Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 29 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι η γιατρός δίνει στην γυναίκα μου σαλοσπιρ 100 mg η κουμπάρα μου μου λέει ότι σε μια από τις εγκυμοσύνες είχε θρομβοφιλια και το βρήκε από εξετάσεις. Το είπα στην γιατρό και μου λέει όχι όχι δεν υπάρχει λόγος και απλά της έγραψε εξετάσεις αίματος τα συχνά γενική αίματος ούρων και κάτι άλλα . Κα μετά από τόσα χρόνια ήρθε ένα μωρό δεν θα έπρεπε να κάνει ξανά και για θρομβοφιλια είχε κάνει αλλά πριν 2 χρόνια. Διαβάζω για την αποκόλληση και λέει ότι μπορεί να γίνει από μικρόβια από θρομβοφιλια. Δεν ξέρω αλήθεια. Της είπε την άλλη φορά να κάνει και τέστ Παπ μπορεί να κάνει έγκυος τέστ Παπ;;; Υπάρχει κίνδυνος;;;

      Κάτι δε. Μου πάει καλά με την αποκόλληση γιατί να γίνει αφού δύο εβδομάδες δεν είχαμε σχολείο την έβγαλε στο κρεβάτι όλα εγώ τα κάνω μέχρι και φαγητό στο κρεβάτι αποκόλληση δεν ξέρω φοβάμαι μην υπάρχει κάτι άλλο συγνώμη κορίτσια απλά το συζητάμε και έχουμε λίγο άγχος μέχρι τς 30 Μαίου που έχουμε ραντεβού 

      Λοιπόν, για τη θρομβοφιλια δεν ξέρω να σου πω, αλλά αν δε νοιωθετε καλά, να επιμείνετε να κάνει μια εξέταση, έτσι κι αλλιώς αίματος είναι.. 

      Με το τέστ Παπ δεν υπάρχει θέμα, πιο επικίνδυνο είναι να υπάρχει κάποιο μικρόβιο και να μη βρεθεί και γενικά καλλιέργεια κολπικού υγρού θα κάνει και σε άλλο στάδιο της εγκυμοσύνης γιατί λόγω της κατάστασης υπάρχουν πολλά υγρά στην περιοχή και ανθούν διάφορα πράγματα..

      Η αποκόλληση δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την κούραση. Σίγουρα την επιβαρύνει η κούραση και η έντονη δραστηριότητα, αλλά η αποκόλληση μπορεί να έχει να κάνει και με τον τρόπο που έπιασε ο σάκος πχ όταν αναπτυσσόταν. Μη σας αγχωνει αυτό. Μικρές αποκολλήσεις συμβαίνουν, αλλά με την ξεκούραση φεύγουν!

Η ΤΥΧΕΡΗ ΛΙΣΤΑ


nena38

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 30k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • marmin

    6320

  • cherry09

    4052

  • margi

    3818

  • καντυ

    3499

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αχαχαχαχα πραγματικά γέλασα πολύ όμως!! Είμαι σίγουρη ότι διάβασες το μνμ γιατί είσαι πολύυυυυυυυυ περίεργη ώστε να το αγνοήσεις! Αχαχα!!! Όπως ξέρω ότι διάβασες και το άλλο που δε σε ενέφερα και ήταν δίχρωμο!!! ΤΕσπα!! Τώρα δεν έχω χρόνο αργότερα θα τα ξαναπούμε :wink:

εμενα ο Θεος ηθελε να μου δωσει 2 παιδια απο τοτε που τα πρωτο πηρα στην αγκαλια μου τον ευχαριστησα και του εδωσα μια υποσχεση, οτι ολες μου οι μερες οι νυχτες,ολη μου η προσοχη,η ενεργεια,ολη μου η ζωη...θα ειναι δωσμενα σ αυτα τα παιδια καθε μερα ωρα και λεπτο που περναει θα προσπαθω να γινομαι καλυτερος ανθρωπος οχι για μενα αλλα γι αυτα τα παιδια ετσι θα μπορεσω να Του δειξω την αγαπη μου και την εκτιμηση μου για τα δωρα που μου χαρησε.

εαν ασχοληθω μαζι σου και με την κακια που βγαζεις ειναι σαν να αθετω αυτη μου την υποσχεση και δεν εχω σκοπο να κανω κατι τετοιο.

