Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ναι ναι θα παω μέσα στο ΣΚ. Το ότι η κοιλιτσα μια φουσκώνει μια ξεφουσκώνει είναι νορμαλ; Τα πρωινά ξυπνάω ξεφούσκωτη και όσο προχωρά η μέρα (ίσως επειδή τρώω κιόλας) αρχίζει και φουσκώνει..

      Ναι συμβαίνει αυτό.. Δεν ξέρω γιατί, να πω την αλήθεια.. Αλλά το βράδυ κ εγώ φαινομουν "περισσοτερο έγκυος" σε σχέση με το πρωί..

      • Μου αρέσει 1

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2012


Ειρήνη

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα χριστουγεννιάτικα κορίτσια!

Σας παρακολουθώ ανελλιπώς από το easy living...

Σήμερα μου ήρθε η ιδέα να φτιάξω μόνη μου στολίδια για το δέντρο.

Του χρόνου τέτοιο καιρό θα είμαι στο νέο μου σπίτι με τον αρραβωνιαστικό μου οπότε θα ξεκινήσω από τώρα να φτιάχνω στολίδια για το δέντρο μας έτσι ώστε του χρόνου όλο το δέντρο να το έχω στολισμένο μόνο με χειροποίητα στολίδια (και θα φουσκώνω σαν παγόνι που θα τα έχω φτιάξει εγώ :D ).

Θέλω να φτιάξω υφασμάτινα με γέμιση υαλοβάμβακα, καρδούλες δεντράκια, gingermen κτλ. σαν αυτά

p-1-1.jpg

Θέλω να πάρω λευκό δέντρο και δε μπορώ με τίποτα να φανταστώ τί χρώματα θα μπορούσα να κάνω τα στολίδια για να βγει ένα όμορφο αποτέλεσμα....

Έχετε καμιά ιδέα? όσο και να έψαξα δεν βρήκα πουθενά κάτι σαν αυτό που σκέφτομαι σε εικόνα :?


VmC1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ μπηκα λιγο να παρω μυρωδια χριστουγεννων και ξελιγωθηκα..βρε RavT τι μας κανεις....:P

ΜΑμα του Κωνσταντινου ειναι πολυ ομορφο και το δεντρο σας και ο στολισμος για το μικρο σου. Να τον χαιρεσαι και του χρονου με υγεια να ξαναστολισετε.

Και εγω θελω να στολισω αλλα συγκρατουμαι μεχρι τα γενεθλια του αντρα μου. Μωρε θα το κανω τσιρκο το σπιτι....:D

Τα χειροποιητα στολιδια εγω θα ελεγα να τα κανεις διαφορα χρωματα αλλα εντονα για να δειξει το λευκο δεντρο. Αν και εγω ειμαι της μπαλας μου ρεσει ν τα βλεπω τα υφσματινα στολιδια.


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα χριστουγεννιάτικα κορίτσια!

Σας παρακολουθώ ανελλιπώς από το easy living...

Σήμερα μου ήρθε η ιδέα να φτιάξω μόνη μου στολίδια για το δέντρο.

Του χρόνου τέτοιο καιρό θα είμαι στο νέο μου σπίτι με τον αρραβωνιαστικό μου οπότε θα ξεκινήσω από τώρα να φτιάχνω στολίδια για το δέντρο μας έτσι ώστε του χρόνου όλο το δέντρο να το έχω στολισμένο μόνο με χειροποίητα στολίδια (και θα φουσκώνω σαν παγόνι που θα τα έχω φτιάξει εγώ :D ).

Θέλω να φτιάξω υφασμάτινα με γέμιση υαλοβάμβακα, καρδούλες δεντράκια, gingermen κτλ. σαν αυτά

Θέλω να πάρω λευκό δέντρο και δε μπορώ με τίποτα να φανταστώ τί χρώματα θα μπορούσα να κάνω τα στολίδια για να βγει ένα όμορφο αποτέλεσμα....

Έχετε καμιά ιδέα? όσο και να έψαξα δεν βρήκα πουθενά κάτι σαν αυτό που σκέφτομαι σε εικόνα :?

Καλώς ήρθες κοντά μας!

Σου εύχομαι με το καλό στο σπίτι σας!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Μαμα του κωσταντίνου,πολύ καλόγουστο το δεντρο σας ,και του χρόνου!

Rav.πωπω γλυκά!!!!!!!!!!

Ολα αυτα?Γεια στα χερια σου!

Τα κουκουνάρια βαφονται με σπράυ αλλα αν θελουμε να τα φτιάξουμες με τα παιδιά μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε τεμπερες η νερομπογιές.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε λευκό δέντρο θα έφτιαχνα στολίδια σε πράσινο και κόκκινο. Καρό, με ρίγες, μονόχρωμα, λεπτό ύφασμα, τσόχα, βελούδο, λινάτσα... Οι επιλογές είναι πάρα πολλές!

Μόλις τελειώσαμε με τη μικρή μου τα στολίδια από αλατοζύμη. Μόλις βγουν απ το φούρνο θα σας βάλω φώτο.

Είχα κάνει και με άλλη ζύμη (νισεστέ, σόδα, νερό) αλλά αυτή είναι πολύ πιο εύκολη και αφήνει λιγότερο χάος! Ευτυχώς έτυχε να φτιάξω αυτή τώρα που ήταν να απασχοληθεί το παιδί! Απ ότι φαίνεται δε, δεν θα κάνει σπασίματα όπως η άλλη κι έτσι θα βαφτεί μια χαρά.

Μυρτούλα, με ζαχαρόπαστα είναι. Κάνω και με γλάσο, αλλά προτιμώ με ζαχαρόπαστα


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ειρήνη καλώς σας βρήκα και ευχαριστώ πολύ!

Ravt σκεφτόμουν να ξεφύγω από το κλασικό κόκκινο πράσινο αλλά μάλλον είναι η πιο ασφαλής λύση για να μη το κάνω καρναβάλι!

Εύα3 και εγώ της μπάλας ήμουν, στο πατρικό μου που διάλεξα μόνη μου τα στολίδια μπάλες τα πήρα αλλά είπα να τολμήσω κάτι διαφορετικό για το δικό μου σπίτι, πέρα από τα κλασικά.

Πιο πολύ φανταζόμουν κάτι σε φούξια και μοβ έντονα καρό ριγέ μονόχρωμα όπως είπες Ravt για να βγει κάτι πρωτότυπο, κάτι σαν την εικόνα που έβαλε παραπάνω η Ειρήνη με το λευκό δέντρο. Φυσικά όλα τα παρεμφερή στολίδια σε τραπεζαρίες κτλ σε ίδιες αποχρώσεις.

Βέβαια είναι κομματάκι ανησυχητικό που δεν υπάρχει πουθενά σαν εικόνα, μπορεί η διάθεσή μου και το γούστο μου να ταιριάζει περισσότερο στις Απόκριες παρά στα Χριστούγεννα :D


VmC1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...