Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet said:

      Δεν τις  έκανα σήμερα αυτές,μόνο ΑΜΗ έκανα..

      Εγώ έχω μόνο ένα εμβρυακι ακόμα.. ευτυχώς που έχω την κορούλα μου,νιώθω πως δεν θα μπορέσω να κάνω άλλο παιδί..δεν αισθάνομαι καθόλου καλά,δεν ξέρω 

      Θα περάσει ο καιρός θα τα βάλεις όλα σε μια σειρά και θα δεις μερικές φορές θα σε πάει εκεί που πρέπει μόνο του βήμα βήμα … αλλά σίγουρα με το καιρό θα ηρεμήσεις κ θα σκέφτεσαι ψύχραιμα … αλλά από τη φάση σπυ έχω περάσει και ξέρω πολύ καλα πως νιώθεις … άφησε το χρόνο να σε οδηγήσει και σίγουρα τους ειδικούς … 

μαμαδες απο ηρακλειο κρητης


CoffeeFilter

Recommended Posts

κοριτσακια καλησπερα,μιας και εισαστε μανουλες Ηρακλειου θα ηθελα να μου δωσετε λιγο τα φωτα σας,οποια εχει γεννσει στο μητερα θα ηθελα να μου πει τη γνωμη της...δεν μου αρεσε αυτο που διαβασα λιγο παραπανω με το θηλασμο,ελπιζω να τους δωσω να καταλαβουν οτι θελω να το θηλασω..

και κατι ακομα ξερετε αν οι μαιες κανουν μαθηματα ανωδυνου τοκετου???και να ναι ξερετε ποσο κοστιζουν??

ευχαριστω εκ των προτερων...οτι μου πειτε θα με βοηθησει αρκετα...

γεια σουυυ... με το καλο. εγω μπορω να πω πως με το μητερα ημουν πολυ ευχαριστημενη γενικα. Δε ξερω αν αλλαζει κατι πχ αν εισαι σε μονοκλινο η δικλινο η τρικλινο η δε ξερω γω τι αλλα δωματια εχουν, και να ειναι αναλογα τη θεση ( οποτε και τα λεφτα που σκας) και η εξυπηρετηση. Το χω ακουσει κι αυτο για μαιευτηρια στην αθηνα. Ημουν σε 1κλινο και τις 2 φορες που γεννησα.

Στην πρωτη ειχα πολυ μεγαλο εκνευρισμο και ταλαιπωρια και κακο υπνο οποτε πραγματικα δε θυμαμαι πολλα.

Θα σου πω για την δευτερη γεννα που εκανα εκει ...Δε τρελαινομουν να θηλασω το μωρο απευθειας και θα σου εξηγησψ και γιατι...ειχα ηδη κακη εμπειρια με την 1η μου κορη που δε καταφερνε να θηλασει, ηταν ανυπομονη, και εκλαιγε επειδη δε καταφερνε να πιει ΕΙΧΑΜΕ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ στηθος, ψευδοθηλες και λοιπα κι εγω πονουσα γιατι ημουν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ πρησμενη και επρεπε να βγει το γαλα... και μολις ακουμπουσε το μωρο επανω εκανε το κεφαλι της σα μπαλακι γκελ πανω μου ψαχνοντας να βρει πως θα φαει, κ δεν αντεχα να περιμενω πονώντας μηπως αποφασισει να φαει, γιατι μια τσιριζε κ μια την επαιρνε ο υπνος...Φαντασου πως το καθε στηθος ηταν οσο το κεφαλι μου...κατακοκκινο και εκαιγε. μιλαμε τωρα πρηξιμο οχι αηδιες! Ειμαι και πολυ νευρικος ανθρωπος και δεν τα εβγαζα περα και με τις ορμονικες αλλαγες και με αυτο ειχα λαλησει! Ειχα λοιπον παρει απο την πρωτη μου κορη που λες ενα θηλαστρο και με βολευε να το βγαζω το γαλα και να της το δινω...Ετσι εκανα και με τη δευτερη μικρη μας, γιατι δεν αντεχα να το ξαναπερασω κυριως ολο αυτο το ψυχολογικο. (Ερχοντουσαν πεθερες, θειαδες ξαδερφες και ρωτουσαν " θηλασες?" "αχ γιατι" " μα γιατι δε τρωει" "προσπαθησε παλι"...ηταν που ηταν τα στηθη μου ΤΟΟΟΣΑ μου τα χανε κανει...νταουλια που λενε!)

