Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Angot είπε:

      καλημεραα κορίτσια ! μ κάνανε πάλι ντοπλερ , άψογο ήταν! αύριο μπαίνω 33 εβδομάδων και το μωράκι είναι σχεδόν 2 κιλά! ο τράχηλος σταθερός στα 1.9-2 απλώς είπε ο γιατρός αν βγάλω τον όρο θα γεννήσω ! ο εμβρυολογος είπε αν αντέξω 10 ημέρες θα είναι το ιδανικό ! τι λύσεις εχω δεν ξέρω γιατί για μ@@@ 10 ημέρες παραπάει. 

      Δεν κατάλαβα τι γράφεις στο τέλος..σε κλινική είσαι? φαντάζομαι έχει κι ένα κόστος η διαμονή σου εκεί.. αν σου λένε όμως χωρίς ορο θα γεννήσεις μην το διακινδυνεύσεις.να πάρει όσες περισσότερες ημέρες το μωράκι.

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

καλημερα κ απο μενα! τι κανετε? τι βρωμοκαιρος!!!!

εχτες επιτελους εβαψα ριζα μετα απο 2 μηνες, κανω λιγο το κοροιδο μιας κ ειμαι εγκυος, αν κ ο γιατρος μου ειπε οτι δεν υπαρχει προβλημα με τις βαφες, κ εβαλα κ φυτικη του κορρε.

Γιώτα μου, ένα από τα πράγματα που δεν μου λείπουν καθόλου, από τότε που σκούρυνα τα μαλλιά μου, είναι η παλιο-ρίζα... :roll: .

Την άλλη εβδομάδα, θα τους κάνω ένα βαψιματάκι, καθώς ήδη "ξερνάνε" οι ανταύγειες αλλά έχει περάσει ενάμισης μήνας... ίσως και περισσότερο. Και ελπίζω αυτό το διάστημα, όλο και να μεγαλώνει.. τόσο βαρετό το να βάφουμε ρίζα... :roll:

Αχ γλυκιά μανούλα, φοράω και ζακέτα αλλά και φανελάκι βαμβακερό :mrgreen::mrgreen::mrgreen:.

Μπράβο κοριτσάκι μου! Μπράβο! Περαστικά!

Ο σύζυγος κάθε μέρα και πιο καλά, αναμονή για τις εξετάσεις την άλλη εβδομάδα.

Τέτοια ν ακούμε! Μπραβο!

Εγώ γενικά χρειάζομαι αισθητικό ρεκτιφιέ, αύριο έκλεισα ραντεβού για κούρεμα και βάψιμο μαλλιών. Νύχια τα έχω ψιλοφτιάξει μόνη μου, έβγαλα φρύδια, έκανα μάσκα με άργιλο και τώρα άπλωσα την κρεμούλα μου. Αγόρασα κι εγώ αντιρυτιδική και την βάζω 3 βράδια την εβδομάδα, τα υπόλοιπα βάζω κρέμα νυχτός.

Αμάν γιαβρί μου! Κι άλλο να ομορφύνεις? :wink:

Τέλεια! Μου αρέσει πολύ, που φροντίζεις και το κουφαράκι σου. Πες μου, δεν νιώθεις πιο όμορφα?

Ειρήνη κάνω το ίδιο με τα ρούχα των παιδιών μέχρι να δω τι θα τα κάνω :wink::wink: και αποθηκεύω τις θήκες στον πάτο της ντουλάπας.

Λογικό μου ακούγεται.. κόρη μου είσαι! :mrgreen::mrgreen:

Το απόγευμα γύρισα νωρίς και πήγα βόλτα με τα κορίτσια στο River West, τους αγόρασα κάτι πραγματάκια που ήθελαν, φάγαμε ζαχαρωτά, χαζέψαμε στα μαγαζιά και πήρα και ένα πανέμορφο ζευγάρι μποτογοβάκια για μένα. Θα τα βάλω αύριο το βράδυ που θα βγω έξω :P:p .

