Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Eflenew είπε:

      Συγνώμη αν κάνω χαζή ερώτηση αλλά δεν έχω δει παλιότερα posts. Γιατί θα γεννήσεις μέσα στο μήνα? Πότε θα σε δει ο εμβρυολογος?

      Συμφωνώ! 🥰Το να φτάσω ποτέ 30 βδομάδες το θεωρώ απίστευτο και όνειρο!

      😁🙏

      ειμαι με περιδεση από 22η εβδομάδα λογω τραχήλου και με συσπάσεις από 17η ! ε λίγο αυτό λίγο το μωράκι είναι χαμηλά, λίγο ο γιατρός μου κάτι βλέπει και υπολογίζει τα δικά του! ε μου είπε μέχρι 35η εβδομαδα!  τρίτη εχω ραντεβού 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Μία απλή και οικονομική ιδέα για τη διακόσμηση μας.

Αν βαρεθήκατε ή σε κάποια σημεία χάλασε, ένα πουλόβερ σας, δώστε το στην μοδίστρα σας να το μετατρέψει σε.... καλυμμα για κάποιο από τα μαξιλάρια σας! ;)

poulover.jpg

Υπέροχη ιδέα για χειμωνιάτικη διακόσμηση και οικονομική! ;) ΚΑΙ ΠΡΩΤΟΤΥΠΗ!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Παιδιά εγώ είμαι χειρότερη!!! πέταξα ένα Βlαck & Decker μαζί με τη μπαλαντέζα του στα σκουπίδια επειδή η σακούλα ήταν αφημένη δίπλα στον κάδο μας και νόμιζα πως ήτανε για πέταμα, άργησα πολύ να το συνειδητοποιήσω και χάθηκε για πάντα, και ήταν και δανεικό!:oops:

Θυμήσου να μη σου ξαναδανείσω τίποτα!!!! :tongue::lol::lol:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλα βρε ειχες πλυντηριο πιατων και δεν το χρησιμοποιουσες?Αντε γιατι το Ειρηνακι μαλωνει μονο εμενα που ειχα καταχωνιασμενη τη σκουπα ατμου.Οσο για τα απλυτα πιατα εγω τα ξεπλενω μονο με νερο πριν το πλυντηριο και καθαριζουν αψογα.Ειναι ομως MIELE.Δε το διαφημιζω απλα εχω ακουσει για αλλα που θελουν πολυ κοπο πριν τα βαλεις μεσα.

Link to comment
Share on other sites

ειπα οτι θαρχισω να χρησιμοποιω το πλυντηριο πιατων. τα πιατα τα ξεπλενετε με σφουγγαρι και απορρυπαντικο η σκετο σφουγγαρι με νερο???βλακεια ρωταω, το ξερω, μη βαρατε!!!!:D:D

μετά το φαγητό πετάω τα πολλά υπολείμματα και τα βάζω στο νεροχύτη με λιγο νεράκι για να μη στεγνώσουν. Έχω ένα βουρτσάκι πλαστικό με χέρι από το ΙΚΕΑ και πριν το πλυντήριο τα τρίβω λιγάκι, αν γίνεται χωρίς νερό (για να μην το σπαταλάω), για να φύγουν τα "χοντρά".


sACYp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν το χρησιμοποιούσες.....??? :?::!:

Σας είπα πως με οδηγείτε στην τρέλα..??? :lol::lol:

Και κατι ακομα.Θυμηθηκα πως εχω καταχωνιασμενη και μια ολοκαινουργια φριτεζα απο το γαμο μου το 2002.ΜΙλαμε δεν την εχω αγγιξει ποτε. Επειδη ,και καλα,δεν τηγανιζω συχνα.Οχ ,οχ φτανει Ειρηνακι οχι αλλο ξυλο:wink:

Link to comment
Share on other sites

Και κατι ακομα.Θυμηθηκα πως εχω καταχωνιασμενη και μια ολοκαινουργια φριτεζα απο το γαμο μου το 2002.ΜΙλαμε δεν την εχω αγγιξει ποτε. Επειδη ,και καλα,δεν τηγανιζω συχνα.Οχ ,οχ φτανει Ειρηνακι οχι αλλο ξυλο:wink:

Οδηγούμαι στην τρέλα με μαθηματική ακρίβεια...!!! :rolleyes::rolleyes:

otomejawan.jpg

a%3E

Υπάρχει κανενας εκεί έξω να με καταλάβει???? :P

Υ.Γ. Προτείνω να την βγάλεις στην τραπεζαρία και να τη στολίσεις για διακοσμητικό! :tongue::tongue:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Και κατι ακομα.Θυμηθηκα πως εχω καταχωνιασμενη και μια ολοκαινουργια φριτεζα απο το γαμο μου το 2002.ΜΙλαμε δεν την εχω αγγιξει ποτε. Επειδη ,και καλα,δεν τηγανιζω συχνα.Οχ ,οχ φτανει Ειρηνακι οχι αλλο ξυλο:wink:

Δεν είμαι καλά παιδιά!!!!!!!!!!!!!

