Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Angot είπε:

      καλημεραα κορίτσια ! μ κάνανε πάλι ντοπλερ , άψογο ήταν! αύριο μπαίνω 33 εβδομάδων και το μωράκι είναι σχεδόν 2 κιλά! ο τράχηλος σταθερός στα 1.9-2 απλώς είπε ο γιατρός αν βγάλω τον όρο θα γεννήσω ! ο εμβρυολογος είπε αν αντέξω 10 ημέρες θα είναι το ιδανικό ! τι λύσεις εχω δεν ξέρω γιατί για μ@@@ 10 ημέρες παραπάει. 

      Δεν κατάλαβα τι γράφεις στο τέλος..σε κλινική είσαι? φαντάζομαι έχει κι ένα κόστος η διαμονή σου εκεί.. αν σου λένε όμως χωρίς ορο θα γεννήσεις μην το διακινδυνεύσεις.να πάρει όσες περισσότερες ημέρες το μωράκι.

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλημέρα και καλή εβδομάδα κορίτσια!

Την Παρασκευή λοιπόν δεν κατάφερα να κάνω τις δουλίτσες μου (μόνο σιδέρωμα) καθώς και το μωρό ήταν ανήσυχο και ο σύζυγος αρρωστούλης.

Το Σάββατο, παρότι ήμουν όλη μέρα μόνη με τα παιδιά έκανα πολλές δουλίτσες.

-Αέρισα τα δωμάτια

-Έστρωσα τα κρεβάτια

-Ξεσκόνισα τον κάτω όροφο

-Σκούπισα κάτω όροφο και σκάλα

-Τίναξα και αέρισα τα πατάκια

-Έβαλα πλυντήριο πιάτων και τα τακτοποίησα όταν πλύθηκαν

-Καθάρισα το μπάνιο

-Έψησα ψαράκια και πατατούλες στο φούρνο

-Έριξα και ένα μπράουνι να ψήνεται αφού είχα τα υλικά και τον φούρνο αναμμένο.

-Καθάρισα πάγκους και νεροχύτη

Και φυσικά τάισα, άλλαξα, κοίμισα, μπανιάρισα, έπλυνα μπιμπερό- θερμό - κατσαρολάκια και αποστείρωσα.

Την Κυριακή τώρα:

-Αέρισα τα δωμάτια

-Έβαλα 2 πλυντήρια και 2 στεγνωτήρια

-Τακτοποίησα τα πλυμένα και στεγνά ρούχα στις ντουλάπες

-Έβαλα κοτόπουλο με πατάτες στο φούρνο

-Καθάρισα και απολύμανα νεροχύτη και πάγκους

-Έπλυνα και "ξίδιασα" όλα τα του μωρού (στραγγιστήρι, θερμό, κατσαρολάκι, μπιμπερό, πιπίλες κ.λπ)

-Έστρωσα τα κρεβάτια

-Ξεσκόνισα τον πάνω όροφο

-Καθάρισα το πάνω μπάνιο και ειδικά τη μπανιέρα πολύ καλά

-Άλλαξα αντιολισθητικό πατάκι και κουρτίνα στη μπανιέρα και άλλαξε το μπάνιο μας

-Ζήτησα απ τη μικρή να μαζεψει τα παιχνίδια της για να γίνει εφικτό το σκούπισμα κ ακόμα μαζεύει...

-Ετοίμασα κ ωραίο πιλαφάκι, φάγαμε, μάζεψα τραπέζι, καθάρισα κουζίνα κ εβαλα το πλυντήριο πιάτων να πλένει.

-Άδειασα το πλυντήριο κ έβαλα όσα άπλυτα είχαν βγει μέχρι το βράδυ.

Για σήμερα μένει σκούπισμα πάνω ορόφου κ σφουγγάρισμα στα γυμνά μέρη όλου του σπιτιού.

Μόλις κοιμηθεί ο μικρός θα βάλω κ αρακούλη να γίνεται για σήμερα.

Καλή εβδομάδα να έχουμε!

Υ.Γ. Μόλις παρέλαβα κ το καλάθι για τα άπλυτα του μωρού κ έτσι ολοκληρώθηκε η ανανέωση του μπάνιου μας!