Χάρηκαν πολύ με την έκπληξη τα κοριτσάκια μου! Οι δουλειές δεν τελειώνουν ποτέ άλλωστε...

Οπως το λες! ΕΜΕΙΣ, προηγούμαστε. Το σπίτι θα είναι πάντα εκεί!

Γιώτα μου την καλύτερη δουλειά θα κάνεις....ο δικός μου δυστυχώς δεν εχει αποσπώμενα μέρη που πλένονται, δεν βγαίνουν τα καλύμματα:|, έκανα λάθος επιλογή τότε...οπότε ο μόνος δρόμος είναι ή βιολογικός καθαρισμός επαγγελματικός- αλλά πού λεφτά- ή νερόξιδο στο χέρι...αν υπάρχει καμιά άλλη λύση-πρόταση θα με βοηθούσε...

Αχ, και μένα που βγαίνουν τα καλύμματα, Ερσακι μου.... όταν κάποια στιγμή τα πήγα για πλύσιμο, η κοπέλα στο καθαριστηριο, μου είπε, να μην τα αφήσω γιατί φοβόταν πως αν "πιουν" δεν θα μπαίνουν μετά... οπότε τρόμαξα και δεν τα έδωσα ποτέ... :?

Κορίτσια καλησπέρα σας διαβάζω πολύ καιρό και είμαι πολύ ενθουσιασμένη με τις ιδέες σας και τις συμβουλές σας. Ειρήνη χίλια μπράβο μας βοηθάς πολύ! Είμαι εργαζόμενη μαμά (σε ναυτιλιακή εταιρεία-Ειρήνη με νιώθεις) 2 κοριτσιών 3 ετών και 7 μηνών και ομολογώ οτι με ανεβάζετε και μου δίνετε δύναμη γιατί τα χω φτύσει και εγώ οπως όλες μας! Ας ξεκινήσω λοιπόν:

Καλώς ήρθες!!!

Αλήθεια, μας διαβάζεις καιρό?

Αχ.. αχ και πως σε νιώθω.. αχ και πόσο σε νιώθω....δυσκολο ωράριο κορίτσι μου.. εξαιρετικά δύσκολο για μανουλα!

Χαίρομαι που επανήλθαμε όλες στο θεματάκι μας.Σε εμάς δεν έχει αλλάξει κάτι όλο αυτόν τον καιρό.Οι δουλειές καλά κρατούν και περιμένω πώς και πώς να έρθει ο Απρίλης να ξεστρώσω γιατί δεν μπορώ άλλο τα χαλιά με κούρασαν

Νάσια μου, και μένα το ίδιο.. όσο τα χρειαζόμαστε ακόμα, λόγω κρύου, τόσο με έχουν κουράσει τα χαλιά, με την καθαριότητά τους... :roll:

Καλησπέρα...

Η διάθεσή μου είναι ίδια με τον καιρό,χάλια.Χάσαμε πριν λίγες μέρες τον κουμπάρο μας 56 χρονών από καρκίνο,ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω...

είχα πάει σήμερα στην κουμπάρα μου και έγινα χειρότερα,είχα πάρει και τη μπέμπα μαζί της έφτιαξα κάπως τη διάθεση.

:(:( αχ Ρηνάκι μου.... :(


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αφροδιτακι σε ευχαριστώ για το καλωσόρισμα!! Γεια σε ολα τα κοριτσια!!! Ειρήνη μου τρομαξα με αυτο που περιέγραψες πιο πανω!!!! Παντως κι εδω που ειμαστε πανω στο κυμα σημερα εριχνε επι 10 λεπτα τοσο δυνατό χαλαζι που χτυπουσαν οι συναγερμοί των αυτοκινητων!!!! Ελπιζω να μην επαθε καμια κοπελα απο εσας καποια ζημια απο αυτα που βλεπω στην τιβι.

