Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

clearblue...θετικό/αρνητικό


Recommended Posts

Τον εμπιστεύομαι και τον γυναικολόγο αλλά ξέρω ότι τα βλέπουν από άλλη σκοπιά ενώ οι ουρολόγοι είναι περισσότερο υπερ να βρεθεί η αιτία και να λυθεί από το να μας βάλει κατευθείαν για εξωσωματική.

Θα ψάξω πληροφορίες για το ιπποφαες πρώτη φορά το ακούω!

Καληνύχτα φιλάκια πολλά

θα πω κατι και στις δυο σας ...

τον τελευταιο λογο τον εχει ...ο γυναικολογος ...

μαριτσα...οι οιυρολογοι ανδρολογοι ..στο περισσοτερο που μπορουν να επεμβουν εινια σε εγχειρηση κιρσοκηλησ ή ο,τι αλλο χρειαζεται ο αντρασ απο βιταμινεσ κλπ για να ανεβει ενδεχομενωσ το σπερμα...

και μεχρι εκει ..

γιατι ακομα και να μην ανεβει ..παλι σε γυναικολογο θα απευθυνθειτε ...απο την πλευρα τησ γυναικασ..

δλδ και ο ανδρολ. να σε στειλει για ..εξωσωμ ..

θα σου πει εσενα σαν γυναικα ..αυτα θα τα συνεννοηθεις με το γυναικολογο σου ..οποτε σου λεω οτι τον τελευταιο λογο τον εχει ο γυναικολογοσ αφου στην ουσια ..η γυναικα κυοφορει...αυτη θα πρεπιε να παρει καποια αγωγη ...να υποβληθει σε περισ .εξετασεισ κλπ...και να γινει η τεχνητη γονιμοπ.

Καλα κανεις σε πρωτη φαση.ο καθε γιατρος εχει την ειδικοτητα του.αν και να ξερεις,ανδρολογοι και γυναικολογοι ερχονται παντα σε κοντρα σε καποια συγκεκριμενα θεματα.το παν ειναι να εχεις εμπιστοσυνη και στον γυναικολογο σου και να μπορεις να συζητας τα παντα μαζι του.βοηθαει πολυ απο ψυχολογικη αποψη ειδικα.Σωστη διατροφη,βιταμινουλες και ολα θα γινουν.δοκιμαστε και το ιπποφαες σε μορφη καρπου.εχει απιστευτες βιταμινες!εμεις τωρα εχουμε ξεκινησει ομοιοπαθητικη μηπως βελτιωθει το σπερμα ακομα περισσοτερο.εχω ακουσει οτι εχει καλα αποτελεσματα.πλεον δεν εχουμε να χασουμε και τιποτα.

Σε καληνυχτω κοριτσι και θα μπω και αυριο να τα ξαναπουμε!

Φιλακια σε ολα τα κοριτσια!!

νατασουλα αυτο το ...ιπποφαες τι ειναι ? πρωτη φορα τ ακουω? μηπωσ να περναμε κι εμεις τπτ ..για τον δικο μου ? η πρεπει να το γραψει γιατρος? θεσ να με ενημερωσεις?:confused:


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

θα πω κατι και στις δυο σας ...

τον τελευταιο λογο τον εχει ...ο γυναικολογος ...

μαριτσα...οι οιυρολογοι ανδρολογοι ..στο περισσοτερο που μπορουν να επεμβουν εινια σε εγχειρηση κιρσοκηλησ ή ο,τι αλλο χρειαζεται ο αντρασ απο βιταμινεσ κλπ για να ανεβει ενδεχομενωσ το σπερμα...

και μεχρι εκει ..

γιατι ακομα και να μην ανεβει ..παλι σε γυναικολογο θα απευθυνθειτε ...απο την πλευρα τησ γυναικασ..

δλδ και ο ανδρολ. να σε στειλει για ..εξωσωμ ..

θα σου πει εσενα σαν γυναικα ..αυτα θα τα συνεννοηθεις με το γυναικολογο σου ..οποτε σου λεω οτι τον τελευταιο λογο τον εχει ο γυναικολογοσ αφου στην ουσια ..η γυναικα κυοφορει...αυτη θα πρεπιε να παρει καποια αγωγη ...να υποβληθει σε περισ .εξετασεισ κλπ...και να γινει η τεχνητη γονιμοπ.