Το συζητησα με τον αντρα μου και ειπαμε οκ, θα τρωει και η μικρη με το θηλαστρο οπως εκανε και η μεγαλη... και ετσι θα μπορει να την ταιζει και κανενας αλλος εκτος απο μενα για να ξεκουραζομαι. (αλλωστε εβγαζα τα γευματα της ολα της ημερας και εβαζα ΚΑΙ ΣΤΗ ΚΑΤΑΨΥΞΗ καβα :tongue:), αφου ειχε δει κι αυτος πως περνουσα και πως ετσι κι αλλιως το γαλα θα το σταματουσα στο διμηνο για να γυρισω στη δουλεια ( ΟΧΙ, δε θα μπορουσα να το βγαζω στη δουλεια και δε μπορουσα φυσικα να πρηζομαι ετσι!!!!) Εκτος αυτου εγω ενιθα με το θηλαστρο οτι εβλεπα ποσο γαλα επινε και φυσικα επειδη ηταν χορτασμενη δε ξυπνουσε καθε 2 ωρες, και κοιμομασταν ολη νυχτα απο το μαιευτηριο ακομα.

Τωρα για το αν βοηθουν στο θηλασμο εγω εχω την εξης ιστορια να σου πω: δε θυμαμαι πως εγινε το σκηνικο, καποια στιγμη, ηρθε η προισταμενη οροφου και αρχισε να με ρωταει γιατι δε τη θηλαζω (ενω ολο το γαλα που επινε ηταν δικο μου!!!! και μου βαζε χερι κανονικοτατα και αυστηρα λες και ημουν 10 χρονων και με μαλωνε η δασκαλα!) και δε πρεπει να το βγαζω με το θηλαστρο, και τετοια, και προσπαθουσε να με πεισει με τα χιλια ζορια! Βρε καλη μου βρε χρυση μου, εμεις το εχουμε αποφασισει το μωρο μου τρωει ολα του τα γευματα μητρικο, τι σε νοιαζει εσενα πως???? Και επεμενε τοσο πολυ λες και της δινανε ποσοστο αν με πεισει να αλλαξω γνωμη...τι να σου πω, ειχα τα δικα μου εκνευριστηκα και με αυτην.

Το μωρο αν ηθελες το ειχες διπλα σου ολη τη νυχτα αλλιως επαιρνες τηλεφωνο στα νεογνα και ερχονταν και το επαιρναν για να κοιμηθεις καλυτερα. Αν δεν στο φερουν πρεπει να παρεις εσυ να το ζητησεις γιατι κι αυτοι δε ξερουν σε τι κατασταση βρισκεσαι πονας, εισαι καλα, εχεις επισκεψεις και δε θες να ειναι κοσμος κοντα στο μωρο και λοιπα... με ρωτουσαν "οταν πεινασει να το φερουμε να το θηλασετε, η εχετε βγαλει γαλα να του δωσουμε εμεις"? γενικα καθε φορα που εκλαιγε με επαιρναν τηλ. και με ρωτουσαν" να σας τη φερουμε να τη θηλασετε?" Κ οταν τους ελεγα για το προβλημα που ειχα στην προηγουμενη κορη που δεν ετρωγε κ τσιριζε γιατι δε μπορουσε κλπ, μου λεγανε "να ερθω να σας δειξω κλπ κλπ"

Δε ξερω την εμπειρια των αλλων κοριτσιων κ πραγματικα οταν διαβασα πως εγραφαν οτι δε βοηθηθηκαν απορησα γιατι εμενα μου φανηκε ακριβως το αντιθετο. αλλα η δικη μου λογικη λεει πως οι κοπελες που ειναι στα νεογνα ειναι λογικο να θελουν να σου φερουν το μωρο να το θηλασεις εσυ ή να το ταισεις εσυ κι απο μπιμπερο, παρα να τα ταιζουν εκεινες τοσα μωρα κ να χανουν τοση ωρα...το καθενα θελει μιση ωρα να φαει, φανταζεσαι να κλαινε ολα μαζι και να πεινανε?

Τελοσπαντων αυτη ηταν η δικη μου ιστορια περι θηλασμου στο μητερα. Δε ξερω αν σε βοηθησε να σχηματισεις γνωμη.

