Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

      Οι εξετάσεις για την θρομβοφιλια δεν αλλάζουν αν είχες κάνει πριν δύο χρόνια δεν έχει θρομβολια . Είναι γονιδιακές εξετάσεις Κ είναι στάνταρ από τότε που γεννήθηκες 

      Συμφωνώ! @η ζωή είναι όμορφη οι εξετάσεις θρομβοφιλιας δεν αλλάζουν. Ρώτησε γιατρό αλλά είμαι σίγουρη. @Angot εύχομαι ότι καλύτερο!!!! 🙏

Η ΤΥΧΕΡΗ ΛΙΣΤΑ


nena38

Recommended Posts

Αυριο θα δώσω κοτόπουλο στη ζουζούνα! Για να δούμε αν θα το φάει!

Σκέφτομαι να βράζω για 2 μέρες και να το κρατάω στην κατάψυξη! Εσείς τι κάνετε;


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 30k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • marmin

    6320

  • cherry09

    4052

  • margi

    3818

  • καντυ

    3499

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σωστά τα βρίσκω αυτά που λέει! Μου άρεσε πολύ αυτό που ίσχυε παλιότερα, να βαφτίζεται το παιδί την ώρα της λειτουργίας!

Και οι γάμοι έτσι γίνονται κανονικά!! Παλιότερα τουλάχιστον έτσι έκαναν! Χάρηκα που σου άρεσε Μάρτζι μου!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Αυριο θα δώσω κοτόπουλο στη ζουζούνα! Για να δούμε αν θα το φάει!

Σκέφτομαι να βράζω για 2 μέρες και να το κρατάω στην κατάψυξη! Εσείς τι κάνετε;

Μάρτζι μου δεν το κατάλαβα αυτό! Αφού θα βράζεις για δυο μέρες γιατί να το κρατάς κατάψυξη; Βράζε για δύο δίνε την ημέρα που το βράζεις και της επομένης στο ψυγείο!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

και εγω ετσι κανω. μια βραζω, 2 ταιζω....

εμεις γι αυτο παντρευτηκαμε κυριακη. Κατα θρησκευτική παραδοση τα Σάββατα γινονται τα μνημοσυνα.


28xYp3.png

Κουκλί μου πάντα να γελάς...

 

Link to comment
Share on other sites

Μάρτζι μου δεν το κατάλαβα αυτό! Αφού θα βράζεις για δυο μέρες γιατί να το κρατάς κατάψυξη; Βράζε για δύο δίνε την ημέρα που το βράζεις και της επομένης στο ψυγείο!
Aσε με, μωρέ! Εχω τον άντρα μου που σας έχω ξαναπεί πως φυτρώνει εκεί που δεν τον σπέρνουν! Μολις του είπα πως θα βάλω το κοτόπουλο στην συντήρηση για την άλλη μέρα, έγινε πυρ και μανία! "τι λες τώρα; κοτόπουλο είναι αυτό!!!! οποιο άλλο κρέας θες, βάλτο στη συντήρηση! Δεν με νοιαζουν τι κανουν οι άλλοι! Εμείς αποφασίσαμε (προσέξτε τον πληθυντικό) να βάζουμε για ασφάλεια το κοτόπουλο στην κατάψυξηη!!!! Τεσπα. Δεν έχω καμία διάθεση να ασχοληθώ μαζί του! Ας το βάλει όπου θέλει.......:tongue:

BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρε κορίτσια, η γιατρός είπε πως 5 φορές την εβδομάδα θα τρώει κρέας! Πολλές δεν είναι;

Τσερυ, εσύ τώρα τι πρόγραμμα έχεις στη μικρή; πες μου τι της δίνεις αναλυτικά. Αλήθεια, έφαγε τελικά λαχανόσουπα; Το κρέας το τρώει;

Εμένα τώρα τρώει φαριν λακτέ τα απογεύματα! Σιγά σιγά θα της την κόψω και θα αρχίσω να της δίνω τραχανα, αστράκι κτλ!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ειλικρινά δεν το ήξερα! Ισχύει πράγματι; Γιατί, αν ισχύει, τι θα κάνω που έχω δηλώσει στο ληξιαρχείο τη μικρή με το όνομα Αννα- Μαρία;

Για πείτε μου σχετικά με αυτό!

Για πείτε!

Εν τω μεταξύ πάω για ύπνο! Τα λέμε!!!!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!

