Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου.Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

κοριτσια μου καλησπερα τι κανετε???εγω πηγα τζαμπο και πηρα 2 κουτια καινουργια για το μπανιο, ενα πιο μεγαλο και ενα πιο μικρο για να αλλαξω τα ηδη υπαρχοντα που εχουν χαλασει. στο ενα εβαλα τα καλλυντικα μου απτα οποια πεταξα αρκετα και στο αλλο εβαλα το σεσουαρ, βουρτσες, στεκες. καποια αλλα πραγματακια που ειχα εκει τα εβαλα προς το παρον σενα νεσεσερ στο δωματιο μου μεχρι ναποφασισω που θα μπουν:confused:. ωραια δειχουν παντως και δεν εχω τιποτα αλλο εκει πανω. αυριο εχω δουλειες στο σπιτι. μακια και καλο βραδυ:)

Μπράβο που οργανώνεσαι! Μπράβο!

Και μπράβο για τα καλλυντικά που πέταξες! Εκανες πολυ καλά... ;)

Να σου προτείνω κάτι? Μπορείς να πάρεις ένα καλαθάκι ή κουτάκι (οτι σε βολευει καλύτερα), να το βάλεις στην κρεβατοκάμαρα σου και μέσσα να βάλεις διάφορα όπως, κολώνιες, κρέμες σώματος κλπ. Να τα έχεις από τη δική σου μεριά του κρεβατιού, οργανωμένα, συμμαζεμένα και ετοιμοπόλεμα για την ομορφιά σου! :P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

όλα σήμερα καλέ?

α παπα!!

εγώ έχω αράξει..βαριέμαι τρελά για δουλειές σήμερα...

Ναι κοριτσάκι μου! Σήμερα! ;)

Αυτά, έχουν ήδη γίνει:

- Κρεβάτια

- Ηλεκτρική σκούπα

- Πλυντήριο πιάτων

- Πλυντήριο ρούχων με μαύρα ρούχα (θέλει περί τα 45 λεπτά να τελειώσει και μετά θ' απλώσω)

- Φαγάκι στον φούρνο (μπήκε μόλις)

Πάω για το ξεσκόνισμα που το βαριέμαι... :(


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνούλα όλα αυτά σήμερα θα τα κάνεις???Καλέ πες μας τι πίνεις κ δεν μας δίνεις...:lol::lol:Δεν μου φτάνει το 12ωρο για όλα αυτά, κ μετά θα θέλω ένα 24ωρο να συνέλθω!!!

Νομίζω ντουρασελίνη των 500 mg 3 φορές την ημέρα προ-φαγητού. Αλλά θα δω και θα σου πω ακριβώς!!! :tongue::lol::lol:

... και σκέψου και πόσα έχουν "ξεπεταχτεί" ανάμεσα στις δουλειές που αναφέρω... :rolleyes:

Μετά όμως... έχει προγραμματισμένο ξύσιμο για το Σαβ/κο που απομένει...!Και κανόνισα και "περίθαλψη" αύριο από την πεθερά μου (σουτζουκάκια) ώστε να μην μαγειρεύω και ν' ασχοληθώ μόνο με το διάβασμα του μικρού μου φιόγκου...! ;);)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!να ρωτήσω:πώς αντιμετωπίζετε το θέμα χαλιά, καλεσμένοι, παπούτσια, μικρά παιδιά? Εννοώ ότι οι περισσότερες έχουμε μικρά παιδάκια που κυλιούνται στα χαλιά...όταν έρχονται επισκέψεις μπαίνουν με τα παπούτσια τα βρώμικα στο σπίτι?Σηκώνετε χαλιά, τα πλένετε συχνά? Τι κάνετε?Εγω κοντεύω πια να κόψω τις επισκέψεις - εκτός κοντυνών που βγάζουν τα παπούτσια - γιατί δεν μπορώ να διανοηθώ ότι όλες οι βρωμιές του δρόμου θα είναι στο χαλί που κυλιέται η μικρή μου...