(Παρακαλω δεν θελω να με κρινετε και να το συζητησω γιατι δεν ηθελα να θηλασω απευθειας και ηθελα να το βγαζω με το θηλαστρο.... αλλωστε μετα απο 1 μηνα το γαλα σταματησε ετσι κ αλλιως γιατι σηκωσα 40 πυρετο απο αγνωστη αιτια...(μηπως με ματιασε η κυρια?):rolleyes::rolleyes::rolleyes:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 345
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ευχαριστω πολυ για την ενημερωση...!!!

συγνωμη αφου και παλι μητρικο γαλα επειδη τι ζορι τραβουσαν οι υπολοιποι δεν μπορω να καταλαβω...

πριν πας να γεννησεις ειχες επικοινωνια με καποια μαια απο εκει??

ξερεις αν σε βοηθανε να προετοιμαστεις για τον τοκετο???

ευχαριστω και παλι για την ενημερωση


76IGp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την ενημερωση...!!!

συγνωμη αφου και παλι μητρικο γαλα επειδη τι ζορι τραβουσαν οι υπολοιποι δεν μπορω να καταλαβω...

πριν πας να γεννησεις ειχες επικοινωνια με καποια μαια απο εκει??

ξερεις αν σε βοηθανε να προετοιμαστεις για τον τοκετο???

ευχαριστω και παλι για την ενημερωση

οχι δεν ειχα επαφη με καποια μαια, και μαλιστα ουτε και η γιατρος μου μου ειπε καν να συμβουλευτω καποια. Δε νομιζω κκιολας πως μου χρειαστηκε αν φανταστεις πως κ τις δυο φορες απο την ωρα που εφτασα στο μαιευτηριο γεννησα μεσα σε 4 ωρες, και η μια ωρα ηταν της προετοιμασιας. Οσο για το πως θα αντιμετωπισεις εσυ την ωρα της γεννας, εμενα μου ειπε η γιατρος μου : παιρνε ανασες ετσι ( και μου εδειχνε) και αλλα διαφορα που δεν χρειαζοσουν και ιδιεταιρο μυαλο εκεινη την ωρα για να τα καταλαβεις!!!! απο αλλες κοπελες που εχω ακουσει ειναι πως οι μισες δε θυμοντουσαν καν τι τους ειχαν πει οι μαιες πανω στο αγχος τους. Κι εγω η αληθεια ειναι πως δε καταλαβα ποτε τι θα μου χρειαζοταν. Απο οτι εχω καταλαβει ο καθε γιατρος εχει τις δικες του συνεργαζομενες μαιες, αυτη την εντυπωση μου εχει αφησει...μπορει να κανω κ λαθος. Ασε που γενικα ειμαι της νοοτροπιας

" καλυτερα να μη ξερω τι εχω να περασω ή τι θα μου κανουνε..." προτιμω την εκπληξη.:tongue:

Αν σκοπευεις να μη κανεις επισκληρηδιο δε ξερω ισως και μια μαια να σου χρειαστει να σου πει πως μπορεις να διαχειριστεις ολο τον πονο και οτι θα σου συμβει, εγω απο την αρχη ειχα δηλωσει πως την θελω την επισκληρηδιο δεν ειμαι των αγριων σπορ:confused:. Αλλα επισης αν πας καρφι καισαρικη για καποιο λογο, παλι δε καταλαβαινω τι μπορει να σου χρειαστει. Οτι χρειαστηκα για το μωρο μετα ρωτουσα και μου το λεγανε...πχ πως να το κανω μπανιο, πως το πλενω τοπικα οταν κανει τσισα κλπ.

Ξερω ομως οτι στο mothercare κανουν συναντησεις με μαιες δωρεαν αν δεν απατωμαι, αν εχω καταλαβει καλα ειναι ομαδικες συναντησεις... Και νομιζω πως κανουν και σε αλλα μαγαζια που εχουν βρεφικα ειδη αλλα δε μου ρχεται καποιο ονομα τωρα.απευθυνσου αν θες εκει. Τη γνωμη μου σου λεω ετσι, μη σε παρω και στο λαιμο μου!!!!:PΑν σου ρθει παντως καμια αλλη απορια πες μου!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παρα πολυ...εγω δεν θελω να κανω επισκληριδιο...θα ρωτησω και το γιατρο μου να δω τι θα μου πει...εμενα κανονικα ο γιατρος μου ξεγενναει στο ασκληπιειο αλλα μπορει να ξεγεννησει στο μητερα,και εμενα μ'αρεσει καλυτερα στο μητερα...


