Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Natasa24 είπε:

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

      • Μου αρέσει 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Που δεν ξέρω πως ν αρχίσω... τι να γράψω.. τι να σας πω..

Θέλω να σας πω τόσα και νέα και να σχολιάσω αλλά δεν ξέρω από που να το πιάσω..είναι ακόμα βαρύ το θέμα μας.

Μπιλλάκο μου, πραγματικά πρεπει να πιούμε καφέ.. έχω τόσα να σου πω.. τόσα. Αν και πιστευω πως θα ειναι καφές με δάκρυα... αποκλείεται να βρούμε τόσα χαρτομάντηλα... :|

Σας σκέφτομαι όλες...

:( :( :(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εξακολουθούν οι ζόρικες μέρες...

Ο χαμός, της μανούλας του Μπιλλακίου μας, με κατατρώει.. θα μου πεις, πως γίνεται να σ' έχει επηρεάσει τόσο ένας άνθρωπος που δεν γνώρισες.. αλλά γίνεται! Επίσης ξέρετε και τι αδυναμία έχω με τις μανούλες...

Ταυτόχρονα είχαμε κι άλλο άσχημο νέο.. του αδερφού του άντρα μου, που είναι στην Αμερική.. δεν τους έφτανε η περιπέτεια με το μικρό τους και τη λευχαιμία, τα όσα περασαν τόσα χρόνια {το παιδάκι που βαφτίσαμε πέρσι το καλοκαίρι, θυμάστε οι παλιές} αλλά τελευταία η μαμά της γυναίκας του, αρρώστησε με Αλτσχάιμερ. Πόσα ν αντιμετωπίσει και εκείνη η γυναικα...και την Παρασκευή, το σκασε το βράδυ {ενώ κλείδωναν, άνοιξε μία συρόμενη και βγήκε}, πήγε σε μία πισίνα και πνίγηκε.. :(:(. Σαββατοκυριακο έγινε η νεκροψία και Δευτέρα ήταν η κηδεία....

Ολα μαζί ρε γμτ.. ολα μαζι....

Σας σκέφτομαι όλες και ΒΑΣΟΥΛΑ μου, εσένα ιδιαιτέρως αυτες τις μέρες... :(


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνη μου τι να πω????? λυπαμια πολυ ολα μαζι ετυχαν στην κοπελα... ελπιζω τουλαχιστον το αγορακι τους να πηγαινει καλυτερα κ να βγει νικητης.

οσο για τα χαρτομαντηλα δεν θα τα χρειαστουμε!!! η θυμηση της μαμας μου μονο περηφανη με κανει να νιωθω κ τυχερη. εχω κρατησει την δυναμη της κ τα λογια της

"Να ζειτε με αξιοπρεπεια" " κ τωρα που φευγω θελω αξιοπρεπεια... μην γινετε ρεζιλι!! "

εζησε με αξιοπρεπεια, εφυγε με αξιοπρεπια, κ ετσι θα την θυμαμαι κ εγω κ οσοι την ηξεραν.

σε παρακαλω παρε το βαρυ κλιμα απο την καρδια σου κ απο το θεμα μας. εγω αν καποια στιγμη νιωθω την αναγκη να σας μιλησω για την μαμα δεν ειναι για να σας ριχνω αλλα περισοτερο για να μεταφερω την δυναμη της κ το παραδειγμα της.

σας φιλω ολες, σας ευχαριστω για τα λογια συμπαραστασης που μου γραφετε.

κ για να μην ξεχνιομαστε!!!!!!!!!!!

εγω αλλαξα σεντονια κ αερισα τα δωματια.

ξεχωρισα 4 λεκανες ρουχα για πλυσιμο κ πλενεται η 1η

περασα μια γρηγορη το μπανιο, αλλαξα πετσετες.

αδειασα πλυντηριο πιατων, μαζεψα νεροχυτη.

εκανα ενα γρηγορο σκουπισμα στα μπαλκονια.

τιναξα τις φλοκατες.

εβαλα το σκουπακι κ πηρα τα γυρω γυρω απο εκει που παταμε πιο πολυ

θα κανω κ ενα σουιφερ τα επιπλα κ τελος.

