Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Titti είπε:

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

Μανούλες Αυγούστου 2013


liana87

Recommended Posts


Διαφημίσεις

Καλησπερα,

Νεφελη δοκιμασε αλλο μπουκαλι και θηλη καουτσουκ, βαλε πρωτα το γαλα του στην κρεμα δημητριακων η κρεμα με ανθος αραβοσιτου η με βρωμη και μετα ας δωσει καποιος αλλος το μπουκαλι. Για την ωρα εμενα πινει 120 μλ στις 8 το πρωι απο τον μπαμπα της.

Επισης για απογευμα ωραιο ειναι το ρυζογαλα και ο τραχανας με τυρακι


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμεις κανουμε προσπαθειες για να περπατησουμε, πηγαινουμε απο επιπλο σε επιπλο, λεμε ολη την ωρα μπαμπα , δεν μας αρεσει πια η φρουτοκρεμα και δεν ξερω τι συνδιασμους να κανω(δωστε ιδεες) το απογευμα τρωμε κρεμα δημητριακων της biobebe και τις αρεσει.και δεν φοραμε καπελακι και παπουτσια.


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγκατελειψα τις προσπαθειες... Απο το να εκνευριζομαστε και οι τρεις αποφασισα να του δινω για πρωινο κρεμα δημητριακων και να προσθετω εγω το γαλα μεχρι να ανακαλυψω καποιο να του αρεσει. Το αποτελεσμα; Τρωει 200ml γαλα με τα δημητριακα και θελει κι αλλο!!! Το μεσημερι του εδωσα κι ενα κυπελακι να περιεργαζεται και τελικα ηπιε αλλα 50ml μονορουφι! Μαλλον θελει το χρονο του... Και υποπτευομαι οτι δεν του φταιει το γαλα αλλα το μεσο! Δεν εχει μαθει να πινει με αλλο τροπο και με το ποτηρακι πνιγεται καμια φορα και ισως το φοβαται. Τωρα θα του δινω αυτο το κυπελακι που ειναι πιο ευκολο στη χρηση κι ελπιζω καποια στιγμγ να πιει!

Μαγδα κι εμεις στην αρχη δε θελαμε παπουτσια! Ασε που στα πρωτα βηματα καλυτερα με γυμνο το ποδαρακι για να παταει πιο σταθερα. Τωρα περπαταει κανονικα και με παπουτσια! Για καπελο ουτε λογος... Νευριαζει μολις του το βαζουμε και μαζι με το καπελο τραβαει και τα μαλλια του! Εμεις λεμε μονο μαμα και γκολ (κλασικος αντρας ε;) και σημερα αρχισε να φωναζει μπαμπα γιατι εκανα δουλειες και δεν του εδινα σημασια!!


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Που χαθηκατε ολες; Εμεις πλεον πινουμε γαλατακι απο το κυπελλακι αλλα μονο μεσημερι-απογευμα-βραδυ που διψαμε. Το πρωι δημητριακα με γαλα. Επισης δε θελει να τρωει αλεσμενα και φυσικα λιγουρευεται το φαγητο μας!! Στον παιδικο τρωει απο το πιατο του διπλανου του κι ετσι αρχισαν να του δινουν κι εκεινου κανονικο φαγητο σε κομματακια που τα τρωει με τα χερια!!! Στο σπιτι ακομα δεν εχω τολμησει να τον αφησω αλλα ειναι θεμα χρονου... Ποιος καθαριζει μετα;;;


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια βαπτιστήκαμε! Ήταν υπέροχα! Ο παπάς ήταν γκέυ (η νονά γνώριζε τον φίλο του!), ο μικρός κατούρησε τον μπαμπά του, εγώ μέθυσα με μισό ποτήρι κρασί (ένεκα η κούραση και οτι πια πίνω ελάχιστα). Θα επανέλθω με περισσότερες λεπτομέρειες! Προς το παρόν αλλάζω δώρα! Μας έφεραν άπειρα δώρα -αφού είναι δυο τα μωρά- και έχω τρελαθεί να αλλάζω δώρα από τη Δευτέρα. Έχω φρικάρει. Τους έχω πάρει ρούχα μέχρι να γίνουν 6 χρονών. Νομίζω ότι δεν θα ξανακάνω φώνια για αρκετούς μήνες...