Αχ κοριτσια κι εγω θελω να ξεστρωσω τα χαλια!! Εκανα τη βλακεια και τα πηρα μαλλιαρα,το τι μαζευουν μεσα δεν λεγεται!!!!! Ηταν φθηνα βεβαια αλλα δεν αγοραζω αλλα σε καμια Περιπτωση! Οποια θελει να αγορασει πάρομοια να το ξανασκεφτεί!!! Ενω οι μοκετες ειναι τσακ μπαμ στο καθαρισμα..

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένες μου καλησπέρα.

Χθες, όπως σας είχα πει, είχα αρκετή δουλίτσα. Το πόσο τρόμαξα κορίτσια μου... δεν μπορώ να σας περιγράψω! :?

Πηγαίντας στο τελευταίο μου, 2πλό ραντεβού, μ έπιασε τρελό χαλάζι. Δεν ήταν τόσο μεγάλο, λίγο μεγαλύτερο από αρακά {σαν 2 αρακάδες μαζί, φανταστείτε} αλλά ήταν πυκνό και με πολύ ένταση.

Στο σημείο που έπιασε το χαλάζι, το πρώτο που σκέφτηκα, ήταν να βάλω έστω το μπροστινό μέρος του αυτοκινήτου σε κάποιο σκέπαστρο ώστε να μην σπάσει το παρμπρίζ.

Περίπου για 2 λεπτά {που ακούγεται λίγο αλλά όταν το ζεις και όταν χτυπάει τόσο πυκνό χαλάζι και με τέτοια ένταση το τζάμι, μοιάζει τόσο πολύ :roll:} κράτησε αλλά δεν προλάβαινα να "μπω" πουθενά. Γινόταν χαμός από αυτοκίνητα, λάσπες και δεν ήταν εύκολη η μετακίνηση. Το μόνο που κατάφερα ήταν να το βάλω, το μισό αυτοκίνητο, πάνω σε ένα πεζοδρόμιο, ώστε να καλύπτεται κάποιο κομμάτι.

Κάποια στιγμή, τρόμαξα τόσο, που τσίριξα... αλήθεια σας λέω... :( γιατί ξέρω πως αν το τζάμι σπάσει από κάποιο αντικείμενο, τα "φιλμ" που έχει μέσα, θα το κρατήσουν, με μία τρυπούλα, ας πούμε {μας έχει συμβεί}. Ομως εκείνη τη στιγμή, με τόση πυκνή και με μεγάλη ένταση χαλαζόπτωση, δεν ήξερα αν γινόταν ένα σπάσιμο, τα πλαστικά φιλμ θα μπορούσαν να κρατήσουν όλο το παρμπίζ... και δεν ήξερα αν έπρεπε να βγω από το αυτοκίνητο, σκεπτόμενη πως αν έσπαγε το τζάμι, θα με έκοβε στο προσωπο... :?

Πραγματικά όταν σταμάτησε.. ένιωσα ανακουφισμένη.. δεν μετακινήθηκα για κανα 10λεπτο, μέχρι να ηρεμίσω...πόσοι οδηγοί ένιωσαν έτσι άραγε...? :?

Σας φιλώ και να προσέχετε πολύ!

Υ.Γ. Βλέπω τις καταστροφές της βροχής στη Μάνδρα.... :(

Η φύση είναι πιο δυνατή από τους ανθρώπους αλλά και με τις παρεμβάσεις που γίνονται (πυρκαγιές, οικοπεδοποιήσεις, μπαζώματα) δεν βοηθάμε κι εμείς.....

Κι εμάς μιας έπιασε χαλάζι στον γυρισμό από το εμπορικό κέντρο την Πέμπτη, η μικρή δεν μίλαγε αλλά η μεγάλη με ρώταγε καθώς οδηγούσα ''μαμά, μαμά είμαστε καλά;''. Ήταν πολύ παράξενο γιατί ανά 200 μετρά σταμάταγε το χαλάζι και μετά κάτω από άλλο σύννεφο ξανά τα ίδια...