φαγητο εχω γιουβαλρακια απο χθες.

το μεσημερακι θα κατηφορισω προς την θεια μου θα μαζευτουμε εκει για να παμε στην εκκλησια για τα 9μερα.

κ μετα θα παμε με τις αδερφες μου να διαλεξουμε ενα ομορφο "σπιτακι" για την μαμα.

(δεν εχουμε ιδεα απο αυτα.... ευτυχως...προς την Νικαια μας ειπαν να παμε)

οι μερες μας περνανε με πολλους φιλους, εγω γενικα δεν μπορω να καθομαι.... οταν δεν εχω παρεα ολο κ κατι κανω, εχω κ τον Μπιλακο μου φυσικα παρειτσα.

κοριτσια η ζωη συνεχιζετε.....

περιμενω να δω λιστες οχι απο σενα γιωτα!!! απο τα αλλα κοριτσια ελα να μην τεμπελιαζουμε λεμε!!!!!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!!!!!!!! ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλημέρα

και γω εχω στεναχωρεθεί πολύ....και ας μην γνώριζα τα πρόσωπα...

τεσπα, ας παω σε ευχάριστα...

σήμερα πήγα με το σχολείο στο εργαστάσιο σοκολάτας!τέλειο κορίτσια..είχα ξαναπάει αλλά σήμερα με την ξενάγηση μου άρεσε ακόμα περισσότερο! μας κέρασαν και ενα σωρό..σοκολάτες, μπισκότα, σοκολάτα ρόφημα σούπερ, σοκολατούχο γάλα!πήρα και το κοριτσάκι μου μαζί και ευχαριστήθηκα διπλά!αχ πάντα τέτοια να χουμε

Ειρήνη πολύ βαρυ για την οικογένεια...ας τους λυπηθεί ο Θεός..

φιλιά !


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλησπερα!Τι κανετε?

Μπαινω και διαβαζω τα νεα σας αλλα δεν εχω λογια να σχολιασω...:(:(

Μπιλλακι μου σου τα εχω πει και διπλα,πιστευω πως εκει που ειναι,ειναι χαρουμενη και γαληνια!Πρεπει να ηταν πολυ ομορφος ανθρωπος...Χαιρομαι που διαβαζω μηνυματα σου που εκπεμπουν αισιοδοξια!

Ειρηνακη μου τι να πω???Πραγματικα οι λεξεις στερευουν...:(:(

Σας φιλω και σας σκεφτομαι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορούλες.. μουντή.

Σήμερα είμαι σπίτι, δεν δουλεύω και το περίμενα πως και πως... έλιωσα το τελευταιο διάστημα, με πολύ δουλειά, ο άντρας μου είχε βραδινά {ΝΑΙ!!! βρήκε δουλειά!!! :P }, που σημαίνει πως είχαν πέσει πάνω μου τα πάντα.. διάβασμα, σπίτι, εξωτερικές δουλειές, αγγλικά μικρού, tae και προπόνηση...

Οπότε το σημερινό το περίμενα πως και τι... έχω απίστευτα πολλά ασιδέρωτα, αν και σιδέρωσα και αρκετά χθες, και γενικά κοιτάω να συμμαζευτώ, να τακτοποιηθώ και να νιώθω παράλληλα ήρεμη.

Το βραδάκι δεν θα βγούμε, δουλεύει και ο άντρας μου σήμερα και θα χρειάζεται ξεκούραση, οπότε θα έρθουν 2-3 φιλοι να παραγγείλουμε σουβλάκια, με φορμούλες και να παίξουμε επιτραπέζια. Χαλάρωση... :wink:

Σας φιλώ όλες, σας σκέφτομαι και συντομα το θέμα μας θ αρχίσει να ξαναπαίρνει την μορφή του... :cool:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!!!

Να'μαι και 'γω στην παρέα σας πάλι μετά από αρκετό καιρό:D:D

Ειρήνη μου λυπάμαι για όσα άσχημα έχουν γίνει το τελευταίο διάστημα..Το θετικό είναι ότι ο αντρούλης σου βρήκε δουλίτσα!