Υ.Γ.2 Την Παρασκευή που πήγε ο σύζυγος σούπερ μάρκετ, μου πήρε μια χλωρίνη κ ένα σπρευ για τα άλατα κ έτσι ξεφορτώθηκα ΟΛΑ τα καθαριστικά που χρόνιζαν στα ντουλάπια μου. Αυτα, μαζί με το λευκό ξίδι αρκούν για όλες τις δουλειές. Ξελάφρωσα!


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημέρα!καλή εβδομάδα!

το Σκ μας έκανε ενα καιρό...μας μούλιασε...τεσπα, καλά περάσαμε, πήγαμε και ενα παιδικό θέατρο χθες, έκανα κ ενα σωρό δουλίτσες...σήμερα το πρωι πριν έρθω στη δουλειά έκανα ενα σφουγγάρισμα και τους δυο ορόφους, πλυντήριο, νεροχύτη, κρεβάτια

το απόγευμα θα εντρυφίσω στη ζαχαροπλαστική, θα κάνω τούρτα για τον μικρούλη μου που εχει γενέθλια αύριο!αν γίνει καλή θα σας τη δείξω..

φιλιά!

DSCN2163_zpss5q97etz.jpg

Στα 23 μου, βρε κόρες? Μα στα 23 μου??? :mrgreen::mrgreen:

καλέ πότε έφτασες 23?21 δεν ήσουν πέρυσι?:mrgreen:


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ποια πρεσβυωπία καλέ; Αυτά μόνο στυλ θα σου προσδώσουν!😀

Το Σάββατο το απόγευμα που πήγαμε κι εμείς παιδικό θέατρο περάσαμε καταπληκτικά αφού η μικρή το χάρηκε απίστευτα! Κρίμα που δεν έχουμε συχνότερα την ευκαιρία!

Σήμερα είχα ένα βάρβαρο ξύπνημα στις 5:30 με το μωρό. Δεν έλεγε να ξανακοιμηθεί με τίποτα! Τελικά κούνα κούνα κοιμήθηκε στις 6 και. Στις 7:30 ξύπνησε και η μεγάλη και από εκείνη την ώρα τώρα χαλαρώνω που το μωρό κοιμήθηκε και η μεγάλη χαζεύει dvd. Είναι όντως απίστευτο πόσα κάνουμε....


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένες μου,

Φάγαμε και τώρα διαβάζουμε.

Διαγώνισμα 3μηνου στ αγγλικά σήμερα και γράφει καμιά 200αριά λέξεις... τα χάπια μου.:roll: Και γι αύριο, επαναληπτικό στην Ιστορία... :roll:

Τώρα κάνουμε τ' αυριανά μαθήματα του σχολείου.. αχ.. ξέρετε πόσο αγαπώ τα διαβάσματα του σχολείου! :mrgreen:

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ! Πρώτα σχολιάζω το τελευταίο και επανέρχομαι με λίστες!

Αγαπώ πρεσβυωπία Ειρηνάκι!

χαχαχαχχα έχω φάει το δούλεμα, από τον άντρα μου και τις φίλες μου, λέμε! :mrgreen:

Ασε, που με κουράζουν στην μύτη μου βρε παιδιά! Δηλαδή, δεν τα χω συνηθίσει και μου φαίνονται σαν κάτι πρόσθετο.. σαν βάρος.. κάτι τέλοσπάντων! :evil:

Να εξασκήσω λες την μνήμη μου Ειρήνη.. άστα νομίζω πως την έκαψα στο πανεπιστήμιο!!:P:p

Φαντάζομαι θα κουράστηκες πολύ, στο πανεπιστήμιο, κοριτσάκι μου αλλά μην εγκαταλείπεις την μνήμη σου. Όσο περισσότερο την εξασκούμε, τόσο αποδοτικότερη γίνεται! :-D

Υ.Γ.2 Την Παρασκευή που πήγε ο σύζυγος σούπερ μάρκετ, μου πήρε μια χλωρίνη κ ένα σπρευ για τα άλατα κ έτσι ξεφορτώθηκα ΟΛΑ τα καθαριστικά που χρόνιζαν στα ντουλάπια μου. Αυτα, μαζί με το λευκό ξίδι αρκούν για όλες τις δουλειές. Ξελάφρωσα!

