Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανούλες Αυγούστου 2013


liana87

Recommended Posts

Νεφελάκι να σας ζήσει!!!!! να τον δείτε και να τον καμαρώσετε όπως επιθυμεί!!!!!

τώρα για την αρρώστια τι ναπω..??!!! περαστικά σας και υπομονή... η αλήθεια είναι οτι οι άντρες κάνουν χειρότερα από μικρά παιδια... υπομονή...!!!!

Λινάκι, έτσι τσιρίζει ο μπέμπης και του απαντάει η Αγγελική κ γελάνε κ γίνεται το έλα ναδεις... δεν πειράζει... ζωή να έχουν τα σπίτια μας... χαχαχαχα

όσο για τα έξοδα... μέχρι να τελειώσει το μυστήριο, θα έχουν προκύψει κ άλλα... μες στην εμψύχωση είμαι το ξέρω... χαχαχα

φιλάκια κ καλό βράδυ...


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια... η βάπτισή μας πλησιάζει και έχω αγχωθεί.. είναι το άλλο Σάββατο (21). Δε θέλω να ταλαιπωρηθούν τα μπεμπίνια μου ρε γμτ... όταν κλαίνε σπαράζει η καρδιά μου! Καμιά συμβουλή; πόση ώρα νωρίτερα να πάμε στην εκκλησία; Μήπως να βάλω φλατ παπούτσια για να είμαι πιο άνετη; γιατί τα βλέπω τα μωρά να κρέμονται και τα δυο κλαίγοντας από πάνω μου...:( Θα έχω πολλή βοήθεια από όλα τα σόγια, αλλά και πάλι τα μωρά μπορεί να τρομάξουν αλλάζοντας τόσα χέρια και να θέλουν μόνο τη μαμά μους :tongue:

Νεφέλη συγχαρητήρια για το μικρούλη σου!

Συγχαρητήρια και σε όλα τα δοντάκια του φόρουμ! Εμείς ακόμη έχουμε μόνο 3 ο μεγάλος και 2 ο μικρός.. το κριθαράκι όμως το τσακίζουμε..χιχι!

Link to comment
Share on other sites

συγχαρητηρια για την βαπτιση Νεφελη να σου ζησει με το ονομα:):):)

Με το καλο οι βαπτισεις, Φλορετα θα ελεγα να ειχες μαζι σου και χαμηλα παπουτσακια αλλα στην αρχη ας φορας το τακουνι, ετσι εκανα εγω.

Λινα η δικια μου τσιριζει όλη την ωρα λεει και μπαμπα και εχει πει μια - δυο φορες μαμα, δοκιμαζει την φωνη της.

Εγω ξεκινησα δουλεια και ειμαι αρκετα κουρασμενη, εχει γεμισει τρελα η μερα μου.


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε για τις ευχες! Κι εσεις να τα καμαρωσετε οπως επιθυμειτε!! Μαγδα καλη αρχη στη δουλεια! Οι πρωτες μερες ειναι λιγο δυσκολες μεχρι να βρεις τους ρυθμους σου αλλα μετα απο ενα μηνα θα νιωθεις σα να μην εχει αλλαξει τιποτα! Φλορετα εμεις ειχαμε παει μιση ωρα νωριτερα για να στησουμε τα πραγματα και να βγαλουμε φωτογραφιες. Συμφωνω με τη Μαγδα να βαλεις τα ωραια σου τα παπουτσακια για τις φωτο αλλα εχε και τα φλατ σε μια σακουλιτσα μηπως κουραστεις! Τα μωρα δεν καθονται σε κανεναν αλλο ησυχα; Παππου γιαγια; Εμας αλλαζε αγκαλιες για πλακα και δε γκρινιαζε καθολου παρολο που κι εγω ειχα το ιδιο αγχος με σενα! Νομιζω οτι θα τους αρεσει η ολη φαση, εκτος αν γενικα φοβουνται τον κοσμο και τη φασαρια... Εκει θα πρεπει να τους επιστρατευσεις ολους να τα απασχολουν ηρεμα! Α εγω ειχα παρει κι ενα παιχνιδακι μαζι αλλα το πεταγε ολη την ωρα κατω και ηθελε να του το ξαναδινω!!! Επισης ειχα παρει φυσιολογικο ορο και βαμβακι για να του καθαρισω τα ματακια αν επεφτε λαδι αλλα ευτυχως δε χρειαστηκε. Στο ντυσε ξεντυσε θα χρειαστεις βοηθεια για να γινουν γρηγορα και να μην εκνευριστουν. Κι αν δεις οτι γκρινιαζουν μην τους βαλεις ολα τα ρουχα! Εμενα δεν ηθελε με τιποτα το καπελο κι ετσι τον αφησαμε χωρις!!


