Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

"Τερατακια" στην Αγγλια


fairymummy

Recommended Posts

πικαμπου ρωτησα....θα σου πω ακριβως τι μου ειπε

το μωρακια ειναι πολυ ευαισθητα στο κεφαλακι κ τα πολλα πεσιματα ναι μπορει να δημιουργησουν αιματωμα κλπ. συνηθως αυτα εχουν βεβαια κ συμπτωματα υπνηλιας, εμετου κ γενικα feeling under the weather.

θεωρει πως τα πεσιματα σας δεν εχουν κανει κατι τετοιο, παρολα αυτα επειδη ειναι μωρακι κ ειδικα αν ανησυχεις καλο ειναι να μιλησεις με εναν γιατρο κ θα σε παραπεμψει εκει που πρεπει αν διαγνωσει κατι....αλλα δεν θεωρει πως πρεπει να εχεις ανησυχιες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 110
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σ' ευχαριστώ πολύ. Μάλλον θα πάρω τον gp και θα του το αναφέρω μήπως δεχτει να τον εξετάσει.


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites

επισης θα ηθελα να σου πω οτι ο αντρας μου γενικα αχγωνεται χαχαχαχαχ!!!! οταν ανοιξε το κεφαλι του ο γιος μου ηταν κατασπρος!!!!! ευτυχως που εγω ειμαι ψυχραιμη κ μολις σταματησε η αιμοραγια σταματησε κ το παιδι να κλαιει...εκλαιγε οχι επειδη επεσε, αλλα επειδη του πιεζα το κεφαλι με πετσετες

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θα είχα ασπρισει πάντως. Μπρρρ...


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε;

Αχ αυτές οι πτώσεις και εμένα με ανησυχούν. Σίγουρα θα μου φύγει καμιά φορα. Φοβάμαι πολύ ακόμα όταν την κρατάω μη πέσουμε παρεούλα, για αυτο και δε τρελαίνομαι τόσο πολύ για το babywearing.

Χρύσα το σλινγκ μέχρι τι ηλικίες είναι; Είμαι σίγουρη πως δε θα έχω πρόβλημα κιλών, μια που η δικιά μου είναι μοντελάκι,υπολογίζω πως οταν χρονισει θα είναι γύρω στα 8.50! Οσο για το χρώμα, φοράμε οτιδήποτε εκτός από τα πολύ ροζ! Εχω πάρει ένα babasling, αλλά δε μας βόλεψε καθόλου. Πώς θα σου πλήρωνα τα μεταφορικά αν ήταν να το στείλεις;

Τι μαι ται έχετε; Πήραμε ένα της babyhawk,( μου φάνηκε κάπως μπέρδεμα η παραγγελία από τη Στέλλα), αλλά μου φαίνονται κοντά τα λουρια. Πόσα μέτρα είναι τα δικά σας τα λουριά; Αμα τη δέσω τα λουριά του ωμου πέρα από τον κόμπο εξέχουν γύρω στα 15 εκ. Λίγα δεν είναι; Τι θα γίνει αν γλυστρήσει ο κόμπος; οταν θα πάω Ελλάδα μάλλον θα βάλω τη μητέρα μου να κάνει καμιά παντέντα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

την Στελλα δεν θα την αλλαζα με τιποτα...δεν ξερω τι σε μπερδεψε :) εγω χρονια αγοραζω απο εκεινη κ μου τα στελνει κ Αγγλια

ειναι συνηθως μεχρι 3 χρονων ή οσο αντεχει ο καθενας, εμενα σταματησε να μπαινει 19-20 μηνων απο δικη του επιλογη

εμεις πεσαμε μαζι μια φορα κ αυτο που μας εσωσε ηταν το σλινγκ. ο μικρος δεν κουνηθηκε καθολου κ εγω ειχα τα χερια μου ελευθερα να πιαστω. ειμαι πολυ φαν του babywearing :D

