Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Titti said:

      Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ... Καθόμαστε και αγωνιούμε και τα τεστ είναι ό,τι να 'ναι...

      Διάβασα μετά τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Με το καλό λοιπόν! Πρώτη προσπάθεια;

      Εγώ είμαι στη 17η... Σε ευχαριστώ πολύ!

      Καλησπέρα! Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για ένα έμβρυο... Ποιες περιπτώσεις θεωρεί ο γιατρός σου υψηλού κινδύνου;  Ποιος είναι ο γιατρός σου; Καλή επιτυχία εύχομαι...

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

Εγκυμονούσες στην Αγγλία!


Despina80

Recommended Posts

Καλά το Μαλένα, ας πούμε ότι δεν είχαν δει και δεν γνώριζαν την ομώνυμη σεξοταινία... το Πίππα με ποιο σκεπτικό το προτιμούσαν; Έψαχναν κάποιο καλό όνομα για να γίνεται το παιδί τους ρεζίλι στο σχολείο;

Τους φαντάζομαι στην παιδική χαρά... Πίππααααααα κατέβα από το αλογάκι σου είπα! Πίππαααααα σταμάτα αμέσως! Πίππα πάμε σπίτι :lol:


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μα ελεος μονο τσοντο-ονοματα σκεφτηκαν? Μια το Πιπα, μια το Μαλενα (που δενε χω δει την ταινια αλλα εχω διαβασει την υποθεση)..Το Εμμανουελα τους φαινοταν πολυ λαιτ ε?:P Υπαρχει βεβαια και το Τζεννα:tongue: Η' το Τζουλια:tongue:


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Για σένα που ξέρεις το κοριτσάκι, φυσικό είναι από ένα σημείο και μετά να συνηθίζεις οποιοδήποτε όνομα.

Για τους άλλους που δεν το ξέρουν, δύσκολα τα πράγματα.

Σοβαρά τώρα, σκέφτεστε η Πίππα Κανονίδου να γίνει καθηγήτρια και να διοριστεί σε Λύκειο; Θα γελάσει και το παρδαλό κατσίκι. Κι αν είναι και καμιά στρίγγλα... ένας θεός μόνο ξέρει τι θα ακούει πίσω από την πλάτη της... και τι θα γράφεται στους τοίχους των αποχωρητηρίων των αγοριών :P

Όσο για τη Μαλένα, μένει να αποδειχτεί τι συνειρμούς θα φέρνει το όνομά της στους νεαρούς που θα γνωρίσει στο μέλλον :mrgreen: και πόσοι θα μπερδεύονται και θα τη φωνάζουν Μελίνα, Μιλένα, Μαριλένα και άλλα παρεμφερή.

Δεν μιλάμε απλά για ονόματα που αρέσουν ή δεν αρέσουν (περί ορέξεως ουδείς λόγος). Αλλά πώς να το κάνουμε βρε κορίτσια, άλλο είναι να σε λένε Σταυρούλα κι άλλο Πίππα.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν ήταν μία φορά ζαλισμένο το Λεμονάκι, τώρα είναι χίλιες! Χα χα!

Βρε Λεμονάκι, ξέχνα το για λίγο, κάνε ένα διάλειμμα μέχρι να γεννήσεις και αποφασίζεις μόλις δεις το πρόσωπό της! Θα είναι πιο εύκολο από ποτέ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε παιδι, κάτσε γιατί μπερδεύτηκα. Ψάχνεις για όνομα που να σου αρέσει και να είναι ευηχο στα ελληνικά; Στα αγγλικά; Αν πάτε Ελλάδα του χρόνου τι σημασία έχει το πως γράφουν και πως αποκαλούν οι Αγγλοι το Aspasia ή το Dimitra; :confused:

Λεμονακι απαντα...Peekaboo μου, ψαχνω ενα ονομα που να μου αρεσει και θελω να γνωριζω ακριβως πως γραφετε και στα αγγλικα. Ποια ειναι η σωστη γραφολογικη αποδοση... :D

Link to comment
Share on other sites

Λεμονακι εδω... Καλα διαβαζα τα μυνημα τα σας και εχω λυθει στα γελια. Περι "πιπων", "παρθενων" και ολα τα σχετικά. Hahahahaha....

Δεν εχει αλλαξει κατι απο το μετωποτου ονοματος... Ο συζυγος εχει κολλησει στο Σισσυ και λεει οτι του αρεσει ( τωρα για ποσο θα δειξει...)

Λεω να παρω ρεπο για σημερα απο το πρηξιμο περι ονοματος ...να σας αφησω στην ησυχια σας ....χεχεχε Απο Δευτερα εδω θα ειμαστε χαχαχαχ

Κοριτσια χθες ολη την ημερα ειχα πονους περιοδου, ανα διαστηματα ...Το δε βραδυ ηταν συνεχομενος...τοσο που νομιζα οτι κοντευω (οχι απαραιτητα να γεννησω ) αλλα οτι σε κανα δυο μερες που λεει ο λογος.... Ο αντρας μου δε ηταν σιγουρος και ειχε ενα χαμογελο μεχρι τα αυτια και μου ελεγε λες το ΣΚ να εχουμε την μπεμπουλα εδω... Σημερα τα ξημερωματα παλι τα ιδια (οσον αφορα τους πονος και μια ελαφρα πιεση ) αλλα τωρα ειμαι ΟΚ... Ελεγαν να παρω κανα τηλ. αλλα θα δω πω θα παει ...

