Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Natasa24 είπε:

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλημερα σας κοριτσια!!!! Σας διαβαζω πολυυυυυ καιρο και με εχετε κανει καλυτερη νοικοκυρα!! Αποφασισα να σας γραψω γιατι θα ηθελα να μπω κι εγω στην παρεα σας!! με θελετε??? Χαχαχαχ Ειρηνη εχω βοηθηθεί απιστευτα απο το μπλογκ σου!! Ειμαι και εγω φαν του να πετάμε οτι μας βαραινει,φθειρεται πολυ κτλ!!!

Καλώς ήρθες Κάλι! :P

Καλώς μας βρήκες!

Με κάνει πολύ-πολύ χαρούμενη, που έχεις βοηθηθεί! Πολύ!

Ελπίζω να νιώθεις και πιο ήρεμη γιατί κι αυτό είναι πολύ σημαντικό, στην καθημερινότητά σου!

Σε περιμένω να συμμετέχεις. :wink:

καλημέρα!

εννοείται σε θέλουμε Κάλι!

αχ σήμερα εχω λίγες ωρίτσες μάθημα!:Dσηκωθηκα το πρωι και έκανα λίγες δουλίτσες...σαπούνισμα και χλωρίνη στο νεροχύτη, πλυντήριο, δίπλωμα τα χτεσινά και κάτι που το είχα καιρό στο μυαλό μου....έβγαλα- έπλυνα ριχτάρια και πέρασα καλά τον καναπέ με ξιδόνερο και βετεξ...τον άφησα να στεγνώσει και θα στρώσω το μεσημέρι καθαρά ριχτάρια..

φιλιά!

Ουάου... μπράβο κέφι Ερσάκι μου και μπραβο για το ξυδόνερο. Χμ... ωραία ιδέα!

Εγώ, συνεχίζω:

8 ) Άπλωσα την κουρτίνα του μπάνιου

9) Μάζεψα τα χθεσινά ρούχα, που ήταν στην απλώστρα

10) Έπλυνα μία πρώτη "φουρνιά" πιατικά, γιατί χθες το βράδυ βαρέθηκα και δεν τα είχα πλύνει...


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και, χαλαρά, συνεχίζω:

11) Ετοίμασα νυχτερινό πλυντήριο για το βράδυ, με κοκκινόρουχα

12) Επλυνα τη 2η φουρνιά από πιατικά {ήταν πολλά... :| }

13) Εβαλα ορό στα μαλλακια, που στέγνωσαν και τα ψιλο-έφτιαξα

14) Εβγαλα από παντού σκουπίδια και θα τα πετάξω αργότερα

15) Μάζεψα τις πιτζάμες και των 3 μας {τις είχα βγαλει λιγάκι στην απλώστρα), τις δίπλωσα και πηγαν στις θέσεις τους

16) Επλυνα την 3η δόση πιατικών (έχω μόνο 1 πυρέξ ακόμα και μία κατσαρόλα}

17) Έβαλα φακούλες να γίνονται... :wink:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω διαφορα που εφαρμόζω??

-μπλοκάκι στην κουζινα...σε μια σελιδα γραφω αμεσες υποχρεωσεις ΠΧ δεη,σουπερμάρκετ,πλανο φαγητου και σε αλλη αυτα που μαζευω χρηματα για να γινουν πχ αγορα παπουτσοθηκης...

-μπροκολο,κουνουπιδι κτλ πλυμμενα σε σακουλακια σε μεριδες στην καταψυξη...τα ριχνω σε κατσαρολα που βραζει και σε 5 ειναι έτοιμα,συνοδευουν τελεια μπριζολες,κοτοπουλο!! Δεν ειναι αναγκη παντα να συνοδεύονται με πατατα!

-εχω 3 απλωστρες και σε μια καλή μερα βάζω τα πλυντηρια της εβδομαδας και την επομενη σιδερωνω

-τις κουρτινες τις πλενω στα ευαισθητα στις 400 στροφες,τις κρεμμαω,στεγνωνουν και τις περνανω ατμο καθετα με το σιδερο μου,το διαβασα στις οδηγιες του!!!! Γινονται τελειες κοριτσια!!!!! Επανέρχομαι!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

εννοείται σε θέλουμε Κάλι!

