Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

"Τερατακια" στην Αγγλια


fairymummy

Recommended Posts

Με έχεις βάλει σε τρυπάκι τώρα :P Σκόπευα να πάρω slow cooker και τώρα μου βάζεις ιδέες με το airfry :)

Τυχερή που ζεις δίπλα στη θάλασσα. Ζηλεύω! Όταν μου λείπει η θάλασσα να καταλάβεις πηγαίνω στις αποβάθρες στο Bristol. Είμαι και Πειραιωτάκι μην ξεχνάς, δίπλα στη θάλασσα μεγάλωσα.

Εμάς ακόμη και στο μεγάλο Sainsbury's ο fishmonger έχει κυρίως cod, haddock, sole, ξυφία, πέστροφα και σολωμό. Κανένα από αυτά δεν νομίζω ότι κάνει για σούπα. Στα κατεψυγμένα όσες φορές έχω ψάξει δεν έχω βρει μεγάλα ψάρια, ούτε καλαμαράκια. Μόνο θράψαλα έχω βρει αλλά δεν έχουν την ίδια γεύση δυστυχώς, είναι πιο σκληρά.


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 110
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κ εγω διπλα στη θαλασσα μεγαλωσα κ ενας λογος που ηρθα εδω το 2000 ηταν αυτος!!!!

εκτος απο ψαραγορα, μπορουμε να παμε εκει που βγαινουν οι ψαραδες κ στα καθαριζουν κ παιρνεις φρεσκο ψαρι ...η αν θελεις τα παραγγελνεις το πρηγουμενο σαββατο κ στα φερνουν στο σπιτι το επομενο

εχεις κοιταξει για τετοια deliveries?πχ ξεκινησα να παιρνω βιολογικα λαχανικα κ φρουτα απο την εταιρεια/συναιτερισμο δεν ξερω ακριβως τι ειανι river food

ισως υπαρχει κατι στην περιοχη σας κ με θαλασσινα?????

εχω κ slow cooker χρονια τωρα κ σου λεω ναιιιιι παρτη!!!! εινια φτηνες αυτες αλλωστε ειδικα στο αμαζον

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δει κάτι για ψαρια, αλλά θα το ψαξω. Έτσι όπως λες, μου φέρνουν βιολογικό γάλα, αυγά και φρούτα. Θα κοιτάξω αν υπάρχει delivery service για ψάρια που να έρχεται εδώ.

Ποιο slow cooker έχεις;


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ισως καταλαβες οτι μου αρεσουν τα kitchen gadgets χεχεχεχε εκει ξοδευω τα λεφτα μου :)

κ σε αλλα gadgets βεβαια LOL αλλα οχι σε τσαντες κλπ

Ακριβως το ίδιο ειμαι! Έχουμε ξεφυγει τελείως απο το θέμα, αλλά άλλο αγαπημένο οικιακό gadget είναι ο ατμοκαθαριστης μου!


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites

Πολύ οικονομικη!

Είμαι καλός πελατης της amazon χρόνια τωρα :)


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως το ίδιο ειμαι! Έχουμε ξεφυγει τελείως απο το θέμα, αλλά άλλο αγαπημένο οικιακό gadget είναι ο ατμοκαθαριστης μου!

χαχαχα ναι ναι ναι!!!!! αν κ πηραμε κ σκουπα για χαλια προσφατα (μετα απο ενα μεγαλο ξερατο που αμολησε ο υιος στο σαλονι αχαχαχαχαχ) κ τα εχω κανει ΟΛΑ

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις αυτές που κανουν υγρό καθαρισμα; Δεν έχω τέτοια. Έχω την πολυαγαπημένη μου ηλεκτρική σκούπα της dyson και νοικιαζω 2 φορες το χρονο το rug doctor για υγρό καθάρισμα των μοκετων και του καναπέ.


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites

ενταξει τα σπιτια μας ειναι ιδια αχχαχαχα κ εγω dyson!!!!! μεγαλη λατρεια!!!!

ναι πηρα για υγρο καθαρισμα κ με συμφερει πολυ....ειδικα το σαλονι που το παταμε, το ξερναμε κλπ αχαχαχ

ειχα φτασει σε σημειο ο αμτος πχ να μην βγαζει τη σαλτσα πιτσας που την αναποδογυρισαμε προσπαθωντας να ταισουμε τον Τομας αχαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Έχουμε laminate πατώματα ευτυχώς στον κάτω όροφο οποτε δεν έχουμε πρόβλημα με τους λεκέδες απο φαγητο :P

Στα υπνοδωμάτια έχουμε no shoes policy :)


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites

Διαφημίζει η dyson τελευταία στην tv την slim dyson. Σκέφτομαι να την πάρω...

Έχουμε σκούπα που κανει υγρό καθάρισμα αλλά είναι τόσο μεγάλη και άβολη για καθημερινό σκούπισμα. VAX λέγεται. Δεν έχω μείνει ιδιαίτερα ευχαριστημένη. Τερράστια, άβολη, δεν τραβάει καλά και για να πλύνεις ένα τετραγωνικό μέτρο μοκέτας θέλεις πολύ ώρα με αμφίβολο αποτέλεσμα.


RLcRp1.png
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη ευκολία το laminate. Θα σας βολεψει πολύ.


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites

εχω πηρα την bissel κ εχει εξτρα tools για καναπεδες...με βολεψε, μεχρι κ ο γιος μου μπορει κ πλενει το χαλι

βεβαια πιστευω καλο ειναι 1-2 φορες το χρονο να ερχεται επαγγελματιας, αλλα για καθημερινα ατυχηματα την χρειαζομουν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...