Συμφωνώ μαζί σου!

Εγώ έχω μόνο χλωρίνη και έναν λιποκαθαριστή, τον οποίο χρησιμοποιώ σχεδόν αποκλειστικά στα μεταλλικά φίλτρα του απορροφητήρα, πριν τα βάλω για πλύσιμο στο πλυντήριο πιάτων!

Περαστικά του. Τώρα είστε όλοι καλά?

το απόγευμα θα εντρυφίσω στη ζαχαροπλαστική, θα κάνω τούρτα για τον μικρούλη μου που εχει γενέθλια αύριο!αν γίνει καλή θα σας τη δείξω..

καλέ πότε έφτασες 23?21 δεν ήσουν πέρυσι?:mrgreen:

Ωωωω τουρτίτσα έχει το προγραμμα σήμερα!!!??? ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!

Υ.Γ. Παιδί μου, εσύ ήσουν 21, εγώ ήμουν 22!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Ποια πρεσβυωπία καλέ; Αυτά μόνο στυλ θα σου προσδώσουν!😀

Ναι.. το στυλ της κυριας-μιας-κάποιας-ηλικίας! χαχαχαχα αλλά και τι να κάνω? Τα πήρα ροζ για να το παίζω κοριτσάκι! :twisted:

Τώρα που το σκέφτομαι.. ροζ γυαλιά και τρελό ξύλο στο krav maga... βρε, σαν να μην ταιριάζουν! :lol::lol::lol:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όμορφες!!!

Τι κάνετε?Σας διάβασα σήμερα μαζεμένα,ήθελα να μπω απο μέρες αλλά μια το ένα μια το άλλο...

Εμείς είχαμε την Πέμπτη τα γενέθλια του ζουζουνιού!Έκλεισε τα 5 το αστεράκι μου!Αχ,αχ,αχ μεγαλώνει και εγώ κάθε μέρα λιώνωωωωωω...... Είπαμε φέτος δεδομένης της κατάστασης να μην κάνουμε γενέθλια μεγάλα αλλα κάτι απλό και οικογενειακό.Ήρθε και η μαμά μου και το τι χαρά έκανε ο μικρός δεν λέγετε! Βέβαια,εκείνη την ημέρα το πρωί αποφάσισε να μας αφήσει και ο αγαπημένος μου παππούς:( Έφυγε στα 93 του και όρθιος αλλά είναι μια απώλεια...Η μαμά μου φυσικά έφυγε κατευθείαν για το νησί οπότε δεν έμεινε...Αυτά έχει η ζωή χαρές και λύπες μαζί....

Κατά τα άλλα κορίτσια μου έφτασα αισίως στην 29η εβδομάδα! Μεγαλώνει το σποράκι και δίνει τις άπειρες κλωτσιές!Τρελαίνομαι να βλέπω την κοιλιά να πετάγεται...Το μόνο που με ενοχλεί είναι οτι δεν μπορώ να κοιμηθώ το βράδυ,πονάει αρκετά η μέση μου και δεν βολεύομαι.

Το σπίτι το έχω σε μια τάξη αλλά όχι όπως θα ήθελα.Έχω κάποιες βαριές δουλειές που θέλω να κάνω αλλά μόνη μου δεν τις ξεκινάω.

Ο άντρας μου απο την άλλη θα κάνει χειρουργείο κύστη κόκκυγγος σε λίγες μέρες και όσο να είναι με έχει αγχώσει και αυτό.

Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια το πλυντήριο με τι το βάζετε κενή πλύση για το καθαρίσετε-απολυμάνετε? Είναι μια απο τις δουλείες που πρέπει να γίνει καθώς θα πρέπει να ετοιμάσω σιγά σιγά και τα ρουχαλάκια του μπέμπη.

Γιωτάκι μου με το καλό το μωρό!Μεγαλώνετε!!!Τι καλά που είναι κοριτσάκι!Θα παίζουν όμορφα μαζί!