Μυρτούλα, το ίδιο πρόβλημα κ εγώ! Την μπέμπα την έχουμε ή στον καναπέ ή στο χαλί να μπουσουλάει όπου έχει τα παιχνίδια της κ το γυμναστήριο. Έχω μαζέψει το τραπεζάκι κ έχω βάλει μαξιλάρες γύρω γύρω κ τις μαξιλάρες από τον ένα καναπέ που δεν χρησιμοποιούμε. Όταν ερχόταν κόσμος, τα τακτοποιούσα κ όταν πηγαίναμε να καθίσουμε εγώ με τον άντρα μου βγάζαμε τις παντόφλες, οπότε μας ρωτούσαν για να βγάλουν τα παπούτσια. Ένιωθα λίγο άσχημα, αλλά δεν γινόταν αλλιώς. Τώρα, δεν μαζεύω τίποτα κ όποιος έρχεται καταλαβαίνει ότι μπαίνει σε "παιδότοπο" κ τα βγάζουν μόνοι τους! Πιστεύω ότι οι επισκέπτες που έχουν παιδιά το καταλαβαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ντουρασελίνη των 500 mg 3 φορές την ημέρα προ-φαγητού. Αλλά θα δω και θα σου πω ακριβώς!!! :tongue::lol::lol:

... και σκέψου και πόσα έχουν "ξεπεταχτεί" ανάμεσα στις δουλειές που αναφέρω... :rolleyes:

Μετά όμως... έχει προγραμματισμένο ξύσιμο για το Σαβ/κο που απομένει...!Και κανόνισα και "περίθαλψη" αύριο από την πεθερά μου (σουτζουκάκια) ώστε να μην μαγειρεύω και ν' ασχοληθώ μόνο με το διάβασμα του μικρού μου φιόγκου...! ;);)

:lol::lol::lol: κ πολύ καλά θα κάνεις, όπως λες κ εσύ διακαιούμαστε ένα ρεπό ώστε νταντέψουμε λίγο κ τον εαυτό μας!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τέλος τα εξής (μικρό διάλειμμα.... :lol: ):

- Κρεβάτια

- Ηλεκτρική σκούπα

- Πλυντήριο πιάτων

- Πλυντήριο ρούχων με μαύρα ρούχα (θέλει λίγο ακόμα)

- Φαγάκι στον φούρνο (χοιρινή τηγανιά στη λαδόκολλα με πατατούλες τηγανιτές :P )

- Ξεσκόνισμα

- Μπαλκόνια.... (το μπροστά. Μου μένει το πίσω ακόμα :rolleyes: ).

- Μάζεψα και ένα απλωμένο πλυντήριο που στέγνωσε οπότε... υπάρχει και σίδερο για να κάνω... :rolleyes:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια σας τσουπρες τι μου κανετε?

να σας πω τα ευχαριστα τα δικα μου εχω σηκωθει απο τις 8 με πολυ ορεξη για δουλειες και μολις τελειωσα λοιπον εκανα τι κουζινα παρα παρα πολυ πλακακια και τα λειπα καθαρισα το φουρνο μικροκυματων με το λεμονακι που λεγατε οντως καταπληκτικο εκανα το φουρνο μου ξανα επλυνα ολες τις κατσαρολες μου γιατι μου φαινοντουσαν θαμπες και μου την εδινε μαζεψα το μερος που εχω τις ηλεκτρικες συσκευες οχι στο παγκο εχω αλλη πατεντα πολυ ωραια για αυτα εστρωσα κρεβατια ξεσκονισα ολο το σπιτι εκανα το μπανιο σκουπισα σφουγγαρισα εβαλα 2 πλυντηρια και 2 στεγνωτηρια εβγαλα και τα ριχταρια για πλυσιμο γιατι ηταν χαλια και τωρα καθομαι και απολαμβανω το σπιτακι μου

Επιλεκτική αμνησία ε??? :tongue:

ακριβως ειρηνη μου;)

Χαρά αυτό που έχω είναι στα τελειώματα, αν θυμηθείς κάποια στιγμή γράψε την μάρκα.Μόνο αυγό μου λείπει από τον καναπέ!!Δεν το πολυτρώει κιόλας, οπότε αυτό της το δίνω στο καρεκλάκι. Ευτυχώς αυτό καθαρίζει εύκολα!!

