Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Τι παιδικά θέλουμε τα παιδιά μας να βλέπουν


psileas77

Recommended Posts

Καλημέρα σε ολους τους γονεις αλλα και τους μελλοντες:P. Με λένε Ηλία και πριν από 25 ακριβώς μέρες έγινα μπαμπάς διδύμων, 1 αγοράκι και 1 κοριτσάκι:P Κι απο τωρα εχω αρχισει και αναρωτιεμαι οταν σε λιγο μεγαλωσουν τι παιδικα θα βλεπουν στην τηλεοραση??! Παντως οχι τις χαζομαρες που παιζονται τωρα! Μακάρι να έβαζε η τηλεόραση να δουν αυτά με τα οποία μεγαλώσαμε εμείς:D θαντερκατς, νιλς χολγκερσον, σπορτ μπιλλυ, καντυ καντυ και πολλα αλλα. Γι αυτο ανοιγω αυτο το θεμα σημερα να δουμε τι μπορουμε να θυμηθουμε και αν εχουμε κατι ο καθενας απο μας να μοιραστει:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
Εμείς πάντως βλέπουμε Χαΐντι στο you tube :D!Αυτά που έχει η τηλεόραση είναι τι να πω:rolleyes:;Ότι και να πω λίγο θα είναι...

Αστα! αυτα που δειχνει η τηλεοραση ειναι το λιγοτερο για γελια!!!! Εγω εχω πολλα παλια σε βιντεοκασσετες και τα χω περασει σε dvd γιατι τα βλεπουν και τα παιδια μου και εμεις:)

Link to comment
Share on other sites

να σου ζησουν τα διδυμακια σου Ηλια!εεγω γεννησα διδυμα πριν 6μερες...λοιπον επειδη εμενα η κορη μου ειναι 14 εχουμε βιντεοκασετες με παλια και ποιοτηκα παιδικα και βλεπει ο εξαχρονος γιος μου. αρθουρ .του στορυ .μπαμπουλας α.ε φρακλιν λαι τετοια απο τα ποιο συγχρονα βλεπει μονο μπομπ τα αλλ δε. τα εγκρινω ουτε εγω και θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να σου ζησουν τα διδυμακια σου Ηλια!εεγω γεννησα διδυμα πριν 6μερες...λοιπον επειδη εμενα η κορη μου ειναι 14 εχουμε βιντεοκασετες με παλια και ποιοτηκα παιδικα και βλεπει ο εξαχρονος γιος μου. αρθουρ .του στορυ .μπαμπουλας α.ε φρακλιν λαι τετοια απο τα ποιο συγχρονα βλεπει μονο μπομπ τα αλλ δε. τα εγκρινω ουτε εγω και θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου

Να σου ζησουν ολα τα παιδακια!!!!! Ευγε! Να ναι γερα πανω απ ολα:) Εχεις δικιο δεν ειναι παιδικα αυτα που παιζονται τωρα και απορω γιατι δεν δειχνουν τιποτα απο τα παλια!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

γεια σας,,ειμαι κ γω μαμα κ έχω ένα αγοράκι 4 μηνών,,με απασχολεί το τι θα βλέπει στην τηλεόραση, αλλά ευτυχώς έχουμε ακόμα δυο χρόνια μέχρι να τον αφήσω να δεί,,,ας θυμηθούμε πέραν όσων αναφέρατε κ τον ροζ πάνθηρα, τον ποπαϋ, τα μικυ μάους, τον γούντι τον τριποκάριδο, τα στρουμφάκια, τον λουκυ λουκ, τη μικρή λουλου κ τον αστυνόμο σαϊνη που τα δείχνει τώρα το μεσημέρι το ετ1,,τώρα που λέμε για αυτά αναπολώ τη διαφήμιση με τα smarties, που έμπαιναν μέσα στο κουτί κ έπαιζαν μουσική, κ την χριστουγεννιάτικη διαφήμιση της μίσκο που πετούσε με το έλκυθρο, επίσης θυμάμαι τον γλάρο για καθαρές θάλασσες κ αυτό το καλοκαίρι,,τι ωραίες εποχές,,με θλίβει που το παιδί μου δεν θα μπορέσει να βγει να στο πεζοδρόμιο να παίξει με τα άλλα παιδιά κρυφτό κ κυνηγιτό όπως έπαιζα εγώ,,,

