Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Koula - mares


kale

Recommended Posts

Μακάρι ρε κοριτσάκια να δώσει ο Θεός και να έρθει το μωράκι, έτσι και αλλιώς για την ώρα τουλάχιστον δεν έχω κάτι άλλο να κάνω, θα προσευχομαι λοιπόν να γίνει το θαυμα...


as1cMaf0g410000MDdkanwxMTQ1N2p8T3VyIGJpcmQgaXMg.gifgQt7p2.png

I81rp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολύ καλά τα νέα σας ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ μου. Μακάρι να έχει δίκιο και για το σπέρμα και να έρθει το μωράκι σας φυσιολογικά και χωρίς τα φαρμακά, τις διαδικασίες και το άγχος της εξωσωματικής....

Dadaki και εσύ πολύ καλή αρχή έκανες, όλα πάνε καλά. Αλλά γιατί να κάνεις και με φάρμακα αμά μαζέψετε ικανοποιητικό αριθμό με τους φυσιολογικούς?

Φιλιά σε όλα τα κοριτσάκια...

Θέλω να κάνω και με φάρμακα να έχω πιο πολλά, δεν μπορώ με άγχος τι θα γίνει όταν θα βγάλουμε από την κατάψυξη.


Yv7Sp2.png
Link to comment
Share on other sites

Leuta, evmorfia, Zetta, Harris, που είστε κοριτσάρες μου?????

Ελάτε πίσω βρε...μην μας κρατάτε κακία, μπορεί να είμαστε λίγο οξύθυμες αλλά μας περνάει στο τέλος....Ετσι και αλλιώς δεν λένε "αγάπα τον φίλο σου με τα ελατώματα του"?:P:p


as1cMaf0g410000MDdkanwxMTQ1N2p8T3VyIGJpcmQgaXMg.gifgQt7p2.png

I81rp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια σας ξανάρθα!!!

Αναστασούλα ναί και εμείς στον Τσιλιβάκο πάμε.

Πήγαμε τον Οκτώβρη, κάναμε εξετάσεις και μας βρήκε το ρημάδι

το χλαμύδιο-που οι καλλιέργειες σπέρματος δεν μας έβρισκαν.

Πήραμε αντιβίωση και επειδή μέχρι τώρα τίποτα, θα πάμε μετά το Πάσχα για επανελεγχο. Από εκεί και πέρα θα δούμε αν θα πάμε πάλι για εξωσωματική .

Αλλά χθές η Λαμπρινή μου άναψε φωτιές και λέω να πάω να κάνω εξέταση για την αντιμυλλέριο.

Ξέρετε ποιά μέρα την κάνω?

Dadaki Μπράβο!!! με τα σερπαφαρ τουρμπο η ωοθήκη!!!

Και μετά μας έλεγες ότι έφαγες το Σάββατο.

Μιά φορά πήρα σερπαφάρ και έκανα 3 μήνες να ξεπρηστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια σας ξανάρθα!!!

Αναστασούλα ναί και εμείς στον Τσιλιβάκο πάμε.

Πήγαμε τον Οκτώβρη, κάναμε εξετάσεις και μας βρήκε το ρημάδι

το χλαμύδιο-που οι καλλιέργειες σπέρματος δεν μας έβρισκαν.

Πήραμε αντιβίωση και επειδή μέχρι τώρα τίποτα, θα πάμε μετά το Πάσχα για επανελεγχο. Από εκεί και πέρα θα δούμε αν θα πάμε πάλι για εξωσωματική .

Αλλά χθές η Λαμπρινή μου άναψε φωτιές και λέω να πάω να κάνω εξέταση για την αντιμυλλέριο.

Ξέρετε ποιά μέρα την κάνω?

Dadaki Μπράβο!!! με τα σερπαφαρ τουρμπο η ωοθήκη!!!

Και μετά μας έλεγες ότι έφαγες το Σάββατο.

Μιά φορά πήρα σερπαφάρ και έκανα 3 μήνες να ξεπρηστώ!!!

Να την κάνει την ΑΜΗ αλλά να μην της δώσεις και πολύ σημασία και να μην απογοητευτείς... είναι άλλα πράγματα πιο σημαντικά από την ΑΜΗ. Ο άντρας πέρνει σε κάθε κύκλο σου θεραπεία για το χλαμύδιο ή πήρε εφάπαξ?

Οποια μέρα του κύκλου θέλεις.


as1cMaf0g410000MDdkanwxMTQ1N2p8T3VyIGJpcmQgaXMg.gifgQt7p2.png

I81rp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θέλω να κάνω και με φάρμακα να έχω πιο πολλά, δεν μπορώ με άγχος τι θα γίνει όταν θα βγάλουμε από την κατάψυξη.

Είναι και αυτό ένα θέμα. Στο συνέστησε και ο γιατρός ή το σκέφτεσαι από μόνη σου? Μακάρι αυτά τα φάρμακα να είναι και τα τελευταία που θα πάρεις.


cOiVp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αναστασία πήρε 16 μέρες αντιβίωση και καθε μηνα από 1η έως 14η μέρα του κύκλου μου παίρνει μισό valtrex για τον ερπη-έχω εγώ.

Και εμένα το ίδιο, έχει εκείνος ερπη και παίρνει μισό πρωι μισό μεσημέρι valtrex + ψευδάργηρο + βιταμίνη Ε.