Λετε να κοντευω? Δεν θα ελεγα και οχι για να ειμαι ειλικρινης, διοτι εχω κουραστει...

Παω να χτυπησω ενα γλυκο ψυγειου που ειχα φτιαξει και θα επανελθω...Κοριτσαρες μου εσεις....(σορυ αλλα με πιανει που και που )

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν ήταν μία φορά ζαλισμένο το Λεμονάκι, τώρα είναι χίλιες! Χα χα!

Βρε Λεμονάκι, ξέχνα το για λίγο, κάνε ένα διάλειμμα μέχρι να γεννήσεις και αποφασίζεις μόλις δεις το πρόσωπό της! Θα είναι πιο εύκολο από ποτέ!

χαχαχαχαχα δεν εχεις δικιο Ισλακι μου

Link to comment
Share on other sites

Καλά το Μαλένα, ας πούμε ότι δεν είχαν δει και δεν γνώριζαν την ομώνυμη σεξοταινία... το Πίππα με ποιο σκεπτικό το προτιμούσαν; Έψαχναν κάποιο καλό όνομα για να γίνεται το παιδί τους ρεζίλι στο σχολείο;

Τους φαντάζομαι στην παιδική χαρά... Πίππααααααα κατέβα από το αλογάκι σου είπα! Πίππαααααα σταμάτα αμέσως! Πίππα πάμε σπίτι :lol:

Καλα εχω λυθει, απο τα γελια χαχαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Οι πόνοι περιόδου είναι Κάλο σημάδι. Συσπάσεις καταλαβαινεις; να σκληραίνει η κοιλιά;

Σου εύχομαι μέσα από τη καρδια μου με το καλό να ερθει το μπεμπακι σου όταν είναι έτοιμο κ να μην σε ταλαιπωρήσει καθολου

Link to comment
Share on other sites

Λεμονακι απαντα...Peekaboo μου, ψαχνω ενα ονομα που να μου αρεσει και θελω να γνωριζω ακριβως πως γραφετε και στα αγγλικα. Ποια ειναι η σωστη γραφολογικη αποδοση... :D

Λεμονάκι αυτό που ψάχνεις δεν υπάρχει. Δεν υπάρχει σωστή γραφολογική απόδοση στα αγγλικά. Στα αγγλικά το όνομα το γράφεις όπως θέλεις. Δεν υπάρχει κανόνας που να λέει ότι το Νίκη γράφεται Nicky και όχι Nicki, Nickie, Niki, Nikki κ.ο.κ. Κάποια ελληνικά ονόματα έχουν αντίστοιχα αγγλικά, θα μπορούσες ας πούμε τον Γιάννη να τον πεις John, Jon ή Ian. Στο ελληνικό διαβατήριο όμως ο Γιάννης θα είναι Ioannis (και η Νίκη θα είναι Niki) γιατί τα ονόματα αποδίδονται με λατινικούς χαρακτήρες σύμφωνα με κάποιο συγκεκριμένο πρότυπο τυποποίησης, δεν γράφονται "στα αγγλικά".

Αν θέλεις η μικρή να έχει το ίδιο όνομα και στα δύο διαβατήρια, τότε θα πρέπει να δηλώσεις στο πιστοποιητικό γέννησης το όνομα όπως θα εμφανίζεται με λατινικούς χαρακτήρες στο ελληνικό διαβατήριο. Το καλό είναι ότι έχεις ένα χρόνο να αποφασίσεις για το όνομα ή να το αλλάξεις αν δεν σου αρέσει αυτό που επέλεξες αρχικά ή να το διορθώσεις αν το έγραψες λάθος ;)


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

άρτεμις. και ξαδέλφη της δημητρας ήταν, και η ασπασια της είχε αδυναμία κι έτρεχε ολημερίς με τις θυσίες, πολύ όμορφο το βρίσκω ακουστικως, προσφέρεται εύκολα και στις δύο γλώσσες και γράφεται το ίδιο (Artemis). επίσης ανθελει ο άντρας σου μπορεί να τη φωνάζει σισυ , όσο βγαίνει από το ασπασια άλλο τόσο βγαίνει και από το άρτεμις.

Link to comment
Share on other sites

άρτεμις. και ξαδέλφη της δημητρας ήταν, και η ασπασια της είχε αδυναμία κι έτρεχε ολημερίς με τις θυσίες, πολύ όμορφο το βρίσκω ακουστικως, προσφέρεται εύκολα και στις δύο γλώσσες και γράφεται το ίδιο (Artemis). επίσης ανθελει ο άντρας σου μπορεί να τη φωνάζει σισυ , όσο βγαίνει από το ασπασια άλλο τόσο βγαίνει και από το άρτεμις.

Κολλητή Άρτεμις στην Αγγλία, όλοι τη φωνάζουν Αρτέμης... είδε και απόειδε η κοπέλα και το έκανε Mia.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...