Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      @Angot μου ειμαι σε ίδια βδομάδα και αντίστοιχη διάθεση αλλά αυτό που μου φτιάχνει τη διάθεση είναι μικρές χαρες. Οπως μια βόλτα με το αμάξι ή να έρθουν να σε δουν οι φίλες σου ή το γεγονός οτι έπιασες ένα αρχικό στόχο(30 βδομάδες). Βήμα βήμα φτάνουμε όλο και πιο κοντά στο να συναντήσουμε τα μπεμπάκια μας και να "απελευθερωθούμε" από τα αγχη,τη κούραση,τα βάρη και τους πόνους της εγκυμοσύνης.

"Τερατακια" στην Αγγλια


fairymummy

Recommended Posts

Την είδα τη slim και φαίνεται σούπερ, απλα με προβληματίζει η χωρητικότητα του κάδου. Δεν θα γεμίζει πολύ γρήγορα;


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 110
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μεγάλη ευκολία το laminate. Θα σας βολεψει πολύ.

ναι στο διαμερισμα που μεναμε ειχαμε στην κουζινα κ μου αρεσε πολυ....εδω η κουζινα εχει vinyl...δεν με τρελλαινει σαν ποιοτητα αλλα σκουπιζεται κ σφουγγαριζεται ευκολα, δεν σπανε ποτηρια οταν πλενει ο μικρος κ αμα πεσει δεν χτυπαει χεχε

Link to comment
Share on other sites

Έχω τόσο καημό με αυτό το βαρύ πράγμα που πάω πέρα δώθε που να σου πώ ούτε το σκέφτηκα για τον κάδο.

Πήραμε ένα σπίτι και έχει μοκέτα από τοίχο σε τοίχο και τί χρώμα?... σιελ. Σιελ στο σαλόνι. :shock:

Πήγα, είδα πατώματα, μου άρεσε ένα ξύλινο πολύ ωραίο με fitting βγαίνει 44 λίρες/sq. m. :| Ένα άλλο ήταν πλακάκι αλλά φαινόταν σαν ξύλο. Ξεγελούσε πραγματικά. Καημό το έχω να βάλω πάτωμα. Και στο flat που είμαστε τώρα έχει μοκέτα. Μόνο κουζίνα, μπάνιο lino. Ο μικρός θα αρχίσει να μπουσουλάει, με πιάνει απελπισία όταν το σκέφτομαι!

Τις συσκευές που έχει τώρα το flat θα της αφήσουμε σε αυτόν που θα το νοικιάσουμε, οπότε θα κάνω θέμα με τίτλο προτείνετε συσκευές. Κουζίνα, πλυντήριο ρούχων και πιάτων, ψυγείο, στεγνωτήριο κλπ.


RLcRp1.png
Link to comment
Share on other sites

Να γραφτείτε στο diy club του b&q. Κάθε ΣΚ έχουν διαφορετικά laminate σε προσφορά και με την κάρτα του club σου κάνουν και 20% επιπλέον έκπτωση :)


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Hope you soon find something you like :)


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites

παντως απο θεμα ασφαλειας για τα μικρα θεωρω οτι η μοκετα κανει καλη δουλεια ειδικα αν απο κατω εχεις ξυλινο πατωμα. εμας επειδη ο καναπες εχει γινει τραμπολινο εχει φυγει ουκ ολιγες φορες στον αερα κ μετα γντουπ κατω, σηκωνεται ομως μονος του κ απλα λεει επεσε...φυσικα συνεχιζει το τραμπολινο αχαχαχαχαχ

τραβελ ισως προσωρινα σου ειναι πιο οικονομικο να βαλεις ενα χαλια πο πανω, αλλα πιστευω αν κανεις ενα deep clean στο χαλι δεν θα εχεις προβλημα. η μοκετα με τα χρονια ειναι που αντιμετωπιζει προβλημα στην καθαριοτητα κλπ. αλλα θα παραμεινει σιγουρα πιο καθαρη κ απο το παρκο που ισως πηγαινετε :)

Link to comment
Share on other sites

Τοτε πρεπει να αφήσω την μοκετα για τα πρώτα 2-3 χρόνια για τα ατυχήματα.