Ειρήνη πέρασες μεγάλο σοκ! Φαντάσου τι χαλάζι έπεφτε για να νιώσεις πως θα σπάσει το παρμπρίζ.......

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!

Τι κανετε????

Εγω εχθες εκανα τα απειρα,σας βαζω λιστα:

-επλυνα τον φουρνο

-επλυνα τον απορροφητηρα

-επλυνα το ψυγειο εξωτερικα

-επλυνα τα πιατα που ειχαν μαζευτει

-μαζεψα οτι ηταν εκτος θεσης

-ξεσκονισα τα επιπλα και τους αλλαξα διακοσμηση

-σκουπισα πολυ καλα τα χαλια

-επλυνα με νεροξυδο τα χαλια στο σαλονι και στο χωλ

-φυλαξα καποια παιχνιδια που ειναι για μωρα για να τα εχει ο μπεμπης αργοτερα

-τακτοποιησα διαφορετικα τα παιχνιδια στο χωλ,ωστε να παιζει πιο ανετα ο Κωνσταντινουλης

-επλυνα με χλωρινη καποια σημεια που ειχαν εμφανιση υγρασια

Το απογευμα:

-Tακτοποιησα το παιδικο δωματιο

-το σκουπισα και σφουγγαρισα

-επλυνα το χαλι του με νεροξυδο

-επλυνα το χαλι του διαδρομου

-αλλαξα σεντονια στο δικο μας και στου μωρου

Ο αντρας μου επλυνα το μπανιο.

Εν τω μεταξυ το τελευταιο καιρο,μας συμβαινουν απιστευτες ζημιες,χαλαει το ενα μετα το αλλο,και πραγματα αξιας,π.χ. το μηχανακι του αντρα μου(κοστιστε 350ε)και διαφορα αλλα τετοιας αξιας....προχθες χαλασε το πλυντηριο..και σημερα περιμενουμε το μαστορα να μας πει αν φτιαχνεται,αν δεν φτιαχνεται την εχουμε βαψει...

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνακη μου φανταζομαι ποσο θα τρομαξες...εχεις ηρεμισει τωρα?

Ιrene μου συλληπητηρια:(ποσο σκληρο ειναι να φευγουν νεοι ανθρωποι...

εμενα ο Κωνσταντινος κοιμοταν 12ωρα οποτε καταλαβαινεις πως μου φαινεται...ειναι τρεις μερες τωρα που προσπαθω να του φτιαξω το προγραμμα και καπως ψιλοπιανει...για να δουμε...

Η μεγαλης σου πως ειναι?Πως αντιδρα?με το μωρο?

Εμενα απεναντι στο μωρο δειχνει πολυ γλυκα συναισθηματα,το χαιδευει συνεχεια και λεει διαφορα οπως "πολυ τον αγαπαω τον αδελφουλη μου" αλλα εχει πολυ γκρινια,μιλαμε για γκρινια ομως,και τα νευρα μου κοντευουν να γινουν κορδονια.....ελπιζω να ηρεμισουμε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια,

