Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Eflenew είπε:

      Γειά σας κορίτσια...

      Συγχαρητηρια σε οσες ειστε εγκυουλες ευχομαι να πανε ολα ηρεμα και ομορφα οπως μας αξιζει μετα απο οσα περνάμε!!!!!

      Καλή δύναμη στα κορίτσια που προσπαθούν ή είναι στην αναμονή χοριακης! 

      9η ημέρα σήμερα μετά την 8η εμβρυομεταφορα, έκανα τεστ εγκυμοσυνης που δείχνει πιο νωρίς και μου έβγαλε γραμμη αλλά πολύ αχνη. Το θετικό της ιστορίας είναι οτι στα τόσα χρόνια πρώτη φορά στις τόσες εξωσωματικές + προσπάθειες μόνοι μας είδα γραμμή σε τεστ εγκυμοσυνης...το λες και ιστορική στιγμή 😆. Το αρνητικό ειναι οτι για να έχω 9η ημέρα τόσο αχνη γραμμη αυτό σημαίνει σιγουρα χαμηλή χοριακη 😔... Έχω ξαναπάρει χοριακες 5-15 που θεωρούνται γκρίζα ζώνη και πάντα έπεφταν....Χοριακη θα κανω τη Δευτέρα....

      Καλημέρα και συγχαρητήρια! Εγώ ένατη μέρα,χθες δλδ,είχα χοριακη 58 και όπως είπε ο γιατρός είναι λίγο χαμηλή.Αυριο έχω επαναληπτική και θέλουμε να διπλασιαστεί.. Ποιο τεστ έκανες εσύ?από πόσες μονάδες δείχνει?Σου εύχομαι μια μεγάλη χοριακη τη Δευτέρα και μια ακόμα μεγαλύτερη την Τετάρτη ❤️

2o τρίμηνο και άγχος


Nefelh1

Recommended Posts

Τι ευχάριστα νέα είναι αυτά!

ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ Η ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΦΑΙΡΑΚΙ, ΓΕΡΗ, ΔΥΝΑΤΗ, ΥΓΕΙΗΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΥΧΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ!

ΚΑΛΗ ΑΝΑΡΩΣΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΜΑΝΟΥΛΑ!

Το σκευτόμουνα ότι μπορεί να είχε γεννήσει γιατί καιρό είχε να μπει στο καφέ. Αχ αρχίσαμε μία μία.

Είμαι πολύ χαρούμενη και εγώ με την Φαίρη. Είναι πολύ συγκινητικό για τις κοπέλες, γιατί τόσο καιρό είμαστε όλες εδώ και μοιραζόμαστε να άνγχοι μας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mara-76

    1673

  • _mpoumpou_

    1185

  • rosebaby

    1055

  • Nefelh1

    742

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπερα σε ολες,

εχουμε καιρο να μιλησουμε εεεε????

Γεννησα κι εγω λοιπον,στις 12.05 τελικα-σχεδον ενα μηνα νωριτερα απο οτι περιμενα...για την ακριβεια 36η+1!!!!!Ευτυχως ολα πηγαν καλα,οχι οπως τα ειχαμε σχεδιασει αλλα τα καταφεραμε κι εγω και η μπεμπα.Δεν θελω να γραψω πολλες λεπτομερειες εδω αλλα...δοξα τω θεω τωρα εχω διπλα μου ενα πλασμα απιστευτο που μου δινει τρομερη χαρα και ακομη οχι πολλη κουραση...Θα διαβασω τα νεα σας και θα τα λεμε συχνοτερα πλεον:):):)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ζωζα μου,σε ευχαριστω παρα πολυ...φυσιολογικα γεννησα-ταλαιπωρηθηκα απιστευτα-δεν ξερω αν θυμασαι που ειχα θεμα με εμετους και αφαγια??Εεε,απλα θα σου πω οτι διεκομισθην με οξεια αφυδατωση σε κλινικη της πολης μου και μετα με ασθενοφορο εσπευσμενα στο νοσοκομειο του Ριου...οπου και λογω καποιων τιμων στα υπατικα αλλα και στη χολη κριθηκε οτι πρεπει να γεννησω και μαλιστα με προκληση..Ειπα να μην γραψω αλλες λεπτομερειες γιατι τελος καλο-ολα καλα.Η μπεμπα ειναι υγιης,εσπασε ομως την κλειδα της βγαινοντας και εχει ψιλοπονακια αλλα ευτυχως ειναι κατι που γινεται συχνα στα παιδακια που γεννιουνται οπως η δικια μου:D

Link to comment
Share on other sites

πωπω ρε κοριτσια, ποσα γεννητουρια μαζεμενα.

Φαιρη μου, μπραβο αγαπη μου, να σας ζησει το μωρο σας και να ειστε παντα ολοι μαζι αγαπημενοι και χαρουμενοι.

Μαρσολαν μου, να σου ζησει κι εσενα το μπεμπεκι σας και να ειναι υγιες στη ζωουλα του.

Ζωουλα μου, μηπως εισαι τσιτα απο το αγχος ή μου φαινεται. ΧΑΛΑΡΩΣΕ.

Υπολοιπα κοριτσουδια και στα δικα σας.

φιλακια


4Rnfp3.png
Link to comment
Share on other sites

smoutsaki μου ειμαι καπως..αγχωμενη αν θα πανε ολα καλα και η μπεμπα μου αν θα ειναι καλα κι αυτη..αντε μετραω κι εγω μερες τωρα..


ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 21/5/2010 ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ..

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν το πιστεύω, τι μαζεμένα γεννητούρια είναι αυτά!

Μαρσολαν να σας ζήσει η μπεμπούλα σας, γερή, δυνατή και καλότυχη να είναι σε όλη την ζωή της.