νατασουλα αυτο το ...ιπποφαες τι ειναι ? πρωτη φορα τ ακουω? μηπωσ να περναμε κι εμεις τπτ ..για τον δικο μου ? η πρεπει να το γραψει γιατρος? θεσ να με ενημερωσεις?:confused:

Εγώ αυτό που έχω στο μυαλό μου είναι πρώτα να δούμε πως μπορούμε να φτιάξουμε το σπέρμα και μετά ο γυναικολόγος. Τώρα και να πάμε σε γυναικολόγο θα μας πει ότι αν το σπέρμα δεν φτιάξει μόνο εξωσωματική μπορεί να γίνει σε αυτά τα χάλια που είναι. Είχαμε πει με τον γυναικολόγο ότι θα έκανα πρόκληση αν το σπέρμα ήταν οκ αλλά τώρα δεν υπάρχει νόημα.

Το ιπποφαες είναι ένα πορτοκαλλί μικρό μπαλάκι(καρπός) και έχει αρκετή δώσει βιταμίνη c, βιταμίνη ε, 75% ω3 και πολλά άλλα από ότι διάβασα στο ίντερνετ


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που έχω στο μυαλό μου είναι πρώτα να δούμε πως μπορούμε να φτιάξουμε το σπέρμα και μετά ο γυναικολόγος. Τώρα και να πάμε σε γυναικολόγο θα μας πει ότι αν το σπέρμα δεν φτιάξει μόνο εξωσωματική μπορεί να γίνει σε αυτά τα χάλια που είναι. Είχαμε πει με τον γυναικολόγο ότι θα έκανα πρόκληση αν το σπέρμα ήταν οκ αλλά τώρα δεν υπάρχει νόημα.

Το ιπποφαες είναι ένα πορτοκαλλί μικρό μπαλάκι(καρπός) και έχει αρκετή δώσει βιταμίνη c, βιταμίνη ε, 75% ω3 και πολλά άλλα από ότι διάβασα στο ίντερνετ

αν θες ...γραψε μου τιμεσ σπερμοδ . ο,τι θυμασαι ...


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites

αν θες ...γραψε μου τιμεσ σπερμοδ . ο,τι θυμασαι ...

από ότι θυμάμαι αν και δεν θέλω να το θυμάμαι έχουμε μόνο 20.000 αντί για 20.000.000 που θα έπρεπε να έχει ένας φυσιολογικός άντρας. Το επίπεδο κινητικότητας είναι στο 1 δηλαδή έχουμε μόνο αργή κίνηση 9% την πρώτη ώρα και την δεύτερη 3% αν θυμάμαι καλά. Μικρόβιο δεν υπάρχει ούτε συγκολλήσεις. Η ρευστοποιηση και το ph είναι φυσιολογικά. Έχουμε όμως τεράστιο όγκο σπέρματος. Από τερατοσπερμία τίποτα ιδιαίτερο λίγα και καλά από αυτή την άποψη


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

από ότι θυμάμαι αν και δεν θέλω να το θυμάμαι έχουμε μόνο 20.000 αντί για 20.000.000 που θα έπρεπε να έχει ένας φυσιολογικός άντρας. Το επίπεδο κινητικότητας είναι στο 1 δηλαδή έχουμε μόνο αργή κίνηση 9% την πρώτη ώρα και την δεύτερη 3% αν θυμάμαι καλά. Μικρόβιο δεν υπάρχει ούτε συγκολλήσεις. Η ρευστοποιηση και το ph είναι φυσιολογικά. Έχουμε όμως τεράστιο όγκο σπέρματος. Από τερατοσπερμία τίποτα ιδιαίτερο λίγα και καλά από αυτή την άποψη

συγνωμη δεν καταλαβα ...20.000 στο δειγμα? σ αυτο που πηγαινει δλδ η συνολο? βιοσιμοτητα? ποσο %?