Μάνα τι σικ γυαλί είναι αυτό? Έλα,πες την αλήθεια για παραπλάνηση το πήρες ροζ...Να σε περνάνε για καμια αθώα και την πατάνε μετά απο το ξύλο που θα τρώνε.... Τώρα που είπα τρώνε....τι φαγητά είναι αυτά που ετοιμάζεις ε???? Α!και το καλό για το τέλος...το παιδί μου σε είδε στην μελαχροινή έκδοση και μου είπε...ωραία είναι η κυρία Ειρήνη.

Μπιλάκι περαστικά με τις αλλεργίες,άτιμη εποχή η άνοιξη για τέτοια θέματα.

Μυρτούλα να χαίρεσαι το αγοράκι σου!Να τα εκατοστίσει!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα!

Pitsipitsi σ ευχαριστώ και συ να χαίρεσαι το δικό σου αγόρι!:Dψαράκια ε?

και με το καλό το μπεμπάκι σου!για το πλυντήριο βάζεις ξίδι στη θήκη του μαλακτικού και σόδα στον κάδο και βάζεις πλύση στους 90..η καλύτερη απολύμανση

συλλυπητήρια για τον παππού...

εμεις σήμερα θα κάνουμε ενα μικρό παρτάκι κ εχω αρκετή δουλίτσα το μεσημέρι...

φιλιά!!


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μην ακούω " το στυλ μιας κυρίας κάποιας ηλικίας"... ποιας ηλικίας Ειρηνάκι;; Συνομίληκες είμαστε κι εγώ είμαι και μωρομάνα, άρα πολύ νέα 😀😄!! Έτσι μου αρέσει να το βλέπω και έτσι νιώθω χιχι! Όποτε μια χαρά θα είσαι!!

Αχ κορίτσια το μικράκι μου βγάζει δοντάκια και με έχει ταράξει.. τι αυπνία είναι αυτή! Κι εκεί καμιά φορά μόνο σκέφτομαι πως ίσως αν ήμουν μικρότερη να είχα πιο πολλές αντοχές! Βέβαια και πάλι την βρίσκω την αντοχή και μόλις ξεκουραστώ τα ξεχνάω όλα! Το θαύμα της μητρότητας άλλωστε αυτό δεν είναι;;

Καλό σας βράδυ με την ευχή να είναι και για μας!!😀


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κορίτσια μου γλυκά!

Μια μέρα γεμάτη σήμερα...με φίλες, με δουλίτσες, με εξωτερικές δουλειές!

Νιώθω όμορφα όταν κάνω πραγματάκια και προχωράω τις δουλίτσες μου! ;)

1) Ξεκίνησα να μαζεύω ρούχα και τρόφιμα για το σχολείο μας, ξανά. Μαζεύουν για κάποιες οικογένειες που, δυστυχως, αντιμετωπίζουν οικονομικά προβλήματα.

2) Πήγα σε μία φίλη και πελάτισσά μου, μία σακούλα παιχνίδια, από ξεκαθάρισμα στο δωμάτιο του φιογκακίου!

{αχ.. προχωράω και μ αυτό!}

3) Συνέχισα ξεκαθάρισμα στην ντουλάπα μου γιατί πραγματικά είχα τόσα χρόνια ν αγοράσω ρουχαλάκια που χρειαζόταν! Επαιρνα κάτι, μία στο τόσο, που είχα τελικά πολλά παλια ρούχα.. τώρα όμως, σιγά-σιγά.. ανανέωση! :wink:

Αύριο, έχω μπόλικη δουλίτσα αλλά θα μπω να σας μιλήσω.. θέλω να σας βάλω και φωτογραφίες, που ξέρω πως σας παρακινούν, στις δουλίτσες σας!

