Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

CAFE ΜΑΡΤΙΟΥ 2013


linaariadni

Recommended Posts

καλημέρα κορίτσια!!!! είναι πολύ φυσικό να έχουμε άγχος αλλά όλα καλά θα πάνε με το καλό να υποδεχτείς το αγοράκι σου. εγώ έχω κοριτσάκι:P ακριβώς στις 32 εβδομάδες ήταν 1730gr.

εμείς τώρα ψάχνουμε για την προίκα της κούνιας σκέφτομαι κάτι σε forever friends πως σας φαίνεται; αν βρω δηλαδή, και μετά αντίστοιχο στολισμό δωματίου (αυτοκόλητα τοίχου και λοιπά αξεσουά

πολυ καλη ιδεα και εγω τωρα σκεφτομαι σιγα σιγα να βαψω το δωματιο λαχανι με φουξια και να κολλησω κανενα αυτοκολλητο και εγω στο ψαξιμο ειμαι ακομα ο συνδιασμος χρωματων πως αας φαινεται?θα τεριαζουν?


HPbOp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 121
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κορίτσια!

Κι εγώ έχω ΠΗΤ 7-3-13 οπότε μανούλα του Μαρτίου αν όλα πάνε καλά.

Περιμένουμε αγοράκι και έχω πολύ άγχος .... Ο μικρούλης μου είναι 2600 περίπου ...

behhape δεν ξερω αν με θυμασε ημασταν μαζι στο ποιες παμε για σπερματενγχυση.... τι ωραια που τα καταφεραμε και σε λιγο θα εχουμε τα μωρακια μας....ακομα σαν ψεματα μου φαινεται νομιζω οτι βλεπω ονειρο και θα ξυπνησω...αντε κοντευουμε σιγα σιγα.....


HPbOp2.png
Link to comment
Share on other sites

behhape δεν ξερω αν με θυμασε ημασταν μαζι στο ποιες παμε για σπερματενγχυση.... τι ωραια που τα καταφεραμε και σε λιγο θα εχουμε τα μωρακια μας....ακομα σαν ψεματα μου φαινεται νομιζω οτι βλεπω ονειρο και θα ξυπνησω...αντε κοντευουμε σιγα σιγα.....

Σε καταλαβαίνω... κι εγώ ακόμα δε μπορώ να το πιστέψω ότι τα καταφέραμε!

Μου φαίνεται απίστευτο...

Τέλεια τα χρώματα! Εμείς χθες τελειώσαμε με το βάψιμο του δωματίου... είναι όλο ζαχαρί και ο ένας τοίχος έχει πράσινο και γαλάζιο για να μπουν τα ζώα της γης και της θάλασσας (έχω βρει κάτι χαριτωμένα fischer price), ελπίζω να γίνει πολύ όμορφο όταν το τελειώσω!


Το μικρό μας θαυματάκι!!!

b3Yvp3.png

Ζουζουνάκι μου ήρθες στη ζωή μας!!!

[/url]q1T2p2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!!!! είναι πολύ φυσικό να έχουμε άγχος αλλά όλα καλά θα πάνε με το καλό να υποδεχτείς το αγοράκι σου. εγώ έχω κοριτσάκι:P ακριβώς στις 32 εβδομάδες ήταν 1730gr.

εμείς τώρα ψάχνουμε για την προίκα της κούνιας σκέφτομαι κάτι σε forever friends πως σας φαίνεται; αν βρω δηλαδή, και μετά αντίστοιχο στολισμό δωματίου (αυτοκόλητα τοίχου και λοιπά αξεσουάρ)

Μια χαρούλα η μικρή μπουμπού!

Είμαι σίγουρη ότι κάτι θα βρεις... υπάρχουν τόσα πολλά!!!

Ρε κορίτσια... νομίζω ότι δεν υπάρχει καλύτερη δουλειά από το να ψάχνεις πραγματάκια για το μικρό σου!

Εγώ τώρα πηγαίνω κάθε τρεις και λίγο και χαζεύω το βαμμένο δωμάτιο!!!


Το μικρό μας θαυματάκι!!!

b3Yvp3.png

Ζουζουνάκι μου ήρθες στη ζωή μας!!!