76IGp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την ενημερωση...!!!

συγνωμη αφου και παλι μητρικο γαλα επειδη τι ζορι τραβουσαν οι υπολοιποι δεν μπορω να καταλαβω...

πριν πας να γεννησεις ειχες επικοινωνια με καποια μαια απο εκει??

ξερεις αν σε βοηθανε να προετοιμαστεις για τον τοκετο???

ευχαριστω και παλι για την ενημερωση

Το ζόρι που τραβούσαν οι υπόλοιποι, γνώστες του θηλασμού, είναι αυτό ακριβώς που έπαθε η φίλη μας στις 40 μέρες. Το στήθος με κανέναν θήλαστρο δεν αδειάζει απόλυτα και τελείως και είναι πολύ εύκολο να πάθεις μαστίτιδα.

Επίσης κάτι ακόμη συχνότερο είναι να μειωθεί η παραγωγή και να οδηγηθείς αναγκαστικά σε αποθηλασμό.


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλησπέρα κορίτσια!!!!

Πήγαμε κι εμείς χτες και κλείσαμε τις μπομπονιέρες μας για την βάφτιση του μπουμπούκου μας τον Σεπτέμβρη!!!

Αυτές είναι για τους μεγάλους

Product351Photo1400x400.jpg

και αυτή για τα παιδιά

208-9508.jpg

Πως σας φαίνονται?


uV4Wp2.png

JmGUp2.png

KyXNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Το ζόρι που τραβούσαν οι υπόλοιποι, γνώστες του θηλασμού, είναι αυτό ακριβώς που έπαθε η φίλη μας στις 40 μέρες. Το στήθος με κανέναν θήλαστρο δεν αδειάζει απόλυτα και τελείως και είναι πολύ εύκολο να πάθεις μαστίτιδα.

Επίσης κάτι ακόμη συχνότερο είναι να μειωθεί η παραγωγή και να οδηγηθείς αναγκαστικά σε αποθηλασμό.

οχι, οχι, δε διευκρινησα πως τελικα δεν ηταν μαστιτιδα...αυτο φοβηθηκε η γυναικολογος μου στην αρχη και με εχωσε στις εξετασεις , σερνοταν τοτε και η νεα γριπη...και φοβοτανε. . με εβαλαν κ εκανα καλλιεργειες διαφορες κ τελικα ανακαλυψαμε πως ηταν ουρολοιμωξη. απλα σηκωσα πολυ πυρετο και αφου δεν ειχα φαει 4 μερες απο που να βγει γαλα? μειωθηκε και τελικα καποια στιγμη σταματησε τελειως...

Link to comment
Share on other sites

Και θα σου πω και εγώ την δική μου εμπειρία. Είχα οξύ τοκετό, γέννησα μέσα σε 1,5 ώρα από την ώρα που σπάσανε τα νερά στο σπίτι και αμέσως με έπιασαν πόνοι των 2-3 λεπτών.

Πήγα στο μαιευτήριο, δεν πρόλαβαν να με ξυρίσουν, να μου κάνουν κλύσμα και από την ώρα που μπήκα στην αίθουσα ωδινών, γέννησα σε 23 λεπτά. Ο γιατρός πρόλαβε ίσα ίσα να έρθει. Επισκληρίδιο μου έκαναν 5 λεπτά πριν βγει το παιδί, δηλαδή πήρα σχεδόν όλους τους πόνους. Δεν θέλω να σου πω άλλα. Η γέννα για κάθε γυναίκα είναι μια μοναδική εμπειρία αλλά για τις περισσότερες κάτι που θα ξαναέκαναν ευχαρίστως, όσο επώδυνο και αν είναι.

Στο θέμα του θηλασμού θα σου πω μόνο κάτι...Αν είσαι αποφασισμένη να θηλάσεις, να πας προετοιμασμένη να επιμείνεις. Την πρώτη μέρα δεν μου έφεραν το μωρό, δεν επέμεν ακαι εγώ με παρότρυνση του γιατρού εφόσον είχα ταλαιπωρηθεί αρκετά με την γέννα, έπεσε ο αιματοκρίτης στο 20 και λιποθύμησα το πρώτο βράδυ.