αχ τι μου θυμήσατε

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΗΛΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΟ FORUM ΜΑΜΑ 3 ΠΑΙΔΙΩΝ.7 ΕΤΩΝ, 20ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ 5ΜΗΝΩΝ.ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΓΩΝΙΑ ΜΕ ΕΣΕΝΑ.ΕΥΤΥΧΩΣ ΣΤΟ VIDEOCLUB ΤΗΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ ΕΧΩ ΕΝΤΟΠΙΣΕΙ DVD ΜΕ ΠΑΛΙΑ ΚΙΝΟΥΜΕΝΑ ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙ Η ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

Αντε να το πω και απο δω......ΚΛΕΙΣΤΕ τις τηλεορασεις. Πανετε στην modern times που ειναι στην στοα διπλα στο Αττικα στο κεντρο και διαλεξτε παιδικα dvd (χαιντι, στρουμφακια, μπομπ ο μαστορας, μικρο μου πονυ, μαγια η μελισσα)......λιγα και παρτε ΠΟΛΛΑ βιβλια και τελος. Μην ξανασχοληθειτε με το χαζοκουτι. Ειδικα με την συμβατικη ΤΒ.......

ΥΓ: Και κλειστε Μπομπ σφουγγαρακι (τελειο για μενα αλλα ελεινο για το παιδι), και Ντορα η εξερευνητρια. Ειδικα το τελευταιο ειναι για να σε χαζευει, ΟΧΙ για να βοηθαει το παιδι να ανοιγει το μυαλο του. ΜΗΝ πεφτετε στην παγιδα του τι σας πασαρουν. Ειναι ειδικα φτιαγμενα για να σας χαζευουν. Και οι σειρες των μεγαλων και των παιδιων. (και πειτε με γραφικη).........


Here in dreamland we will NOT obey the masters

:evil:

Link to comment
Share on other sites

κλειστε τις τηλεορασεις για να σωσετε τον εγκεφαλο των παιδιων!!! παιχνιδι-ζωγραφικη βιβλια μουσικη ειναι αρκετα για να αναπτυξουν τις γνωσεις και τη φαντασια τους . η τηλεοραση αποχαυνωνει σκεψη, πνευμα, φαντασια και οτι καλο υπαρχει μεσα στο κεφαλι τους!!!


u0wzp3.png gztsp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σε ολους τους γονεις αλλα και τους μελλοντες:P. Με λένε Ηλία και πριν από 25 ακριβώς μέρες έγινα μπαμπάς διδύμων, 1 αγοράκι και 1 κοριτσάκι:P Κι απο τωρα εχω αρχισει και αναρωτιεμαι οταν σε λιγο μεγαλωσουν τι παιδικα θα βλεπουν στην τηλεοραση??! Παντως οχι τις χαζομαρες που παιζονται τωρα! Μακάρι να έβαζε η τηλεόραση να δουν αυτά με τα οποία μεγαλώσαμε εμείς:D θαντερκατς, νιλς χολγκερσον, σπορτ μπιλλυ, καντυ καντυ και πολλα αλλα. Γι αυτο ανοιγω αυτο το θεμα σημερα να δουμε τι μπορουμε να θυμηθουμε και αν εχουμε κατι ο καθενας απο μας να μοιραστει:P

Το prisma αν δεν κάνω λάθος έβαζε τον παραμυθά. Τον παλιό που βλέπαμε κι εμείς. Ο γιος μου κόλλησε. Του άρεσε πολύ. Τον σταμάτησε όμως. :-(

Επίσης βλέπει στην ΕΤ1 ουράνιο τόξο (σε επανάληψη) και αστυνόμο Σαϊνη.

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...