Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Σε μένα θα τη δώσει καλέ! Επειδή είναι ψηλή, μελαχροινή, με κορμάρα και γκριζομάτα!!! :tongue::tongue::lol::lol::lol:

Ενταξει Λοιπον κοπελια...δεν εχω τα προσοντα....Εχασα!!!!!!!!!!!!!χαχαχα

;)

Λοιπον εγω κοριτσακια σημερα δεν εκανα σχεδον τπτ....απλα μαζευα απο τις 11 εως τις 6 φωτο για εκτυπωση...δουλεια ηταν και αυτο αλλα στον υπολογιστη...και καιρο ελεγα να το κανω και αποφαση δεν το επερνα.....Οποτε ειμαι πολυ χαρουμενη που θα παω για εκτυπωση...γιατι με ειχαν φαει γιαγιες...θειες και τα συναφη...για φωτο με την μπεμπα ακι χρωστουσα απο Οκτωβριο παρακαλω......:eek::eek:

Τα μπαλκονια κοριτσακια εγω και χειμωνα τα κανω 2 φορες την εβδομαδα...μπορει επηγει εχω σκυλο και μπαινοβγαινει...αν δεν τον ειχα δεν ξερω.....οποτε δεν μπαινει σκονη και οταν εχει καμια καλη μερα ακι ανοιγω;);)

Αυτα κοριτσακια μου ......Καλο Βραδυφωναζει το σπλαχνο μου....


as1cJRN0g410000MzAwNDlkfDAwNzMwNWR8T3VyIGxpdHRsZSBmYWlyeSBpcw.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ναι εχω κρατησει τα σημερινα πιατα και θα βαλω και τα αυριανα. καλα περασαμε, πριν λιγο γυρισαμε. επισης εδωσα σημερα σε μια οικογενεια φτωχη με μωρακι καποια παχνιδια μωρουδιακα που τα ειχα διπλα και μου εφυγαν αποτη μεση που τα ειχα(εψαχνα καιρο να βρω καποιον να τα δωσω!!!) και επιασαν και τοπο. ξερετε κανενα κολπακι για τα σημαδια σε πλακακια βεραντας???και επισης δεν μου ειπατε τιποτα για την μπανιερα!!!!θα σας μαλωσω!!!!!χαχαχαααα...αχ και εγω εχω τρελλα με το μπαλκονι. μια φορα τη βδομαδα το κανω το χειμωνα και σχεδον καθε μερα το καλοκαιρι. παντζουρια η γυναικα. μια φορα στον 1,5-2 μηνες γαι τα χοντρα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!! :P

Κρύο και βροχή...!

Ξυπνήσαμε κατά τις 9, ο άντρας μου μας έκανε καφεδάκι και γω αποφάσισα να σιδερώσω. Τι καλά... τελείωσα το σίδερο. Είχαμε ζεστό σπιτάκι, μουσικούλα, τα καφεδάκια μας, κουβεντούλα και γω σιδέρωνα...:P

Φυσικά μόλις τελείωσα το σιδέρωμα, μάζεψα ένα πλυντήριο ακόμα που είχα απλωμένα στην απλώστρα και τώρα έχω πάλι σίδερο ( :mad: ) αλλά δεν πειράζει.... θα το κάνω κι αυτό από βδομάδα...

To σπίτι είναι jet... (:lol: ) οπότε θα πέσει ψήσιμο για την υπόλοιπη μέρα. Άσε που έχουμε και διάβασμα το μεσημέρι!!! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Oσο για τα παντζουρια και τις βεραντες και εγω δεν τα πλενω τον χειμωνα, μονο τζαμια κανω και τις βεραντες τις μερες που δεν βρεχει απλα τις σκουπιζω και στα μεγαλα κεφια ριχνω και κανα σφουγγαρισμα με την σφουγγαριστρα..

Ποτέ μα ποτέ δεν έχω σφουγγαρίσει τα μπαλκόνια μου...! Ποτέ! Το θεωρώ περιττή δουλειά και κουραστικό!

Λάστιχο, νεράκι και μία στο τόσο λίγο απορυπαντικό που το απλώνω με τη σκούπα. Γυαλίζει και μου αρκεί! ;)

Το σπιτι ειναι για να μας υπηρετει και οχι να το υπηρετουμε...

ΣΩΣΤΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :!::!::!::P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι βρε κορίτσια δεν μπορώ να ''ηρεμήσω'' αν η βεράντα μου είναι χάλια. ενταξει αν βρέχει διαρκώς θα την αφήσω μέχρι να σταματήσει αλλά ένα λαστιχάκι με λίγο υγρο γενικού καθαρισμού το κάνω αν όχι μια φορα τη βδομαδα μια στις 15 το χείμωνα. βέβαια τρώω κράξιμο απο τον άντρα μου γιατί λεχώνα Ιανουαριο μήνα έπαθα κρυολογημα στην κοιλιά και δεν σταματούσε το αίμα της λοχείας και κατέληξα με αντιβίωση.

Ε, όχι!! Ε, όχι και ν' αρρωστήσουμε για το σπίτι!!!!! :eek::eek:

Πρώτα ο εαυτός μας και μετά το παλιο-σπιτο βρε κοριτσια μου!!!!!!!! :!::!::!:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπον εγω κοριτσακια σημερα δεν εκανα σχεδον τπτ....απλα μαζευα απο τις 11 εως τις 6 φωτο για εκτυπωση...δουλεια ηταν και αυτο αλλα στον υπολογιστη...και καιρο ελεγα να το κανω και αποφαση δεν το επερνα.....Οποτε ειμαι πολυ χαρουμενη που θα παω για εκτυπωση...γιατι με ειχαν φαει γιαγιες...θειες και τα συναφη...για φωτο με την μπεμπα ακι χρωστουσα απο Οκτωβριο παρακαλω......:eek::eek:....

Μεγάλη δουλειά κι αυτή που έκανες... και είναι δουλειά-ταλαιπωρία, που τις λέω εγώ... ;)

Τουλάχιστον το τελείωσες κι αυτό και έφυγε από πάνω σου! Μπράβο!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

ναι εχω κρατησει τα σημερινα πιατα και θα βαλω και τα αυριανα.

Εγώ, το αφήνω να γεμίσει πρώτα και μετά το βάζω. Έτσι και δεν κουράζομαι και οικονομία κάνω (σε ταμπλέτες και νερό ;) ) .

επισης εδωσα σημερα σε μια οικογενεια φτωχη με μωρακι καποια παχνιδια μωρουδιακα που τα ειχα διπλα και μου εφυγαν αποτη μεση που τα ειχα(εψαχνα καιρο να βρω καποιον να τα δωσω!!!) και επιασαν και τοπο

Μπράβο κοριτσάκι μου!

Ετσι βρε καλά μου. Δώστε οτιδήποτε είναι περιττό στο σπίτι σας. Κάποιος άλλος σίγουρα το έχει πολύ ανάγκη! (και εμείς κερδίζουμε χώρο! ;) )


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα καλημερα. εμεις σημερα ξυπνησαμε 9.30 και βαζω πλυντηρια συνεχεια. εχω πολυ σιδερο.στεγνωσαν κα τα παπλωματακια μας και ειναι μοσχοβολιστα!!!

Link to comment
Share on other sites

hello girls!!

λεβάντα αποξηραμένη χύμα την έπαιρνα από κατάστημα με βότανα και την έβαζα σε πουγκάκια από δίχτυ,ή τούλι,υφασμάτινα επίσης υπάρχουν. και στα ρούχα του παιδιού βάζω γιατί είναι εντελώς φυσική.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια!Μου φαίνεται χθες ηταν για τις περισσότερες μέρα νοικοκυρέματος και σήμερα όλες ξεκουραζόμαστε.

Κι εγω εχθές έβαλα σκούπα,ξεσκόνισα,έβαλα δύο πλυντήρια και μαγείρεψα γιατι το βράδυ είχα τράπεζι.Τωρα τελευταία φροντίζω να κάνω κάποιες δουλειές απο την Παρασκευή για να είμαι πιο χαλαρή το Σαββάτο που είναι σπίτι και ο άντρας μου.Σήμερα μαγείρεψα και ολοκλήρωσα το δωμάτιο του μικρού.Τακτοποίησα τα βιβλία και τα παζλ στα ράφια της βιβλιοθήκης,τα παιχνίδια του χώρεσαν ολα σε ενα καλάθι,εκτός απο 2-3 φορτηγά ογκώδη που μπήκαν σε ενα ράφι και αυτά.Τώρα πηγαίνω συνέχεια και το χαζεύω:DΣτο υπόλοιπο της ημέρας τεμπελιάζω!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας νοικοκυροκόριτσα!

Σήμερα μέχρι στιγμής έχω καθαρίσει υπνοδωμάτια και μπάνιο,έχω βάλει πλυντήριο που κοντεύει να στεγνώσει και έκανα και δουλειές στην κουζίνα.