Από την επόμενη μέρα όμως ζήτησα βοήθεια να θηλάσω. Ήρθε η πρώτη μαία και έμεινε μαζί μου και με το μωρό 2-3 λεπτά. Το πήρε να το ταίσει λέγοντας 'το μωρό πεινάει, ας του δώσουμε να πιει ξένο και προσπαθείς στο επόμενο γεύμα'. Για να μην μακρυγορώ αυτό έγινε την 2η μέρα. Ωστόσο με έπεισαν ό,τι δεν έχω θηλές καλές και να προσπαθήσω με ψευδοθηλές (τώρα που το σκέφτομαι όλες οι κινήσεις που μου έδειχναν τότε ήταν λάθος και φυσικά το νεογέννητο δεν μπορεί να βάλει στο στόμα του την θηλή και όλη την θηλαία άλω...το στοματάκι του είναι πολύ μικρό και ας προσπαθούσαν εκείνες).

Από την επόμενη μέρα ζήτησα και έμεινα μόνη μου με το μωρό, το είχα όλη μέρα μαζί μου και το θήλαζα αποκλειστικά. Γυρίζοντας σπίτι με έπιασαν οι ανασφάλειες και έδωσα το 1ο μπουκάλι ξένου γάλατος. Μεγάλο λάθος...Ο μικρός 10 ημερών έπαθε σύγχιση θηλών, δεν ήθελε με τίποτα να θηλάσει. Νοικίασα νοσοκομειακό θήλαστρο και άρχισα να αντλώ. Επί 1 μήνα το μωρό έπινε μητρικό αλλά και λίγο ξένο και εγώ αντλούσα ανά 2ώρες (για να αυξήσω την παραγωγή μου και να καλύψω τις ανάγκες του μωρού). Η εμπειρία από αυτό???Τραγική!!! Δεν ξέρω αν μερικές κοπέλες τις βολεύει η διαδικασία (έχει και τα θετικά του) αλλά προσωπικά πιστεύω έχοντας και την εμπειρία του θηλασμού ό,τι το ένα πράγμα δεν έχει καμία σχέση με το άλλο...Δεν θα άντεχα να το κάνω για πάνω από 2-3 μήνες.

1 μέρα πριν σαραντίσει, έβαλα τον μικρό στο στήθος και ξεκόλλησε μετά από 5 ώρες...Από εκείνη την ημέρα χάρισα όλο το ξένο γάλα που είχα σπίτι και πίνει μόνο το γαλατάκι της μαμάς.

Αν δεν σε ενδιαφέρει λοιπόν τόσο ο θηλασμός, δεν νομίζω να σε πιέσει κανείς να το κάνεις...Εμένα, πέρα από τον γιατρό μου, δεν με παρότρυνε κανείς άλλος εκεί μέρα...Αν σε ενδιαφέρει να θηλάσεις, προσπάθησε να ενημερωθείς (αν θέλεις μπορώ να σε βοηθήσω) και να πας αποφασισμένη να κλείσεις τα αυτιά σου και να προσφέρεις το καλύτερο στο παιδί σου...

Προσωπικά δεν με ενδιαφέρουν οι υπόλοιπες συμπεριφορές τους. Οκ γενικά καλά ήταν αλλά για τα λεφτά που πήραν δεν είδα και κανένα τρελό σέρβις αλλά στο κεφάλαιο του θηλασμού με απογοήτευσαν...Και ξαναλέω...τώρα που έχω την εμπερία και μπορώ να κρίνω, όσα μου είπαν και μου έδειξαν ήταν ΛΑΘΟΣ!!!

Τέλος θα σου πω ό,τι εγώ ήμουν σε 4κλινο και το ίδιο πράγμα συνέβηκε με όσες κοπέλες ήμασταν μαζί...Αν ήμασταν όλες τόσο άτυχες δεν ξέρω...

Με το καλό να δεχτείς το μωράκι σου.


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites

οχι, οχι, δε διευκρινησα πως τελικα δεν ηταν μαστιτιδα...αυτο φοβηθηκε η γυναικολογος μου στην αρχη και με εχωσε στις εξετασεις , σερνοταν τοτε και η νεα γριπη...και φοβοτανε. . με εβαλαν κ εκανα καλλιεργειες διαφορες κ τελικα ανακαλυψαμε πως ηταν ουρολοιμωξη. απλα σηκωσα πολυ πυρετο και αφου δεν ειχα φαει 4 μερες απο που να βγει γαλα? μειωθηκε και τελικα καποια στιγμη σταματησε τελειως...