Εμείς είχαμε την Πέμπτη τα γενέθλια του ζουζουνιού!Έκλεισε τα 5 το αστεράκι μου!Αχ,αχ,αχ μεγαλώνει και εγώ κάθε μέρα λιώνωωωωωω...... Είπαμε φέτος δεδομένης της κατάστασης να μην κάνουμε γενέθλια μεγάλα αλλα κάτι απλό και οικογενειακό.Ήρθε και η μαμά μου και το τι χαρά έκανε ο μικρός δεν λέγετε! Βέβαια,εκείνη την ημέρα το πρωί αποφάσισε να μας αφήσει και ο αγαπημένος μου παππούς:( Έφυγε στα 93 του και όρθιος αλλά είναι μια απώλεια...Η μαμά μου φυσικά έφυγε κατευθείαν για το νησί οπότε δεν έμεινε...Αυτά έχει η ζωή χαρές και λύπες μαζί....

Πιτσάκι μου λατρεμένο, να χαίρεστε τον μικρό μου φίλο! Να είναι πάντα τυχερος, γερος και καλότυχος! Να μου τον γλυκοφιλήσεις!!!!!! :P

Για τον παππου.. τι να πω.. και μένα η γιαγιούλα μου είναι "μεγάλη" αλλά ένας άνθρωπος ειναι πάντα ένας άνθρωπος.. ζωή σε σας..

Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια το πλυντήριο με τι το βάζετε κενή πλύση για το καθαρίσετε-απολυμάνετε? Είναι μια απο τις δουλείες που πρέπει να γίνει καθώς θα πρέπει να ετοιμάσω σιγά σιγά και τα ρουχαλάκια του μπέμπη.

Οπως στα είπε το Ερσάκι μας! :wink:

Εγώ, επιπλέον, μία στο τόσο, ρίχνω και λίγο ξύδι ανάμεσα σε πλύσεις.. και ΠΑΝΤΑ όταν βάζω παπούτσια για πλύσιμο....

Μάνα τι σικ γυαλί είναι αυτό? Έλα,πες την αλήθεια για παραπλάνηση το πήρες ροζ...Να σε περνάνε για καμια αθώα και την πατάνε μετά απο το ξύλο που θα τρώνε.... Τώρα που είπα τρώνε....τι φαγητά είναι αυτά που ετοιμάζεις ε???? Α!και το καλό για το τέλος...το παιδί μου σε είδε στην μελαχροινή έκδοση και μου είπε...ωραία είναι η κυρία Ειρήνη.

χαχχαχαχαχα μα τι παιδί ειναι αυτό που έχεις??? ΤΙ ΠΑΙΔΙ!!!?????

Να του πεις πως η κυρία Ειρήνη είπε, πως είναι γλύκας!!!! :P

αχ τα φαγητά.. αχ.. :roll: τρώω, το κτηνάκι! :roll:

Εννοείται παιδί μου.. παραπλάνηση.. θα με περνάνε για Μπέλα και μόλις πέφτει το πρώτο κροσέ.... :twisted::twisted:

εμεις σήμερα θα κάνουμε ενα μικρό παρτάκι κ εχω αρκετή δουλίτσα το μεσημέρι...

φιλιά!!

Ερσάκι μου, να χαίρεσαι το υπέροχο πλάσμα σου!

Να είναι υγιής, τυχερός και ευτυχισμένος!!!!!!

Χρόνια του πολλά!!!!

Καλή σας διασκέδαση!

Καλό σας βράδυ!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα! Που είστε καλέ σήμερα; Να τα εκατοστήσουν τα ζουζουνάκια που είχαν γενέθλια και με το καλό να έρθουν και τα επόμενα μπεμπάκια του thread!

Εγώ χθες έβαλα 2 πλυντήρια - δυο στεγνωτήρια και τακτοποίησα τα ρούχα στις ντουλάπες

Αέρισα τα σκεπάσματα του συζύγου και άλλαξα σεντόνια- μαξιλαροθήκες

Ξεσκόνισα πάνω και κάτω στα γρήγορα

Σκούπισα επάνω

Πέρασα τα μπάνια με μαντηλάκι

Έφτιαξα αρακά (προχθες τελικά φάγαμε μαζέματα να αδειάσει το πλυντήριο)

Τακτοποίησα τα ψώνια του σουπερ μάρκετ

Άδειασα το πλυντήριο πιάτων και έβαλα ότι βγήκε απ το μεσημεριανό

Σήμερα συμμάζεψα το καθιστικό και έστρωσα τα ριχτάρια 2-3 φορές (αυτό συμβαίνει όταν είμαστε όλοι στο σπίτι)

Μαγείρεψα μακαρόνια με κιμά και ζύμωσα και έπλασα μπιφτέκια τα οποία έβαλα στην κατάψυξη για άλλη φορά

Μάζεψα κουζίνα

Έκανα μπάνιο τον μπέμπη και εμένα (έφτασε να ναι δουλεια κι αυτό!)