Διάβασα στα πεταχτά τα προηγούμενα. Εμείς πλέον καταργήσαμε τα καθίσματα φαγητού και τρώμε σε booster κανονικά όλοι στην τραπεζαρία μας. Δηλαδή εγώ δεν τρώω, γιατί επιβλέπω τα μωρά, αλλά τελοσπάντων τρώω και καμιά μπουκιά. Αλεσμένα δίνω σπάνια. Απλά φροντίζω να έχουμε φαγητό με μικρά κομματάκια, π.χ. γεμιστά, κεφτεδάκια, ρύζι κτλ. Εννοείται πως όλος ο τόπος γίνεται χάλια και μετά το φαγητό βγαίνει πάντα ηλεκτρική σκούπα. Πρόσφατα εντόπισα και μερικά μυρμήγκια. Αλλά τί να κάνουμε, πως αλλιώς θα μάθουν;

Σας φιλώ και θα επανέλθω!

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλό μήνα και καλό καλοκαίρι!!!!!

Φλώρα να σας ζήσουν!!!! να είναι ευτυχισμένα, καλότυχα και να τα δείτε όπως επιθυμείτε και επιθυμούν!!!!!! καλά κάνεις κ τα αλλάζεις για μεγαλύτερα. φαντάσου οτι η κόρη μου είναι σχεδόν 4 χρονών κ της έχω μπουφάν ακόμα κ για τον επόμενο χρόνο, για 5-6. μου είχαν φέρει συνολικά 9 μπουφάν όλα μέχρι 18 μηνών... ακόμα φοράμε ρούχα από αλλαγές βαφτισίων... τουλάχιστον έτσι τα ευχαριστιόμαστε....

Νεφέλη μια χαρά κ έτσι..... είναι όλα θέμα χρόνου...

εμείς μια χαρά είμαστε. κ εγώ ότι του δίνω το μασάει κανονικότατα. βέβαια θα τον αφήσω λίγο ακόμα με το αλεσμένο κ βλέπουμε. το σ/κ που μας πέρασε είχαμε πάει λίμνη πλαστήρα με τον σύζυγο λόγω ποδηλατικών αγώνω. πολύ ωραία...!!! τρέξιμο με τους αγώνες, γυρίσαμε κ άρχισα το τρέξιμο για την βάφτιση που είναι την κυριακή... κ ο Θεός βοηθός!!!!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

Φλορετα να σου ζησουν και να τα καμαρωσεις οπως επιθυμεις!

Που χαθηκατε ολες; Φυγατε για διακοπες;;;;

Εμεις ειμαστε πολυ καλα! Πλεον εκτος του οτι τρεχουμε αντι να περπαταμε, σκαρφαλωνουμε στον καναπε, στο τραπεζακι κι οπου βρουμε σκαλοπατακι! Απο χθες πινει με το καλαμακι και γυρναει σε ολο το σπιτι με το ποτηρακι!! Ευτυχως ετσι πινει αρκετο γαλα χωρις να τον πιεζω αλλα καθε βραδυ εχω σφουγγαρισμα γιατι κολλαει το πατωμα απο τα νερα και τα γαλατα! Φαγητο τρωει με τα χερια και φυσικα μετα βγαινει η ηλεκτρικη! Πλακα εχει παντως!!


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσιααααα ουουουουουυυυ... είναι κανείς εδώ?????

Νεφέλη μόνες μείναμε... χαχαχαα δεν πειράζει. θα πάτε πουθενα εσείς διακοπούλες??? εμείς δεν το βλέπω... αν καταφέρουμε να κάνουμε κ κανά μπάνιο φέτος, ζήτημα...

την κυριακή είναι η βάφτιση κ συνομοτεί το σύμπαν να μοπυ σπάσουν όλοι μαζί τα νεύρα.... είμαι κ στην τσίτα. που θα πάει όμως..!!! δλδ σε σημείο που λέω αν γίνει αυτή η βάφτιση χωρίς παρατράγουδα, τυχεροί θα είμαστε...!!!! τεσπά...

τα υπόλοιπα θα σας τα πω από δευτέρα....