αχ σήμερα εχω λίγες ωρίτσες μάθημα!:Dσηκωθηκα το πρωι και έκανα λίγες δουλίτσες...σαπούνισμα και χλωρίνη στο νεροχύτη, πλυντήριο, δίπλωμα τα χτεσινά και κάτι που το είχα καιρό στο μυαλό μου....έβγαλα- έπλυνα ριχτάρια και πέρασα καλά τον καναπέ με ξιδόνερο και βετεξ...τον άφησα να στεγνώσει και θα στρώσω το μεσημέρι καθαρά ριχτάρια..

φιλιά!

Σε ευχαριστω για το καλωσόρισμα!!!!!! Τελεια αισθηση τα καθαρα ριχταρια!

Link to comment
Share on other sites

ΑΛΛΑ υπάρχουν και όοολα αυτά που υπάρχει ένα συναισθηματικό δέσιμο να πω, χρηστικότητα καμία όμως. Σας διαβάζω μπας και παρακινηθώ και τα σουτάρω.

Γεια σου συνονόματη!!!! Και εγω ειχα πολλα τετοια πραγματακια που ξεκαθαρισα οσα δεν μου θυμιζαν τπτ πια,κρατησα σε ενα φακελο οτιδηποτε χαρτινο ηθελα να κρατησω και για τα υπολοιπα αναρρωτηθηκα,μπορω να ζησω χωρις αυτα? Ναι!! Αφου τοσο καιρο δεν τα χρησιμοποιουσα..!!.επελεξα να εχω ενα σπιτι που θα καθαριζεται καλυτερα κ ευκολοτερα κ θα αναπνεει....οτι δεν ηθελα τα χαρισα..ελπιζω να βοηθησα.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

18 ) Έραψα ένα κουμπάκι στην κουρτίνα του μπάνιου και την κρέμασα

19) Έπλυνα, επιτέλους, όλα τα πιατικά μου

20) Ολοκλήρωσα τις φακές μου και έπλυνα ελαφρώς την κουζινα

21) Έβαλα στις θέσεις τους όλα τα πρωϊνά, σιδερωμένα

22) Επειδή διαπίστωσα πως, το συρτάρι που "μαζεύω" ρούχα, που δεν κάνουν του φιογκακίου {κάποια τα κρατώ, κάποια τα δίνω}, μέχρι να τ αποθηκεύσω, είχε αρκετά, ξεκίνησα νέα αποθήκευση, για να τα τακτοποιήσω σιγά-σιγά:

DSCN2096_zpsqyxotpuq.jpg

Ετοιμάζομαι, να πάω τράπεζα και να φέρω το παιδί.. ρίχνει καρέκλες!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ απο μενα! τι κανετε? τι βρωμοκαιρος!!!!

εχτες επιτελους εβαψα ριζα μετα απο 2 μηνες, κανω λιγο το κοροιδο μιας κ ειμαι εγκυος, αν κ ο γιατρος μου ειπε οτι δεν υπαρχει προβλημα με τις βαφες, κ εβαλα κ φυτικη του κορρε.

εφτιαξα τα μαλλια μου κ εφτιαξα κιμα για σημερα.

σημερα το πρωι γραφειο, μετα απο τις 11 εως τις 12 εκανα να εξης:

  1. σηκωσα την μικρη, της εδωσα το γαλα της
  2. εβαλα μακαρονια να γινονται κ εβγαλα τον κιμα απο το ψυγειο (που ειχα φτιαξει εχτες)
  3. εβαλα ψωμι να γινεται
  4. εντυσα την μικρη και της εδωσα τσουρεκι να φαει
  5. εστρωσα κρεβατια
  6. επλυνα τον υπνοσακο της μικρης κ τον απλωσα
  7. εκανα μινι εκκαθαριση ψυγειου
  8. εβαλα λιγα πιατικα στο πλυντηριο
  9. εβρασα αυγα
  10. περασα μια το μπανιο
  11. κατεβηκαμε στο γραφειο, οπου θα ανεβουμε περιπου στις 3

ειρηνη πολλες δουλιτσες! μπραβο! κ δουλευεις κ το απογευμα ε? καλο κουραγιο

μυρτουλα κ εγω το εχω στο πλανο αυτο με τον καναπε, αλλα δεν θα το κανω στο χερι, θα βγαλω τα καλυματα κ θα τα βαλω πλυντηριο κ μετα αλλαγη ριχταριων αλλα περιμενω μια καλη μερα για απλωμα.