Μετα απο την εμπειρία μου στο flat, με μοκετα χρώματος κρέμ απο τοίχο σε τοίχο, φανταζόσαστε πως έχει γίνει... είχα ορκιστεί το επόμενο σπιτι θέλω να έχει κήπο και πάτωμα! Ο άντρας μου λέει ότι εχω OCD και ότι ο μπεμπης πρεπει να έρθει σε επαφή με μικρόβια. Εγω πάλι είχα συνηθίσει φρεσκοσφουγγαρισμενα πατωματα να μυρίζουν fabuloso. χαχαχ


RLcRp1.png
Link to comment
Share on other sites

οταν θα αρχισει ο μικρος σου να παιζει στα παρκα πιστευω σιγουρα θα αναθεωρησεις :) κ εγω της αποστειρωσης ημουν μεχρι που τα χερακια επιασαν διαφορα κ μετα δεν τα προλαβα κ μπηκαν στο στομα...σιγα σιγα χαλαρωσα :)

Link to comment
Share on other sites

Με τα μικρόβια όντως θα δεις οτι σταδιακά θα αρχισεις να αποδεχεσαι οτι το καμάρι σου θα βάζει στο στόμα του πραγματα που δεν θα ήθελες καν να σκεφτείς οτι θα πλησίαζε. Πάντως ουτε εμένα μου αρέσουν καθόλου οι μοκέτες. Απλα τις έχω αποδεχτεί στα υπνοδωμάτια.


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Fairy αποφάσισα να πάρω slow cooker της Morphy Richards αλλά είμαι διχασμένη μεταξύ του μοντέλου που εχεις των 6,5 λίτρων ή του 48710 που είναι το ίδιο αλλά σε μικροτερο μέγεθος, δηλαδή 3,5 λίτρα. Διάβασα οτι χρειαζεται να καλύπτεται τουλαχιστον ο πάτος και διάφορα reviews έλεγαν οτι αγορασαν το μικρο μοντέλο γιατί για τα καθημερινά γεύματα αυτό των 6,5 λίτρων δεν μπορούσαν να το γεμίσουν. Η εμπειρία σου τι λέει; Επίσης, το γεγονός οτι δεν έχει χρονοδιακόπτη είναι πρόβλημα; Μήπως πρέπει να κοιτάξω μοντέλο που να έχει;


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα πικαμπου....σορρυ που αργησα να απαντησω, γεμιζω κοσμο καθε ΣΚ κ αυτος ηταν ενας πολυ σημαντικος λογος που πηρα τα 6.5 λιτρα. οτι κ να φτιαξεις ο πατος θα γεμισει φανταζομαι. εγω κ ενα κοτπουλο να βαλω οκ δεν τον καλυπτει τελειως, αλλα δεν εχει ιδιαιτερο προβλημα. κανει φανταστικα φαγητα κατσαρολας, μισαχαρκι κοκκινιστο, χοιρινο με σελινο κλπ. εχει 3 σκαλες, high medium k low. αν πχ το βαλεις το φαι στισ 7 κ το 8ες στις 2 το βαζεις στο medium. αν το θες οταν γυρισεις απο τη δουλεια το βαζεις στο low. εγω δεν εχω χρειαστει χρονοδιακοπτη, αλλα μπορεις να παρεις εναν πολυ φτηνο που να μπει πανω στην πριζα...δηλαδη ενα καλο φτηνο slow cooker κ τον χρονοδιακοπτη τον κανονιζεις με την πριζα ;)

πηρα στην μητερα μου την ιδια αλλα στα 4.5 λιτρα κ μου φανηκε μικρη. για 2 ατομα ειναι οκ αλλα εγω ολο κ θα θελω λιγο φαι για την επομενη (γραφειο πχ) η επειδη εχω συνεχεια τραπεζια μεγαλα την χρειαζομαι...μου εχει λυσει τα χερια γιατι ειναι πολυ πολυ δυσκολο να καψεις φαι κ οταν εχεις παιδια ειναι το πιο ευκολο χαχαχαχα κ επισης γλυτωνω τον πανικο στην κουζινα. εγω κιολας δεν τσιγαριζω φαγητα οποτε κ σε αυτο δεν με εχει δυσκολεψει καθολου

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές. Θα την παραγγειλω για τα Χριστούγεννα :)

Χρειάστηκες βιβλίο συνταγών ή προσαρμοσες εύκολα τις συνταγές που εφτιαχνες στην κατσαρόλα;


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites

τις προσαρμοσα...θα σου ερθει με βιβλιαρακι μεσα κ θα σε βοηθησει να καταλαβεις πως λειτουργει. η μαγειρικη ειναι διαφορετικη στο slow cooker κυριως στο ποσο νερο βαζεις. πχ εγω στα περισσοτερα φαφητα δεν χρειαζεται καθολου νερο :) αυτο μονο να προσεξεις να μην βγαινουν νερουλα, κ να αποτυχεις μην την παρατησεις, εγω στην αρχη τσαντιζομουν κ την ειχα κλεισει στο ντουλαπι, μετα γυρισα στην δουλεια απο maternity leave κ την ξαναπροσπαθησα κ κολλησα μαζι της...βγαζει κατι ψητα κοτοπουλα μουρλια σου λεω!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ωραία! Εχεις δοκιμάσει να φτιαξεις όσπρια, πχ φασόλια γίγαντες ή ρεβύθια;


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...