Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Παλλίνδρομες κυήσεις


Recommended Posts

εγω θα ξεκινησω το πασχα ξανα προσπαθειες κ αυτο που με σκοτωνει ειναι οτι αν δεν ειχα αποβαλει την πρωτη φορα θα γεννουσα 2 απριλη


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια!

Αχ, αυτές οι ημερομηνίες που στοιχειώνουν.

Αν είχα γεννήσει το πρώτο, σήμερα θα ήταν 8 μηνών.

Αν δεν είχα αποβάλει το δεύτερο, σήμερα θα ήμουν έγκυος στον 5ο μήνα.

Ας μην τα σκεφτόμαστε αυτά βρε κορίτσια.

Θα τρελαθούμε.

Link to comment
Share on other sites

Φιλούρες κουκλίνες μου!

Πάω να ετοιμαστώ για να συναντήσω κάποιες φίλες μου και να τα πιούμε εμείς οι ΑΑ (= Ανώνυμες Αλκοολικές).

Μετά θα βγω με τον άντρα μου για μάσα...

ΧΧΧ


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δυστυχως συμβαινει σε ολους μας. Τα προβληματα που ακουμε γυρω μας ποτε δεν φανταζομαστε οτι θα τυχουν σ'εμας.

Αστα ολα πισω σου ομως! Κανε τις εξετασουλες σου, και κοιτα αισιοδοξη μπροστα! Μην αγχωνεσαι, οσο δυσκολο κι αν ειναι αυτο.

Θα τα καταφερετε συντομα!

corinaki,μας δινεις κουραγιο,και εμενα περισσοτερο γιατι θα κανω εμβρυομεταφορα η πρωτη εξωσωματικη πετυχε αλλα...παλινδρομησε.και ειμεις εχουμε ''θεμα'' με το σπερμα.ελπιζω να πιασω και να το κρατησω,εχουμε το αγχος αν θα πιασουμε,τωρα μας βγηκε και το αγχος αν θα το κρατησουμε.

ολα καλα να πανε με σενα και τα μωρακια σου,καλη λευτερια.

Link to comment
Share on other sites

εχεις στο σπιτι κανενα τεστ ωορηξιας?εγω την πρωτη εγκυμοσυνη ετσι την καταλαβα εκανα για πλακα ενα που ειχαι μεινει κλιαρ μπλου κ βγηκε η χαμογελαστη φατσουλα κ την αλλη μερα εκανα κανονικο τεστ εγκυμοσυνης κ βγηκε θετικο

Τι εννοείς καλή μου;Πώς μπόρεσες να καταλάβεις την εγκυμοσύνη με τεστ ωορρηξίας;


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Άχ, κι εγώ κορίτσια τώρα θα είχα 4-5 μηνών μπεμπάκι ή θα γεννούσα σε λίγες μέρες.... :(

Θα γυρίσει και ο τροχός που θα πάει.......

Κι εγώ θα περίμενα να γεννήσω στις 24 Μαρτίου...Ας μην σκεφτόμαστε έτσι....

Θα κάνουμε μωράκια και όλα αυτά θα είναι μια δυσάρεστη ανάμνηση...


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τι εννοείς καλή μου;Πώς μπόρεσες να καταλάβεις την εγκυμοσύνη με τεστ ωορρηξίας;

ta τεστ αυτα ανιχνευουν κ την εγκυμοσυνη αν δεις τις οδηγιες στα κλιαρ μπλου λενε οτι λανθασμενα θετικο τεστ ωορηξιας εχεις οταν παιρνεις φαρμακα γονιμοτητας η εισαι εγκυος κ δεν το ξερεις,εγω λοιπον ημουν στην 32 μερα του κυκλου κ το εκανα καθαρα για να μην το πεταξω διοτι μου ειχε μεινει μονο ενα κ δεν ειχα σκοπο να ξαναχρησιμοποιησω τεστ τετοια κ λεω εκει που να το πεταξω ας το κανω μολις ειδα την φατσουλα να γελαει :Dτα παιξα οχι ακριβως την επομενη μερα γιατι ειχαμε γαμο στο σπιτι το αφησα ε την παραπανω μερα εκανα κ βγηκε θετικο


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

μην απελπίζεστε!όλα συμβαινουν για κάποιο σκοπο!μην με ρωτησετε ποιος ειναι ή γιατι...δεν ξερω να σας πω και εγω η ιδια αναρωτιεμαι......και πιστεψτε με πολλες πολλες φορες ριχνω το φταιξιμο σε εμενα...συνεχιζω ομως να ελπιζω......εχουμε τους συντροφους μας διπλα μας!!εχουμε την αγκαλια τους το χαδι τους και συντομα θα εχουμε και ενα κομματι τους σε συνδιασμο με το δικο μας!

πεφτουμε ναι αλλα πρεπει να ξανασηκωθουμε!Η θεληση,η ελπίδα και η δυναμη του Θεου θα μας κανουν πιο δυνατες!

Θα γινουμε καλες μανουλες και θα μεγαλωσουμε γερα παιδια!

Link to comment
Share on other sites

ta τεστ αυτα ανιχνευουν κ την εγκυμοσυνη αν δεις τις οδηγιες στα κλιαρ μπλου λενε οτι λανθασμενα θετικο τεστ ωορηξιας εχεις οταν παιρνεις φαρμακα γονιμοτητας η εισαι εγκυος κ δεν το ξερεις,εγω λοιπον ημουν στην 32 μερα του κυκλου κ το εκανα καθαρα για να μην το πεταξω διοτι μου ειχε μεινει μονο ενα κ δεν ειχα σκοπο να ξαναχρησιμοποιησω τεστ τετοια κ λεω εκει που να το πεταξω ας το κανω μολις ειδα την φατσουλα να γελαει :Dτα παιξα οχι ακριβως την επομενη μερα γιατι ειχαμε γαμο στο σπιτι το αφησα ε την παραπανω μερα εκανα κ βγηκε θετικο

Σ' ευχαριστώ για την άμεση απάντησή σου! Να είσαι καλά!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

μην απελπίζεστε!όλα συμβαινουν για κάποιο σκοπο!μην με ρωτησετε ποιος ειναι ή γιατι...δεν ξερω να σας πω και εγω η ιδια αναρωτιεμαι......και πιστεψτε με πολλες πολλες φορες ριχνω το φταιξιμο σε εμενα...συνεχιζω ομως να ελπιζω......εχουμε τους συντροφους μας διπλα μας!!εχουμε την αγκαλια τους το χαδι τους και συντομα θα εχουμε και ενα κομματι τους σε συνδιασμο με το δικο μας!

πεφτουμε ναι αλλα πρεπει να ξανασηκωθουμε!Η θεληση,η ελπίδα και η δυναμη του Θεου θα μας κανουν πιο δυνατες!

Θα γινουμε καλες μανουλες και θα μεγαλωσουμε γερα παιδια!

Θα μπορούσα να είχα γράψει εγώ αυτά τα λόγια....


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!!!!!!!!!!!!

Είναι καμία εδώ;

Εχω ξυπνήσει από τις 10:30 πίνω καφέ και σερφάρω στο ιντερνετ...:)..... Εχω πολλή δουλειά να κάνω για αυριο(για τη δουλειά μου) και βαριέμαι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...