εσυ που δεν το εχεις εκτιμησει ακομα και οτι αυτο ειναι που μας ενωσε τοσο καιρο, κατσε και ασχολησου με μικροπρεπειες.

σου ευχομαι να εισαι καλα με την οικογενεια σου και αυτες οι Αγιες μερες να γεμισουν την ψυχη σου αγαπη.


qWD1p2.png

xdgMp2.png

Link to comment
Share on other sites

μπηκα μεσα απο τοσο καιρο,στην αρχη διαβαζα και γελαγα,και γω το γαμο μου σαββατο τον εκανα γιατι 800 ατομα στο τραπεζι με πιατο 45 ευρο για τον καθεενα και δεν το ρισκαρα να τον κανω κυριακη για να μην δωσουν οι γονεις μου τσμπα τα λεφτα. σας το εχω ξαναπει αλλωστε ηταν απλα ο γαμος της χρονιας,και η βαφτιση θα εινια γι αυτο παρτε τα ποδαρακια σας και ελατε....ρε παιδια σχετικα με υατο οτι κα να λεει η εκκλησια μας πολλα πραγματα τα αλλαξαμε και τα καναμε οπως θελαμε εμεις γιαι ετσι μας εξυπηρετουσαν. και ας μη γελιομαστε αν και να δεν τα ξερω ολα,μαλλον δεν ξερω σχεδον τιποτα για τη θρησκεια και ολο αυτο το νταβαντουρι με τα στολιδια και τα δεντρακια δεν εινια χριστιανικο ορθοδοξο αλλα μας αρεσει και το υοθετησαμε,ετσι λοιπον κανουμε γαμους και βαφτισεις και αλλες μερες κτλ

Link to comment
Share on other sites

μπηκα μεσα απο τοσο καιρο,στην αρχη διαβαζα και γελαγα,και γω το γαμο μου σαββατο τον εκανα γιατι 800 ατομα στο τραπεζι με πιατο 45 ευρο για τον καθεενα και δεν το ρισκαρα να τον κανω κυριακη για να μην δωσουν οι γονεις μου τσμπα τα λεφτα. σας το εχω ξαναπει αλλωστε ηταν απλα ο γαμος της χρονιας,και η βαφτιση θα εινια γι αυτο παρτε τα ποδαρακια σας και ελατε....ρε παιδια σχετικα με υατο οτι κα να λεει η εκκλησια μας πολλα πραγματα τα αλλαξαμε και τα καναμε οπως θελαμε εμεις γιαι ετσι μας εξυπηρετουσαν. και ας μη γελιομαστε αν και να δεν τα ξερω ολα,μαλλον δεν ξερω σχεδον τιποτα για τη θρησκεια και ολο αυτο το νταβαντουρι με τα στολιδια και τα δεντρακια δεν εινια χριστιανικο ορθοδοξο αλλα μας αρεσει και το υοθετησαμε,ετσι λοιπον κανουμε γαμους και βαφτισεις και αλλες μερες κτλ

Link to comment
Share on other sites

και μετα αρχισα να κλαιω και εκαψα και ο φαι της μικρης μεσα σε οαλ και πρπει να ξανμαγειρευω..

και γω ταραχτηκα με ολα αυτα που εχουν γινει τις τελευταιες μερες,και με επηρεασαν και ειδα καποια πραγματα σε καποιες που αν δεν γινοταν ολο αυτο δεν θα τα εβλεπα παρολαυτα και την μαρμιν και το παπι και τη μαριουλα της αγαπω παρα πολυ,ειχαμε πολυ συχνη επαφη στο τηλ,ηταν οι μονε που δεν με ξεχνουσαν ποτε ακομα και οταν εκανα ενα μηνα και να μπω και δεν το θεωρω δικαιο και ουτε και σωστο ναια να τα βρο βαλω καμια ταμπελα αν δεν αλλαξει η συμπεριφορα τους απενατι μου. ηταν παντα διπλα μου οταν ηθελα να ρωτησω κατι για την μικρη μου και οι 3,μου εμπιστευτηκαν προβληματα τους και γω σε εκινες που δεν τα εχω πει ουτε στις φιλες μου,οπως και ολες εδω μεσα πιστευω ανοιξαμε η μια στην αλλη την ψυχη της ολο αυτο το καιρο δεν ειναι κριμα να ειμαστε ετσι; δεν θα πω να προσπαθησουν τα κοριτσια να τα βρουν,αμα σπασει το γυαλι δεν ξανακολαει ακομα και στον ιδιο το γονιο με το παιδι,οχι σε εμας που δεν γνωριζομαστε καν,αλλα ειδικα η λιστα πρεπει να ειναι ανοικτη για ολες....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

margi συμφωνω σε οτι λες αλλα τωρα νομιζω οτι ειναι καλο για την marmin να ησυχασει λιγο και να μπει οταν αισθανθει η ιδια