ΜΑΡΤΖΗ το ξερω σιγουρα γιατι ετσι εγινε και στην δικη μας περιπτωση με το ονομα της μικρης μου ενω ο νονος ειπε το αλλο πρωτα και αρχικα το επανελαβε και ο παπας μετα το αλλαξε κι εβαλε το Μαρια πρωτο.οταν του ειπε ο νονος οτι δεν ειναι το Μαρια πρωτο ο παπας ειπε οτι ειναι το ονομα της Παναγιας μας και μπαινει παντα πρωτο ο νονος μετα το εψαξε γιατι ηξερε οτι αυτο που θα πει πρωτα ο νονος αυτο ισχυει και ομως με το ονομα Μαρια ετσι γινεται παει παντα πρωτο.

πριν 3 χρονια που πηγαινα εδω στο ιεκ ειχαν τμημα με ιερεις και οι περισσοτεροι ηταν απο χωρια του δικου σου νομου ερχονταν μαλιστα και με το ιδιο αυτοκινητο λες να ηταν κι ο δικος σας???αυτοι κυριως ηταν μεγαλοι απο 45 και πανω αλλα αν επαιρναν αυτο το πτυχιο θα ανεβαινε ο μισθος τους.καλα το τι ειχαν δει τα ματακια μας και ακουσει τ αυτακια μας δεν λεγεται:roll:σε καθε εξεταστικη βριζονταν και τσακωνονταν σαν τα σκυλια τα μαυρα μαλιστα μια φορα ειχαν πλακωθει στις μπουνιες γιατι ο ενας δεν εδιχνε τα σκονακια στον αλλον ......καλα μιλαμε πολυ μπροστα ομως οι ανθρωποι....εκαναν σκονακι στον υπολογιστη και το εκτυπωναν σε μικρογραφια:-Dτην επεφταν και στις πιτσιρικες του δικου μας τμηματος...ο διευθυντης του ιεκ ειχε φριξει ελεγε να τελειωσει η χρονια να φυγουν να ησυχασει

θα σου στειλω πμ απο ποια χωρια ηταν καποιοι που ειχα γνωρισει μηπως τους ξερεις


qWD1p2.png

xdgMp2.png

Link to comment
Share on other sites

και εγω ετσι κανω. μια βραζω, 2 ταιζω....

εμεις γι αυτο παντρευτηκαμε κυριακη. Κατα θρησκευτική παραδοση τα Σάββατα γινονται τα μνημοσυνα.

Aσε με, μωρέ! Εχω τον άντρα μου που σας έχω ξαναπεί πως φυτρώνει εκεί που δεν τον σπέρνουν! Μολις του είπα πως θα βάλω το κοτόπουλο στην συντήρηση για την άλλη μέρα, έγινε πυρ και μανία! "τι λες τώρα; κοτόπουλο είναι αυτό!!!! οποιο άλλο κρέας θες, βάλτο στη συντήρηση! Δεν με νοιαζουν τι κανουν οι άλλοι! Εμείς αποφασίσαμε (προσέξτε τον πληθυντικό) να βάζουμε για ασφάλεια το κοτόπουλο στην κατάψυξηη!!!! Τεσπα. Δεν έχω καμία διάθεση να ασχοληθώ μαζί του! Ας το βάλει όπου θέλει.......:tongue:
καλημερα!!!

ΜΑΡΤΖΗ το ξερω σιγουρα γιατι ετσι εγινε και στην δικη μας περιπτωση με το ονομα της μικρης μου ενω ο νονος ειπε το αλλο πρωτα και αρχικα το επανελαβε και ο παπας μετα το αλλαξε κι εβαλε το Μαρια πρωτο.οταν του ειπε ο νονος οτι δεν ειναι το Μαρια πρωτο ο παπας ειπε οτι ειναι το ονομα της Παναγιας μας και μπαινει παντα πρωτο ο νονος μετα το εψαξε γιατι ηξερε οτι αυτο που θα πει πρωτα ο νονος αυτο ισχυει και ομως με το ονομα Μαρια ετσι γινεται παει παντα πρωτο.

πριν 3 χρονια που πηγαινα εδω στο ιεκ ειχαν τμημα με ιερεις και οι περισσοτεροι ηταν απο χωρια του δικου σου νομου ερχονταν μαλιστα και με το ιδιο αυτοκινητο λες να ηταν κι ο δικος σας???αυτοι κυριως ηταν μεγαλοι απο 45 και πανω αλλα αν επαιρναν αυτο το πτυχιο θα ανεβαινε ο μισθος τους.καλα το τι ειχαν δει τα ματακια μας και ακουσει τ αυτακια μας δεν λεγεται:roll:σε καθε εξεταστικη βριζονταν και τσακωνονταν σαν τα σκυλια τα μαυρα μαλιστα μια φορα ειχαν πλακωθει στις μπουνιες γιατι ο ενας δεν εδιχνε τα σκονακια στον αλλον ......καλα μιλαμε πολυ μπροστα ομως οι ανθρωποι....εκαναν σκονακι στον υπολογιστη και το εκτυπωναν σε μικρογραφια:-Dτην επεφταν και στις πιτσιρικες του δικου μας τμηματος...ο διευθυντης του ιεκ ειχε φριξει ελεγε να τελειωσει η χρονια να φυγουν να ησυχασει

θα σου στειλω πμ απο ποια χωρια ηταν καποιοι που ειχα γνωρισει μηπως τους ξερεις

Καλημέρα!!!