Καλή ανάρωση και σε εσένα τώρα και ελπίζω να ηρεμήσεις με το στομαχακι σου.

Αχ ρε κορίτσια πως πέρασε έτσι ο καρός. Τώρα μείναμε η Ζωήτσα, η μπουμπούκα και εγώ που είμαστε στον μήνα μας.

Link to comment
Share on other sites

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ροζουλα μου να σ ζησει ο μπεμπαρος!

μαρσολανακι!!! συγχαρητηρια κουκλακι μου

φερονια!!!!!!!!! και εγω μαρι με ποια ακαματρα τεμπελα και ανευ ψωνιων για το μπεμπε 8α τα λεω??? μου την εσκασεσ χοχοχοχοχοχοχχοοχοχ να σου ζησει κουκλάρα μου!!

αντε ζωζα.... η σειρα σου..... μπουη2 ετοιμασου///νεφελη....

εγω λεω να αργησω λιγο χοχοχοχοοχοχοχοχοχοχοχοχοχο


dZJip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


παντως κοριτσια, η φαιρη και η μαρσολαν σας τη βγηκαν στη γωνια ε? απο αλλου τα περιμεναμε τα επομενα γεννητουρια

η φαιρη πως κι ετσι νωρις νωρις, μαλλον λογο περιδεσης ε? επειδη σηκωθηκε.

Εσυ μαρσολαν μου, πως κι ετσι νωρις κι εσυ?


4Rnfp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολες,

εχουμε καιρο να μιλησουμε εεεε????

Γεννησα κι εγω λοιπον,στις 12.05 τελικα-σχεδον ενα μηνα νωριτερα απο οτι περιμενα...για την ακριβεια 36η+1!!!!!Ευτυχως ολα πηγαν καλα,οχι οπως τα ειχαμε σχεδιασει αλλα τα καταφεραμε κι εγω και η μπεμπα.Δεν θελω να γραψω πολλες λεπτομερειες εδω αλλα...δοξα τω θεω τωρα εχω διπλα μου ενα πλασμα απιστευτο που μου δινει τρομερη χαρα και ακομη οχι πολλη κουραση...Θα διαβασω τα νεα σας και θα τα λεμε συχνοτερα πλεον:):):)

Marsy μας γλυκιά!!!!

Να σου ζησει η μπεμπα σου κουκλίτσα μου...

Να ειναι γερη και υγιής!!:D:D:D:D


497fbd72be.pngtz4jmk1lehww4bsy.png
Link to comment
Share on other sites

παντως κοριτσια, η φαιρη και η μαρσολαν σας τη βγηκαν στη γωνια ε? απο αλλου τα περιμεναμε τα επομενα γεννητουρια

η φαιρη πως κι ετσι νωρις νωρις, μαλλον λογο περιδεσης ε? επειδη σηκωθηκε.

Εσυ μαρσολαν μου, πως κι ετσι νωρις κι εσυ?

Σας ευχαριστω οοοολεες για τις ευχες.Αντε με το καλο και οι υπολοιπες στην ωρα σας!!!

Εγω Σμουτσ μου,οπως εγραψα και στη Ζωζα ειχα μεγαλη περιπετεια.Αν θυμασαι ολο κλαψα ημουνα με την υπερεμεση μεχρι και τελευταια στιγμη!!

Δεν θελει πολυ να καταλαβεις οτι ολο αυτο ειχε αποτελεσμα οξεια αφυδατωση,με τιμες απιστευτα υψηλες σε ολες τις ζωτικες λειτουργιες και απιστευτα χαμηλες στους ηλεκτρολυτες.Πηγα με το ασθενοφορο στο πανεπιστημιακο του Ριου με ορους,παρακολουθηση και αποφαση για προκληση αμεσα...Μπηκα στο νοσοκομειο Τριτη απογευμα(αφου ειχε προηγηθει ολοκληρη μερα θεραπειας στην κλινικη) και Τεταρτη 12.05 απογευμα στις 18.25 ηρθε η μπεμπα μας επεισοδιακα αλλα πολυ υγιης ευτυχως.Δεν θα το ξεχασω ΠΟΤΕ το αισθημα ανακουφισης μετα απο τοσο βασανο...οταν βγηκε το κοριτσακι μας με φυσιολογικο τοκετο και χωρις επισκληριδιο κι εγω τα καταφερα και δεν "εμεινα "απο την αδυναμια.

Ακομη νιωθω πολυ κομματια αλλα χαλαλι της!!!!!!!!

Τιποτε αλλο δεν μετραει τωρα...μονο το μελλον μας μαζι της.

Link to comment
Share on other sites

Marsolan να σου ζήσει!!!

Φερούλα και σε σένα!!!

Ποπό δεν τα προλαβαίνουμε τα γεννητούρια!!! Μαρα πρέπει μάλλον να ετοιμαστούμε πάραυτα... Λες να μας τη σκάσουν οι ζουζούνες??? :shock::shock::shock:


m5Ctp2.png line_flow2_beg_minie_time_1276660800_text_c720ecf0e5ecf0dff4e120e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

Marsolan να σου ζήσει!!!

Φερούλα και σε σένα!!!

Ποπό δεν τα προλαβαίνουμε τα γεννητούρια!!! Μαρα πρέπει μάλλον να ετοιμαστούμε πάραυτα... Λες να μας τη σκάσουν οι ζουζούνες??? :shock::shock::shock:

pooooo γαμωτο και δεν ειμαι κα8ολου ετοιμη λεμε!!!!

αλλα αμα 8ελει τι 8α της πω? οχι μπες μεσα??

παντως εδω και καμια ωρα εχω ΠΟΛΥ ελαφρια πονακια χαμηλα τυπου περιοδου....


dZJip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...