καλι καλως ηρθες! ολοι οι καλοι χωρανε:D!

το απογευμα εχει σιδερο!

συνεχιζω δουλιτσα

σας φιλω

Link to comment
Share on other sites

Γιωτα μου σε ευχαριστώ για το καλωσόρισμα!!! Εύχομαι με το καλό το παιδάκι σου!! Νά ειναι γερο και δυνατό!! Ειμαι 1 χρονο παντρεμενη και τωρα ξεκινήσαμε και εμεις προσπαθεια...σας διαβαζα ομως ππληθυσμού νωριτερα οταν εστηνα το νοικοκυριο μας!

Link to comment
Share on other sites

Αχ γλυκιά μανούλα, φοράω και ζακέτα αλλά και φανελάκι βαμβακερό :mrgreen::mrgreen::mrgreen:.

Ο σύζυγος κάθε μέρα και πιο καλά, αναμονή για τις εξετάσεις την άλλη εβδομάδα.

Εγώ γενικά χρειάζομαι αισθητικό ρεκτιφιέ, αύριο έκλεισα ραντεβού για κούρεμα και βάψιμο μαλλιών. Νύχια τα έχω ψιλοφτιάξει μόνη μου, έβγαλα φρύδια, έκανα μάσκα με άργιλο και τώρα άπλωσα την κρεμούλα μου. Αγόρασα κι εγώ αντιρυτιδική και την βάζω 3 βράδια την εβδομάδα, τα υπόλοιπα βάζω κρέμα νυχτός.

Ειρήνη κάνω το ίδιο με τα ρούχα των παιδιών μέχρι να δω τι θα τα κάνω :wink::wink: και αποθηκεύω τις θήκες στον πάτο της ντουλάπας.

Κάλι24 καλώς ήρθες! Καλό easy living!

Εχθές έπλυνα όλες τις αποκριάτικες στολές και σήμερα τις αποθήκευσα μέσα σε σακούλες παλτών και βουρ κατευθείαν στην ντουλάπα. Μόλις μάζεψα και περούκες και λοιπά αξεσουάρ να μην τα έχω άλλο στην μέση.

Αύριο θα φάμε μπιφτέκια με πατάτες στον φούρνο και ψήνω και τυροπιτάκια για δουλειά/σχολείο. Σε μια ωρίτσα θα είναι όλα έτοιμα και πάω για ύπνο.

Νεροχύτης γυαλιστερός και χλωρινιασμένος, πλυντήρια πιάτων/ρούχων έτοιμα για νυχτερινή λειτουργία.

Το απόγευμα γύρισα νωρίς και πήγα βόλτα με τα κορίτσια στο River West, τους αγόρασα κάτι πραγματάκια που ήθελαν, φάγαμε ζαχαρωτά, χαζέψαμε στα μαγαζιά και πήρα και ένα πανέμορφο ζευγάρι μποτογοβάκια για μένα. Θα τα βάλω αύριο το βράδυ που θα βγω έξω :P:p .

Χάρηκαν πολύ με την έκπληξη τα κοριτσάκια μου! Οι δουλειές δεν τελειώνουν ποτέ άλλωστε...

Καλό βράδυ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα:D

Πρασκευή επιτέλους!

Αφροδίτη τέλεια σκηνή περιγράφεις με τα κορίτσια στην αγορά!

ι

μυρτουλα κ εγω το εχω στο πλανο αυτο με τον καναπε, αλλα δεν θα το κανω στο χερι, θα βγαλω τα καλυματα κ θα τα βαλω πλυντηριο κ μετα αλλαγη ριχταριων αλλα περιμενω μια καλη μερα για απλωμα.