Και μεις για αυτό παντρευτήκαμε Κυριακή! Μάλιστα ένας ιερές όταν πήγαινες να κλείσεις για γάμο σε άλλη ενορία όχι σε αυτήν που παντρευτήκαμε εμείς έλεγε στο ζευγάρι "Παρασκευή παντρεύονται οι Μουσουλμάνοι, Σάββατο οι Εβραίοι, Κυριακή οι Ορθόδοξοι Χριστιανοί! Διαλέξτε μέρα"

Μάρτζι μου με έκανες και γέλασα!! Δηλαδή ο άντρας σου φοβάται να το αφήσει στο ψυγείο για μια μέρα ακόμα και τώρα το χειμώνα;;;

Κάντυ μου σε δικαιολογώ ως διδυμομανούλα δε θα πρόλαβες να το διαβάσεις για αυτό θα στο ξαναβάλω!!

Να και ένα ενδιαφέρον άρθρο για όποια ενδιαφέρεται! Με επιχειρήματα και από αρμόδιο!!

http://agiameteora.net/index.php/ger...n-ellinon.html

Αν δεν πήγες ακόμα στον πνευματικό σου μαζί με τα άλλα από το φεις τύπωσε σε παρακαλώ και το παραπάνω σου μνμ για να σου πει αν είναι αμαρτία αυτό που κάνεις! Γιατί οκ μπορεί να το ευχαριστιέσαι (προφανώς το κάνεις για να μου την πεις;;;;; :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:) αλλά το κρίμα που παίρνει η ψυχή σου είναι πάρα πολύ μεγάλο για αυτό σε παρακαλώ σταμάτατο εδώ! Εγώ θα σου βάζω αυτό τον σύνδεσμο κάθε φορά που θα κατηγορείς ιερείς = ιεροκατηγορία!! ΔΕν έχει σημασία αν κατηγορείς έναν ή περισσότερους, αν αυτά που λες είναι αλήθεια ή όχι η ουσία είναι ότι ιεροκατηγορείς!!! Και επειδή εγώ παπάς ΔΕΝ είμαι ρώτα τον πνευματικό σου (αν έχεις όντως)!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

"Ιεροκατηγορώ σημαίνει κατηγορώ, κατακρίνω τον Ιερωμένο. Αν ή κατάκριση λαϊκού αδελφού συνιστά μέγα αμάρτημα, ή κατάκριση κληρικού συνιστά φοβερό ατόπημα, διότι ό κληρικός, ανεξάρτητα από την αμαρτωλότητα ή την αγιότητα του είναι Λειτουργός του Ύψιστου και έχει την ειδική Χάρη της Ιεροσύνης."


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΜΑΡΤΖΗ μου ηθελα να στο πω απο χθες αλλα ολο το ξεχνουσα

επειδη δεν εχω καθολου χρονο πλεον και επειδη απο εδω μπαινω μονο για σενα αφου με τα υπολοιπα κοριτσια τα λεμε απο κει

αν καποια στιγμη θελεις να ρωτησεις κατι προσωπικα εμενα καλυτερα στειλε μου πμ για να το δω σιγουρα επειδη προσπερνοντας αλλες δημοσιευσεις μπορει να παραβλεψω αθελα μου και καποια δικη σου.

ΜΑΡΜΙΝ πηρε το ματι μου οτι καπου ανεφερες το ονομα μου δεν εχω χρονο να σε διαβαζω και απο δω.


qWD1p2.png

xdgMp2.png

Link to comment
Share on other sites

μιας και μαθαινουμε νεες λεξεις:

"Προσηλυτισμός ονομάζεται η προσπάθεια παρακίνησης ατόμων να υιοθετήσουν συγκεκριμένες απόψεις, και κυρίως θρησκευτικές αξίες. H λέξη προέρχεται ετυμολογικά από το "προς" και το παρακείμενο του ρήματος έρχομαι "ελήλυθα". Αν και ιστορικά χρησιμοποιήθηκε στην Καινή Διαθήκη για να περιγράψει τον εκχριστιανισμό των παγανιστών, σήμερα χρησιμοποιείται για να περιγράψει γενικότερα τις προσπάθειες άλλων θρησκειών να διαμορφώσουν τα πιστεύω ενός ατόμου, θρησκευόμενου ή μη, ώστε να υιοθετήσει την αντίστοιχη θρησκεία. Ο όρος έχει αρνητική σημασία και περιγράφει κυρίως τις βίαιες (σωματικά ή πνευματικά) προσπάθειες που χρησιμοποιούνται για να μεταπεισθεί ένα άτομο."