Τις τελευταίες τρεις μέρες, στον όποιο ελεύθερο χρόνο μου ασχολούμαι με τον νέο μου μπλογκ. Είχα από καιρό ανάγκη να ασχοληθώ με κάτι δημιουργικό που να συνδυάζει και την παλιά μου δουλειά (και παντοτινό μου έρωτα). Απευθύνεται σε γυναίκες, μαμάδες ή μη, και φυσικά περιέχει και συμβουλές easy living όπως αυτές που έχουμε μάθει σε αυτό εδώ το θέμα! Θα χαρώ να με διαβάζετε!

http://womanfulltimejob.blogspot.com/

Καλό βράδυ να έχουμε, ελπίζω αύριο να διαβάσω από πολλές γιατί σήμερα πήρατε ρεπό!


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σήμερα παρά την κούραση των τελευταίων ημερών λόγω της απίστευτης γκρίνιας του μωρού αποφάσισα να μην ενδώσω στην κούραση μου και έκανα τα εξής:

1.Έβγαλα όλα τα τρόφιμα από το ψυγείο και το καθάρισα ενδελεχώς. Πήρα κάτι διαφανή σκαφάκια από το τζάμπο και αναδιοργάνωσα τα πάντα. Βρήκα και ένα σαν ταπεράκι στο σχήμα της γραβιέρας την οποία τοποθέτησα εκεί και με ενθουσίασε!!:tongue: (κοίτα να δεις με τι πράγματα έχω φτάσει να ενθουσιάζομαι!!):P:p

2.Έβαλα δυο πλυντήρια τα οποία άπλωσα στην λιακάδα που είχαμε επιτέλους και στέγνωσαν μια χαρά!

3.Πριν απλώσω τα ρούχα έβγαλα τα σκεπάσματα και τους υπνόσακους των παιδιών στον ήλιο και μοσχομύρισαν!! Η γλυκιά μανούλα μου πάντα μου έλεγε πως το αέρισμα είναι μισό πλύσιμο - πόσο δίκιο έχει!!

4.Πήγα στο μαγαζί με τα βιολογικά και προμηθεύτηκα λαχανικά και διάφορα άλλα για το μωρό! Γύρισα και τα τακτοποίησα στην θέση τους!

Μάζεψα το σπίτι για πολλοστή φορά!!

5. Έφτιαξα κεικ.

6. Μόλις το φούρνισα καταπιάστηκα και πρώτη φορά έκανα μιλφειγ! Παραδόξως βγήκε νοστιμότατο!

7. Μάζεψα την βομβαρδισμένη κουζίνα μου και επιτέλους έβαλα τα παιδιά για ύπνο!

Είμαι ξεθεωμένη αλλά νιώθω μια περίεργη ικανοποίηση!!:P

Μπήκα στο μπλογκ σου ravΤ και μου άρεσε πάρα πολύ!

Ειδικά το τελευταίο σου με τα καλοκαιρινά στυλ το λάτρεψα γιατί έχω μια τρέλα με τα ρούχα!!:P

Συνέχισε και να είσαι βέβαιη πως έχεις αποκτήσει μια follower!!:P

Αλήθεια με τι ασχολιόσουν που λες πως ήταν ο έρωτας σου;

Σου εύχομαι στο μέλλον να το ξανακάνεις!!

Είμαι βέβαιη πως σε κάνει να νιώθεις δημιουργική και αυτό έχει μεγάλη σημασία!!

Καλό σας βράδυ και καλό ξημέρωμα!!


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αγαπημένες μου, καλημέρα!

