Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αγαπημένες μου καλησπέρα.

Πως είστε κορίτσια μου? Πως είναι τα κέφια σας?

Εμεις καλά.. ξεκουραζόμαστε οικογενειακώς και περνάμε όμορφα.

Χθες, είχαμε κόσμο στο σπιτι. Για παρέα και πιτόγυρο. :mrgreen:

Ετσι, είχα κάνει το σπίτι, νωρίτερα και το βράδυ χαρήκαμε τους φίλους μας.

Σήμερα, το πρωί διαβάσαμε και εγώ έκανα καθαριότητες στα υλικά της δουλειάς μου.. είχαμε το μεσημέρι πάρτυ σε παιδότοπο {της μικρής μιας φίλης μου}, πήγαμε και εκεί και το φιογκάκι το χάρηκε πολύ.

Το απογευματάκι που επιστρέψαμε, έβαλα ένα πλυντήριο με σκούρα για την νύχτα και σιδέρωσα. Ευτυχώς, προχώρησα αρκετά.

Τώρα ηρεμία και ξεκούραση!

Προχθεσινό φαγάκι, μπριζολάκια μαριναρισμένα {γι' αρκετές ώρες}με τηγανιτές πατατούλες:

food_zpscj6tbbed.jpg

Σημερινό, κανελόνια, τ αγαπημένα του φιογκακίου:

11018639_10206029075348664_1850838182257896528_n_zpsmljqfdxp.jpg

Α και λατρεμένο, νέο χρώμα, που αγόρασα δειγματίζοντας στην Essie:

wife_zpsyicuovdz.jpg

Πάω να σας σχολιάσω

Φιλιά κοριτσάκια μου!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη με γεια τις αγορές!

Έχω πάρει κι εγώ το ίδιο κολάν για τις κόρες μου, είναι πολύ ωραίο!!

Αλήθεια κοριτσάκι μου? :wink::wink:

Αχ κοριτσια μου μιλαμε για πολυ ξενυχτι...Αποψε ζητημα ειναι αν εχω κοιμηθει 2 ωρες...ολοι μερα μου πεφτει το κεφαλι απο την νυστα,ωρες ωρες νιωθω πως θελω να πεσω να κοιμηθω εκει ακριβως οπου βρισκομαι π.χ. φτιαχνω καφε το πρωι και θελω να πεσω εκει στο χαλακι της κουζινας να παρω εναν υπνο σαν τα κουταβια:tongue:

Το σπιτακι μου το εχω φερει σε μια φυσιολογικη κατασταση,βεβαια εχει αρκετη δουλιτσα αλλα τουλαχιστον ειναι ανθρωπινο και μπορουμε να ηρεμουμε μεσα σε αυτο,σας βαζω μια χθεσινη λιστα,βεβαια δεν ειναι πολλα αλλα δειξτε μου κατανοηση:

-σιδερωσα

-επλυνα πιατα

-βαζεψα παγκους και εβαλα στην θεση τους τα πιατικα

-σκουπισα

-περασα με το σουιφτερ οτι εβλεπε η πεθερα

-τακτοποιησα οτι ηταν εκτος θεσης

-μαγειρεψα φακες

-εφτιαξα ενα κεικ λεμονι

συν οτι θηλασα και αλλαξα απειρες φορες το μωρο και ταυτοχρονα παιζαμε με το μεγαλο.

Αυτα τα νεα μου!

Σας φιλω!!!

Παιδί μου είσαι με τα καλά σου?

Λεχώνα, με 2 παιδάκια και κάνεις και δουλειές? Και μόνο το κέικ που έφτιαξες ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!

Ελπίζω να ξεκουράζεσαι, όσο μπορείς, γιατί το ξενύχτι.. αχ πόσο δύσκολο είναι!

