτι ξυπνήσαμε στις 9, ήπια έναν καφέ, έδωσα στον μικρό το γάλα του, άνοιξα όλο το σπίτι να αεριστεί και ήρθε η πεθερά μου και τον πήρε.. Σήμερα θα έρθει η κοπέλα που έρχεται κάθε 15 μέρες για γενική και έτσι δεν έκανα απολύτως τίποτε. Φαγητό έχει περισσέψει από χθες χοιρινό και θα κάνω λίγο ρύζι..

Καλή συνέχεια σε όλες σας..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


θα ελεγα οτι ειναι ακρως καταλληλος καιρος για ξεκαθαρισεις ολων των ειδων!!! πραγματων κ ατομων!

η ζωη μας συνεχιζεται "σχεδον" ως πριν.....

σας φιλω ολες!!!!!!

πολλά φιλιά billaki!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια! Τι μου κάνετε;

Εμείς καλά είμαστε με μόνο σκοτεινό σημείο το χούι που μας κάνει ο Γεράσιμος κάθε βράδυ.. Ενώ κοιμάται κανονικά στο κρεβάτι του ξυπνάει γύρω στις 3 με 3.30 κάθε βράδυ και δεν θέλει με τίποτε να ξανακοιμηθεί στο κρεβάτι του.. Σήμερα αφού είδα και απόειδα τον άφησα πάνω στον καναπέ στο δωμάτιό του βάζοντας μαξιλάρια στο πάτωμα για να μην πέσει.. Αρχίζω και σκέφτομαι το ενδεχόμενο του να στριμώχνεται στην κούνια του και να πρέπει να του πάρουμε κρεβατάκι.. Ακούω απόψεις!

Κατά τα άλλα χθες το απόγευμα πήρα το μικρό ένα βιβλίο με ήχους το οποίο το χάρηκε πολύ, πήγα Σούπερ Μάρκετ και πήρα γάλα και πήγα και τον πήρα από την πεθερά μου που τον κρατάει και πήγαμε σπίτι όπου ζέστανα το κρέας και έφτιαξα τον πουρέ και φάγαμε.. Μετά παιχνίδι μέχρι τις 22:30 όπου τον κάναμε μπάνιο και μετά νάνι..

Σήμερα το πρωί ύστερα από το χθεσινό ξενύχτι ξυπνήσαμε στις 9, ήπια έναν καφέ, έδωσα στον μικρό το γάλα του, άνοιξα όλο το σπίτι να αεριστεί και ήρθε η πεθερά μου και τον πήρε.. Σήμερα θα έρθει η κοπέλα που έρχεται κάθε 15 μέρες για γενική και έτσι δεν έκανα απολύτως τίποτε. Φαγητό έχει περισσέψει από χθες χοιρινό και θα κάνω λίγο ρύζι..

Καλή συνέχεια σε όλες σας..

Η κόρη μου πάντως πραγματικά όταν της πήραμε μεγάλο κρεβάτι άρχισε να κοιμάται καλύτερα! Βέβαια ήταν 2 1/2 και έπρεπε αναγκαστικά να βγει από την κούνια αφού θα ερχόταν το μωρό! Παίζει βέβαια να είναι και απλά μια φάση που περνάει! Μήπως μέσα στην μέρα υπάρχει κάτι που υποσυνείδητα τον φοβίζει, πχ παιδικό ή κάποιο βιβλίο; Η μεγάλη μου το κάνει όταν κατά την διάρκεια της μέρας μου πει κάτι που την φόβισε! Κάντου αγκαλίτσες να νιώσει ασφαλής και όλα θα πάνε καλά!!:P


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένες μου καλησπέρα.

Είχα 2 μέρες... απίστευτης κούρασης... έκανα τόσα πολλά.. ότι και να σας πω είναι λίγο..:roll:..

Δουλειά, διαβασμα, δουλειές στο σπίτι, δουλειά ξανά μαζί με το φιογκάκι, αγγλικά, προπόνηση, εξωτερικές δουλειές... με πονάει όλο μου το κορμάκι...:| Φανταστείτε, δεν μαγείρεψα σήμερα.. φάγαμε αποφάγια από χθες.. δεν είχα το κουράγιο..