Δεν σας έγραψα χθες αλλά δείτε μέρα που είχα :roll: :

Είχα τρομερή δουλειά, οπότε ξύπνησα από τις 5 τα χαράματα.. σηκώθηκα λοιπόν και ετοίμασα τα πράγματα της δουλειάς μου, ντύθηκα, βάφτηκα, ψευτο-μαζεψα και όταν έφτασε η ώρα σηκωσα το παιδί.

Το πήγα σχολείο και έφυγα απευθείας για δουλειά. Τελείωσα στις 11.30 και πήγα σε άλλο ραντεβού.

Μετά ΕΛΤΑ, να στείλω ένα πακετάκι και γραμμή σπίτι. Αφησα τα πράγματά μου και πήγα super market. Στο τσακ πρόλαβα και πήγα να πάρω το παιδί, επιστρέψαμε σπίτι, τηγάνισα πατατούλες με αυγουλάκια, φάγαμε, μάζεψα και κάτσαμε για διάβασμα. Στις 4.30 είχα άλλο ραντεβού. Επέστρεψα σπίτι, ο άνταρς μου δεν αισθανόταν καλά. Αρα, παίρνω το παιδί, το πάω αγγλικά και φεύγω για krav.. τελειώνω, πάω στ αγγλικά, επιστρέφουμε στο σπίτι, ετοιμάζω βραδινό, τρώμε, μαζεύω και πέφτω κομμάτια για ύπνο...

Πόσα κάνουμε σε μία μέρα, κόρες...το ξέρω πως σας στο λέω συχνά αλλά για σκεφτείτε το... :roll:

Σήμερα, πήγα το παιδί σχολείο, στο γυρισμό πήρα πορτοκάλια, επέστρεψα σπίτι, ετοίμασα πρωϊνό για τον άντρα μου γιατί είχε πυρετό και είναι στο κρεβάτι

10430454_10206157306554364_5927003296103646133_n_zpsbjru1ttc.jpg

και ξεκίνησα:

  1. Επλυνα πιατικά
  2. Σαπούνισα καλά, το μπάνιο
  3. Μάζεψα σκουπίδια από παντού
  4. Αλλαξα σεντόνια στο κρεβάτι του φιογκακίου
  5. Σιδέρωσα
  6. Απλωσα ένα νυχτερινό πλυντήριο
  7. Ετοίμασα ένα σύντομο, με ευπαθή, που θα βάλω το μεσημέρι, με το μειωμένο
  8. Έβαλα μία ντοματόσουπα με κριθαράκι να γίνεται
  9. Ξεσκόνισα
  10. Εβαλα σκούπα
  11. Αλάφρυνα λιγάκι το ψυγείο, από τάπερ :roll:
  12. Λούστηκα και έκανα μασκούλα
  13. Συνεχισα τα ξεκαθαρίσματα ντουλάπας

Για την ώρα, κάνω ένα μισάωρο διάλειμμα και θα επανέλθω κοντά σας.

Σας φιλώ όλες.. αχ, νιώθω κουρασμένη


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κ από μένα!

Ειρήνη μου ευχαριστώ πολύ πολύ για τις ευχές σου, και συ να χαίρεσαι την οικογένειά σου!

ravt πάρα πολύ όμορφο το Blog σου, μπράβο!

εγω τα γνωστά...το πρωι μερικές δουλίτσες, μετά σχολείο-ευτυχώς είχα λίγες ωρίτσες- πήρα τη μικρή απ τον παιδικό, σπίτι, φαγητά, συμμαζέματα κλπ...

προχθές στο μίνι πάρτυ του μικρούλη μου περάσαμε πολύ καλά αλλά μου βγήκε ελαφρώς η πίστη...σκούπισμα/σφουγγάρισμα/τακτοποίηση κλπ πριν κ μετά!!τεσπα, χαλάλι του, έτσι είναι οι γιορτές, θέλουν κόπο αλλά αξίζουν!ορίστε κ η τουρτίτσα μου που σας υποσχέθηκα φωτό:

φιλιά!