Καλησπέρα κ απο μένα, τι κάνετε? Εγω σέρνομαι μου έχει πέσει η πίεση κ όλο θέλω να κοιμάμαι! Εχτές δεν έκανα τιποτα το απόγευμα, το πρωι μόνο μαγειρεψα σπανακορυζο μάζεψα κρεβάτια, μάζεψα απλωμένα και άπλωσα ένα ακόμα, το μεσημέρι, πιάτα κ νεροχύτη κ τέλος. Λέω να βάλω σίδερο τωρα, θα δείξει. Εχτές η μικρή ειπε Στον μπαμπά της ότι φωνάζω συνέχεια κ ότι να πάνε να πάρουν μια άλλη μαμά.......:(:(:(:(:( αλλά ρε κορίτσια, ξεκιναμε για ύπνο στις 10 κ εχτές πήγε στο κρεββάτι της στις 11.30! Κ αυτό γίνεται κάθε μέρα! Πόση υπομονή να έχω??????? Την Κυριακή κλείνω την 20η εβδ, έχω φουσκώσει αρκετά κ γενικα ζοριζομαι κ σωματικα κ ψυχολογικά...εβγαλα πάλι έρπη!Σήμερα της μιλήσα κ έδειξε να κατάλαβε...

Για το θέμα της πιέσης και γω σε καταλαβαίνω απόλυτα.. είμαι υποτασική, συνήθως 8-4 και 9-5 είμαι στα "χάι" μου... :|

Καρδια μου, προσπάθησε, τώρα που είσαι εγκυούλα, να βοηθάς τη διατροφή σου, για το θέμα αυτό.. οσο γίνεται φυσικά. Με λίγο γλυκό.. λίγο αλμυρό.. να μην "ξεμένει" από ενέργεια.

Υπομονή κοριτσάκι μου.. υπομονή...!

Εχθες σαραντησαμε,πηγαμε το απογευμα στην εκλησσια και πηραμε την ευχουλα!

Το μεσημερακι καναμε την πρωτη μας βολτα σαν τετραμελης οικογενεια!!!Ειχα καιρο να παω βολτουλα και το καταευχαριστηθηκα!!!

Σε λιγο θα σηκωθω να μαγειρεψω κοτοπουλο χωριατικο λεμονατο με ρυζακι και να κανω λιγες δουλειες,μη φανταστειτε πολλα πραγματα,μονο οσα βλεπει η πεθερα κυριολεκτικα χαχα!!!:tongue:

Μπράβο που βγήκατε Βουλίτσα μου!!!!!

αν σας πω ότι τώρα ξαπλωσα κ ποναω παντου τι θα μου πειτε??? η λίστα απειρη.....θα σας γραψω αργότερα, φιλάκια

Κρίμα να μην είμαι κοντά σου, να σε βοηθώ λιγάκι... :|


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδί μου είσαι με τα καλά σου?

Λεχώνα, με 2 παιδάκια και κάνεις και δουλειές? Και μόνο το κέικ που έφτιαξες ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!

Ελπίζω να ξεκουράζεσαι, όσο μπορείς, γιατί το ξενύχτι.. αχ πόσο δύσκολο είναι!

:

Καλησπερα κοριτσια μου!!!

Χρονια Πολλα!!!Καλη Σαρακοστη να εχουμε!!!

Ειρηνακη μου ποσο χαιρομαι που με νοιαζεσαι!!!Αλλα με χαλαρωνουν τοσο πολυ οι δουλειες του σπιτιου αλλα κυριως να βρισκομαι σε ενα καθαρο και περιποιημενο περιβαλλον!

Εχω μαθει πια να κανω χιλια πραγματα ταυτοχρονα και απορω και εγω η ιδια...Προχθες θηλαζα τον μικρο,και τατυτοχρονα με το ενα χερι ταιζα το μεγαλο και με το αλλο του διαβαζα παραμυθι,μου τελειωσαν τα χερια διαφορετικα και κατι αλλο θα εκανα:tongue:

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!καλή Σαρακοστή!!

mamakonstantinou καλοφώτιστος ο μικρός!

Γιώτα δεν παίρνεις καμιά γυναίκα για δουλειές τώρα που αρχίζεις να βαραίνεις?

Ειρήνη θεικά τα κανελόνια!ασε που στην αρχή μου φάνηκε για γαλακτομπούρεκο και μου τρεξαν τα σάλια8-):cool:

εμεις καλά περάσαμε το τριήμερο, με πολλά αποκριάτικα πάρτυ κ βόλτες!