Το σπερματοδιάγραμμα από κινητικότητα και όγκο ήταν καλό?


as1cMaf0g410000MDdkanwxMTQ1N2p8T3VyIGJpcmQgaXMg.gifgQt7p2.png

I81rp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να στα πω από αρχή. Στο 1ο σπερμοδιάγραμμα είχε σε ποσότητα 0,5ml, 68εκ. με κινητικότητα 32%, αλλά δεν ρευστοποιούταν το δείγμα και υπηρχαν δείγματα φλεγμονής. Για την φλεγμονή μας έδωσαν βιταμίνες και ορμονικά. Οπότε στο 2ο σπερμοδιάγραμμα είχαμε σε 1,3ml, 183 εκ και κινητικότητα 33% αλλά και πάλι δεν ρευστοποιούταν το δείγμα και υπηρχαν δείγματα φλεγμονής. Μας πηγαν για εξωσωματική αποτυχημένη βέβαια. Ο τσιλιβάκος με βάση αυτά τα 2 σπερμοδιαγράμματα μας έδωσε αντιβίωση και με βάση την κατάτμηση σπέρματος που κάναμε.

Link to comment
Share on other sites

Είναι και αυτό ένα θέμα. Στο συνέστησε και ο γιατρός ή το σκέφτεσαι από μόνη σου? Μακάρι αυτά τα φάρμακα να είναι και τα τελευταία που θα πάρεις.

Ναι, ναι μου τι είπε και ο γιατρός.

Σε ευχαριστώ παρα πολύ κοριτσάκι μου !!!!

Μακάρι !!!!!!!!!!!


Yv7Sp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να στα πω από αρχή. Στο 1ο σπερμοδιάγραμμα είχε σε ποσότητα 0,5ml, 68εκ. με κινητικότητα 32%, αλλά δεν ρευστοποιούταν το δείγμα και υπηρχαν δείγματα φλεγμονής. Για την φλεγμονή μας έδωσαν βιταμίνες και ορμονικά. Οπότε στο 2ο σπερμοδιάγραμμα είχαμε σε 1,3ml, 183 εκ και κινητικότητα 33% αλλά και πάλι δεν ρευστοποιούταν το δείγμα και υπηρχαν δείγματα φλεγμονής. Μας πηγαν για εξωσωματική αποτυχημένη βέβαια. Ο τσιλιβάκος με βάση αυτά τα 2 σπερμοδιαγράμματα μας έδωσε αντιβίωση και με βάση την κατάτμηση σπέρματος που κάναμε.

Ο όγκος είναι χαμηλός ή μου φαίνεται? Για την ρευστοποιηση δίνουν και Trempon ή ένα σιροπάκι.


as1cMaf0g410000MDdkanwxMTQ1N2p8T3VyIGJpcmQgaXMg.gifgQt7p2.png

I81rp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τί όγκο ρε κοριτσάκι που με το ζόρι πάει κάθε φορά!

Δεν μας είπε τίποτα ο Τσιλιβάκος αντίθετα του είπε ότι ούτε οι δότες δεν έχουν τόσα πολλά εκατομύρια. Αλλά τί να κάνεις αφού δεν ζούσαν πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια σας ξανάρθα!!!

Αναστασούλα ναί και εμείς στον Τσιλιβάκο πάμε.

Πήγαμε τον Οκτώβρη, κάναμε εξετάσεις και μας βρήκε το ρημάδι

το χλαμύδιο-που οι καλλιέργειες σπέρματος δεν μας έβρισκαν.

Πήραμε αντιβίωση και επειδή μέχρι τώρα τίποτα, θα πάμε μετά το Πάσχα για επανελεγχο. Από εκεί και πέρα θα δούμε αν θα πάμε πάλι για εξωσωματική .

Αλλά χθές η Λαμπρινή μου άναψε φωτιές και λέω να πάω να κάνω εξέταση για την αντιμυλλέριο.

Ξέρετε ποιά μέρα την κάνω?

Dadaki Μπράβο!!! με τα σερπαφαρ τουρμπο η ωοθήκη!!!

Και μετά μας έλεγες ότι έφαγες το Σάββατο.

Μιά φορά πήρα σερπαφάρ και έκανα 3 μήνες να ξεπρηστώ!!!

Η αντιμυλλέριος ορμόνη (Anti - Mullerian Hormone - AMH) παράγεται από τα πρωτογενή ωοθυλάκια που περιέχουν καλής ποιότητας ωάρια. Είναι δείκτης των αποθεμάτων των ωοθηκών σε ωάρια. Οι τιμές της AMH πρέπει να είναι μεγαλύτερες από 0.5 ng/ml σε γυναίκες 41 ετών και μεγαλύτερες από 2.1 ng/ml σε γυναίκες 33ετων. Η μέτρηση της τιμής της AMH μπορεί να γίνει οποιαδήποτε ημέρα του κύκλου.


Yv7Sp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τί όγκο ρε κοριτσάκι που με το ζόρι πάει κάθε φορά!

Δεν μας είπε τίποτα ο Τσιλιβάκος αντίθετα του είπε ότι ούτε οι δότες δεν έχουν τόσα πολλά εκατομύρια. Αλλά τί να κάνεις αφού δεν ζούσαν πολύ.

Αυτό με τον όγκο το είπα γιατί αν είναι το σύνολο του όγκου ξέρω ότι πρέπει να είναι παραπάνω από 2 ml, ίσως από αυτό να καταλαβαίνουν ότι δεν ρευστοποιειται, βέβαια από αριθμό σπερματοζωαρίων δεν το συζητώ είναι πάρα πολλά.

Πάντως συζήτα με έναν ανδρολόγο αυτό που σου είπα για το σιρόπι ή τα φακελάκια trempon, κάνουν δουλειά.

Καλή ξεκούραση...Φιλιά.;);)


as1cMaf0g410000MDdkanwxMTQ1N2p8T3VyIGJpcmQgaXMg.gifgQt7p2.png

I81rp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...