εγω δεν εχω καταλαβει πρεπιε να εχει συγκολλησεισ η οχι ..σε μασ λεει οχι ...

και ο τεραστιοσ ογκοσ σπερματοσ? τι σημαινει?


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

συγνωμη δεν καταλαβα ...20.000 στο δειγμα? σ αυτο που πηγαινει δλδ η συνολο? βιοσιμοτητα? ποσο %?

εγω δεν εχω καταλαβει πρεπιε να εχει συγκολλησεισ η οχι ..σε μασ λεει οχι ...

και ο τεραστιοσ ογκοσ σπερματοσ? τι σημαινει?

σε όλο το δείγμα έχει 100.000 αλλά ανα ml έχει 20.000. Ζωτικότητα 35% την πρώτη ώρα και 15% την δεύτερη ώρα. Επιτόπια κίνηση 9% την πρώτη ώρα. Ταχεία κίνηση την πρώτη ώρα 0%.

Καλό είναι να μην υπάρχουν συγκολλήσεις.

Μεγάλος όγκος σημαίνει ότι το υγρό του δείγματος ήταν περισσότερο από όσο έπρεπε. Αφού το γέμισε πάνω πάνω το κουτάκι που του έδωσαν


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

σε όλο το δείγμα έχει 100.000 αλλά ανα ml έχει 20.000. Ζωτικότητα 35% την πρώτη ώρα και 15% την δεύτερη ώρα. Επιτόπια κίνηση 9% την πρώτη ώρα. Ταχεία κίνηση την πρώτη ώρα 0%.

Καλό είναι να μην υπάρχουν συγκολλήσεις.

Μεγάλος όγκος σημαίνει ότι το υγρό του δείγματος ήταν περισσότερο από όσο έπρεπε. Αφού το γέμισε πάνω πάνω το κουτάκι που του έδωσαν

εμεις ..να σου δωσω να καταλαβεις ...εκανε το πρωτο το μαρτιο και ξερεις ποσο ειχε????

δειγμα 6.500 και συνολο 100.000

καναμε ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ... ανεβαινε μονο του σιγα σιγα ..χωρισ διατροφη χωρισ διακοπη τσιγαρου ,χωρισ χαπια...

ανεβαινε μονο του ...εκανε τριπλεξ οσχεος καιειχε κιρσοκηλη...

εκανε μαρτη -απριλη -μαη-ιουνη-ιουλη (10 μερες μετα το χειρουργειο) σπερμοδ.

τον ιουλη εκανε επεμβαση οπωσ σου ειπα...και καναμε το σπερμοδ. γι ανα δουμε διαφορες αποτουσ προηγουμ .μηνες...

μετα καναμε σεπετνμβρη και νοεμβρη ..(αφησαμε κανα δυο μηνεσ που δεν καναμε ..)

μεχρι και πριν το χειρουργειο ειχε φτασει στα 24 εκατομ συνολο ..απο 100.000 που ειχε μονο ...στο πρωτο...

και δειγμα ...2 εκατομ.

η βιοσημοτητα στο ρπωτο ηταν 0% το καταλαβαινεισ? και εχει φτασει 55%

40% ηταν μεχρι το χειρουργειο...

τωρα που καναμε η διαφορα απ το χειρουργειο αντι 4 εκατομ στο δειγμα ..πηγε 6 .

οχι και σπουδαια διαφορα...

εξηγησε μου αυτο με την μεγαλη ποσοστητα δεν ειναι καλο? δλδ μπορει να εχει πολυ ....υγρο ..αλλα δεν περιεχει πολυ σπερμα? δλδ οταν ...εκσπερματιζει βγαζει πολυ ..αυτο εννοεις? και αυτο που οφειλεται..κατι ειπεσ για τερατοσπε.

τι ειναι? εμασ δεν το ανεφεραν καθολου αυτο...

ειναι πολυ ποσοστητα αλλα δεν εχει σπερμα πολυ ?


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites

εμεις ..να σου δωσω να καταλαβεις ...εκανε το πρωτο το μαρτιο και ξερεις ποσο ειχε????