Γιώτα μου την καλύτερη δουλειά θα κάνεις....ο δικός μου δυστυχώς δεν εχει αποσπώμενα μέρη που πλένονται, δεν βγαίνουν τα καλύμματα:|, έκανα λάθος επιλογή τότε...οπότε ο μόνος δρόμος είναι ή βιολογικός καθαρισμός επαγγελματικός- αλλά πού λεφτά- ή νερόξιδο στο χέρι...αν υπάρχει καμιά άλλη λύση-πρόταση θα με βοηθούσε...


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα σας διαβάζω πολύ καιρό και είμαι πολύ ενθουσιασμένη με τις ιδέες σας και τις συμβουλές σας. Ειρήνη χίλια μπράβο μας βοηθάς πολύ! Είμαι εργαζόμενη μαμά (σε ναυτιλιακή εταιρεία-Ειρήνη με νιώθεις) 2 κοριτσιών 3 ετών και 7 μηνών και ομολογώ οτι με ανεβάζετε και μου δίνετε δύναμη γιατί τα χω φτύσει και εγώ οπως όλες μας! Ας ξεκινήσω λοιπόν:

Το πρωί σηκώθηκα στις 7:00 έφτιαξα καφεδάκι και μάζεψα τριγύρω παιχνιδάκια και μικροπραγματα που δεν ήταν στην θέση τους.

Μετά πέρασα μια γρήγορη το μπάνιο, τάισα την μικρη μπουμπου το γάλα της και αλλάξαμε.Ξύπνησε και η μεγάλη γάλα πλύσιμο ντύσιμο και μαλλί γιατί είναι μεγάλη κοκκεταρία.

Επλυνα μπιμπερο, πιατακια και ποτηράκια απο το πρωινο, ντύθηκα κακην κακώς όπως πάντα με τα πιτσιρίκια ήρθε η νταντά στις 10¨00 και εγώ βουρ για γραφείο!

Το απόγευμα έχει πολύ παιχνιδι με τα μικρα! Ευτυχως είναι Παρασκευή και οι δουλιτσες μπορουν να πεεριμένουν μεχρι αυριο!

Φιλια σε ολες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,

πόσο καιρό ήθελα να σας γράψω αλλά όλο κάτι τύχαινε και το γράψιμο αναβαλλόταν,μετά κόλλησε και στον υπολογιστή το τ και το υ και έτσι πέρασε ο καιρός.

Χαίρομαι που επανήλθαμε όλες στο θεματάκι μας.Σε εμάς δεν έχει αλλάξει κάτι όλο αυτόν τον καιρό.Οι δουλειές καλά κρατούν και περιμένω πώς και πώς να έρθει ο Απρίλης να ξεστρώσω γιατί δεν μπορώ άλλο τα χαλιά με κούρασαν.

Σήμερα δεν έκανα και πολλά πραγματάκια μιας και το πρόγραμμα είχε τράπεζα για κατάθεση ψυχής στο δάνειο και τον ΕΝΦΙΑ.Μετά ήρθα σπίτι έβαλα φασόλια να γίνονται,μάζεψα τα υπνοδωμάτια,έστρωσα ριχτάρια στο σαλόνι,σκούπισα,ξεσκόνισα,καθάρισα τα μπάνια,έκανα το τζάμι του τραπεζιού στην κουζίνα και στο γραφείο,έγραψα τα πρακτικά του συλλόγου γονέων(που μεταξύ μας έχω ξενερώσει αρκετά μπορώ να πω),τακτοποιήσα τις αποδείξεις,χλωρίνιασα τα μπάνια αλλά και τον νεροχύτη.Και πάνω που ετοιμαζόμουν να πάω να πάρω τα παιδιά ξεκινάει η καταιγίδα.Καλέ τί νερό ήταν αυτό;Τεσπά πήγα τα πήρα,φάγαμε την ωραιότατη φασολάδα,έπλυνα πιάτα,έβαλα ένα πλυντήριο ρούχων με ασπρόρουχα, και τώρα σας διαβάζω.Το απόγευμα έχει σούπερ,τα παιδιά κατηχητικό για να παίξουν και μετά θα ανέβουν στηνεκκλησία για τους πρώτους χαιρετισμούς.

Μόλις τελειώσω το διάβασμα σας θα κάτσω να φτιάξω μερικούς σελιδοδείκτες για τους δασκάλους του κατηχητικού για να τους πάνε δωράκι τα παιδιά.Ελπίζω να ξεκουραστώ κάποια στιγμή.