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι αν δεις οτι γκρινιαζουν μην τους βαλεις ολα τα ρουχα! Εμενα δεν ηθελε με τιποτα το καπελο κι ετσι τον αφησαμε χωρις!!

καλά το καπέλο αποκλείται να δεχτούν να τους το βάλω. Εδώ δε φοράνε τα καπελάκια τους τα καθημερινά, που τους τα βάζω όταν πάμε στην παιδική χαρά! Σιγά μή βάλουν το βαφτιστικό, έτσι εκνευρισμένα όπως θα είναι.. θα το τραβήξουν και θα το πετάξουν κάτω κατευθείαν :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σημερα καναμε το πρωτο μας μπανιο!! Ξετρελαθηκε με τη θαλασσα, με την αμμο!! Τρεις ωρες κατσαμε και δεν εβγαλε κιχ παρα μονο οταν ειδε τον φιλο του να τρωει μπανανα και ζηλεψε... Ευτυχως το μεσημερι ξεραθηκε για ενα τριωρο και μπορεσαμε να ξεκουραστουμε κι εμεις!


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρες!!!!!!!! αλλάξαμε σελίδα!!!!! ουάου...!!! χαχαχχα

Φλώρα εμένα η Αγγελική στην βάφτιση ενώ δεν έκλαψε καθόλου με τις βουτιές, όταν θέλαμε να της φορέσουμε το μπολερό...... δεν έχεις ιδέα!!!!! της το έβγαλα γιατί ξεράθηκε το παιδί στο κλάμα. φυσικά της έφταιγαν όλα. μόλις την πήρα εγώ στο τέλος της βάφτισης, αποκοιμήθηκε στα χέρια μου στο δευτερόλεπτο....

Νεφέλη μπράβο σας!!!! εμείς να δω πότε θα πάμε....


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια καλημέρα! Θέλω βοήθεια, συμπαράσταση, υποστήριξη, συμβουλές και δεν ξέρω τι άλλο!!!!! Από προχθές προσπαθώ να αποθηλάσω όσο πιο ομαλά γίνεται, κόβοντας σταδιακά τον πρωινό θηλασμό και αργότερα το βραδινό. Τη Δευτέρα λοιπόν το πρωί τον θήλασα ελάχιστα και μετά του έδωσα να πιεί γάλα από το ποτηράκι. Ήπιε 1-2 γουλιές και μετά μου έσπρωχνε το ποτήρι. Χθες δεν τον θήλασα καθόλου, του έδωσα κατευθείαν το ποτηράκι και ήπιε με τα χίλια ζόρια 120ml, αλλά όλη την ώρα γκρίνιαζε και τριβόταν πάνω μου! Σήμερα ευτυχώς δεν είχαμε κλάματα αλλά ήπιε μόνο 50ml και όλο μου έσπρωχνε το ποτήρι! Δεν ξέρω αν αντιδράει έτσι στη διακοπή του θηλασμού ελπίζοντας ότι θα τον θηλάσω τελικά ή αν δεν του αρέσει η γεύση του γάλακτος. Το θέμα είναι ότι τελικά μένει νηστικός!! Τι θα κάνω;;;;; Το απόγευμα θα πάμε παιδίατρο και θα τη ρωτήσω αλλά πείτε κι εσείς γνώμες....


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια καλημέρα! Θέλω βοήθεια, συμπαράσταση, υποστήριξη, συμβουλές και δεν ξέρω τι άλλο!!!!! Από προχθές προσπαθώ να αποθηλάσω όσο πιο ομαλά γίνεται, κόβοντας σταδιακά τον πρωινό θηλασμό και αργότερα το βραδινό. Τη Δευτέρα λοιπόν το πρωί τον θήλασα ελάχιστα και μετά του έδωσα να πιεί γάλα από το ποτηράκι. Ήπιε 1-2 γουλιές και μετά μου έσπρωχνε το ποτήρι. Χθες δεν τον θήλασα καθόλου, του έδωσα κατευθείαν το ποτηράκι και ήπιε με τα χίλια ζόρια 120ml, αλλά όλη την ώρα γκρίνιαζε και τριβόταν πάνω μου! Σήμερα ευτυχώς δεν είχαμε κλάματα αλλά ήπιε μόνο 50ml και όλο μου έσπρωχνε το ποτήρι! Δεν ξέρω αν αντιδράει έτσι στη διακοπή του θηλασμού ελπίζοντας ότι θα τον θηλάσω τελικά ή αν δεν του αρέσει η γεύση του γάλακτος. Το θέμα είναι ότι τελικά μένει νηστικός!! Τι θα κάνω;;;;; Το απόγευμα θα πάμε παιδίατρο και θα τη ρωτήσω αλλά πείτε κι εσείς γνώμες....