Ευτυχώς αύριο δεν δουλεύω και το περιμένω πως και τι.. έχω και πάλι εξωτερικές δουλειές και τα καθημερινά μου αλλά το περιμένω πως και τι! Θα ξεκουραστώ λίγο σε σύγκριση με τις τελευταίες ημέρες.

Στην προπόνηση της Δευτέρας, ο προπονητής μου, μου ειπε και ένα περίεργο αλλά νομίζω, καλό νέο...

Μου είπε πως αν συνεχίσω έτσι, θα με βάλει να "δώσω" εξετάσεις το Σεπτέμβριο γιατί το χω! :shock:

Εμεινα... γιατί κάνω μόνο 3 μήνες... και επίσης γιατί το άθλημα αυτό είναι πολύ-πολύ σκληρό, ειδικά σε σύγκριση με το tae know do, και πίστευα πως δεν το χω... {το πιστευω ακόμα δηλαδη} και από την άλλη δεν ήξερα πως στο krav "δινεις"... φαντάζομαι για κάποιο επίπεδο γιατί δεν ξέρω περισσότερα.. θέλω την Παρασκευή, γιατί σήμερα δεν πρόλαβα, είχαν ήδη ξεκινήσει προπόνηση όταν πήγα, να τον ρωτήσω περισσοτερες λεπτομέρειες... είμαι περίεργη και θα σας πω! :mrgreen:

Σας φιλώ, σας καληνυχτίζω και θα τα πουμε αύριο με την ησυχία μας. :)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπράουνι και μάλιστα νηστίσιμο Ειρήνη! Φανταστικό!

Κορίτσια εγώ είμαι πολύ του προγράμματος, χωρίς να σημειώνω νιώθω πως δεν έχω χέρια!

Έχω γεμίσει τετράδια και τετράδια (χώρια τα έγγραφα στον υπολογιστή και το κινητό!).

Σήμερα - αύριο πρέπει να γράψω μια λιστα(-ρα) με δουλειές που πρέπει να γίνουν καθώς τόσους μήνες εγκυμοσύνη- λοχεία έχουν μείνει πολλά πίσω. Έτσι θα μπορώ να κάνω μια δουλειά όποτε μπορώ και να φεύγει απ τη μέση.

Η άλλη λίστα είναι με πράγματα που πρέπει να γίνουν στο σπίτι ώστε να ανανεωθεί. Από μικροαντικείμενα μέχρι ανακαινίσεις. πχ χθες έστειλα μπαμπά και κόρη και αγόρασαν νέα κουρτίνα και αντιολισθητικό μπανιέρας. Τις προάλλες αλλάξαμε πιγκαλ στο ένα μπάνιο.

Παιδί μου, δεν ξέρεις πως ο άντρας μου νηστεύει? :mrgreen:

Δώσε άμεσα τη συνταγή, να τον γλυκάνω, παρακαλώ! :wink:

Μπράβο, μπράβο, μπράβο για τις λίστες που αναφέρεις! Με γεια τις ανανεώσεις σας! Λατρεύω ανανεώσεις, όσο μικρές και αν είναι!

Ειρήνη μου δυστυχώς τα μικρά έχουν ξεσαλώσει εμείς δεν είμασταν έτσι τί να πω έχουν όλα την πονηριά στο μυαλό τους.Εδώ έχουν γίνει ζευγαράκια ποια τα παιδιά της Πέμπτης.Ευτυχώς το λύσαμε με την δασκάλα του και έγινε συζήτηση στην τάξη ότι δεν επιτρέπεται να μπαίνουμε ούτε τα κορίτσια στην τουαλέτα των αγοριών όπως έγινε στην δική μας περίπτωση αλλά ούτε και τα αγόρια στην τουαλέτα των κοριτσιών και πολύ περισσότερο να κάνουμε συζήτηση και να απομονώνουμε παιδιά που στην τελική έκαναν το αυτονόητο στην τουαλέτα(ούρηση).