[/url]q1T2p2.png

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη ιδεα και εγω τωρα σκεφτομαι σιγα σιγα να βαψω το δωματιο λαχανι με φουξια και να κολλησω κανενα αυτοκολλητο και εγω στο ψαξιμο ειμαι ακομα ο συνδιασμος χρωματων πως αας φαινεται?θα τεριαζουν?

μου αρέσουν πολύ τα χρώματα που διαλεξες και από μόνα τους και σαν συνδιασμός! αρκεί να μην είναι και τα δύο πολύ έντονα! άντε με το καλό να το ετοιμάσουμε όλες να βάλουμε και τα πραγματάκια τους είναι ότι καλύτερο έχουμε να κάνουμε τώρα που σιγά σιγά μπαίνουμε στην τελική ευθεία. σήμερα θα πάω πάλι στα βρεφικά πολυκαταστήματα να χαζεψω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βλέπω έχει ησυχία ο Μάρτιος!!!

Τι κάνετε κορίτσια? Εμείς τη Δευτέρα πάμε να δούμε το μικρούλη μας και ανυπομονώ!

Νομίζω ότι τελείωσα τις ετοιμασίες!!!! Παρήγγειλα και κουρτινούλες... και τώρα μένει να αρχίσουν οι παραλαβές!


Το μικρό μας θαυματάκι!!!

b3Yvp3.png

Ζουζουνάκι μου ήρθες στη ζωή μας!!!

[/url]q1T2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω έχει ησυχία ο Μάρτιος!!!

Τι κάνετε κορίτσια? Εμείς τη Δευτέρα πάμε να δούμε το μικρούλη μας και ανυπομονώ!

Νομίζω ότι τελείωσα τις ετοιμασίες!!!! Παρήγγειλα και κουρτινούλες... και τώρα μένει να αρχίσουν οι παραλαβές!

Όντως επικρατεί μια ησυχία αν δεν κάνω λάθος σε μια μέρα μπαίνεις και στον μήνα σου Ε???τι ωραία .....αντε κορίτσια πλησιάζουμε πολύ....έχω και εγω ένα σωρό πράγματα να κάνω με προετοιμασίες και διάφορα αλλά που θέλω να πάρω....κορίτσια έχετε πάρει θήλαστρο και αποστειροτη μου είπαν ότι είναι πολύ χρήσιμα και τα δύο και τώρα είμαι στο ψάξιμο....αν έχετε πάρει από που?και πόσο?με το καλό να δεις το ζουζουνι σου και να μας ενημερώσεις τι σου είπε ο γιατρός....εμείς την αλλά παρασκευή....θα σκάσω αντε να περάσουν οι μέρες να παω να την δω.....


HPbOp2.png
Link to comment
Share on other sites

Όντως επικρατεί μια ησυχία αν δεν κάνω λάθος σε μια μέρα μπαίνεις και στον μήνα σου Ε???τι ωραία .....αντε κορίτσια πλησιάζουμε πολύ....έχω και εγω ένα σωρό πράγματα να κάνω με προετοιμασίες και διάφορα αλλά που θέλω να πάρω....κορίτσια έχετε πάρει θήλαστρο και αποστειροτη μου είπαν ότι είναι πολύ χρήσιμα και τα δύο και τώρα είμαι στο ψάξιμο....αν έχετε πάρει από που?και πόσο?με το καλό να δεις το ζουζουνι σου και να μας ενημερώσεις τι σου είπε ο γιατρός....εμείς την αλλά παρασκευή....θα σκάσω αντε να περάσουν οι μέρες να παω να την δω.....

Ναι μπαίνω στο μήνα μου!!! Κάθε μέρα τον χαιδεύω και του λέω ότι σε λίγο καιρό θα τον έχω στην αγκαλιά μου!!! (ποσο το περιμένω αυτό!)