3392410541_9275341754.jpg


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Υποσχομαι να τη βγαλω απο την κρυψωνα της ,να την πλυνω και να αρχισω να τη χρησιμοποιω.Αντε για χατηρι σου.:PΜη μου παθεις και τιποτα τωρα που σε βρηκα και τι θα κανουμε χωρις εσενα?ΜΑΚΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν γράω κάθε μέρα αλλά σας διαβάζω

Καλησπέρα δεν είπα καλησπέρα λοιπόν.

Μέσα στην εβδομάδα έκανα νεροχύτη πιατοθήκη πάγκους και ντουλάπια εξωτερικά, πολυ καλό ξεσκόνισμα και χτες σκουπισα σφουγγάρισα και έκανα και το μπάνιο. Το μπαλκόνι επίσης.

Εγώ πάνω στον πάγκο τώρα πια έχω πιατοθήκη γιατί δυστυχλως έχω μόνο μια γούβα στο νεροχύτη ένα ψάθινο καλαθάκι με φρούτα και τις κουτάλες γιατί δεν έχω που αλλόυ να βάλω. Επίσης αντι για φαναράκι ανάβω το καντηλάκι το οποίο έχω πάνω στο πάγκο όταν είναι αναμμένο.

Πρέπει να πλύνω και ριχτάρια και κουβέρτες που παίρνουμε στον κα΄ναπέ αλλά με τέτοιο καιρό όλο το αναβάλλω.


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσαρες.

Εγω ειμαι πολυ χαρουμενη σημερα,σηκωθηκα πρωι πρωι εκανα δουλειτσες,ειχα συμμαζεμενα απο χθες ετσι τελειωσα γρηγορα σημερα και πηγα για ψωνια.

Πηρα φορεμα και μποτες και μπουφαν (αχ επιτελους ψωνισα για μενα και πολυ το χαρηκα)

επισης πηρα επιτελους το καλαθι που ηθελα για τα καθημερινα παπουτσια ψαθινο βεγκε και ενα τσοχινο καλαθακι για τα διαφορα που τριγυρνουσαν μες στο σπιτι και μου την εδιναν.

Ευχομαι καλο ΣΚ σε ολες,φιλακια


Mx8hp2.png

dv8Yp2.png

Link to comment
Share on other sites

hellooooo

εγώ σήμερα ήμουν πολύ χαλαρή....ξυπνήσαμε οικογενειακώς κατά τις 9:30...

πρωινό και μετά οι άντρες την κοπάνησαν για βόλτα...

έβαλα στεγνωτήριο...πήρα το μικρό τέρας στο καρότσι και κάναμε μία βολτίτσα...μετά φαγητό και νάνι για τη μικρή...

και η μαμά έπιασε τα ντουλάπια της κουζίνας από την αρχή μέχρι το τέλος...

9 ντουλάπια....9 συρτάρια...και μία τροφοθήκη...και ακόμα δεν έχω τελειώσει...

στο ενδιάμεσο έβαλα πλυντήριο...και πλέον δήλωσα "βαρέθηκα και λήξη"...

Σχετικά με τα πιάτα...ένα μικρό ξέβγαλμα το κάνω πάντα στα "δύσκολα"...αλλιώς όλα μέσα...επίσης κάτι που με έχει βολέψει πολύ είναι το ξεχώρισμα στα μαχαιροπήρουνα...

το καλαθάκι μου έχει 4 θέσεις...οπότε είναι 1 για τα μαχαίρια, 1 για τα πηρούνια, 1 για κουτάλια και 1 για τα μικρά πηρουνάκια, κουταλάκια...μπορεί να φαίνεται αστείο...αλλά

όταν τα βγάζω μπαίνουν στη θέση τους σε δευτερόλεπτα χωρίς να κάθομαι να ξεχωρίζω που πάει τι....και ο σύζυγος έχει εκπαιδευτεί και τα βάζει και αυτός όπως πρέπει....

καλό απόγευμα...καλές βόλτες...καλά χουχουλιάσματα


beSZp2.pngdsR5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες!!