σήμερα ηταν να ρθει η γυναίκα αλλά μου το ακύρωσε για την Παρασκευη αρα θα πρέπει να κάνω εγω μερικά:rolleyes:


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσακια! τι κανετε? εμεις μια χαρα, στο γραφειο απο το πρωι κ οταν ανεβηκα να ετοιμασω την μικρη εκανα τα εξης:

  1. γαλα κ ντυσιμο της μικρης
  2. μαγειρεψα φασολακια
  3. εστρωσα κρεβατια
  4. μαζεψα λιγα πιατα στο πλυντηριο κ το εβαλα να να πλενει
  5. εβαλα ενα πλυντηριο με λευκα
  6. εστρωσα τα ριχταρια κ συμμαζεψα λιγο

ολες τις μερες πηγαιναμε βολτες κ εχτες το απογευματακι στους γονεις μου

η λιστα της κυριακης:

  1. σκουπισα κ σφουγγαρισα σκαλες
  2. ομοιως το μπαλκονι
  3. αλλαξα σεντονια
  4. αερισα τα σκεπασματα μας
  5. μαζεψα απλωμενα
  6. μαγειρεψα γιουβετσι
  7. εβγαλα τα ριχταρια κ τα τιναξα
  8. σκουπισα ολο το σπιτι (μου τραβηξε ο αντρας μου τους καναπεδες γιατι γινοταν απο κατω το ελα να δεις....:oops::oops::oops:)
  9. ξεσκονισα
  10. τιναξα τα ριχταρια κ τα ξαναεστρωσα
  11. καθαρισα το μπανιο
  12. σφουγγαρισα ολο το σπιτι
  13. μαζεψα ρουχα κ γενικα τα εκτος θεσης
  14. ξαναεστρωσα τα πατακια
  15. ταισα την μικρη
  16. αδειασα το πλυντηριο πιατων
  17. μαζεψα νεροχυτη
  18. εβγαλα τα σκουπιδια κ τα πεταξε ο αντρας μου (ολο το πρωι ηταν στο γραφειο κ ετοιμαζε μια μεγαλη παραγγελεια για εναν πελατη, οσο πιο γρηγορα παραδοθει τοσο πιο γρηγορα θα πληρωθουμε:P)
  19. ετοιμασα την μικρη για υπνο
  20. εκανα μπανιο
  21. εστρωσα τραπεζι κ φαγαμε
  22. μαζεψα κ εβαλα τα πιατα στο πλυντηριο και ξεραθηκα για υπνο!

οπως καταλαβαινεται την δευτερα δεν εκανα τιποτα, ουτε φαγητο ουτε πιατα τιποτα, τα εκανε ολα ο αντρας μου:-D, και το απογευμα πηγαμε στους γονεις μου.

το σαββατο το πρωι πηγαμε στην ιπποκρατειο πολιτεια, ειναι υπεροχα, πεταξαμε αετο, καναμε βολτα ηταν τελεια.

ειρηνη μου κ μονο που το σκεφτηκες μου φτανει......!!!!!:P μα τι φαγητα ηταν αυτα!!!!!!:shock::shock::shock::shock::shock::shock:

βουλα μου τωρα βουρ για βολτες!!!! καλοφωτιστος να ειναι ο μπεμπης!!!

μυρτουλα μου κανονικα δεν κανω τοσες δουλειες μαζι κ τα κανω κυκλικα για να μην κουραζομαι... αλλα δεν χαλαλιζω χρηματα που θα μπορουσα να παρω κατι για εμας κ να τα δωσω σε γυναικα. τα θεωρω πεταμενα λεφτα. αν μου περισευαν βεβαια θα το σκεφτομουνα.

αφροδιτακι πως εισαι?

σας φιλω κοριτσακια μου κ ελπιζω να βαψω μαλλια σημερα!!!! χρειαζομαι οποσδηποτε κουρεμα, να δω ποτε θα παω στο κομμωτηριο!!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ αφροδιτακι μου, είμαι καλύτερα. Περαστηκα σου, τα παιδιά πως είναι? νσ σε ρωτήσω οι συγκεντωτικες πηραν παραταση? πες ναι σε παρακαλώ μπας κ παρω μια ανάσα! Σίγουρα έχει πεσει το ανοσοποιητικό μου,θα αφησω να περάσει το τριήμερο κ θα παρω τηλ.

Συγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση αλλά δεν μπήκα καθόλου από την Παρασκευή....Σίγουρα θα το ξέρεις πλέον αλλά ναι πήραν παράταση έως 30/09/2015....ο,τι να 'ναι....

Γι΄αυτόν τον λόγο πήγα για δουλειά Πέμπτη-Παρασκευή άλλωστε....τι να πω...και καλό και κακό είναι.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα, κάνω διάλειμμα για τσιγάρο και απογευματινό καφέ :rolleyes:.