ειναι το ομινο μπιανγο carpet and soga ειναι και τα δυο

Κοριτσάκι μου καλό,

Μία είναι η λύση. Μην πετάς τα πάμπερς στα σκουπίδια της τουαλέτας. Είναι εκνευριστική λυση, το ξέρω, αλλά θα σε βοηθήσει.:rolleyes:

και εγω κατευθειαν σε σακκουλιτσα και εξω απο το σπιτι ακομα και αυτα που εχουν μονο τσισα γιατι δε μ αρεσει να τα πεταω μεσα


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αγάπες μου!!! :P

Τι κάνετε?

Τι υπέροχη μέρα???:P

Έχω πλακωθεί στις δουλίτσες.... μουσικούλα, ο μικρούλης μου βλέπει τα καθιερωμενα καρτουνς του πρωινού του Σαββάτου, εγώ το καφεδάκι και δουλίτσες!

- Κρεβάτια

- Ηλεκτρική σκούπα

- Πλυντήριο πιάτων

- Πλυντήριο ρούχων με μαύρα ρούχα (είδα ήλιο και... ξεθάρεψα!)

- Φαγάκι στον φούρνο (χοιρινή τηγανιά στη λαδόκολλα με πατατούλες τηγανιτές :P )

- Ξεσκόνισμα

- Πλύσιμο τζαμιών

- Μπαλκόνια....

Όλα θα γίνουν... όλα σιγά-σιγά...;)

Αναφέρω στο τάγμα πως η ώρα είναι 14.20, η όμορφη μέρα έγινε βροχερή και γω τελείωσα τα παραπάνω! ;);)

Επίσης τηγάνισα πατάτες μόλις και ο μικρούλης μου τρώει (εγώ θα περιμένω το... αγόρι μου να φάμε μαζί :tongue: ) και τακτοποίησα μερικές αποδείξεις στον φάκελο αποδείξεων που τις είχα στο καλαθάκι του πάγκου. Αχ... το σπίτι μου λάμπει αλλά και γω το ίδιο! :P:p

Εχω σίδερο.... :rolleyes::rolleyes::mrgreen:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα θα τη δώσει καλέ! Επειδή είναι ψηλή, μελαχροινή, με κορμάρα και γκριζομάτα!!! :tongue::tongue::lol::lol::lol:

Πολυ ευχαριστως γλυκια μου.Με εναν ορο.Θα ερθεις σπιτι ,θα δεις τον ντουλαποχαμο και θα μου καταστρωσεις ενα πληρες σχεδιο δρασης.Α, και κατι τελευταιο .Θα εισαι παρουσα κατα τη διαρκεια της εκκαθαρισης και τακτοποιησης για τις δυσκολες στιγμες του <ΜΗΠΩΣ>.Ζηταω πολλα?:wink:

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο που οργανώνεσαι! Μπράβο!

Και μπράβο για τα καλλυντικά που πέταξες! Εκανες πολυ καλά... ;)

Να σου προτείνω κάτι? Μπορείς να πάρεις ένα καλαθάκι ή κουτάκι (οτι σε βολευει καλύτερα), να το βάλεις στην κρεβατοκάμαρα σου και μέσσα να βάλεις διάφορα όπως, κολώνιες, κρέμες σώματος κλπ. Να τα έχεις από τη δική σου μεριά του κρεβατιού, οργανωμένα, συμμαζεμένα και ετοιμοπόλεμα για την ομορφιά σου! :P