πόσο γρήγορα πέρασε αυτό το ΣΚ ούτε που το κατάλαβα.Εχτές το πρωί πήγαμε με τα παιδιά στις δραστηριότητες του συλλόγου και μετά φτιάξαμε μαρτάκια για να μην μας κάψει ο ήλιος.Μετά πήγαν κατηχητικό τα μεγάλα και αισίως μαζευτήκαμε 2 το μεσημέρι.Αφού φάγαμε,μάζεψα το τραπέζι και αφού ξεκουράστηκα λίγο έφτιαξα λουκουμάδες.Μετά πήγαμε στην κουνιάδα μου ιγα επίσκεψη και μαζευτήκαμε κατά τις 11.Επεσα ξερή για ύπνο.Σήμερα σηκώθηκα μάζεψα ότι ήταν σκόρπιο και αφού άπλωσα ένα νυκτερινό πλυντήριο ετοίμασα τα παιδιά και πήγαμε εκκλησία.Μετά την εκκλησία τα μικρά είχαν κατηχητικό.Αφού τελείωσαν γυρίσαμε σπίτι έφτιαξα γαρίδες με πατατούλες και σαλατούλα και αφού φάγαμε μάζεψα το τραπέζι και έβαλα σίδερο το οποίο τελειώσε πριν από λίγο.Τώρα όλοι κοιμούνται και έχει απόλυτη ησυχία στο σπίτι οπότε βρήκα ευκαιρία να σας διαβάσω.Σε λίγο που θα σηκωθούν θα ξεκινήσουμε τα διαβάσματα γιατί με τούτα και με κείνα δεν κάναμε τίποτα από την Παρασκευή.Εσείς πώς περάσατε το ΣΚ;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε ? Καλο μηνα! Γραφω από το κινητό γι'αυτό και δεν μπορω πολλα αν κ ηθελα να σχολιάσω πολλά όπως το χαλάζι! ειρήνη μου τι επαθες??? φανταζόμαι τρομάρα που πηρες! εχτες εκανα όλο το σπίτι, αλλά οσα βλέπει η πεθερά, με εξαίρεση το μπανιο που το εκανα πολύ καλά, μεχρι πλακακια εκανα. Σήμερα σηκωθηκα πρωί, εβαλα κοτόπουλο με πατάτες στο φούρνο, τελειωσα το σιδερο επιτελους, απλωσα κ αφού ετοιμαστηκαμε πηγαμε σε μια πλατεία για καφέ και ποδήλατο (πηραμε καινούργιο με βοηθητικες) μεγαλψσε το παιδάκι μου! γύρισαμε μαμ κ νανι ολοι. Θα σας γράψω αργότερα γιατί θέλω να σχολιάσω! φιλάκια πολλά κορίτσια μου!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες! Σας διαβάζω καθημερινά αλλά που χρόνος αλλά και μαζεμένες ή εμπνευσμένες δουλειές για να τις μοιραστώ;

Αυτό το ΣΚ ήταν η πρώτη φορά μετά από μήνες που έκανα τόσες δουλειές μαζεμένες και φυσικά τα έπαιξα.

Χθες λοιπόν:

-Έβγαλα όλα τα σεντόνια απ όλα τα κρεβάτια (4 πλέον ζωή να χουμε)

-Έβαλα ένα πλυντήριο ρούχων

-Άλλαξα, τάισα και κοίμισα το μωρό

-Έβαλα τα πλυμένα ρούχα στο στεγνωτήριο και έβαλα 2ο πλυντήριο

-Αέρισα τον πάνω όροφο

-Παρά τη βροχή έβγαλα για μια ωρίτσα τα σκεπάσματα και τα μαξιλάρια μας να αεριστούν

-Ξεσκόνισα σχολαστικά τον πάνω όροφο

-Δίπλωσα τα ρούχα απ το στεγνωτήριο και έβαλα το 2ο πλυντήριο να στεγνώνει

-Έβαλα 3ο πλυντήριο ρούχων

-Καθάρισα πολύ καλά το πάνω μπάνιο

-Τίναξα και άφησα να αεριστούν τα πατάκια του πάνω ορόφου

-Μαγείρεψα μακαρόνια με κιμά και έβαλα σε μπαμπά και κόρη να φάνε

-Άλλαξα, τάισα και κοίμισα το μωρό

-Έφαγα, μάζεψα το τραπέζι, καθάρισα την κουζίνα

-Σκούπισα και σφουγγάρισα τον πάνω όροφο και την εσωτερική σκάλα

-Έστρωσα τα πατάκια

-Δίπλωσα το 2ο πλυντήριο και έβαλα να στεγνώνει το 3ο

-Έστρωσα και τα 4 κρεβάτια με μοσχομυρωδάτα σεντόνια

-Άλλαξα πετσέτες στο μπάνιο

-Ετοίμασα ρούχα για μένα και τα παιδιά να τα φορέσουμε μετά τα μπανάκια μας

-Έπλυνα τα μπιμπερό και τα έβαλα στον αποστειρωτή

-Έβαλα νερόξυδο στον αποστειρωτή να φύγουν τα άλατα απ την πλάκα του. Έτριψα με οδοντόβουρτσα.