Μπιλάκο μου,έτσι κορίτσι μου,να πορευθείτε με την δύναμη ψυχής που σας άφησε κληρονομιά η μανούλα.

Γιώτα τι ευχάριστα νέα είναι αυτά!!!ΜΕ το καλό και να μην κουράζεσαι να προσέχεις τον ευατό σου και το μπεμπάκι.

Να ευχηθώ και σε όσα κορίτσια γέννησαν τα αγγελούδια τους!!!Να σας ζήσουν και να είναι γερά και τυχερά!!!

Εγώ κορίτσια μου χάθηκα,αλλα που και που σας διάβαζα,περνούσα όμως την δική μου φάση εσωστρέφειας και γιαυτο δεν σας έγραφα.Με κάποιες μιλούσαμε μέσω fb.

Να σας πω και τα δικά μου ευχάριστα νέα!!!Είμαι και εγώ έγκυος!!!!Μπαίνω αισίως στην 26η εβδομάδα!Περιμένουμε πάλι αγοράκι!!!!Έχω τρελαθεί από την χαρά μου αλλα και απο την αγωνία μου δεν σας το κρύβω.Είχα μια δύσκολη πρώτη εγκυμοσύνη και φοβόμουν πάρα πολύ για μια δεύτερη.Όμως ευτυχώς πάνε όλα καλά και διανύω μια τελείως διαφορετική εγκυμοσύνη.

Ελπίζω να σας βλέπω πιο συχνά.Μου λέιψατε!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κούκλες!!!

Επέστρεψα κι εγώ!Τελικά γέννησα νωρίτερα,στις 11/01 τη μπεμπούλα μου στις 2.35 το πρωί.Δεν είχα προλάβει να έρθω Αθήνα,μου σπάσαν τα νερά και ήρθαμε άρον άρον.Όλα πήγαν μια χαρά και πλέον είμαστε στο σπίτι μας.

Σας διάβασα στα γρήγορα ευχάριστα αλλά και δυσάρεστα γεγονότα,όλα μέσα στη ζωή είναι δυστυχώς και τα δυσάρεστα.

Μπιλάκι βλέπω και δίπλα ότι το αντιμετωπίζεις με θάρρος και όπως θα ήθελε η μανούλα σου.Σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά κι ένα φιλί.

Τα υπόλοιπα δεν προλαβαίνω να τα σχολιάσω αν και πολύ θα το ήθελα,μου λείψατε τόσες μέρες που δεν σας διάβασα.Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα και θα προσπαθήσω να μπαίνω πιο συχνά!Σας φιλώ


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Συγχαρητήρια για τις εγκυμονούσες! Με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας!

Ειρήνη, μπράβο για την δουλειά!!!! Καλοστέριωτος!

Κι εμείς εχθές μείναμε σπίτι με φίλους, σουβλάκια και ένα τέλειο επιτραπέζιο για μεγάλους, έπεσε πολύ γέλιο....γύρω στη 1.00 το βράδυ το διαλύσαμε.

Σήμερα ξυπνήσαμε όλοι αργά, καφεδάκι και τώρα σιγά σιγά θ' αρχίσω μαγείρεμα. Το μεσημέρι θα πάμε στο αποκριάτικο πάρτι του σχολείου, θα ντυθώ πειρατίνα με ρούχα του άντρα μου και διάφορα αξεσουάρ.

Billaki όταν έγραψες για τις λίστες σκέφτηκα αυτόματα '' ουπς '' :tongue::tongue: και εχθές στρωθήκαμε.

Εγώ έξω μπαλκόνια, κάγκελα και ο άντρας μου δίπλωσε ρούχα και έβαλε σκούπα σε όλο το σπίτι. Μετά σφουγγάρισμα, τακτοποίηση των ''εκτός θέσης'', πλυντήρια ξανά...για σιδέρωμα ούτε λόγος, αρνούμαι πεισματικά :mrgreen::mrgreen:.

Σας φιλώ όλες, καλή Κυριακή!:-D

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένα μου κορίτσια καλησπέρα.