Νεφελάκο δε θήλασα για να μπορώ να σου πω συγκεκριμένα, αλλά καταρχάς θα σου έλεγα να μη βιάζεσαι! Είναι μεγάλη αλλαγή για το παιδί και μπορεί να του πάρει αρκετές μέρες να συνηθίσει... πάρτο σιγά-σιγά και με το μαλακό, να μην τον πιέζεις... και η άποψή μου είναι ότι και να μείνει λίγο νηστικός δε θα πάθει τίποτα, ούτε ελλιποβαρής είναι, ούτε τελείως νηστικός είναι, αφού τρώει τις στερεές... επίσης δοκίμασε να του δώσει κάποιος άλλος το γάλα από το ποτηράκι, ίσως τα καταφέρει εκείνος!

Link to comment
Share on other sites

Νεφέλη έτσι κάνουν!!!!!! τους φαίνετε παράξαενο και δεν τους αρέσει η διαδικασία. όμως αν δεν τον αφήσεις να πεινάσει δεν θα κάνεις δουλειά... κ μην φοβάσαι για τοτ οτι μένει νηστικός. θα φάει όταν πεινάσει...... γι'αυτό σου είπαμε οτι θέλει επιμονή κ ψυχραιμία.....


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Α το μονο που δε με ανησυχει ειναι μην πεινασει!!! Τρωει τοσα πραγματα μεσα στη μερα που δεν κινδυνευει! Χαχαχα!! Και η παιδιατρος χθες μου ειπε να του δωσω ενα μηνα περιθωριο κι αν δεν καταφερει να πινει γαλα το πρωι ας τρωει γιαουρτι! Αλλα μου φαινεται παραξενο να μην πινει γαλα απο τοσο μικρος.... Σημερα το πρωι ηπιε 25ml αλλα το μεσημερι ηπιε 50ml αφου εκανα τον καραγκιοζη για μιση ωρα και το απογευμα 100ml!!! Αλλα μαλλον ηταν επειδη διψουσε... Τελοσπαντων ας πινει μεσα στη μερα να συνηθιζει τη γευση και τη διαδικασια και καποια στιγμη θα πιει και το πρωι! Η ελπιδα πεθαινει τελευταια!!!


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites

AAA Νεφέλη.... εμένα ο δικός μου αν πιει 100-150 το πρωί κ άλλο τόσο το βράδυ κάνου με πάρτυ.... κ έχει αποθηλάσει κ έπινε μια χαρά γάλα... αφού από τον ενθουσιασμό μου πήρα μεγαλύτερα μπιμπερό κ έμεινα με τη χαρά...!!!! χαχαχαχαχααα κ εμείς θα βάλουμε το γιαούρτι στη διατροφή μας αντί του γάλατος.... υπομονή λοιπόν κοριτσάκι μου!!!!!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

Αρα δεν ειμαστε οι μονοι που δε μας αρεσει το γαλα... Τελικα καταλαβα οτι το προβλημα μας δεν ειναι πως θα κοπει ο θηλασμος γιατι δεν το αναζηταει καν αλλα το γεγονος οτι δεν πινει γαλα! Θα το παλεψω μια βδομαδα ακομα και μετα θα του δινω κατι αλλο για πρωινο. Σκεφτηκα κρεμα δημητριακων για να τρωει το γιαουρτι το απογευμα. Για πειτε κι αλλες ιδεες...


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να του δίνεις όσο πίνει κ ο'ύτως ή άλλως θα τρώτε φρούτα κ αυγουλάκι.... εγώ έτσι κάνω. να σου πω όμως κ την εμπειρία μου με την Αγγελική με το γάλα... όσο της έδινα μπιμπερό τόσο λίγο έπινε κ αυτή. όταν ήταν 1,5 χρονών περίθπου, της έδινα με το κουτάλι κ έπινε μια κούπα μεγάλη.... δεν της άρεσε το μπιμπερό... οπότε ποτέ δεν ξέρεις....


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν πινει γενικα υγρα! Και νερο με το ποτηρακι πινει ελαχιστο!!! Για μπιμπερο ουτε λογος.. Το δαγκωνει, το τραβαει και δεν πινει ουτε μια γουλια! Θα δοκιμασω αυριο με το κουταλακι μηπως εχουμε καλυτερη τυχη...


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...