Λοιπόν αποστειρωτή πήραμε έναν επώνυμο από ένα φαρμακείο γιατί ήταν στην καλύτερη τιμή... τον πήραμε 68 ευρώ (αν θέλεις σου στέλνω πμ). Θήλαστρο κι εμένα μου είπαν ότι ειναι πολύ χρήσιμο αλλά είπα να περιμένουμε να δούμε αν έχουμε γάλα και μετά το αγοράζουμε, βέβαια έχω κάνει μια έρευνα αγοράς. Οι τιμές για ηλεκτρικά θήλαστρα είναι λίγο τσιμπιμένες!!!

Ξεκίνησες τις ετοιμασίες για το δωμάτιο της μικρούλας? Νομίζω ότι είναι η πιο ευχάριστη δουλειά!

Με το καλό να δούμε τα μπεμπάκια μας!


Το μικρό μας θαυματάκι!!!

b3Yvp3.png

Ζουζουνάκι μου ήρθες στη ζωή μας!!!

[/url]q1T2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπαίνω στο μήνα μου!!! Κάθε μέρα τον χαιδεύω και του λέω ότι σε λίγο καιρό θα τον έχω στην αγκαλιά μου!!! (ποσο το περιμένω αυτό!)

Λοιπόν αποστειρωτή πήραμε έναν επώνυμο από ένα φαρμακείο γιατί ήταν στην καλύτερη τιμή... τον πήραμε 68 ευρώ (αν θέλεις σου στέλνω πμ). Θήλαστρο κι εμένα μου είπαν ότι ειναι πολύ χρήσιμο αλλά είπα να περιμένουμε να δούμε αν έχουμε γάλα και μετά το αγοράζουμε, βέβαια έχω κάνει μια έρευνα αγοράς. Οι τιμές για ηλεκτρικά θήλαστρα είναι λίγο τσιμπιμένες!!!

Ξεκίνησες τις ετοιμασίες για το δωμάτιο της μικρούλας? Νομίζω ότι είναι η πιο ευχάριστη δουλειά!

Με το καλό να δούμε τα μπεμπάκια μας!

απο αυριο ξεκιναμε της ετοιμασιες και ανηπομονω....οντως ειναι το πιο ωραιο πραγμα.....αντε με το καλο και εσυ τωρα πια εισαι και στον μηνα σου ανα πασα στιγμη μπορει να σου κανει την εκπληξη το ζουζουνι....σαν κιντερ αυγο χαχαχα και εγω τωρα τελευταια μαλλον επειδη το σκεφτομαι οτι πλησιαζει η ωρα βλεπω στον υπνο μου οτι γενησα και βλεπω το μωρο μου....οσο για τον αποστειρωτη εχω βρει και εγω εναν με 40 και με 50 ε εξισου επονημως και θα δουμε μηπως καταληξουμε εκει....εχεις παρει καροτσακι?αχ τι ωραια πραγματα συζηταμε!!!!!!!: :-P:razz:εγω οχι ακομα στο ψαξιμο ειμαι....


HPbOp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια! από την έρευνα που έχετε κάνει τί πιστεύετε οτί είναι καλύτερο ηλεκτρονικό ή χειροκίνητο θήλαστρο; γιατί όντως οι τιμές για το ηλεκτρονικό μου φαίνεται λίγο τσιμπημένες και δεν ξέρω και κατά πόσο πολύ θα το χρειαστούμε. εγώ αν πάρω λέω να πάρω χειροκίνητο. πάντως εγώ προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη οτι όλα θα πάνε καλά με τον θηλασμό. η φράση που επαναλαμβάνω συνεχώς μέσα μου για να τη χωνέψω είναι οτί η φύση μας έχει προικίσει με ότι χρειάζεται το μωρό μας και με υπομονή και αγάπη δεν χρειάζεται τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


απο αυριο ξεκιναμε της ετοιμασιες και ανηπομονω....οντως ειναι το πιο ωραιο πραγμα.....αντε με το καλο και εσυ τωρα πια εισαι και στον μηνα σου ανα πασα στιγμη μπορει να σου κανει την εκπληξη το ζουζουνι....σαν κιντερ αυγο χαχαχα και εγω τωρα τελευταια μαλλον επειδη το σκεφτομαι οτι πλησιαζει η ωρα βλεπω στον υπνο μου οτι γενησα και βλεπω το μωρο μου....οσο για τον αποστειρωτη εχω βρει και εγω εναν με 40 και με 50 ε εξισου επονημως και θα δουμε μηπως καταληξουμε εκει....εχεις παρει καροτσακι?αχ τι ωραια πραγματα συζηταμε!!!!!!!: :-P:razz:εγω οχι ακομα στο ψαξιμο ειμαι....

