Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Titti said:

      Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ... Καθόμαστε και αγωνιούμε και τα τεστ είναι ό,τι να 'ναι...

      Διάβασα μετά τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Με το καλό λοιπόν! Πρώτη προσπάθεια;

      Εγώ είμαι στη 17η... Σε ευχαριστώ πολύ!

      Καλησπέρα! Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για ένα έμβρυο... Ποιες περιπτώσεις θεωρεί ο γιατρός σου υψηλού κινδύνου;  Ποιος είναι ο γιατρός σου; Καλή επιτυχία εύχομαι...

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα!να ρωτήσω:πώς αντιμετωπίζετε το θέμα χαλιά, καλεσμένοι, παπούτσια, μικρά παιδιά? Εννοώ ότι οι περισσότερες έχουμε μικρά παιδάκια που κυλιούνται στα χαλιά...όταν έρχονται επισκέψεις μπαίνουν με τα παπούτσια τα βρώμικα στο σπίτι?Σηκώνετε χαλιά, τα πλένετε συχνά? Τι κάνετε?Εγω κοντεύω πια να κόψω τις επισκέψεις - εκτός κοντυνών που βγάζουν τα παπούτσια - γιατί δεν μπορώ να διανοηθώ ότι όλες οι βρωμιές του δρόμου θα είναι στο χαλί που κυλιέται η μικρή μου...

Σε νιώθω Mirtoula μου... :(

Εσύ να κουράζεσαι να διατηρήσεις το σπίτι σου καθαρό και να έρχονται με τις παπούτσες τους που φέρνουν απ' έξω τα μύρια όσα...

Θυμάμαι το τι είχαν οι δρόμοι κάτω την εποχή που έκαναν απεργία τα απορριματοφόρα και τρελαίνομαι...! :mad:

Η λύση είναι μία νομίζω (εκτός αν τα πλένεις αμέσως μετά από κάθε επίσκεψη...! :( ).

Ξύδι!

Και γω κάνω ότι συ. Κανείς στο σπίτι από μας και τους δικούς μας ανθρώπους με παπούτσια.

Όταν όμως δεν μπορείς να το αποφύγεις.... ξύδι! Το κάνω πάντα. Σε μία λεκανίτσα, κρύο νερό και λίγο ξύδι. Εγώ χρησιμοποιώ ένα σφουγγαράκι όπως αυτό των πιάτων. Καλά στιμμένο και το περνάω στα χαλιά μου. Το ξύδι είναι γνωστό για τις αντισηπτικές του ικανότητες αλλά και για το ότι ζωντανεύει τα χρώματα των χαλιών! ;);)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Παρομοια σκουπα ειχα αγορασει και εγω το 2007 οταν γεννησα .Ειχαμε πληρωσει τοτε πανω απο 1500.Η αληθεια ειναι οτι τη χρησιμοποιησα ελαχιστα .Την καταχωνιασα στη ντουλαπα και χθες που τακτοποιουσα τη βρηκα μπροστα μου και ειπα να τη ξαναχρησιμοποιησω.Κανει απιστευτη δουλεια.Please μη με βρισετε αν και θα εχετε δικιο:wink:

:shock: :shock:

Μου χουν γυρίσει τα μάτια... το κεφάλι μου έχει πάει το μπρος πίσω και βγάζω αφρούς από το στόμα.............!!!!!

Κατάλαβες τι θέλω να πω μικρό μου ε???? :evil::lol::lol:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνακι μου γλυκο σε ευχαριστω που δε με παρεξηγεις.Εχεις καταλαβει οτι το κανω καλοπροαιρετα.ΦΙΛΑΚΙΑ:P

Σοφάκι και γω έτσι σας μιλάω πάντα αν και αναρωτιέμαι ποια θα είναι εκείνη η μέρα που θα με βρίσετε που σας πρήζω!!!! :tongue::tongue::tongue:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Παρομοια σκουπα ειχα αγορασει και εγω το 2007 οταν γεννησα .Ειχαμε πληρωσει τοτε πανω απο 1500.Η αληθεια ειναι οτι τη χρησιμοποιησα ελαχιστα .Την καταχωνιασα στη ντουλαπα και χθες που τακτοποιουσα τη βρηκα μπροστα μου και ειπα να τη ξαναχρησιμοποιησω.Κανει απιστευτη δουλεια.Please μη με βρισετε αν και θα εχετε δικιο:wink:

....πλακα μας κανεις κοπελια?????????????? Δωστην σε μενα να μην σου πιανει χωρο και στην ντουλαπα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Αντε πια συγχύστηκα !!!!!!!!!!:mad::confused:


as1cJRN0g410000MzAwNDlkfDAwNzMwNWR8T3VyIGxpdHRsZSBmYWlyeSBpcw.gif
Link to comment
Share on other sites

evi δεν σκονίζονται έτσι όμως τα πραγματάκια σου?

εγώ πάλι δεν θέλω να έχω σχεδόν τίποτα στους πάγκους...τώρα έχω μόνο τον φούρνο μικροκυμάτων και το χαρτί κουζίνας...βέβαια ακόμα δεν έχουν έρθει τα πραγματάκια μου από ελλάδα!!

βίκυ αυτό το κάνω κι εγώ,σκέφτομαι στο μυαλό μου τι θέλω να βάλω πολλές φορές!!