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια! Ζουνίτσα με το καλό η βάφτιση, μείνε ψύχραιμη και απόλαυσέ το! Εγώ ημουν τόσο κουρασμένη που έλεγα αποκλείεται να το απολαύσω, αλλά να που όλοι θέλανε να μου κρατήσουν τα μωρά αγκαλιά μετα τη βάπτιση κι εγώ γύριζα μέσα στον κόσμο και μιλούσα με όλους τους φίλους! Μέθυσα και με το μισό ποτήρι κρασί, οπότε έκανα πολύ κέφι! Το δύσκολο τελικά ήταν οι επόμενες μέρες, που έτρεχα να αλλάξω τα δώρα. Μας έφεραν άπειρα ρούχα για 1 ετών! Κανένα όμως από τα μωρά δε φοράει ρούχα 1 έτους. Ο μικρός φοράει για 2 ετών και ο μεγάλος για 18 μηνών. Ώρες ώρες απορώ... τι σκέφτεται ο κόσμος; Ανηγουέη...

Επίσης έχω άγχος, το μεσημέρι φεύγουμε για Ρόδο για ένα γάμο και θα γυρίσουμε την Κυριακή. Τα μωρά θα μείνουν στο σπίτι με τη μαμά μου, τον μπαμπά μου και την νταντά. Ελπίζω να πάνε όλα καλά! Είναι Η ευκαιρία μου να ξεκουραστώ λιγάκι.... εφόσον όλα πάνε καλά εδώ πέρα...Σας φιλώ και καλό ΣΚ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ζουνιτσα με το καλο η βαφτιση! Θα ειναι πολυ ωραια και θα την απολαυσεις! Αλλα και τα ευτραπελα εχουν τη χαρη τους! Χιχιχι! Εμεις ευτυχως απο δωρα δεν αλλαξαμε πολλα! Τα παρισσοτερα ηταν 12-18 που του κανουν με ανεση και καποια για 2 χρονων και μετα παιχνιδια, παπουτσια και πολλα φακελακια οποτε καναμε καλη αποταμιευση για το μικρο! Φλορετα τι ωραια ρομαντικη αποδραση.... Να περασετε τελεια!!!! Εμεις διακοπες θα παμε τον Αυγουστο. Ανδρο 3 μερες, χωριο 4 μερες, Χαλκιδικη μια βδομαδα, Θεσσαλονικη 3 μερες για τη βαφτιση που θα ειμαι και νονα και μετα ισως παλι χωριο για λιγες μερες! Με μια βαλιτσα στο χερι συνεχεια θα ειμαστε....


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σας διαβαζω αλλα δεν πολυγραφω. Η μικρη προσπαθει να σταθει χωρις να πιανετε,

Το βραδυνο ξυπνημα δεν το κοψαμε και με εχει τεντωσει, ακομη θηλαζουμε μεσημερι, βραδυ και ξημερωματα, απο σημερα θα κοψω βραδυνο θηλασμο

Κοιμωμαστε 2300 με 400 και 415 με 700 μετα. 830 με 10 παρα 12-13 και 16-1730. Αλλα το πρωι και το μεσημερι κοιματε στο καροτσι με κουνημα. Αυτα τα νεα μας


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαγδα καλη δυναμη! Πρεπει να βρεις το κουραγιο να κοψεις το νυχτερινο θηλασμο για να κοιμαται συνεχομενα η μικρη και να προλαβαινεις κι εσυ να ξεκουραζεσαι! Θα σου παρει καμια βδομαδα η οποια θα ειναι πολυ ζορικη γιατι μπορει να ξυπναει συνεχεια αλλα θα ανταμοιφθεις απο το αποτελεσμα! Ο μεσημεριανος και ο βραδυνος θηλασμος δε νομιζω οτι σου δημιουργουν προβλημα αλλα σιγουρα ειναι πιο ευκολο να κοπουν.

Εμεις χθες αφησαμε τον μικρο στην πεθερα μου και θα τον παρουμε το απογευμα! Μια χαρα αντεδρασε, καταλαβε οτι ειναι αλλου αλλα περναει καλα οποτε ειμαι κι εγω ησυχη! Μου λειπει ομως παρα πολυ.... Κοψαμε και το θηλασμο μετα απο 11 μηνες!!!! Αναμεικτα συναισθηματα.... Χαιρομαι γιατι κοπηκε πανευκολα αλλα νοσταλγω τις στιγμες που τον ειχα αγκαλιτσα και τον χαιδευα....


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...