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη για τα μονολεκτικα κ πολλα ποστς.....ενα ενα μου ερχοντε στο κεφαλι :)

εχεις μελετησει την σελιδα της? επισης μπορει να σου λυσει κ οποιαδηποτε απορια μεσω email...εδω λεει για τις ηλικιες που ρωταγες :)

http://www.babywearing.gr/Babywearing/age.htm

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε;

Αχ αυτές οι πτώσεις και εμένα με ανησυχούν. Σίγουρα θα μου φύγει καμιά φορα. Φοβάμαι πολύ ακόμα όταν την κρατάω μη πέσουμε παρεούλα, για αυτο και δε τρελαίνομαι τόσο πολύ για το babywearing.

Χρύσα το σλινγκ μέχρι τι ηλικίες είναι; Είμαι σίγουρη πως δε θα έχω πρόβλημα κιλών, μια που η δικιά μου είναι μοντελάκι,υπολογίζω πως οταν χρονισει θα είναι γύρω στα 8.50! Οσο για το χρώμα, φοράμε οτιδήποτε εκτός από τα πολύ ροζ! Εχω πάρει ένα babasling, αλλά δε μας βόλεψε καθόλου. Πώς θα σου πλήρωνα τα μεταφορικά αν ήταν να το στείλεις;

Τι μαι ται έχετε; Πήραμε ένα της babyhawk,( μου φάνηκε κάπως μπέρδεμα η παραγγελία από τη Στέλλα), αλλά μου φαίνονται κοντά τα λουρια. Πόσα μέτρα είναι τα δικά σας τα λουριά; Αμα τη δέσω τα λουριά του ωμου πέρα από τον κόμπο εξέχουν γύρω στα 15 εκ. Λίγα δεν είναι; Τι θα γίνει αν γλυστρήσει ο κόμπος; οταν θα πάω Ελλάδα μάλλον θα βάλω τη μητέρα μου να κάνει καμιά παντέντα!

babyhawk έχω εγώ Δέσποινα και με βολεύει πολύ οταν έχω να κάνω σχετικά μεγάλη διαδρομή με το μωρό. ΟΤαν λες σου φάνηκαν κοντά τα λουριά τι εννοείς? Εγω είμαι πιο μεγαλόσωμη από εσένα και πάλι τα λουριά μου φτάνουν. Υπάρχει το κλασικό μει ται και το baby snap oh snap ή κάπως έτσι που είναι με κλιπάκια που λέει η φαίρη.

Link to comment
Share on other sites

Ευγενία το απλό έχω. Το δοκίμασα ξανα και είναι κάπως καλύτερα. Πώς το δένεις; Εγω προσπαθούσα να το κάνω χιαστή μπροστά κάτω απο τα ποδαράκια της και να κάνω το κόμπο στη πλάτη μου. Θα ήθελα να περρισεύει περισσότερο ύφασμα μετά το κόμπο. Πώς το δένεις εσυ; Την έβαλα μέσα τη μικρή και στο πεντάλεπτο κοιμήθηκε!;)

Αλλη ερώτηση η άσχετη! Οταν βγαίνετε έξω με carrier, τι φοράτε του μωρού τώρα το χειμώνα; Φόρμα εξόδου ή μπουφανάκι; Αξίζει να πάρω ένα baby carrier cover; Το μαι ται το φοράτε κάτω από το μπουφάν;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


οσο χωραγε μεσα απο το μπουφαν μου τον εβαζα μεσα. εγω παντα τον εντυνα οπως ντυνομουν κ εγω. στα χιονια με βολεψε πολυ ενα snow suit απο mothercare

δες εδω εχει διαφορα αρ8ρα για τον χειμωνα κλπ

http://asterakislings.blogspot.com/2010/11/blog-post_14.html

(για καποιον λογο δεν δουλευει τωρα το σαιτ, δεν ξερω γιατι)

υπαρχει κ γκρουπακι στο φεις για babywearing κ μπορεις να παρεις πολλες ιδεες ασχετα με το αν εχεις μαρσιπο απο τη Στελλα η οχι

αυτο το μει ται που εχεις δενει κ στην μεση σου κ στην πλατη σου με τις ραντες? κανονικα ειτε μει ται εχεις ειτε σλινγκ το παιδι δεν πρεπει να κρεμεται, οποτε με το μει ται παντα δενουμε κατω απο τα ποδια του ωστε να κανουμε καθισματακι.