τα εχω στο μπανιο, περ/ρο για να μην τα φτανει και τα σκαλιζει η μικρη. στο μπανιο δεν παει, φοβαται το καζανακι:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα η μαλλον καλησπερα:lol::lol:!!!!τι κανετε???εγω:lol: δουλειες απο τις 8.το γλυκο μου ξυπνητηρι ξυπνησε 7.30 σημερα. εκανα οοολοοο το σπιτι σκουπισμα, ξεσκονισμα, σφουγγαρισμα, μπανια, κουζινα και το μικρο μπαλκονι. ταισα την αγαπη και την εβαλα για νανι και τωρα εχω το μεγαλο μπαλκονι, στρωσιμο κρεβατιου, ριχταρια. ααα!!!εβαλα 1 πλυντηριο με ασπρα ρουχα, το παπλωμα μου , και ακομη ενα πλυντηριο το παπλωμ:lol:α του παιδιου. αχχχ!!!!μοσχομυριζουν:D. ελπιζω να στεγνωσουν κιολας. τα πηρα μεσα οντα στα καλοριφερ γιατι βρεχει:rolleyes:.τωρα παω να ετοιμασω φαγακι για το αγορι μου και να κανω και το μπαλκονι. αν προλαβω θα ξεκινησω και τη μια ντουλαπα, μμμμμ...τωρα που το σκεφτομαι δεν θα προλαβω:rolleyes:. πρεπει να κανω και μπανιο, να γινω ανθρωπος γιατι στος 6 εχουμε να παμε σε γενεθλια.

εχω τα εξης θεματα:

η μπανιερα μου εχει καποια μαυρα σημαδια.δηλαδη σε καποια σημεια δεν ειναι εντελως ασπρη. με τι να την καθαρισω???

ειπα οτι θαρχισω να χρησιμοποιω το πλυντηριο πιατων. τα πιατα τα ξεπλενετε με σφουγγαρι και απορρυπαντικο η σκετο σφουγγαρι με νερο???βλακεια ρωταω, το ξερω, μη βαρατε!!!!:D:D

και κατι αλλο ηθελα να ρωτησω αλλα μου διαφευγει τωρα. θα το θυμηθω αργοτερα...προς το παρον σας αφηνω. μακια

Link to comment
Share on other sites

βλεπω σημερα επεσε πολυ καθαριοτητα μπραβο βρε κοριτσια και εγω νιωθω υπεροχα που τα εχω ολα ετοιμα και οπως ειπε και τορηνακι θα πεσει ξυσιμο το υπολοιπο σκ


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites

Αφού μπήκε ο άντρα σου, φτηνά την γλίτωσες:lol::lol::lol:Κοριτσάκια σας αφήνω, πάω να ταΐσω την ζουζούνα μου. Φιλιά σε όλες!

Παιδιά εγώ είμαι χειρότερη!!! πέταξα ένα Βlαck & Decker μαζί με τη μπαλαντέζα του στα σκουπίδια επειδή η σακούλα ήταν αφημένη δίπλα στον κάδο μας και νόμιζα πως ήτανε για πέταμα, άργησα πολύ να το συνειδητοποιήσω και χάθηκε για πάντα, και ήταν και δανεικό!:oops:


sACYp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ευχαριστως γλυκια μου.Με εναν ορο.Θα ερθεις σπιτι ,θα δεις τον ντουλαποχαμο και θα μου καταστρωσεις ενα πληρες σχεδιο δρασης.Α, και κατι τελευταιο .Θα εισαι παρουσα κατα τη διαρκεια της εκκαθαρισης και τακτοποιησης για τις δυσκολες στιγμες του <ΜΗΠΩΣ>.Ζηταω πολλα?:wink:

Να πάρει! Μόνο κολιό και τσίρους δεν μου ζήτησες! :tongue::lol::lol:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να κανω και μπανιο, να γινω ανθρωπος γιατι στος 6 εχουμε να παμε σε γενεθλια.

Έτσι! :P Αυτό να κάνεις! Να ασχοληθείς με το κουφαράκι σου γιατί σε θέλω κουκλάρα και αεράτη! ;)

Καλη διασκέδαση!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...