Yotou είμαι πολύ καλύτερα, ευχαριστώ πολύ.Εσύ πως είσαι;;; (δεν σχολιάζω λιστάρα.....)

Την Παρασκευή γύρισα σπίτι γύρω στις 6.30 μ.μ. με ακατάσχετα ρίγη αν και δεν είχα υψηλό πυρετό, έως 38,1 έφτασε. Κουκουλώθηκα και σηκώθηκα το άλλο μεσημέρι, δυστυχώς τα κορίτσια μπήκαν λίγο στον αυτόματο γιατί ήμουν μόνη στο σπίτι έως το απόγευμα.

Με πόναγε τρομερά το στήθος και η πλάτη μου και είχα πολύ βήχα, τηλεφώνησα σε φίλη μου φαρμακοποιό και μου πρότεινε μια 3μερη αντιβίωση για να μπορέσω να σταθώ στα πόδια μου. Αν και δεν είμαι των φαρμάκων γενικά την πήρα και όντως την Κυριακή ήμουν αρκετά καλύτερα.

Την Δευτέρα μείναμε σπίτι μας με λίγα παραδοσιακά φαγητά και φυσικά με την ευγενική ''χορηγία'' της μαμάς μου για φαγητό και για σήμερα :wink:.

Η μόνη βολτίτσα που πήγα ήταν για μισή ωρίτσα με την μεγάλη κόρη μου στον λόφο του Προφήτη Ηλία, να χαζέψουμε λίγο την θέα και τους χαρταετούς.

Μόνο λίγο βήχας μου έχει μείνει, γενικά είμαι πολύ καλύτερα.

Σας αφήνω, να τελειώσω κάποια πράγματα που μου έμειναν και να γυρίσω σπίτι.

Πολλά φιλιά και καλή Σαρακοστή.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια καλησπέρα! Τι κάνετε? Εμεις μια χαρά, σήμερα πήγαμε κούνιες μιας κ ειχε καλό καιρό. Εχτές το απόγευμα έκανα ένα συμμάζεμα, ξεστολισα τα αποκριάτικα, μένει μόνο αποθήκευση κ στο πατάρι, έφτιαξα φακές, αδειασα το πλυντήριο πιάτων κ μάζεψα νεροχύτη. Πλέον την βραδινή ετοιμασία της μικρής την έχει αναλάβει ο άντρας μου γιατι τα νεύρα μου γινόντουσαν τσαταλια κ έτσι είμαστε όλοι χαρούμενοι. Σήμερα μόνο κρεβάτια, άπλωμα, έτοιμασα την μικρη κ βόλτα. Το πρωΐ μέχρι να ξυπνήσει εννοείται ειμουνα στο γραφείο.

αφροδιτακι θανκς το ειδα κ εγω (έτσι που δινονται συνέχεια παρατάσεις δεν νομίζω να ισχύσει ποτέ, τσάμπα η ταλαιπωρία μας!!!!), μπράβο που έισαι καλύτερα!

τα άλλα κορίτσια που εισάστε?

Σας φιλω, πάω για ξάπλα!

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένα μου, καλησπέρα!

Πως είστε? Τα κέφια σας?

Εγώ σήμερα, λόγω ήλιου, νιώθω περίφημα! :mrgreen:

Το πρωί, απο το σχολείο, μαζί με μία φίλη μου, πήγαμε σε μία άλλη φίλη μας για καφεδάκι... κους-κους, γελάσαμε.. μια χαρά.

Μετά, η φίλη μου, ήθελε ν αλλάξει κάτι παντοφλίτσες της μικρής της και πήγαμε στο jumbo. Ετσι, πήγα και γω μαζί της για παρεούλα και πήρα 3-4 μικρο-πράγματα αλλά αναγκαία.

Επέστρεψα στη γειτονιά, πήγα σούπερ και ήρθα σπιτάκι μου.

Εβαλα φαγάκι να γίνεται.. μούρλια, νηστίσιμο μπριάμ, με πατατούλα, κολοκυθάκι, μελιτζάνα, καροτάκι, πιπερίτσα...