Ηδη νιώθω πολύ καλύτερα με το μισό σπίτι συγυρισμένο.

Χθες το απόγευμα το πήρα απόφαση-αφού όλα μου έφταιγαν-να ξεκινήσω την εκκαθάριση και τακτοποίησα ένα επιπλο με συρτάρια που έχω στην κρεβατοκάμαρα.Φυσικά από δίπλα είχα και μια σακούλα σκουπιδιών και πολύ το χάρηκα που κάποια φθαρμένα εσώρουχα και καλτσάκια πετάχτηκαν.Με την τακτοποίηση εξοικονόμησα επιπλέον χώρο,ενώ κάποια κοσμηματάκια φω που εχω κάτι αιώνες να τα φορέσω,τα έβαλα μέσα σε πουγκάκια περισσευούμενα και θα τα χαρίσω στην κόρη μιας φίλης μου και πιστεύω να το χαρεί,γιατί ταιριάζουν μια χαρά στην ηλικία της.

Αν δεν προλάβω να καθαρίσω το υπόλοιπο σπίτι σήμερα,θα συνεχίσω καθαρίζοντας κάποιο άλλο ντουλάπι.

Link to comment
Share on other sites

για τις ντουλαπες βαζετε κατι αρωματικο μεσα???εγω παιρνω αυτα τα ετοιμα αλλα κρατανε ελαχιστα:rolleyes:

Στη ντουλάπα κι εγώ βάζω τα έτοιμα φακελάκια όταν φιάχνω ντουλάπες,χειμωνιάτικα -καλοκαιρινά.Ουτε εμένα όμως κρατάνε.Νομίζω περισσότερο μυρίζει παντα το μαλακτικό.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

για τις ντουλαπες βαζετε κατι αρωματικο μεσα???εγω παιρνω αυτα τα ετοιμα αλλα κρατανε ελαχιστα:rolleyes:

Τα αρωματικά για τις ντουλάπες μας τα φτιάχνω εγώ με ξύλα κανέλας, γαρύφαλλο και κόκκους καφέ. Τα ψήνω ελάχιστα στο φούρνο πάνω σε αλουμινόχαρτο, ώστε να βγάλουν τα αρώματά τους και τα βάζω ανάμεικτα σε πουγκάκια, τα οποία δένω στις ράγες της ντουλάπας. Τέτοια πουγκάκια βάζω και στις θήκες με τα καλοκαιρινά/χειμωνιάτικα ρούχα μας στην αλλαγή της εποχής.


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Τέλειο αυτό με την κανέλα!

Ειρήνη κι εγώ σφουγγάρισμα κάνω στα μπαλκόνια, είναι μεγάλη οικονομία στο νερό σε σχέση με το λάστιχο. όχι τίποτε άλλο με πιάνουν και τα οικολογικά μου. Βέβαια αυτό το κάνει το αυτόματο σύστημα καθαρισμού που λέει και η Ντάλια.

Κορίτσια εγώ έχω πεθάνει στην κουζίνα αυτές τις ημέρες. Έχουμε ξεκινήσει μια καινούρια δίαιτα- διατροφή που θέλει απίστευτα πολύ μαγείρεμα, γιατί δε μπορείς να φας τίποτε από έξω. Το χειρότερό μου είναι ότι πρέπει να πλένω συνέχεια τα κατσαρολικά μου κι εκνευρίζομαι αφάνταστα. Όμως ελπίζω με αυτό να βελτιώσουμε το πεπτικό μας μπας και γλιτώσουμε από τις αλλεργίες τις καταραμένες.

Τέλος, είχα μεγάλο πρόβλημα με τα ασιδέρωτα ρούχα, γιατί δεν χωράνε προς το παρόν σε καμία ντουλάπα (στο παιδικό που θα μπορούσαν να μπουν έχουν κάνει κατάληψη πράγματα που θέλουν ξεκαθάρισμα που δεν προλαβαίνω τώρα). Σκέφτηκα λοιπόν να πάρω ένα ωραίο μπαουλάκι και να τα βάζω εκεί στο σαλόνι μου. Κοινώς θα τα κρύβω σε κοινή θέα. Τουλάχιστον μέχρι να ξεκαθαριστεί το χάος της μετακόμισης και να μου μένει περισσότερος χρόνος, μπας και σιδερώνω κι εγώ τίποτα κι όχι μόνο η γυναίκα (κάθε φορά που έρχεταί γίνεται τις αγίας πρέσσας).


sbxre6a2f.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...