Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Μα δεν είναι αχνή,μια χαρά είναι.Ισως να μην προχώρησαν και τα δύο,αλλά σίγουρα είσαι έγκυος  🥰 

      • Μου αρέσει 1

Εγκυμονούσες στην Αγγλία!


Despina80

Recommended Posts

Δυσαρέσκεια υπάρχει από μερικούς, όπως υπάρχει και κατανόηση από άλλους. Και στις δυο μου εγκυμοσύνες είχα μόλις συμπληρώσει χρονο όταν έμεινα έγκυος, αλλά επειδή ήταν καλές εγκυμοσύνες δεν χρειάστηκα ούτε μέρα αναρρωτική. Σταμάτησα δουλειά στους 8 μήνες στην πρώτη και στους 9 στη δεύτερη, οπότε πριν φύγω κοντευα πλέον τα δύο χρόνια.

Αν το προγραμματίσεις και δεν το αφήσεις στην τύχη του, δεν νομίζω αν έκανες κάτι αντίστοιχο να το έβλεπε στραβά κάποιος. Και αυτό που έκανε η Biggi ακούγεται αρκετά εφαρμόσιμο αν καταφέρεις να εργάζεσαι από το σπίτι.


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Νομίζεις ότι αυτός ο ίδιος που δυσανασχετεί με την εγκυμονούσα υπάλληλο, θα διστάσει να της δείξει την πόρτα μόλις έρθει η ώρα να κάνει μειώσεις στο προσωπικό, αν τον βολεύει να τη διώξει; Όχι βέβαια. Οπότε μην μασάς.

σίγουρα όχι, όμως όταν ένας εγοδότης ακούει για εγκυμοσύνη στα αυτιά του χτυπάει το καμπανάκι της έλειψης ενός υπαλλήλου για κάποιους μήνες μετά την γέννα...

Δεν είναι όλοι έτσι όμως, ευτυχώς.

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, αλλά δεν μπορούμε να σταματήσουμε να κάνουμε παιδιά επειδή δεν αρέσει σε κάποιους εργοδότες! Αλίμονο αν παίρναμε προσωπικές αποφάσεις με κίνητρο τι αρέσει και τι δεν αρέσει στον εργοδότη μας, τον μοναδικό ίσως άνθρωπο στη ζωή μας που δεν νοιάζεται πραγματικά για μας.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

τον μοναδικό ίσως άνθρωπο στη ζωή μας που δεν νοιάζεται πραγματικά για μας.

Τι θυμήθηκα τώρα...

Όταν ήμουν υπάλληλος, πριν γίνω ελεύθερος επαγγελματίας ήταν μία κοπέλα έγκυος και είχε φέρει sick note για 4 εβδομάδες επειδή δεν είχε καλή εγκυμοσύνη και είχε μεγάλη πιθανότητα αποβολής.

Όταν έβγαιναν από το γραφείο ΤΗΣ manager μας, η manager της λέει "OK, see you in 4 weeks then, if you make it that far. Βye bye"...

και φυσικά μείναμε όλοι να κοιταζόμαστε σοκαρισμένοι... δεν σιχάθηκα άνθρωπο πιο πολύ από τότε. Η καημένη η κοπέλα έφυγε χωρίς να πει κουβέντα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καμιά φορά οι γυναίκες μάνατζερ είναι χειρότερες από τους άντρες. Ειδικά αν είναι ανύπαντρες και χωρίς παιδιά οι ίδιες.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Λεμονάκι γλυκό, που έχεις χαθεί; Πως είσαι; Η μικρή σου έκανε την εμφανισή της στο κόσμο ή καλοπερνάει στη κοιλιτσα; Εύχομαι όλα να παν όπως τα θέλετε και σύντομα (αν δεν την έχεις κίολας) να την πάρεις στην αγκαλιά σου!

Με ένα πόνο (και γιατί όχι και με καθόλου!)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας μανουλες!

ειμαι κι εγω μια εγκυμονουσα μανουλα,

που θα μεινω στην Αγγλια απο 1 οκτωμβριου.

ειναι ηδη εκει απο τον αυγουστο,

ο αντρας μου με την κορουλα μου και τους φιλοξενει η μαμα μου.

εγω περιμενω να ληξει η συμβαση μου στην δουλεια,(ειμαι εποχιακη)

για να φυγω επιτελους.


as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif"]as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif[/url]

countdown-1370581200z1394773200zp.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας και από μένα!

Είμαι καινούργιο μέλος καθώς προσφάτως ανακάλυψα ότι είμαι έγκυος (μάλλον είμαι στην 6 εβδομάδα).

Ζω με τον άντρα μου στην Γλασκώβη και ήθελα να ρωτήσω αν κάποια κοπέλα έχει γεννήσει εδώ ή αν έχει γενικότερα κάποια εμπειρία του συστήματος.

Προς το παρόν είδα τον GP ο οποίος με παρέπεμψε στο Royal Princess Hospital για το πρώτο μου ραντεβού μάλλον πριν τα χριστούγεννα..

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

ΛΕΜΟΝΑΚΙ IS BACK!!!! Κοριτσακια μου γλυκά, μου λειψατε ....Καλως ηρθατε και τα νεα κοριτσακια στην παρεα! ΘΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΣΥΝΤΟΜΑ!!!! Εν συντομια σας γραφω πως κ εγω κ η μπουμπου ειμαστε καλα!!! Θα σας γραψω μεσα στις επομεες μερες ...φιλουμπες λεμονατες!

Link to comment
Share on other sites

Ελα βρε Λεμονάκι!

Καλως ήρθες! Που χάθηκες; Και είχα αρχίσει κάπως να ανησυχω!

Χάρηκα πάρα πολύ που έμαθε που είσαστε καλά. Περιμένουμε λεπτομέριες. Πώς είστε; Πως σου φαίνεται η μητρότητα; Μη χαθείς πάλι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...