δειγμα 6.500 και συνολο 100.000

καναμε ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ... ανεβαινε μονο του σιγα σιγα ..χωρισ διατροφη χωρισ διακοπη τσιγαρου ,χωρισ χαπια...

ανεβαινε μονο του ...εκανε τριπλεξ οσχεος καιειχε κιρσοκηλη...

εκανε μαρτη -απριλη -μαη-ιουνη-ιουλη (10 μερες μετα το χειρουργειο) σπερμοδ.

τον ιουλη εκανε επεμβαση οπωσ σου ειπα...και καναμε το σπερμοδ. γι ανα δουμε διαφορες αποτουσ προηγουμ .μηνες...

μετα καναμε σεπετνμβρη και νοεμβρη ..(αφησαμε κανα δυο μηνεσ που δεν καναμε ..)

μεχρι και πριν το χειρουργειο ειχε φτασει στα 24 εκατομ συνολο ..απο 100.000 που ειχε μονο ...στο πρωτο...

και δειγμα ...2 εκατομ.

η βιοσημοτητα στο ρπωτο ηταν 0% το καταλαβαινεισ? και εχει φτασει 55%

40% ηταν μεχρι το χειρουργειο...

τωρα που καναμε η διαφορα απ το χειρουργειο αντι 4 εκατομ στο δειγμα ..πηγε 6 .

οχι και σπουδαια διαφορα...

εξηγησε μου αυτο με την μεγαλη ποσοστητα δεν ειναι καλο? δλδ μπορει να εχει πολυ ....υγρο ..αλλα δεν περιεχει πολυ σπερμα? δλδ οταν ...εκσπερματιζει βγαζει πολυ ..αυτο εννοεις? και αυτο που οφειλεται..κατι ειπεσ για τερατοσπε.

τι ειναι? εμασ δεν το ανεφεραν καθολου αυτο...

ειναι πολυ ποσοστητα αλλα δεν εχει σπερμα πολυ ?

Λένε ότι όταν ένας άντρας βγάζει αρκετό υγρό τα σπερματοζωάρια είναι λιγότερα από όσα θα έπρεπε. Ενώ για παράδειγμα το δείγμα που θα έπρεπε να δώσει φυσιολογικά θα ήταν ένα κουταλάκι του γλυκού εκείνος έδωσε όσο 3κουταλιές της σούπας(ένα παράδειγμα ήταν αυτό δεν το έχω μετρήσει κιόλας απλά προσπαθώ να το πω πιο απλά)

Συνήθως για τον μεγάλο όγκο φταίνε οι πολλές μέρες αποχής αλλά στη περίπτωση μας δεν ξέρω τι φταίει.

Τερατοσπερμία είναι σπέρμα που δεν είναι φυσιολογικό για παράδειγμα μπορεί να έχει 2 ουρές ή μικρό κεφάλι. Τερατοσπερμία δεν έχουμε σε μη φυσιολογικό βαθμό.


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λένε ότι όταν ένας άντρας βγάζει αρκετό υγρό τα σπερματοζωάρια είναι λιγότερα από όσα θα έπρεπε. Ενώ για παράδειγμα το δείγμα που θα έπρεπε να δώσει φυσιολογικά θα ήταν ένα κουταλάκι του γλυκού εκείνος έδωσε όσο 3κουταλιές της σούπας(ένα παράδειγμα ήταν αυτό δεν το έχω μετρήσει κιόλας απλά προσπαθώ να το πω πιο απλά)

Συνήθως για τον μεγάλο όγκο φταίνε οι πολλές μέρες αποχής αλλά στη περίπτωση μας δεν ξέρω τι φταίει.

Τερατοσπερμία είναι σπέρμα που δεν είναι φυσιολογικό για παράδειγμα μπορεί να έχει 2 ουρές ή μικρό κεφάλι. Τερατοσπερμία δεν έχουμε σε μη φυσιολογικό βαθμό.

εσυ εχεις καποιο θεμα με γυναικολογικα η εισαι κομπλε???

τωρα για τον δικο σου ..σειρα εχει τι ? σασ εχουν παραπεμψει καπου?


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites

εσυ εχεις καποιο θεμα με γυναικολογικα η εισαι κομπλε???