Πραγματικά εχουν ξεσαλώσει Νασια μου.. εμείς έχουμε κρούσματα μπούλινγκ από την Α δημοτικού! :(

.. Δυστυχώς δεν πωλείται ακόμη σε άρωμα.. βλέπετε αυτή η μυρωδιά είναι μία και μοναδική..

χαχαχαχα!!! Τι υπέροχη σκέψη, κορίτσι μου!!!

Ευπειθώς αναφέρω ότι την Κυριακή πήραμε απόφαση με το σύζυγο να ξεκαθαρίσουμε την μικρή αποθήκη που έχουμε στο διάδρομο.. το τι πετάξαμε και πόσα πράγματα άλλαξαν θέση δεν λέγεται.. αφού μας περίσσεψαν 3 ολόκληρα ράφια άδεια.. Μετά αισθανόμασταν και οι δυο τόσο ανάλαφροι..

Απειρα μπράβο!

Ειδες πόσο όμορφα νιώθεις μετά κορίτσι μου? Λες και ξεφουσκώνεις.. λες και ηρεμείς...!

Σειρά τώρα έχει η ντουλάπα μου.. Έχω μαζέψει ένα σωρό ρούχα που δεν τα φοράω πια.. σχεδόν καινούργια είναι και νομίζω ότι θα τα δώσω στην ανηψιά του άντρα μου (17 χρονών κοπέλα) η οποία είμαι σίγουρη ότι θα τα αξιοποιήσει καταλλήλως!

Υπέροχα! Για ξεκίνα σιγά-σιγά, να βγάζεις ρουχαλάκια που δεν τα θέλεις... σιγά-σιγά..

Εγώ έχω χαρίσει τα απίστευτα ρουχα και μάλιστα σε διαφορετικές φίλες μου.. τελευταία πουλάω και κάποια {σε πολύ χαμηλές τιμές} και συνεχίζω και χαρίζω.. τώρα, έρχεται σιγά-σιγά στα καλά της η ντουλάπα μου.. μετά από, τουλάχιστον, 4 χρόνια, που ξεφορτώνομαι κομμάτια! :|

Πραγματικά πάντως το ότι το θέμα ξαναγύρισε στους κανονικούς του ρυθμούς με έκανε να νιώσω ένα περίεργα όμορφο συναίσθημα.. και λέω περίεργα γιατί δεν συμμετέχω συχνά αλλά σας διαβάζω κάθε βράδυ που κοιμούνται τα παιδάκια μου και χαλαρώνω λίγο!!

Λοιπόν είναι δυο μέρες τώρα που ασχολούμαι με τα ρούχα μας και τις ντουλάπες!! Έφτιαξα τα δικά μου και του άντρα μου χθες και σήμερα των παιδιών!! Όταν λέμε πως μου έφυγε η μέση το εννοώ στην κυριολεξία!!:(

Πέταξα σχεδόν τα μισά μου ρούχα με μισή καρδιά αφού είναι σαν καινούργια αλλά δεν μου κάνουν πια. Θα τα δώσω σε φίλες, όπως και τα ρούχα του μωρού που δεν της κάνουν πια!

Μου μένουν ακόμη αρκετές χοντρές δουλειές, όπως εσωτερικό ντουλαπιών, συρταριών και είναι κάτι που το βαριέμαι αφάνταστα αλλά πραγματικά αυτό το ξεσκαρτάρισμα με κάνει να νιώθω πιο ανάλαφρη!!:P

Καλό σας βράδυ και ευχαριστώ.. με κάνετε να νιώθω πως δεν είμαι μόνη που παλεύω με όλες τις απίστευτες υποχρεώσεις της καθημερινότητας!!:P

Ολες στα ίδια είμαστε κοριτσάκι μου.. καθόλου να ΜΗΝ νιωθεις μόνη! Ολες στα ίδια είμαστε, τα βλέπεις και τα διαβάζεις!