Μα τι κρυο ειναι αυτο παλι? εκει που ειχαμε τις λιακαδες μας, ξαφνικα αρχισε συννεφιαζει και να κανει κρυο...μπρρρ....

Ειρηνη, ξερω ποιο ειναι το μυστικο σου, που καταφερνεις να κανεις τοσες δουλειες σε ενα πρωινο. Πιστευω οτι το σπιτι σου ειναι υψηλο επιπεδο οργανωσης, που οι δουλειες ειναι παιχνιδακι. Το βρηκα? Αχ, ελπιζω και εγω συντομα να φτασω σε αυτο το σημειο και να μην ξεπατωνομαι. Ευγε σου παντως!!!!

Σημερα ηταν ημερα σκουπισματος υπολοιπων οσον αφορα τα φαγητα. Με αλλα λογια δεν μαγειρεψα. Φαγαμε ο,τι ειχε μεινει μεσα στην εβδομαδα. Ενα πιατο φασολια, ενα πιατο ψαροσουπα, λιγα γιουβαρλακια, σπανακορυζο... μια χαρα βολευτηκαμε και καναμε και την οικονομια μας.

Ετσι, ειχα χρονο να ασχοληθω με το καθαρισμα της λιμπας μας, μια και αυριο θα μου φερουν το λαδι της χρονιας, ητοι 4 τενεκεδες λαδι φρεσκο. Αληθεια εσεις που φυλατε λαδι? ή αγοραζετε σε μικρες ποσοτητες?

Χτες ειχα μια συζητηση με φιλη που μονιμως το σπιτι της ειναι ακαταστατο και γενικως δειχνει την εικονα του πηγμενου, αντικειμενα παντου! Η ιδια ειναι παντα κουρασμενη, κανει δουλειες και παντα το σπιτι ειναι ασυμεζευτο (οχι βρωμικο, αλλα ακαταστατο). Της εξηγησα οτι το λαθος της ειναι οτι δεν πετα αμεσως ο,τι ειναι αχρηστο, δηλ. οταν βρισκει διαφημιστικα στην πορτα της, αντι να τα ριξει αμεσως στην ανακυκλωση, εκεινη τα ακουμπα οπου βρει εκεινη τη στιγμη, πανω στην τηλεοραση, μεσα στη φρουτιερα, πανω στο πλυντηριο, μεσα στο καλαθι για τις ομπρελες, με αποτελεσμα αυτα να συσσωρευονται μαζι με αλλα αντικειμενα. Της προτεινα να περνει καθε μερα απο μια λεκανη, να κανει μια βολτα σε ολο το σπιτι και να ριχνει μεσα ο,τι αντικειμενο δεν βρισκεται στη θεση του ή απλα ειναι αχρηστο. Μετα να κανει αλλη μια βολτα σε καθε δωματιο και να μοιραζει τα αντικειμενα στη θεση τους και να πετα στο τελος τα σκουπιδια. Με κοιτουσε με απορια, αλλα πειστηκε να το κανει για μια εβδομαδα και να δει το αποτελεσμα.

Α, κατι αλλο που με ειχε βοηθησει τον πρωτο καιρο που ξεκινησα να οργανωνω το σπιτι μου, ειναι το εξης: Καθε βραδυ επερνα μια σακουλα και μετρουσα 27 αντικειμενα-σκουπιδια που επρεπε να φυγουν μεσα απο το σπιτι. Μεσα σε αυτα μετρουσα μεχρι και περιτυλιγματα απο γλυκα, χαρτακια, σπαμενα παιχνιδια, λιωμενα εωρουχα, τρυπιες καλτσες ακομη και μεγαλυτερα αντικειμενα που πηγαιναν για χαρισμα (πχ. σετ πιατων για παστες μπλιαχ). Σε ενα μηνα το σπιτι ηταν πολυ πιο αναλαφρο!

Link to comment
Share on other sites

hellooooo

...επίσης κάτι που με έχει βολέψει πολύ είναι το ξεχώρισμα στα μαχαιροπήρουνα...

το καλαθάκι μου έχει 4 θέσεις...οπότε είναι 1 για τα μαχαίρια, 1 για τα πηρούνια, 1 για κουτάλια και 1 για τα μικρά πηρουνάκια, κουταλάκια...μπορεί να φαίνεται αστείο...αλλά

όταν τα βγάζω μπαίνουν στη θέση τους σε δευτερόλεπτα χωρίς να κάθομαι να ξεχωρίζω που πάει τι....

To ιδιο κανω και εγω.... με τη μια γραπωνεις ολα τα κουταλια, τα πιρουνια κοκ και τα βαζεις στη θεση τους.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...