Είχαμε ένα πολύ ήρεμο και όμορφο σαβ/κο. Πολύ το χρειαζόμουν, μετά από μερικές τρελές εβδομάδες, με πολύ δουλειά και έχοντας αποκλειστικά τα πάντα "πάνω" μου, μιας που ο άντρας μου είχε βραδινές βάρδιες στη νέα δουλειά.

Χθες, μείναμε στο σπίτι.. το φιογκάκι διάβασε και μετά ηταν ελεύθερο.. τηλεόραση, παιχνίδι, τάμπλετ... εγώ δουλίτσες και πολύ-πολύ σιδέρωμα, που μου είχε μείνει πίσω..

Το βράδυ ήρθαν φίλοι, παραγγείλαμε σουβλάκια, παίξαμε ταμπού και τα παιδιά μαζί.. πολύ γέλιο, ακούστηκαν... "τέρατα"! :mrgreen:

souvl_zpsydnc3sgz.jpg

Σήμερα, ξυπνήσαμε ολοι αργά.. προφανώς χρειαζόμασταν ύπνο.. διαβάσαμε, μάζεμα σπιτιού και βουρ στο αγαπημένο πεθερικό. Επιστροφή, ύπνο ξανα (!) και μετά ξανά διαβασμα και εγώ μπόλικο σιδέρωμα. Ευτυχώς, προχώρησα αρκετά μ' αυτό.

Αυτό το διάστημα, προχωρώ πολλές-πολλές εκκαθαρίσεις... σε καλλυντικά, ρουχα, συρτάρια.. παντού!

Ετοιμάζω σχετικές αναρτήσεις στο μπλογκ μας!

Τώρα μπανάκια, ηρεμία και ξεκούραση.

Σας φιλώ όλες γλυκά.


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσια μου! τι κανετε? εμεις καλα, εχτες πηγαμε μετρομολ, με τους κουμπαρους μας κ τα παιδια τους κ παιξαν αυτα κ εμεις ηπιαμε καφεδακι. μετα γυρισαμε σπιτι ολοι μαζι παραγγειλαμε κ φαγαμε. φυγαν αργα το απογευμα κ εμεις μετα χαλαρωση. περασαμε πολυ ωραια!

δεν θελω να σχολιασω αλλο τα δυσαρεστα, πολυ ψυχοπλακωμα..... θα σταθω στα ευχαριστα!

ειρηνη μου συγχαρητηρια για την δουλιτσα του αντρα σου, καλοστεριωτος!!!!

πιτσακι μου ευχαριτσω κ εσυ με το καλο το μπεμπακι σου!!!! με εναν πονο!!!:P

ιρενε μου να σας ζησει το μπουμπουκι σας!!! ολα καλα τωρα, στο σπιτακι σας!!!

εχω κανει αρκετες δουλιτσες μες την εβδομαδα, κανω λιγα καθε μερα για να μην κουραζομαι. θα σας γραψω λιστα κ εγω! (ναι μπιλλακι κ εγω λιστα :lol::lol::lol::lol:!!!! σε σκεφτομαι!!!!)

σας φιλω κοριτσακια μου! θα γραψω αργοτερο λιστα.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

τι κάνετε κορίτσια?

Ειρήνη μου μπράβο για τη δουλειά, πάντα τέτοιες επιτυχίες!

pitsi με το καλό το μπεμπάκι!

irene να σας ζήσει, γερό και τυχερό το μωράκι σας!

αχ ζηλευω τα μικρά μπεμπάκια, βρε λες?:rolleyes:

εμεις πήγαμε χθες σε αποκριάτικο πάρτυ, τα παιδιά ξεφάντωσαν αλλά κ μεις περάσαμε καλά...οι δουλίτσες γίνονται στους κλασικούς ρυθμούς κ κυκλικά, ε την άλλη βδομάδα θα πάρω και τη γυναίκα για τα πιο χοντρά

τη μικρούλα μου την είχα δυο εβδομάδες σπίτι λόγω ιώσεων κλπ...σήμερα που την πήγα πρώτη μέρα έκλαιγε κ με παρακαλούσε μην πάμε κλπ...ξανά προσαρμογή..ουφ!σήμερα την γύρισα πίσω αλλά υποσχέθηκε να παει αυριο...καμιά ιδέα - εμπειρία για το πως να το χειριστώ?