τωρα για τον δικο σου ..σειρα εχει τι ? σασ εχουν παραπεμψει καπου?

Δεν κοιμήθηκα...πάγωσε η οθόνη του υπολογιστή μου και δεν μπορούσα να τον φτιάξω.

Τώρα σειρά έχει να πάμε πάλι στον ουρολόγο με τα αποτελέσματα από τις εξετάσεις των ορμονών αλλά δεν τα έχουμε ακόμα την άλλη εβδομάδα.

Εγώ έχω καλή σαλπιγγογραφία αλλά δεν είχα καλή ποιότητα ωορηξίας μια φορά γι'αυτό είχαμε πει καλύτερα να κάνουμε πρόκληση. Αλλά μια φορά να μην κάνεις καλή ωορηξία είναι φυσιολογικό δεν είναι κάτι τραγικό.


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ath_gal1 είσαι εδώ;

εσύ πέρα από το σπέρμα του δικού σου είσαι οκ?

κοιτα...εγω ειχα αφαιρεσει ινομυωμα ...11 εακτοστων τον οκτωβρη του 10...

εκτοτε εκανα υπερηχουσ και ημουν οκ ...αλλεσ εξετασεισ δεν εχω κανει ...σαλπιγγ για συμφυσεισ κλπ...

μου ειπε ο γιατροσ οτι υπαρχει περιπτωση ενα 15% να εχουν δημιουργηθει ..και καλα ψιλοσπανιο...

ε αυτα..μια φορα τυχαια...πηγα για υεπρηχο απλη εξεταση και απλα μου ειπε οτι σε λιγεσ μερεσ θα ειχα ωορηξια....(δλδ ειδε οτι γινεται -θα γινει ωορηξια..)

ε αυτο ..δεν εχω κανει κατι παραπανω...


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!!τι κανετε;;

Ath gal οπως ειπε και η Μαριτσα το ιπποφαες ειναι καρπος.δεν χρειαζεται να σου το γραψει γιατρος.αμα πας σε μαγαζι που πουλουν τσαγια και τετοια ειδη θα βρεις.εγω το παιρνω,οποτε το θυμηθω βεβαια!καλο θα μου κανει ετσι κι αλλιως γιατι δεν παιρνω πολλες βιταμινες απο την διατροφη μου.καινο συζυγος το παιρνει.1Ο με 15 καρπους την ημερα.ειναι λιγο απαισιο αλλα συνηθιζεται!!

Για τον ογκο του σπερματος,τουλαχιστον στην δικη μας περιπτωση οφειλεται η προστατιτιδα.

Link to comment
Share on other sites

Αν το πάρω σε χάπια το ιπποφαες καλά δεν θα είναι; Γιατί το βλέπω δύσκολο να το βρούμε σε καρπό.

Ath_gal κάπου είδα που μιλάγατε για το κόστος της σαλπιγγογραφίας. Αν έχεις εοπυυ την καλύπτει έδωσα κάπου 3ευρώ και το σκιαγραφικό κάπου 5ευρώ νομίζω έκανε αλλά το είχε γράψει και αυτό γιατρός του εοπυυ.


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αν το πάρω σε χάπια το ιπποφαες καλά δεν θα είναι; Γιατί το βλέπω δύσκολο να το βρούμε σε καρπό.

Ath_gal κάπου είδα που μιλάγατε για το κόστος της σαλπιγγογραφίας. Αν έχεις εοπυυ την καλύπτει έδωσα κάπου 3ευρώ και το σκιαγραφικό κάπου 5ευρώ νομίζω έκανε αλλά το είχε γράψει και αυτό γιατρός του εοπυυ.

πονεσεσ πολυ ? μετα λενε οτι παιρνεισ καποια αντιβιωση για τυχον μολυνσεισ κλπ...εσυ πηρες? εγω δεν το ρισκαρω ετσι..

και δεν ειναι το θεμα να μου το πει ο γυανικολοσ μου ...

υποτιθεται αφου θα αναλαβει το δημοσιο νοσοκομειο..αυτο δεν θα πρεπιε να στην γραψει?


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...