μαρτζι υπαρχει συνονιμη του "ετυμολογια"? κατι μου ακουγεται περιεργο...

οταν θελουμε να δωσουμε τον ορισμο της σημασιας μια λεξης ποια λεξη χρησιμοποιυμε????? την ετυμολογια που ειπα ή καποια άλλη?


28xYp3.png

Κουκλί μου πάντα να γελάς...

 

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΡΤΖΗ μου ηθελα να στο πω απο χθες αλλα ολο το ξεχνουσα

επειδη δεν εχω καθολου χρονο πλεον και επειδη απο εδω μπαινω μονο για σενα αφου με τα υπολοιπα κοριτσια τα λεμε απο κει

αν καποια στιγμη θελεις να ρωτησεις κατι προσωπικα εμενα καλυτερα στειλε μου πμ για να το δω σιγουρα επειδη προσπερνοντας αλλες δημοσιευσεις μπορει να παραβλεψω αθελα μου και καποια δικη σου.

ΜΑΡΜΙΝ πηρε το ματι μου οτι καπου ανεφερες το ονομα μου δεν εχω χρονο να σε διαβαζω και απο δω.

αχαχαχαχα πραγματικά γέλασα πολύ όμως!! Είμαι σίγουρη ότι διάβασες το μνμ γιατί είσαι πολύυυυυυυυυ περίεργη ώστε να το αγνοήσεις! Αχαχα!!! Όπως ξέρω ότι διάβασες και το άλλο που δε σε ενέφερα και ήταν δίχρωμο!!! ΤΕσπα!! Τώρα δεν έχω χρόνο αργότερα θα τα ξαναπούμε :wink:


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

μιας και μαθαινουμε νεες λεξεις:

"Προσηλυτισμός ονομάζεται η προσπάθεια παρακίνησης ατόμων να υιοθετήσουν συγκεκριμένες απόψεις, και κυρίως θρησκευτικές αξίες. H λέξη προέρχεται ετυμολογικά από το "προς" και το παρακείμενο του ρήματος έρχομαι "ελήλυθα". Αν και ιστορικά χρησιμοποιήθηκε στην Καινή Διαθήκη για να περιγράψει τον εκχριστιανισμό των παγανιστών, σήμερα χρησιμοποιείται για να περιγράψει γενικότερα τις προσπάθειες άλλων θρησκειών να διαμορφώσουν τα πιστεύω ενός ατόμου, θρησκευόμενου ή μη, ώστε να υιοθετήσει την αντίστοιχη θρησκεία. Ο όρος έχει αρνητική σημασία και περιγράφει κυρίως τις βίαιες (σωματικά ή πνευματικά) προσπάθειες που χρησιμοποιούνται για να μεταπεισθεί ένα άτομο."

μαρτζι υπαρχει συνονιμη του "ετυμολογια"? κατι μου ακουγεται περιεργο...

οταν θελουμε να δωσουμε τον ορισμο της σημασιας μια λεξης ποια λεξη χρησιμοποιυμε????? την ετυμολογια που ειπα ή καποια άλλη?

Το Σύνταγμα της Ελλάδος στο άρθρο 13 παράγραφος 2 [1][2] απαγορεύει τον προσηλυτισμό ο οποίος νομικά ορίζεται πιο περιορισμένα, για να μην θίγεται το δικαίωμα της ελεύθερης έκφρασης του θρησκευτικού αισθήματος, ως «η με αθέμιτα μέσα προσπάθεια διείσδυσης στην θρησκευτική συνείδηση του άλλου». [3]


hnNfp2.png

QBMLp2.png

Καψουράκι μου σε ευχαριστώ που ήρθες στη ζωή μας και την έκανες ομορφότερη!!!

Link to comment
Share on other sites

Το Σύνταγμα της Ελλάδος στο άρθρο 13 παράγραφος 2 [1][2] απαγορεύει τον προσηλυτισμό ο οποίος νομικά ορίζεται πιο περιορισμένα, για να μην θίγεται το δικαίωμα της ελεύθερης έκφρασης του θρησκευτικού αισθήματος, ως «η με αθέμιτα μέσα προσπάθεια διείσδυσης στην θρησκευτική συνείδηση του άλλου». [3]

με συμπληρωνεις! ευχαριστω!


28xYp3.png

Κουκλί μου πάντα να γελάς...

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...