-Ξανάλλαξα και ξανατάισα το μωρό

-Έκανα μπάνιο τον μπέμπη και τον τάισα διαβάζοντας παραμύθι στην κόρη μου.

Σήμερα η μέρα ξεκίνησε πάλι με πλυντήριο

-Άλλαξα και τάισα τον μπέμπη

-Έβαλα κοτόπουλο με πατάτες στο φούρνο

-Απολύμανα νεροχύτη και πάγκους

-Έπλυνα στραγγιστήρι

-Έπλυνα το καλαθάκι του αποστειρωτή με νερό και ξύδι να φύγουν τα άλατα

-Έπλυνα τα μπιμπερό και τα έβαλα στον αποστειρωτή

-Έβαλα πλυντήριο πιάτων να πλένει

-Ξεσκόνισα τον κάτω όροφο

-Καθάρισα τα τζάμια του σαλονιού και του παιδικού

-Τίναξα τα πατάκια του κάτω ορόφου και τα άφησα να αεριστούν

-Καθάρισα καλά το κάτω μπάνιο

-Σκούπισα και σφουγγάρισα τον κάτω όροφο

-Έστρωσα τα πατάκια

-Έβαλα να φάνε μπαμπάς και κόρη

-Άλλαξα, τάισα και κοίμισα τον μπέμπη

-Άπλωσα την κουβέρτα που είχα πλύνει

-Έβαλα πλυντήριο με σκούρα

-Έφαγα και μάζεψα το τραπέζι

-Άδειασα το πλυντήριο πιάτων και έβαλα τα μεσημεριανά

-Άδειασα τον αποστειρωτή και έβαλα τα μπουκάλια στο ψυγείο

-Έφτιαξα ένα μπράουνι σοκολάτας και έβαλα τα σκεύη στο πλυντήριο

-Έβαλα τα ρούχα στο στεγνωτήριο

-Έφτιαξα καφεδάκι και τον ήπια χαζεύοντας στο ιντερνετ

Μόλις ξύπνησε ο μπέμπης οπότε σας αφήνω! Καλή εβδομάδα να έχουμε!


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καλή εβδομάδα, καλό μήνα και καλή άνοιξη!

Δευτέρα..απαίσια μέρα αλλά θα περάσει κι αυτή που θα πάει...

Κλασικά στην δουλειά πήξιμο, σήμερα αποφάσισα πως θα σχολάσω στο 8ωρο μου και ο,τι θέλει ας γίνει...

Το πρωί πρόλαβα πριν την δουλειά και πετάχτηκα σούπερ και χασάπη μετά το σχολείο, τακτοποίησα τα ψώνια, αέρισα το σπίτι, άπλωσα ένα πλυντήριο και έφυγα για δουλειά.

Το Σ/Κ κάναμε κάποια πραγματάκια όπως:

-άλλαγμα σεντόνια/μαξιλαροθήκες/καλύμματα παπλωμάτων σε όλα τα κρεβάτια.

-ξεσκόνισμα, σκούπα, σφουγγάρισμα

-πλυντήρια συνολικά 3

-καθάρισμα και των 2 μπάνιων

-καθάρισμα πάγκων κουζίνας και νεροχύτη

-σιδέρωμα και τακτοποίηση παιδικών (μόνο!) ρούχων

Αυτά τα ολίγα, εχθές βολτάραμε όλη μέρα με τα κορίτσια να εκμεταλλευτούμε την μέρα.....το πρωί Μοναστηράκι, επιστροφή φαγητό και ξεκούραση και το απόγευμα βόλτα στο Σύνταγμα σ' ένα μικρό ρεσιτάλ που πήγαμε.