Θα τα ξαναπούμε κορίτσια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

Η διάθεσή μου είναι ίδια με τον καιρό,χάλια.Χάσαμε πριν λίγες μέρες τον κουμπάρο μας 56 χρονών από καρκίνο,ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω...

είχα πάει σήμερα στην κουμπάρα μου και έγινα χειρότερα,είχα πάρει και τη μπέμπα μαζί της έφτιαξα κάπως τη διάθεση.

Από δουλειές δεν προλαβαίνω να κάνω πάρα πολλά,ευτυχώς που βοηθάει η μαμά μου.

Έκανα ένα καλό ξεκαθάρισμα στις ντουλάπες γιατί γινόταν ένας χαμός και μάζεψα ρούχα που δεν έκαναν της μεγάλης αλλά και της μπέμπας.Μεγάλωσαν τα κορίτσια μου!!!

Στις ξενύχτισες κι εγώ Βόύλα μου,αναμενόμενο όμως οπότε δεν μου κάνει αίσθηση.Εμένα η μπέμπα ξυπνάει 2-3 φορές τη νύχτα,αλλά δεν παραπονιέμαι γιατί η μεγάλη μου ξύπναγε τις διπλάσιες.

Καινούρια κορίτσια καλώς ήρθατε!

Πάω για τάισμα...θα ξαναμπώ όταν προλάβω,φιλιά


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένες μου καλησπέρα.

Χθες, όπως σας είχα πει, είχα αρκετή δουλίτσα. Το πόσο τρόμαξα κορίτσια μου... δεν μπορώ να σας περιγράψω! :?

Πηγαίντας στο τελευταίο μου, 2πλό ραντεβού, μ έπιασε τρελό χαλάζι. Δεν ήταν τόσο μεγάλο, λίγο μεγαλύτερο από αρακά {σαν 2 αρακάδες μαζί, φανταστείτε} αλλά ήταν πυκνό και με πολύ ένταση.

Στο σημείο που έπιασε το χαλάζι, το πρώτο που σκέφτηκα, ήταν να βάλω έστω το μπροστινό μέρος του αυτοκινήτου σε κάποιο σκέπαστρο ώστε να μην σπάσει το παρμπρίζ.

Περίπου για 2 λεπτά {που ακούγεται λίγο αλλά όταν το ζεις και όταν χτυπάει τόσο πυκνό χαλάζι και με τέτοια ένταση το τζάμι, μοιάζει τόσο πολύ :roll:} κράτησε αλλά δεν προλάβαινα να "μπω" πουθενά. Γινόταν χαμός από αυτοκίνητα, λάσπες και δεν ήταν εύκολη η μετακίνηση. Το μόνο που κατάφερα ήταν να το βάλω, το μισό αυτοκίνητο, πάνω σε ένα πεζοδρόμιο, ώστε να καλύπτεται κάποιο κομμάτι.

Κάποια στιγμή, τρόμαξα τόσο, που τσίριξα... αλήθεια σας λέω... :( γιατί ξέρω πως αν το τζάμι σπάσει από κάποιο αντικείμενο, τα "φιλμ" που έχει μέσα, θα το κρατήσουν, με μία τρυπούλα, ας πούμε {μας έχει συμβεί}. Ομως εκείνη τη στιγμή, με τόση πυκνή και με μεγάλη ένταση χαλαζόπτωση, δεν ήξερα αν γινόταν ένα σπάσιμο, τα πλαστικά φιλμ θα μπορούσαν να κρατήσουν όλο το παρμπίζ... και δεν ήξερα αν έπρεπε να βγω από το αυτοκίνητο, σκεπτόμενη πως αν έσπαγε το τζάμι, θα με έκοβε στο προσωπο... :?

Πραγματικά όταν σταμάτησε.. ένιωσα ανακουφισμένη.. δεν μετακινήθηκα για κανα 10λεπτο, μέχρι να ηρεμίσω...πόσοι οδηγοί ένιωσαν έτσι άραγε...? :?

Σας φιλώ και να προσέχετε πολύ!

Υ.Γ. Βλέπω τις καταστροφές της βροχής στη Μάνδρα.... :(


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...