Και ποιος είτε ό,τι μια μητέρα που θηλάζει και έχει πυρετό δεν μπορεί να προσφέρει το γάλα της στο παιδί της???


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και ποιος είτε ό,τι μια μητέρα που θηλάζει και έχει πυρετό δεν μπορεί να προσφέρει το γάλα της στο παιδί της???

Επειδη ειχα 4 μερες πυρετο και δεν ειχα φαει σχεδον τιποτα ( ολο κοιμομουνα με αντιπυρετικα), το γαλα μειωθηκε πολυ, δεν ειπα πως δε το δινα οσο εβγαζα ( αμα καταφερνα κ ξυπναγα)! παντως μεχρι να βγουν οι εξετασεις ειχαμε χ3στει ολοι μας μην ειναι η γριπη γιατι μπαινοβγαινε πολυς κοσμος μη με εχει κολλησει τιποτα( κανεις φυσικα δεν νοιαζοτανε κανεις και για τις προειδοποιησεις και για το οτι το νεογεννητο δε το πιανουνε!!!!)

Link to comment
Share on other sites

Τέλος θα σου πω ό,τι εγώ ήμουν σε 4κλινο και το ίδιο πράγμα συνέβηκε με όσες κοπέλες ήμασταν μαζί...Αν ήμασταν όλες τόσο άτυχες δεν ξέρω...

Διαβασα αυτα που γραφεις μα δε θελω να πιστεψω οτι τελικα συμβαινει αυτο που ελεγα πιο πριν, οτι αναλογα με τα $$$ που σκας παει και η περιποιηση και η προσοχη και η βοηθεια που σου δινουνε... το χω ακουσει για την αθηνα αλλα τωρα που διαβαζω για αυτη την σχεδον αδιαφορια τρελαινομαι!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω βρε κοριτσια εγω θα ζητησω απο την πρωτη στιγμη να θηλασω..τωρα θα δουμε πως θα πανε τα πραγματα...ελπιζ να μη λενε βλακειες γιατι βλεπω να τσακωνομστε εκει μεσα...


76IGp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω βρε κοριτσια εγω θα ζητησω απο την πρωτη στιγμη να θηλασω..τωρα θα δουμε πως θα πανε τα πραγματα...ελπιζ να μη λενε βλακειες γιατι βλεπω να τσακωνομστε εκει μεσα...

λοιπον τωρα σκεφτηκα κατι που ισως ειναι υπερβολικο αλλα ετσι δειχνει πραγματικα! Ας μας αποδειξει κανεις το αντιθετο .

Μπορει να ειναι τακτική το να συμπεριφερονται ετσι σε οσες δεν ειναι σε 1κλινο ωστε να διαδιδεται και να φαινεται η "διαφορα" κι ετσι να πανε περισσοτερες σε μονοκλινα! ξερω γω τι να πω!!!! τουλαχιστον οσες μερες ημουν εκει δεν ειχα επιπλεον θεματα απο τα συνηθισμενα της γεννας (ευτυχως γιατι τους εδωσα οσα επαιρνα απο το ικα κ τα επιδοματα μου για το 1κλινο!!!)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειχα 4 μερες πυρετο και δεν ειχα φαει σχεδον τιποτα ( ολο κοιμομουνα με αντιπυρετικα), το γαλα μειωθηκε πολυ, δεν ειπα πως δε το δινα οσο εβγαζα ( αμα καταφερνα κ ξυπναγα)! παντως μεχρι να βγουν οι εξετασεις ειχαμε χ3στει ολοι μας μην ειναι η γριπη γιατι μπαινοβγαινε πολυς κοσμος μη με εχει κολλησει τιποτα( κανεις φυσικα δεν νοιαζοτανε κανεις και για τις προειδοποιησεις και για το οτι το νεογεννητο δε το πιανουνε!!!!)

Αν θήλαζες πάντως το γάλα δεν θα είχε κοπεί ούτε με 4 μέρες νηστική. Το θήλαστρο δεν είναι το ίδιο αποτελεσματικό. Αυτό στο λέω για την ιστορία.

Εγώ και το μωρό κάναμε το εμβόλιο της γρίπης.


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...