DSCN2088_zpsbz3youhi.jpg

και μετά ψευτο-μάζεψα το σπιτάκι μου, μάζεψα απλωμένα και έβαλα ένα πλυντήριο με σκουρό-ρουχα, που ήδη τα άπλωσα, έπλυνα το μπουφάν του φιογκακίου {ευκαιρία λόγω ήλιου} και ένα πουλόβερ του στο χέρι και γενικά "τακτοποιήθηκα". :P

Το 3ήμερο, έκανα και γερό καθάρισμα στα υλικά της δουλειάς μου. Εκτός από την αποστείρωση των μεταλλικών υλικών που γίνεται πάντα με κλίβανο, σαπούνισα και χλωρίνιασα και τα λοιπά υλικά. Πολύ το ευχαριστήθηκα!

11022853_10206030637707722_1945856812_n_zps6p26ulew.jpg

Προσοχή κορίτσια μου! Χθες το πρωί, που ήμουν σε μία πελάτισσα, μου έλεγε για μία φίλη της, που κόλλησε μύκητες στα χέρια από πολύ γνωστό μαγαζί στην Νεάπολη, που μάλιστα {οπως μου είπε} γίνεται χαμός για να κλείσεις ραντεβού! :| Προσοχή στην αποστείρωση!

Τώρα διαβάζουμε και μετά θα πάμε αγγλικά.

Σας φιλώ γλυκά-γλυκά όλες!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ειρηνακη μου ποσο χαιρομαι που με νοιαζεσαι!!!Αλλα με χαλαρωνουν τοσο πολυ οι δουλειες του σπιτιου αλλα κυριως να βρισκομαι σε ενα καθαρο και περιποιημενο περιβαλλον!

Εχω μαθει πια να κανω χιλια πραγματα ταυτοχρονα και απορω και εγω η ιδια...Προχθες θηλαζα τον μικρο,και τατυτοχρονα με το ενα χερι ταιζα το μεγαλο και με το αλλο του διαβαζα παραμυθι,μου τελειωσαν τα χερια διαφορετικα και κατι αλλο θα εκανα:tongue:

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ αχ βρε μανούλα, ποσα κάνεις!!!! 8):cool:

καλημέρα!καλή Σαρακοστή!!

mamakonstantinou καλοφώτιστος ο μικρός!

Γιώτα δεν παίρνεις καμιά γυναίκα για δουλειές τώρα που αρχίζεις να βαραίνεις?

Ειρήνη θεικά τα κανελόνια!ασε που στην αρχή μου φάνηκε για γαλακτομπούρεκο και μου τρεξαν τα σάλια8-):cool:

εμεις καλά περάσαμε το τριήμερο, με πολλά αποκριάτικα πάρτυ κ βόλτες!

σήμερα ηταν να ρθει η γυναίκα αλλά μου το ακύρωσε για την Παρασκευη αρα θα πρέπει να κάνω εγω μερικά:rolleyes:

Αχ.. γαλακτομπούρεκο? Τι μου κανες τώρα βρε άτιμο παιδί! :mrgreen:

  1. σκουπισα ολο το σπιτι (μου τραβηξε ο αντρας μου τους καναπεδες γιατι γινοταν απο κατω το ελα να δεις....:oops::oops::oops:)

Μην ανησυχείς.. κάπως έτσι και μένα.. και ενώ τους τραβάω συνέχεια αλλά συνέχεια, χαμός γίνεται και σε μένα.. νομίζω πως κάποιο από τα χαλιά μου, μαδάει! :?

Την Παρασκευή γύρισα σπίτι γύρω στις 6.30 μ.μ. με ακατάσχετα ρίγη αν και δεν είχα υψηλό πυρετό, έως 38,1 έφτασε. Κουκουλώθηκα και σηκώθηκα το άλλο μεσημέρι, δυστυχώς τα κορίτσια μπήκαν λίγο στον αυτόματο γιατί ήμουν μόνη στο σπίτι έως το απόγευμα.

Με πόναγε τρομερά το στήθος και η πλάτη μου και είχα πολύ βήχα, τηλεφώνησα σε φίλη μου φαρμακοποιό και μου πρότεινε μια 3μερη αντιβίωση για να μπορέσω να σταθώ στα πόδια μου. Αν και δεν είμαι των φαρμάκων γενικά την πήρα και όντως την Κυριακή ήμουν αρκετά καλύτερα.

Την Δευτέρα μείναμε σπίτι μας με λίγα παραδοσιακά φαγητά και φυσικά με την ευγενική ''χορηγία'' της μαμάς μου για φαγητό και για σήμερα :wink:.