Μπράβο που θα δώσεις.. μπράβο!

Γεια κι από εμένα!

Μανούλα, έχω ανανεωθεί πολύ με το νέο κούρεμα/βάψιμο και μου αρέσει πολύ αυτή η αίσθηση...Φαντάσου πως έχω μακιγιαριστεί (light) και την Δευτέρα και σήμερα......εκεί που το έκανα 10 φορές τον χρόνο...

Δεν ξεχνάω και τις κρέμες μου εδώ και ένα μήνα και αν χάσω και 5 κιλά που κουβαλάω έξτρα φορτίο, τότε θα πετάω!

Η κόρη μου η μεγάλη κάθε πρωί μου λέει πόσο όμορφη είμαι :):) από την Παρασκευή που κουρεύτηκα και μετά και τίποτα δεν μπορεί να μου χαλάσει την μέρα, διαγράφω τα πάντα.....

Αχ, τι ωραία νέα μας δίνεις τελευταία!!! Τέτοια ν ακούω!

Νιώθεις όμορφα καμάρι μου ε? Ειδες και η κορούλα σου? Την προσεξε τη διαφορα!!!! :cool:

Καλημέρα σε όλη την παρέα!

Μανούλα εγώ είμαι...η Κλέλια σου...αναγκάστηκα να κάνω νέο κωδικό γιατί κάτι δεν είχα ενεργοποιήσει σωστά και δεν μπορούσα να υποβάλω απαντήσεις...

Στα δικά μας τώρα...μετά από 2 χρόνια σκληρής μελέτης(χαχαχα) ασπάστηκα και εγώ το ρητό σας..." αν δεν ξεφορτωθείς, σπίτι τακτοποιημένο δεν θα δεις!!!" και έτσι άρχισα να πραγματοποιώ "ντου"... σε διάφορα ανυποψίαστα μέρη του σπιτιού μου...

Η αλήθεια είναι ότι το κόλπο πιάνει! Μεγάλη διαφορά βρε κορίτσια , αλλάζει η διάθεση μου!

Απορώ με τον εαυτό μου τι κρατούσα ( και κρατάω ακόμη σε κάποια σημεία) τόση σαβούρα! Αφού έτσι και αλλιώς όποτε χρειαζόμουν κάτι, δεν το έβρισκα ποτέ στο χαμό!

Το μεγάλο στοίχημα τώρα είναι οι ντουλάπες...και βασικά η δική μου ντουλάπα που για ένα περίεργο λόγο, ενώ ξεχειλίζει, καταλήγω να φοράω πάντα τα ίδια και τα ίδια...

Θα σας ενημερώσω για την πρόοδο των εργασιών...

Καλώς σας βρήκα!!!

Κόρες, η Κλέλια είναι καραμπινάτη κόρη και μάλιστα από τις παλιές! Μου χει γράψει, κατά διαστήματα, προσωπικά μηνύματα που με γονάτιζαν...με έκαναν να θέλω να κλαίω από χαρά....Σ ευχαριστώ και δημόσια, κορίτσι μου! :P:p:p

Για την ντουλάπα σου, που λες, μήπως φοράς τα ίδια ακριβώς επειδή ξεχειλίζει από ρούχα; Μήπως δηλαδή δεν σε εμπνέει ώστε να ψάξεις, να ευχαριστηθείς την επιλογή των ρούχων σου;

μπηκε η ανοιξη ω ναι!!! το επιβεβαιωνουν οι αλλεργιες μου που ξεκινησαν εδω κ 3 μερες!!

Ωχ, ήδη;.... :roll:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, τι κάνετε? Σας διάβασα αλλά δεν έχω κουράγιο να σχολιάσω. Εχτές πήγαμε γιατρό, η μπέμπα ειναι μια χαρά 400 γρ κ μοιάζει πολύ με την μικρή μου! Κάναμε β επιπέδου κ μου έφυγε ένα βάρος! Τωρά πια έιμαι χαλαρή!!!! Σας φιλω καλό βράδυ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...