Κι εγω πιστευω οτι πιο πολλα μας ενωνουν παρα μας χωριζουν.

Η μπεμπουλα σου ειναι μια γλυυυυκα στις φωτο


t1jTp2.png?Ehc7Q4PQ

Link to comment
Share on other sites

πωπωπω! Ώστε σε πείραξε τόσο πολύ που σου είπα ότι χρειάζεσαι πνευματική καθοδήγηση και ας σου εξήγησα τους λόγους και δημόσια και ιδιωτικά; Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω το γιατί; Όπως και να έχει όμως δεν είπα ποτέ ότι δε χρειάζομαι εγώ πνευματική καθοδήγηση!! Όσο για το φέις έχεις πάρα πολύ μεγάλο άδικο! Αυτό νομίζατε ε;; Έπρεπε να το καταλάβω από τα άρθρα που ανέβαζες! Λυπάμαι πραγματικά που σας απογοήτευσα με το να ΜΗΝ επιτεθώ!! Αλλά και χαίρομαι! Χαίρομαι αφάνταστα που δε σας έκανα τη χάρη!! Απομακρύνθηκα διακριτικά από το φεις και βγάλατε το χειρότερο σας εαυτό αντί να βρείτε τρόπο να ενώσετε την ομάδα τη διαλύσατε τελείως! Σκέφτηκα κακώς βέβαια ότι ίσως μπορούσαμε μέσω της Λίστας μας να βρούμε κάπως τους ρυθμούς μας και για αυτό αφοσιώθηκα περισσότερο σε αυτή και στη Μάρτζι αλλά βρήκατε και εδώ ευκαιρία να πετάξετε τα καρφιά σας! Σας ζητώ συγγνώμη που δεν μπορώ να κρατήσω το στόμα μου κλειστό και να γίνω συνένοχη σε μια απο τις μεγαλύτερες αμαρτίες που είναι η ιεροκατηγορία! Ακόμα και ένας αλλόθρησκος να ήταν ανάμεσα μας θα σεβόταν την πίστη μας και δε θα έβριζε σε καμία περίπτωση ούτε το χειρότερο παπά!! Οπότε θα αποχωρήσω και από εδώ!! Θα μιλάω μόνο με σένα Μάρτζι μου εκτός και αν θεωρείς και εσύ ότι τα μηνύματα μου έχουν σκοπό να σε προσηλυτίσουν και καθοδηγήσουν!! Ειλικρινά αν τα ποστ που σου έβαλα σχετικά με την βάπτιση τα θεωρείς προσηλυτισμό θέλω να μου το πεις! Αν μέσα σε αυτά τα χρόνια που γνωριζόμαστε υπάρχει κάτι που σε έκανε να με θεωρήσεις πωρωμένη με τη θρησκεία, με παρωπίδες ή ότι προσπαθώ να σε προσηλυτίσω πές το μου έστω και με πμ γιατί εκτιμώ πολύ τη γνώμη σου! Τελειώνοντας θέλω να σου πω παπάκι μου ότι ο χειρότερος χριστιανός είναι καλύτερος από τον καλύτερο αιρετικό και ξέρεις γιατί; ο δεύτερος (αιρετικός) έχει αποσχηστεί από την Εκκλησία, από το σώμα του Χριστού, από τον ίδιο το Χριστό και για να επανέλθει θέλει δουλειά πολύ!! Ο αμαρτωλός χριστιανός με ειλικρινή μετάνοια και αγώνα κερδίζει τη Βασιλεία του Θεού! θες να με πεις πωρωμένη ;; πες με δε με ενδιαφέρει! Αυτά λέει η Θρησκεία μας! Ουσιαστικά θεωρείς την Ορθόδοξη διδασκαλία πώρωση; Ούτε αυτό με ενδιαφέρει! Δικό σου θεμα η πίστη σου!!!
Marmin, εννοείται πως δεν θεωρώ προσηλυτισμό το να μου παραθέσεις κάποια σελίδα σχετική με τη βάφτιση! Κι όχι, στα τόσα χρόνια που γνωριζόμαστε δεν σε θεώρησα ποτέ πορωμένη. Μαλιστα σε έβρισκα διαλλακτική και συζητήσιμη!