Μαγείρεψα φασολάδα για σήμερα και σνίτσελ με πατάτες τηγανιτές εχθές.

Για αύριο θα φτιάξω μοσχάρι γιουβέτσι με κριθαράκι.

Ξεκίνησα πάλι να κάνω λίγο yoga στο σπίτι μπας και ξυπνήσω πάλι και αρχίσω να πηγαίνω πιο συστηματικά γιατί πάλι μ' έχει πάρει η κάτω βόλτα :rolleyes::rolleyes:.

Φιλιά σε όλα τα μικρά πατουσάκια των μωρών μας του easy living!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αγαπημένες μου καλημέρα, καλή εβδομαδα και καλό μας μήνα!

Εχω απίστευτα τρεχάτη μέρα σήμερα! Σας έχω διαβάσει, σας έχω στο μυαλό μου αλλά θα σας γράψω αύριο με ηρεμία γιατί τώρα έχουμε και πολύ διάβασμα με το μικρό.. ΠΟΛΥ! :?

Σας φιλώ!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,

καλό μήνα να έχουμε και καλή εβδομάδα.Σήμερα ξεκινήσαμε λίγο άσχημα μιας και από την Παρασκευή είχε δημιουργηθεί ένα ζήτημα με τον μεγάλο μου στο σχολείο του που είχε να κάνει με την τουαλέτα το οποίο έπρεπε να διευθετηθεί οπωσδήποτε σήμερα με την δασκάλα του αλλά και με τους γονείς του παιδιού που δημιούργησε το πρόβλημα οπότε μέχρι τις 11 ήμουν τόσο στο σχολείο όσο και στα τηλέφωνα τόσο με τους γονείς του παιδιού όσο και με την δασκάλα.Γενικά στο σχολείο μας φέτος έχουν χάσει λίγο έως πολύ τον έλεγχο και γίνονται διάφορα και το άσχημο είναι ότι η διευθύντρια δεν ζητάει βοήθεια από ειδικούς και εκεί περιπλέκονται τα πράγματα:evil::evil::evil::evil:.

Μετά πήγα στην τράπεζα,στο ταχυδρομείο,να δώσω αίμα για μια εξέταση επαναληπτική που απλά επιβεβαίωσε τα ήδη αποτελέσματα:roll::roll:.Γύρισα σπίτι,άπλωσα ένα νυχτερινό πλυντήριο,αέρισα και έφτιαξα φαγητό μπιφτεκάκια με πατάτες στο φούρνο,έκανα ξεσκόνισμα,μπάνια,σκούπισμα με το χειροκίνητο γιατί η ηλεκτρική μου κάηκε και δεν ξέρω αν μου έκαψε και την μπρίζα γιατί η μπρίζα εξωτερικά έχει γίνει μαύρη καινούργια έξοδα τώρα αμάν πια:mad::mad:,σκούπισμα μπαλκόνια,σφουγγάρισμα,πότισμα μερικά λουλουδάκια που το χρειάζονταν,έφτιαξα λικέρ μπανάνας,πήγα πήρα τα παιδιά από το σχολείο και αφού φάγαμε,έβαλα πλυντήριο πιάτων και ρούχων.Τώρα μόλις τελειώσε ο μεσαίος τα Αγγλικά και μπήκε για μάθημα ο μεγάλος.Αντε και μετά να ξεκινήσουμε τα διαβάσματα για αύριο και ειδικά ο μεγάλος πρέπει να ετοιμαστεί για διαγώνισμα μαθηματικών για την Τετάρτη και για τον διαγωνισμό του Ευκλείδη την Παρασκευή οπότε και αυτή η εβδομάδα θα είναι φορτσάτη από διαβάσματα.Αντε να τελειώσει το τρίμηνο την άλλη βδομάδα να ησυχάσουμε.