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένες,

Κάνω δουλειές αλλά αποφάσισα σήμερα, να μην πάω το φιογκάκι tae και να παραμείνω σπίτι. Και για να νταντέψω το μεγάλο αγόρι αλλά και για να ξεκουραστώ.

Πήρα το φιογκάκι από το σχολείο, επιστρέψαμε, φάγαμε, μάζεψα και ξεκουράστηκα για λίγο στον καναπέ.

Τώρα ξανάρχισα, κάνω κάποια πραγματάκια χαλαρά.. έπλυνα πάλι τα πιατικά που "βγήκαν", έβαλα ένα σύντομο πλυντήριο με ευπαθή, ετοίμασα ακόμα ένα για την νύχτα, με κοκκινόρουχα, μάζεψα τ απλωμένα ρούχα, έβαλα στις θέσεις τους τα πρωϊνά σιδερωμένα και τώρα θα ξανασιδερώσω λιγάκι.. προχωρώ τις δουλίτσες μου αλλά χαλαρά και σκοπεύω να ξαπλώσω από τις 9. Χρειάζομαι ξεκούραση, κορούλες... :)

Τις τελευταίες τρεις μέρες, στον όποιο ελεύθερο χρόνο μου ασχολούμαι με τον νέο μου μπλογκ. Είχα από καιρό ανάγκη να ασχοληθώ με κάτι δημιουργικό που να συνδυάζει και την παλιά μου δουλειά (και παντοτινό μου έρωτα). Απευθύνεται σε γυναίκες, μαμάδες ή μη, και φυσικά περιέχει και συμβουλές easy living όπως αυτές που έχουμε μάθει σε αυτό εδώ το θέμα! Θα χαρώ να με διαβάζετε!

http://womanfulltimejob.blogspot.com/

Υπέροχο! Καλή αρχή!

1.Έβγαλα όλα τα τρόφιμα από το ψυγείο και το καθάρισα ενδελεχώς. Πήρα κάτι διαφανή σκαφάκια από το τζάμπο και αναδιοργάνωσα τα πάντα. Βρήκα και ένα σαν ταπεράκι στο σχήμα της γραβιέρας την οποία τοποθέτησα εκεί και με ενθουσίασε!!:tongue: (κοίτα να δεις με τι πράγματα έχω φτάσει να ενθουσιάζομαι!!):P:p

Και άντε εσύ, ενθουσιάστηκες, που θα τα βλέπεις όμορφα.

Εγώ??? :mrgreen:

Εύγε, εύγε, εύγε!!! Και γω στη θέση σου, θα ένιωθα υπέροχα!!!

προχθές στο μίνι πάρτυ του μικρούλη μου περάσαμε πολύ καλά αλλά μου βγήκε ελαφρώς η πίστη...σκούπισμα/σφουγγάρισμα/τακτοποίηση κλπ πριν κ μετά!!τεσπα, χαλάλι του, έτσι είναι οι γιορτές, θέλουν κόπο αλλά αξίζουν!ορίστε κ η τουρτίτσα μου που σας υποσχέθηκα φωτό:

Πάντα όμορφες στιγμές Ερσάκι μου!!

Υ.Γ. Ατιμο.. τρέχουν τα σάλια μου! :twisted:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες! Ειρήνη περαστικά στον σύζυγο!

Σας ευχαριστώ όλες για τα καλά σας λόγια!

Σήμερα έπλυνα μια κουβερτούλα του μπέμπη

Αέρισα τα δωμάτια και έστρωσα τα κρεβάτια

Σιδέρωσα κάτι λίγα ρουχάκια που είχαν βγει από προηγούμενα πλυντήρια

Έβαλα το πλυντήριο πιάτων να πλένει

Έπλυνα μπιμπερο και πιπίλες και έβαλα αποστείρωση

Έπλυνα τον θερμό και έβρασα νερό

Καθάρισα πάγκους και νεροχύτη

Μαγείρεψα κριθαρότο με κιμά

Φάγαμε και μάζεψα τραπέζι και νεροχύτη

Εννοείται τάισα, άλλαξα και κοίμισα το μωρό.

Καλό βράδυ να έχουμε!


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...