Η μόνη βολτίτσα που πήγα ήταν για μισή ωρίτσα με την μεγάλη κόρη μου στον λόφο του Προφήτη Ηλία, να χαζέψουμε λίγο την θέα και τους χαρταετούς.

Μόνο λίγο βήχας μου έχει μείνει, γενικά είμαι πολύ καλύτερα.

Σας αφήνω, να τελειώσω κάποια πράγματα που μου έμειναν και να γυρίσω σπίτι.

Πολλά φιλιά και καλή Σαρακοστή.

Πω-πω.. ωραίο 3ήμερο σου έκανε βρε Αφροδιτούλα μου! :?

Δεν είναι πυρετός 38.1? Πυρετός είναι, παιδί μου!

Πως είσαι τώρα? Ξεκουράστηκες καθόλου? Πίνεις κανένα φυσικό χυμο?


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι μαμά, πίνω κάθε μέρα φυσικό χυμό

το πρωί με μια βιταμίνη πακέτο :mrgreen::mrgreen::mrgreen:.

Κάθε μέρα που περνάει είμαι και καλύτερα, μείωσα το κάπνισμα σε 2-3 τσιγάρα την μέρα....:):)

Για τον πυρετό εννοούσα πως είχα συνέχεια δέκατα, με κορύφωση το 38,1 που ναι είναι πυρετός από 38 και πάνω αλλά όχι υψηλός..... Τα συνεχόμενα δέκατα με έκαναν κομμάτια...αλλά πάει πια, περαστικό και αγύριστο.

Ο άντρας μου ακόμη ταλαιπωρείται γιατί του έκανε και ακροαστικά και πρέπει να πάει την άλλη εβδομάδα για ακτινογραφία θώρακα και εξετάσεις αίματος (ο γιατρός έκρινε προ εξετάσεων να κόψει οπωσδήποτε το κάπνισμα).

Ειρήνη να σου πω την αλήθεια εγώ τα μαγαζιά που κάνουν νύχια τα ψιλοσιχαίνομαι...γιατί είδα πως καθάριζαν την ράσπα με μωρομάντηλα :confused: την μοναδική φορά που πήγα σε τέτοιου είδους μαγαζί αλλά δεν μου άρεσε και η συμπεριφορά στις κοπέλες που δούλευαν εκεί...(άσχετο με την σιχαμάρα).

Το ξέρεις ούτως ή άλλως πως έχω τέτοιο πελάτη όπου μπορώ να φτιάχνω τα νύχια μου δωρεάν και ούτε καν εκεί πάω....

Φιλάκια, καλό βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας κοριτσια!!!! Σας διαβαζω πολυυυυυ καιρο και με εχετε κανει καλυτερη νοικοκυρα!! Αποφασισα να σας γραψω γιατι θα ηθελα να μπω κι εγω στην παρεα σας!! με θελετε??? Χαχαχαχ Ειρηνη εχω βοηθηθεί απιστευτα απο το μπλογκ σου!! Ειμαι και εγω φαν του να πετάμε οτι μας βαραινει,φθειρεται πολυ κτλ!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

εννοείται σε θέλουμε Κάλι!

αχ σήμερα εχω λίγες ωρίτσες μάθημα!:Dσηκωθηκα το πρωι και έκανα λίγες δουλίτσες...σαπούνισμα και χλωρίνη στο νεροχύτη, πλυντήριο, δίπλωμα τα χτεσινά και κάτι που το είχα καιρό στο μυαλό μου....έβγαλα- έπλυνα ριχτάρια και πέρασα καλά τον καναπέ με ξιδόνερο και βετεξ...τον άφησα να στεγνώσει και θα στρώσω το μεσημέρι καθαρά ριχτάρια..

φιλιά!


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γλυκές και ηλιόλουστες ημέρες, κοριτσάκια μου! :-P

Πως είστε σήμερα?

Εγώ, έχω πολύ ζόρικο απόγευμα, αφού θα πρέπει να πάω το παιδί tae, θα περιμένω να έρθει εκεί ο άντρας μου και θα φύγω για δουλειά μέχρι πολύ-πολύ αργά. Οπότε, είπα σήμερα να μείνω σπιτάκι μου, να προχωρήσω δουλίτσες που είχα.