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένες μου καλησπέρα και καλή εβδομάδα.

Ευτυχώς, σήμερα δεν είχα δουλίτσα και έκανα αρκετές στο σπιτάκι μου, καθως και εξωτερικές.

Εβγαλα την κουρτίνα του σαλονιού, την έπλυνα, την άπλωσα, τη σιδέρωσα και τώρα κρεμεται και μοσχομυρίζει όλο το σαλόνι μας.

Πολύ το χρειαζόταν!

Ετοίμασα μακαρόνια με κυμαδάκι, που λατρεύουν τ αγόρια και έβαλα πλυντήρια, μιας που ο ήλιος βοήθησε να στεγνώσουν, σχετικά σύντομα. Σιδέρωσα, μάζεψα το σπίτι μου άλλαξα σεντόνια. Ολα ομορφα και ήρεμα. Πήγα σούπερ μάρκετ {για λίγα αφού ακόμα δεν έχει πληρωθεί.. :|}, μοδίστρα και γενικά προχώρησα τις εξωτερικές μου δουλίτσες.

Πήρα το φιογκάκι από το σχολείο, φάγαμε και τώρα διαβάζουμε. Το απόγευμα αγγλικά και εγώ krav maga.

καλημερα κοριτσια μου! τι κανετε? εμεις καλα, εχτες πηγαμε μετρομολ, με τους κουμπαρους μας κ τα παιδια τους κ παιξαν αυτα κ εμεις ηπιαμε καφεδακι. μετα γυρισαμε σπιτι ολοι μαζι παραγγειλαμε κ φαγαμε. φυγαν αργα το απογευμα κ εμεις μετα χαλαρωση. περασαμε πολυ ωραια!

δεν θελω να σχολιασω αλλο τα δυσαρεστα, πολυ ψυχοπλακωμα..... θα σταθω στα ευχαριστα!

ειρηνη μου συγχαρητηρια για την δουλιτσα του αντρα σου, καλοστεριωτος!!!!

πιτσακι μου ευχαριτσω κ εσυ με το καλο το μπεμπακι σου!!!! με εναν πονο!!!:P

ιρενε μου να σας ζησει το μπουμπουκι σας!!! ολα καλα τωρα, στο σπιτακι σας!!!

εχω κανει αρκετες δουλιτσες μες την εβδομαδα, κανω λιγα καθε μερα για να μην κουραζομαι. θα σας γραψω λιστα κ εγω! (ναι μπιλλακι κ εγω λιστα :lol::lol::lol::lol:!!!! σε σκεφτομαι!!!!)

σας φιλω κοριτσακια μου! θα γραψω αργοτερο λιστα.

Γιωτα μου, σ' ευχαριστώ πολύ!

Μπράβο που προσέχεις! Ετσι να συνεχίσεις! Το σπίτι θα είναι πάντα εκεί με τις ανάγκες του. Η κοιλίτσα σου, προέχει! :-D

Ειρήνη μου μπράβο για τη δουλειά, πάντα τέτοιες επιτυχίες!

pitsi με το καλό το μπεμπάκι!

irene να σας ζήσει, γερό και τυχερό το μωράκι σας!

αχ ζηλευω τα μικρά μπεμπάκια, βρε λες?:rolleyes:

εμεις πήγαμε χθες σε αποκριάτικο πάρτυ, τα παιδιά ξεφάντωσαν αλλά κ μεις περάσαμε καλά...οι δουλίτσες γίνονται στους κλασικούς ρυθμούς κ κυκλικά, ε την άλλη βδομάδα θα πάρω και τη γυναίκα για τα πιο χοντρά

τη μικρούλα μου την είχα δυο εβδομάδες σπίτι λόγω ιώσεων κλπ...σήμερα που την πήγα πρώτη μέρα έκλαιγε κ με παρακαλούσε μην πάμε κλπ...ξανά προσαρμογή..ουφ!σήμερα την γύρισα πίσω αλλά υποσχέθηκε να παει αυριο...καμιά ιδέα - εμπειρία για το πως να το χειριστώ?