Μαγειρεύω αρκετά συχνά και δεν σκονίζονται. Όταν καταλαβαίνω ότι κάτι έχω καιρό να το χρησιμοποιήσω, το ξεπλένω με νερό. Α, εδώ πρέπει να πω πως τα ντουλάπια της κουζίνας και τα συρτάρια είναι πολύ παλιά και ανοιγοκλείνουν με φοβερή δυσκολία και θόρυβο. Δυστυχώς δεν είναι δικό μας το σπίτι για να επέμβουμε :-( Οπότε τα κρεμασμένα σκεύη που δεν είναι και μέσα "στα πόδια" μας είναι η πιο ενδεδειγμένη λύση.


sACYp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια μου καλησπερα τι κανετε???εγω πηγα τζαμπο και πηρα 2 κουτια καινουργια για το μπανιο, ενα πιο μεγαλο και ενα πιο μικρο για να αλλαξω τα ηδη υπαρχοντα που εχουν χαλασει. στο ενα εβαλα τα καλλυντικα μου απτα οποια πεταξα αρκετα και στο αλλο εβαλα το σεσουαρ, βουρτσες, στεκες. καποια αλλα πραγματακια που ειχα εκει τα εβαλα προς το παρον σενα νεσεσερ στο δωματιο μου μεχρι ναποφασισω που θα μπουν:confused:. ωραια δειχουν παντως και δεν εχω τιποτα αλλο εκει πανω. αυριο εχω δουλειες στο σπιτι. μακια και καλο βραδυ:)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!να ρωτήσω:πώς αντιμετωπίζετε το θέμα χαλιά, καλεσμένοι, παπούτσια, μικρά παιδιά? Εννοώ ότι οι περισσότερες έχουμε μικρά παιδάκια που κυλιούνται στα χαλιά...όταν έρχονται επισκέψεις μπαίνουν με τα παπούτσια τα βρώμικα στο σπίτι?Σηκώνετε χαλιά, τα πλένετε συχνά? Τι κάνετε?Εγω κοντεύω πια να κόψω τις επισκέψεις - εκτός κοντυνών που βγάζουν τα παπούτσια - γιατί δεν μπορώ να διανοηθώ ότι όλες οι βρωμιές του δρόμου θα είναι στο χαλί που κυλιέται η μικρή μου...

εγώ πάντως σε όποιο σπίτι πηγαίνω βγάζω πάντα τα παπούτσια μου και όποιος έρχεται επίσης βγάζει πάντα τα παπούτσια του. Δεν χρειάστηκε δηλαδή να βρεθώ στη δύσκολη θέση να το ζητήσω απο κάποιον αλλά ....τώρα που θυμάμαι μόλις ήρθε το μωρό στο σπίτι όποιος έμπαινε ζητούσαμε να βγάλει παπούτσια και να πλύνει τα χέρια του, άρα μάλλον τους έμεινε συνήθειο...


Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αγάπες μου!!! :P

Τι κάνετε?

Τι υπέροχη μέρα???:P

Έχω πλακωθεί στις δουλίτσες.... μουσικούλα, ο μικρούλης μου βλέπει τα καθιερωμενα καρτουνς του πρωινού του Σαββάτου, εγώ το καφεδάκι και δουλίτσες!

- Κρεβάτια

- Ηλεκτρική σκούπα

- Πλυντήριο πιάτων

- Πλυντήριο ρούχων με μαύρα ρούχα (είδα ήλιο και... ξεθάρεψα!)

- Φαγάκι στον φούρνο (χοιρινή τηγανιά στη λαδόκολλα με πατατούλες τηγανιτές :P )

- Ξεσκόνισμα

- Πλύσιμο τζαμιών

- Μπαλκόνια....

Όλα θα γίνουν... όλα σιγά-σιγά...;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


....πλακα μας κανεις κοπελια?????????????? Δωστην σε μενα να μην σου πιανει χωρο και στην ντουλαπα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Αντε πια συγχύστηκα !!!!!!!!!!:mad::confused:

Σε μένα θα τη δώσει καλέ! Επειδή είναι ψηλή, μελαχροινή, με κορμάρα και γκριζομάτα!!! :tongue::tongue::lol::lol::lol:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, τι κάνετε? Εμείς αργήσαμε να ξυπνήσουμε, κ μετά έτρεχα λίγο μέχρι να τακτοποιήσω! Εδώ ο καιρός είναι χάλια, έχει μια καταχνιά κ τα βουνά τριγύρω χιονισμένα! Ελπίζουμε να δούμε κ εδώ άσπρη μέρα!!

Link to comment
Share on other sites

- Κρεβάτια

- Ηλεκτρική σκούπα

- Πλυντήριο πιάτων

- Πλυντήριο ρούχων με μαύρα ρούχα (είδα ήλιο και... ξεθάρεψα!)

- Φαγάκι στον φούρνο (χοιρινή τηγανιά στη λαδόκολλα με πατατούλες τηγανιτές :P )

- Ξεσκόνισμα

- Πλύσιμο τζαμιών

- Μπαλκόνια....

Ειρηνούλα όλα αυτά σήμερα θα τα κάνεις???Καλέ πες μας τι πίνεις κ δεν μας δίνεις...:lol::lol:Δεν μου φτάνει το 12ωρο για όλα αυτά, κ μετά θα θέλω ένα 24ωρο να συνέλθω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...