Link to comment
Share on other sites

Δέσποινα στείλε μου τη διεύθυνση σας σε πμ και θα στο στείλω. Δεν χρειάζεται να μου πληρώσεις τίποτα, απλα να του βρεις μια καλη οικογένεια όταν πια δεν το χρειαζεσαι :) Αλλωστε και εμένα μου το χάρισε η Biggi :)

Είναι απο τη Στέλλα του babywearing.gr όπως επίσης είχα αγοράσει το μει ται από αυτή. Εξαιρετική κοπέλα, την είχα γνωρίσει από κοντά και μου είχε λύσει όλες τις απορίες. Αν της στειλεις email θα σου απαντήσει σίγουρα.

Σχετικά με το δέσιμο, όταν φοραω το μωρό μπροστά, έχω τις ραντες χιαστη στην πλάτη και τις φέρνω μπροστά και κάνω κόμπο ειτε στην πλάτη του μωρού (όταν ηταν λίγο μικρότερος κυρίως) ή κάτω από τον ποπο του (έτσι προτιμώ τώρα). Χιαστη δέσιμο κάτω απο τα ποδαρακια του κάνω μονο όταν τον φοραω στην πλάτη. Αν θέλεις μπορω να μετρησω τις ραντες, αλλά ουτε εμένα περισσεύει πολύ ύφασμα. Είναι ωστόσο επαρκές για να κάνω το δέσιμο.


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευγενία το απλό έχω. Το δοκίμασα ξανα και είναι κάπως καλύτερα. Πώς το δένεις; Εγω προσπαθούσα να το κάνω χιαστή μπροστά κάτω απο τα ποδαράκια της και να κάνω το κόμπο στη πλάτη μου. Θα ήθελα να περρισεύει περισσότερο ύφασμα μετά το κόμπο. Πώς το δένεις εσυ; Την έβαλα μέσα τη μικρή και στο πεντάλεπτο κοιμήθηκε!;)

Αλλη ερώτηση η άσχετη! Οταν βγαίνετε έξω με carrier, τι φοράτε του μωρού τώρα το χειμώνα; Φόρμα εξόδου ή μπουφανάκι; Αξίζει να πάρω ένα baby carrier cover; Το μαι ται το φοράτε κάτω από το μπουφάν;

Οταν ήταν πιο μικρή το έκανα χιαστή πίσω έφερνα τα λουριά μπροστά και τα έδενα στο ύψος της πλάτης της (το γράφουν οι οδηγίες οτι έτσι πρέπει στην αρχή για back support και το μωρό με τα πόδια σα βατραχάκι. μετά έφερνα παλι τα λουριά πίσω και το έδενα πίσω.

Τώρα που μεγάλωσε τα λουριά τα φέρνω κάτω από τον πωπό και το δένω εκεί και τα πόδια ανοιχτα στο πλάι.

το μει ται το φοράω πάντα κάτω από το παλτό και φοράω συνήθως μπουφανάκι και σκουφί στο μωρό.

Link to comment
Share on other sites

Γράφουμε ταυτόχρονα αλλά συμφωνούμε :)

BTW, τα ίδια κάνω και εγώ με ντύσιμο. Το μπουφανακι του αν είναι πολύ χοντρό του το φοραω πάνω απο το μάρσιπο, δηλαδή του περνά τα χερακια εφόσον τον έχω φορέσει. Νιώθω οτι έτσι είμαστε πιο άνετα.


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...