Αυτές λοιπόν τις μέρες πες μου τι έπαθες; Γιατί ενοχλήθηκες τόσο πολύ; Τι ήταν αυτό που σε πειραξε τόσο; Το ότι είπε πχ εδώ η Κάντυ για τους παπάδες; Ας είπε..........Ανέφερε ένα περιστατικό που της έκανε άσχημη εντύπωση! "Ναι! υπάρχουν και κακά παραδείγματα, όπως παντού, αλλά - ευτυχώς- υπάρχουν και φωτεινές εξαιρέσεις!" Αυτό θα έλεγες παλιότερα.


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

margi συμφωνω σε οτι λες αλλα τωρα νομιζω οτι ειναι καλο για την marmin να ησυχασει λιγο και να μπει οταν αισθανθει η ιδια

Κι εγω πιστευω οτι πιο πολλα μας ενωνουν παρα μας χωριζουν.

Η μπεμπουλα σου ειναι μια γλυυυυκα στις φωτο

Ευχαριστώ Νένα μου! Να είσαι καλά κι εσύ και το παιδάκι σου!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Νυστάζωωωωωωωωωωωω!!!Από τη 1 ώς τις 5 το πρωί κόβαμε βόλτες με το γιό μου!!!Κοιμήθηκε 5 και στις 6,30 ΟΡΘΙΟΣ!!!Δεν ξέρω τι έχει αλλά από εκείνη την ώρα είναι ξύπνιος και μουρμουράει!!!


hnNfp2.png

QBMLp2.png

Καψουράκι μου σε ευχαριστώ που ήρθες στη ζωή μας και την έκανες ομορφότερη!!!

Link to comment
Share on other sites

ειχααμε χυμα,ηρθαν και τσουβαλατα....χαχα,καλες γιορτες ντοριτσα....

λιλι μια απο τα ιδια,μαλλον εμενα ειναι απο την κοιλιτσα της,και χθες και σημερα εφαγε το απογευμα τραχανα,λετε να την πειραξε; παντως σημερα πριν λιγο δηλ δεν αντεξα αλλο το εβλεπα που σφιγγοτανε και δεν μπορουσε να κανει κακακια της και της εβαλα υποθετακι,τα εκανε και ηρεμησε,3 κουραδακια πολυ πολυ σφικτα....

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ! σορρυ που χωθηκα αλλα με το ζορι κρατιομουν απο χτες, δεν ηθελα να μπω ομως στην κουβεντα σας... φιλακιααααα

Καλέ καλά έκανες αφού έχεις δίκιο τι να λέμε τώρα!!! :D:D:D:D

ειχααμε χυμα,ηρθαν και τσουβαλατα....χαχα,καλες γιορτες ντοριτσα....

λιλι μια απο τα ιδια,μαλλον εμενα ειναι απο την κοιλιτσα της,και χθες και σημερα εφαγε το απογευμα τραχανα,λετε να την πειραξε; παντως σημερα πριν λιγο δηλ δεν αντεξα αλλο το εβλεπα που σφιγγοτανε και δεν μπορουσε να κανει κακακια της και της εβαλα υποθετακι,τα εκανε και ηρεμησε,3 κουραδακια πολυ πολυ σφικτα....

Και το σημερινό μας βράδυ ήταν δυδκολάκι 1 με 3 αγκαλίτσα κοιμόταν και μόλις τον ακούμπαγα στη κούνια ελατήριο!!!Δεν ξέρω τι έχει πάθει...!!!Εμένα ενεργείτε κανονικότατα ως και 3 φορές την ημέρα και από δόντια ακόμα τίποτα .......τι να πώ θα δούμε!!!


hnNfp2.png

QBMLp2.png

Καψουράκι μου σε ευχαριστώ που ήρθες στη ζωή μας και την έκανες ομορφότερη!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...