Τι ωραία!!! Κι εγώ συνέχεια το βλέπω στον ύπνο μου και είναι το καλύτερο όνειρο....

Όσον αφορά το καροτσάκι, εμείς πήραμε ένα πολυκαρότσι μια και χρειαζόμαστε το πορτ μπεμπέ (δεν είμαστε από Αθήνα οπότε θα έχουμε τακτικά ταξίδια), είναι λίγο τσιμπημένες οι τιμές αλλά δεν πήραμε καλαθούνα οπότε πιστεύω μας ήρθε πιο οικονομικά....


Το μικρό μας θαυματάκι!!!

b3Yvp3.png

Ζουζουνάκι μου ήρθες στη ζωή μας!!!

[/url]q1T2p2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια! από την έρευνα που έχετε κάνει τί πιστεύετε οτί είναι καλύτερο ηλεκτρονικό ή χειροκίνητο θήλαστρο; γιατί όντως οι τιμές για το ηλεκτρονικό μου φαίνεται λίγο τσιμπημένες και δεν ξέρω και κατά πόσο πολύ θα το χρειαστούμε. εγώ αν πάρω λέω να πάρω χειροκίνητο. πάντως εγώ προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη οτι όλα θα πάνε καλά με τον θηλασμό. η φράση που επαναλαμβάνω συνεχώς μέσα μου για να τη χωνέψω είναι οτί η φύση μας έχει προικίσει με ότι χρειάζεται το μωρό μας και με υπομονή και αγάπη δεν χρειάζεται τίποτα άλλο.

Ο μόνος λόγος που σκεφτόμουν το θήλαστρο είναι για να αναμείχθεί και ο μπαμπάς μας στο τάισμα του μπεμπάκου. Τώρα δε με πολυνοιάζει αν θα είναι χειροκίνητο ή ηλεκτρικο... ίσως το χειροκίνητο να είναι πιο κουραστικό... αλλά δεν ξέρω.....


Το μικρό μας θαυματάκι!!!

b3Yvp3.png

Ζουζουνάκι μου ήρθες στη ζωή μας!!!

[/url]q1T2p2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια! από την έρευνα που έχετε κάνει τί πιστεύετε οτί είναι καλύτερο ηλεκτρονικό ή χειροκίνητο θήλαστρο; γιατί όντως οι τιμές για το ηλεκτρονικό μου φαίνεται λίγο τσιμπημένες και δεν ξέρω και κατά πόσο πολύ θα το χρειαστούμε. εγώ αν πάρω λέω να πάρω χειροκίνητο. πάντως εγώ προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη οτι όλα θα πάνε καλά με τον θηλασμό. η φράση που επαναλαμβάνω συνεχώς μέσα μου για να τη χωνέψω είναι οτί η φύση μας έχει προικίσει με ότι χρειάζεται το μωρό μας και με υπομονή και αγάπη δεν χρειάζεται τίποτα άλλο.

Vasso και εγω δεν ξέρω ποιο είναι καλύτερο διότι ούτε εγω έχω πάρει ακόμα στο ψάξιμο είμαι αλλά πιστεύω πως καλύτερο θα είναι το ηλεκτρονικό επειδή δεν θα κουράζεσαι και θα κάνει μόνο του την δουλειά ενώ το άλλο μου έχουν πει πως είναι πιο κουραστικό κ ίσως χρειαστείς και κάποια βοήθεια από αλους...


HPbOp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μανούλες!

Περιμένω κι εγώ την κορούλα μου τον Μάρτιο στις 21 έχω ΠΗΤ, αλλά λόγω καισαρικής θα την συναντήσουμε νωρίτερα...

Είναι το πρώτο μας παιδάκι, είμαστε πάρα πολύ χαρούμενοι και αγχωμένοι μαζί!

Εύχομαι γερά μωράκια σε όλες!:D


vPREp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...