Ετσι

1) Σηκώθηκα, πλύθηκα-ντύθηκα, ξύπνησα το φιογκάκι, το ετοίμασα και το πήγα σχολείο

2) Πήγα φούρνο

3) Ήρθα σπιτάκι μου, αέρισα και έστρωσα κρεβάτια

4) Ξεσκόνισα, όλο το σπίτι

5) Έβγαλα την κουρτίνα μπάνιου και ήδη πλένεται στο πλυντήριο

6) Λούστηκα και έκανα μασκούλα

7) Σιδερώνω...

Σας φιλώ και εδώ γύρω θα ειμαι, όλο το πρωινό! :-D

Ναι μαμά, πίνω κάθε μέρα φυσικό χυμό

το πρωί με μια βιταμίνη πακέτο :mrgreen::mrgreen::mrgreen:.

Εύγε!

Ζακέτα, φοράς????? :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Κάθε μέρα που περνάει είμαι και καλύτερα, μείωσα το κάπνισμα σε 2-3 τσιγάρα την μέρα....:-):smile:

Για τον πυρετό εννοούσα πως είχα συνέχεια δέκατα, με κορύφωση το 38,1 που ναι είναι πυρετός από 38 και πάνω αλλά όχι υψηλός..... Τα συνεχόμενα δέκατα με έκαναν κομμάτια...αλλά πάει πια, περαστικό και αγύριστο.

Ο άντρας μου ακόμη ταλαιπωρείται γιατί του έκανε και ακροαστικά και πρέπει να πάει την άλλη εβδομάδα για ακτινογραφία θώρακα και εξετάσεις αίματος (ο γιατρός έκρινε προ εξετάσεων να κόψει οπωσδήποτε το κάπνισμα).

Πως είναι κοριτσάκι μου ο άντρας σου?

Ειρήνη να σου πω την αλήθεια εγώ τα μαγαζιά που κάνουν νύχια τα ψιλοσιχαίνομαι...γιατί είδα πως καθάριζαν την ράσπα με μωρομάντηλα :confused: την μοναδική φορά που πήγα σε τέτοιου είδους μαγαζί αλλά δεν μου άρεσε και η συμπεριφορά στις κοπέλες που δούλευαν εκεί...(άσχετο με την σιχαμάρα).

Το ξέρεις ούτως ή άλλως πως έχω τέτοιο πελάτη όπου μπορώ να φτιάχνω τα νύχια μου δωρεάν και ούτε καν εκεί πάω....

Φιλάκια, καλό βράδυ.

Να σου πω, πως το σκέφτομαι εγώ:

Εχω πάντα, τουλάχιστον, 3 ράσπες μαζί μου, σε κάθε ραντεβού.

Ετσι, αν κάποιος πελάτης έχει μύκητες, η ράσπα που θα χρησιμοποιήσω στο πόδι του, θα μείνει και στο σπίτι του. Εννοείται ποτέ και για κανέναν λόγο δεν χρησιμοποιούμε ράσπα, από ποδι με μύκητες, σε οποιοδήποτε άλλο πόδι.

Η ράσπα, σε άλλη περίπτωση, ουσιαστικά δεν χρειάζεται καθάρισμα, αν τα πέλματα δεν έχουν κάποιο ζήτημα.

Σε περίπτωση που σιχαίνεσαι, μπορείς να προμηθευτείς δικές σου, από το jumbo, ξύλινες, εξαιρετικές και πολύ οικονομικές.

Το ίδιο μπορείς να κάνεις και με τα λοιπά υλικά. Ν αγοράσεις δηλαδη εσύ τα υλικά που χρειάζονται, να μένουν σπίτι σου και να χρησιμοποιούνται μόνο σε σένα.

Αν χρειάζεσαι περισσότερη ενημέρωση γι αυτό, μου λες.

Στα μεταλλικά όμως υλικά, μόνο και πάντα ΚΛΙΒΑΝΟΣ! Ποτέ και τίποτα αλλο δεν κάνει ολοκληρωμένη δουλειά. Γιατί δεν είναι μόνο οι μύκητες... έχετε σκεφτεί την ηπατίτιδα? Η οποία και δεν φαίνεται, όπως ο μύκητας αλλά και ειναι απείρως σοβαρότερη!

Οσο για τη συμπεριφορά που λες.. έχεις μεγάλο δίκιο... :| και μένα μου χουν τύχει διάφορα, σαν πελάτισσα παλιότερα αλλά και μου μεταφέρουν πελατισσες μου, από εμπειρίες που είχα.... και είναι απαράδεκτο φυσικά!

Σας φιλώ γλυκά όλες


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...