Αχ.. μέχρι και γω έχω αρχίσει να ζηλεύω, Ερσάκι μου! Μπεμπουδίλα! :wink:

Σ ευχαριστούμε πολύ!

Η "απάντηση", νομίζω, είναι μία... επιμονή κορίτσι μου.

Σ αυτό το κομμάτι, πρέπει να είσαι κάθετη και αδιαπραγμάτευτη {οσο και αν σου ραγίζει την καρδιά γιατί σίγουρα όλες καταλαβαίνουμε πως νιώθεις :?}. Πως αυτό είναι {δηλαδή πως πρέπει να πηγαίνει στο σχολείο της} η δική της "δουλίτσα" όπως και η μανουλα πάει στη δουλειά και ο μπαμπάκας επίσης.

Σε φιλώ και μη μου στεναχωριέσαι! Θα προσαρμοστεί, το ξέρεις.


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! τι κανετε?

εγω δουλεια κ σε λιγο παω πανω στην μπουμπου να την σηκωσω.

η λιστα που σας ελεγα, γιναν ολα μες την εβδομαδα που μας περασαν σιγα σιγα κ χαλαρα

  1. σκουπισμα
  2. σφουγγαρισμα
  3. ξεσκονισμα
  4. τιναγμα χαλακια κ ξαναστρωσιμο
  5. μπανιο (καθημερινα)
  6. καθαρισμα καμπινα μπανιου κ πλακακια και αλλαγη πατακι κ πετσετων
  7. πλυντηρια-απλωματα (για σιδερο εχω 2 πλυντηρια κ περιμενω να γινουν 4 εντος των ημερων)
  8. καθαρισμα πολυ καλο παγκων κουζινας, στραγγιχτιρι κ αλλων που υπηρχαν πανω στον παγκο
  9. καθαρισμα ψυγειου μεσα εξω
  10. καθαρισμα φουρνου και εστιας
  11. καθαρισμα ντουλαπια εξωτερικα
  12. καθαρισμα φριτεζας
  13. αλλαγη σεντονιων
  14. αλλαγη ριχταριων
  15. ραψιμο κουρτινας που την ειχε ξηλωσει σχεδον ολη η μικρη, παει κ κρυβεται απο πισω:roll:
  16. καθαρισμα τζαμιων εσωτερικα
  17. συμμαζεματα και μαγειρεματα καθημερινα

για σημερα θα φαμε αρακα (σλουρπ!!!!). αυτο που δεν εχω κανει καθολου ειναι το μπαλκονι που γινεται χαμος, τζαμια εξωτερικα κ σκαλες. θα γινουν κ αυτα σιγα σιγα.

αυτα κοριτσια μου, σας φιλω να εχουμε μια ομορφη μερα!

υγ1. ειρηνη μου που ειχες παει για τα αυτια σου???? νομιζω οτι χρειαζομαι κ εγω ενα ξεβουλωμα, εχω ενοχληση κιολας εκτος του οτι εχω αρχισει να μην ακουω καλα......:evil:

υγ2. προς τις φιλεναδες εκπαιδευτικους: ξερετε αν το προνηπιο θα γινει υποχρεωτικο? και αν ναι υπαρχει καμια εγκυκλιο να διαβασω???

Link to comment
Share on other sites

ξερετε αν το προνηπιο θα γινει υποχρεωτικο? και αν ναι υπαρχει καμια εγκυκλιο να διαβασω???

Γιώτα μου δεν εχει ψηφιστεί-υπογραφεί ακόμα κάτι τέτοιο...είναι σε αυτά που σκέφτεται ΝΑ κάνει ο νέος υφυπουργός παιδείας....η δική μου εκτίμηση είναι ότι με την παρούσα κατάσταση δεν το βλέπω να γίνεται άμεσα...αν υπάρξει εγκύκλιος θα σου πω

κορίτσια εδω σε μας χονίζει...αχ σας γράφω και εχω απέναντι ενα τέλειο λευκό τοπίο..

φιλια!


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...