Αυτά για την ώρα ελπίζω να μπορέσω να ξαναμπώ σήμερα αλλιώς αύριο πάλι.

Φιλιά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!!Τι κανετε??

Τι ομορφες ηλιολουστες μερες αυτες???

Σημερα ειμαστε ολοι μερα βολτουλες με τον Κωνσταντινο μου και πολυ το χαρηκα που ειχαμε δικες μας στιγμες!!

Πηγαμε και εχθες για περιπατο και σταματησα σε μια βιτρινα με επιπλα του δικου μου στυλ,αυτο το μαγαζι το λατρευω αλλα αυτη τη φορα ειχε εκπληκτικα πραγματα,πρεπει να χαζευα με τις ωρες...Αυριο θα ξαναπαω να ρωτησω τιμες...και ελπιζω να καταφερω να παρω το ενα ειδικα που ειδα και το λατρεψα...αν οχι θα ξεροσταλιασω λιγο ακομα στην βιτρινα:tongue:

Τελικα εχθες ηρθε ο μαστορας για το πλυντηριο,και μας οτι δεν φτιαχνεται...γκρρρρρρρρρρρρρρρρρ:evil:Βεβαια το ειχα γονατισει στις πλυσεις....Σημερα πηγαμε και πηραμε καινουριο.

Απο δουλιτσες σημερα δεν εκανα κατι το ιδιαιτερο,επλυνα πιατα,μαζεψα παγκους,μαγειρεψα πατατουλες βραστες και ψητες μπριζολες,σημαζεψα οτι ηταν εκτος θεσης και μαζεψα απειρες φορες τα παιχνιδια...

Αυτα τα νεα μου!!

Καλο βραδυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα!

Με λένε Κλειώ, είμαι εργαζόμενη μαμά 2 παιδιών 4 ετών και σας διαβάζω για πάνω από 2 χρόνια...αλλά ποτέ δεν έπαιρνα την απόφαση να σας γράψω...

Θα ήθελα να σας πω ένα τεράστιο ευχαριστώ γιατί από ανοργάνωτη και τεμπέλα που ήμουν, καταφέρατε σιγά σιγά να με στρώσετε...(ειδικά η μαμά Ειρήνη έχει ένα μαγικό τρόπο να μας παρακινεί όλες).

Ευτυχώς το θέμα επανήλθε στα κανονικά πλαίσια και ελπίζω η ειρηνούλα να μην μας λαχταρίσει έτσι ξανά...

Ευχαριστώ και πάλι όλες σας γιατί με τον τρόπο σας ομορφαίνετε και οργανώνετε την καθημερινότητά μου...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

καλωσήρθες Κλειω!

ουφ, εχω στο μυαλό μου τόοοοσα πράγματα κ υποχρεώσεις που πρέπει να γίνουν που εχω αρχίσει να ξεχνάω...ηλικία γαρ:mrgreen:

θα πάρουμε με μια τάξη μου μέρος σε ενα μαθητικό συνέδριο και εχω αρκετή δουλίτσα με την εργασία που πρέπει να παρουσιάσουμε κ τα συνοδευτικά της..τεσπα, εχω δουλειά μ αυτό καμιά 10ριά μέρες ακόμα ....

στο σπίτι, πριν φύγω το πρωι έβαλα μια σκούπα, έπλυνα τα πιάτα, έβαλα πλυντήριο ρούχων εννοείται-κάθε πρωι βάζω:rolleyes:- και δίπλωσα τα χθεσινά στεγνά, καθάρισα και έβρασα λαχανικά για το αυριανό φαγάκι...

το απόγευμα λέμε να βολτάρουμε αν εχει καλό καιρό

φιλιά!


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...