Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ


Moments

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 43k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • stellitsa1978

    4620

  • descolorira

    3994

  • caramello

    3743

  • Moments

    2873

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μαρκελλάκι λυπάμαι για το μωράκι.......αλλά αφού έτσι πρόβλεψε η φύση να ευχηθώ το μωράκι που έμεινε να σε κάνει μια υπέροχη μανούλα:D:D

Μομεντάκι να σας ζήσει το μωράκι....το βαφτίσατε ε?

Περιμένουμε και τα δικά σου νέα από τη βάφτιση:D:D

Καραμελλίνο μου πως είσαι? τι κάνει το σποράκι?

Σε πήρα τηλ την προηγουμενη Κυριακή γυρω στις 8.00 το απόγευμα στο κιν αλλά δε σε βρήκα......δε θα κατάλαβες ότι είμουνα εγώ γιατι το τηλ μου έχει απόκρυψη.....εγώ είμουνα η ένοχη:tongue::tongue:

Τα άλλα κοριτσάκια τι κάνουν?

Θα μπω και πιο μετά να γράψω γιατι έκανα κάτι δουλίτσες και μπήκα στα γρήγορα και είδα τα νέα της Δόμνινάς μας.

Εγώ πάντως καλά είμαι....και ο μπέμπης ελπίζω.....θέλω να μπω μετά να βάλλω και κανένα τικεράκι γιατί στο τέλος δε θα προλάβω:tongue:

Φιλάκια πολλά σε όλες σας!!!

Να σαι καλά Μελετινάκι εύχομαι και σε σένα όλα καλά μέχρι τέλους

Link to comment
Share on other sites

Λοιποοον!

περασα απ τη Δομνινα μας ειναι μια χαρουλα κυκλοφορει κανονικοτατα περα δωθε,δεν ταλαιπωρηθηκαν απλα μπηκαν νωριτερα γιατι ο μικρος ειχε 2περιτυλιξεις και ο γιατρος δε το ρισκαρε.ο μπεμπης ειναι γλυκας και μοιαζει του μπαμπα!2800 γεννηθηκε και δε χρειαστηκε θερμοκοιτιδα,μονο λιγο ικτερο ανεβασε σημερα.αυριο λογικα θα βγουν!


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα!!!

Αργησα αλλά τα κατάφερα να μπω...Δύσκολα τα πράγματα εδώ στην Κύπρο! Δεν ξέρω αν ακούσατε τίποτα στις ειδήσεις αλλά οι "φίλοι" μας οι Ευρωπαίοι και Τροϊκανοί ζητήσανε κούρεμα καταθέσεων και ξεκίνησε ένας πανικός άλλο πράγμα..Τώρα αυτή τη στιγμή συνεδριάζει η Βουλή για να αποφασίσουμε αν θα πούμε νάι ή όχι...Το θέμα όμως είναι πως είτε το ένα είτε το άλλο σενάριο πάλι αρνητικό είναι...Οι τράπεζες σήμερα και αύριο θα είναί κλειστές γιατί αν ανοίξουνε θα αρχίσει άτακτη χρεοκοπία...Πώς φτάσαμε ως εδώ..Ουφ...και φυσικά την πληρώνει ο κοσμάκης!!!

Οπως και να χει...Βαφτιστήκαμε!!!:-D Ο μικρός μας Παναγιώτης (το λέω και δεν το πιστεύω) έχει πια το όνομα της Παναγίτσας μας και θα γιορτάζει το Σεπτέμβρη στη γέννηση της Παναγίας που είναι και τη συγκεκριμένη μέρα που λειτουργούνε στο εκκλησάκι της Παναγίας Τσαμπίκας που βαφτιστήκαμε!:-D Ο μικρός άγχωσε τη νονά του γιατί μετά το μπλουμ στην κολυμβήθρα άρχισε το κλάμα χαχαχαχαχα και μιλάμε για πολύ κλάμα και τέντωμα οπότε δύσκολο το ντύσιμο...Εγώ ήμουνα τόσο αγχωμένη που τα μισά δεν τα είδα και δεν τα ένιωσα...χαχαχαχαχα

Ητανε όλα όμορφα και απλά...Ο μικρού λης πέρα από το μισάωρο κλάμα ήτανε χαμογελάστός με όποιο του μιλούσε ...Μάλιστα από την κο΄υραση του κοιμότανε σε όλη τη διάρκεια του γεύματος που ακολούθησε και ήτανε η πρώτη φορά που υπερπήδησε ένα ολόκληρο γεύμα χαχαχαχαχαχα

Χθες που ήτανε Καθαρά Δευτέρα πήγαμε στη μαμά μου και βγάλαμε τα μύρα! Μας έκανε μπανάκι η νονά, έπλυνε και τα ρούχα μας...και μετά φάγαμε εκεί...

Ητανε απίστευτο το τριήμερο που πέρασε για μένα...γεμάτο στιγμές που δεν μπορούσα να φανταστώ ποτέ πως θα ζούσα..Και όλα αυτά χάρη στο θαυματάκι που μας έστειλε ο καλός Θεούλης! Η Παναγίτσα μας...και όόόόλοι εκεί πάνω που για τόσα χρόνια προσευχόμουνα!

Άπ ότι βλέπετε η όλη συγκίνηση τώρα μου βγαίνει που μού έφυγε το άγχος!:wink: Μπορεί να γίνομαι γραφική αλλά το εύχομαι αυτό...τέτοιες στιγμές...σε όλες τις κοπέλες που ακομη το παλεύουνε...Με όλη μου τη δύναμη το εύχομαι!!!


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!

Είχα καιρό να μπω στο φόρουμ, γιατί είχαμε διάφορα τρεχάματα, αλλά από ότι φαίνεται σας πέτυχα σε πολύ χαρούμενες στιγμές!

Δομνινάκι, τα λόγια πάντα είναι φτωχά σε τέτοιες συγκλονιστικές στιγμές. Πώς να βρει κανείς τις πιο όμορφες ευχές να πει σε μια μανούλα που δυσκολεύτηκε, ταλαιπωρήθηκε, έπεσε σε βαθιά στεναχώρια πολλές φορές και τώρα πλέει σε πελάγη ευτυχίας, αγκαλιά με το νεογέννητο αγοράκι της? Να είναι γερό, να είστε κι εσείς γεροί και να είναι η κάθε μέρα στο εξής καλύτερη και πιο χαρούμενη από την προηγούμενη!

Καραμελίτσα, έχασα τα νέα της δεύτερης εγκυμοσύνης σου??!! Αν είναι δυνατόν! Συγχαρητήριααααα!!! Θα πάω να τα διαβάσω αναδρομικά και αναλυτικότατα, αν μου το επιτρέψουν τα τουρτάκια :)

Μομεντάκι, να σου ζήσει ο νεοφώτιστος! Είναι πολύ συγκινητικό... Σε χαίρομαι για την πίστη που έχεις... Και, ας το ομολογήσω, τη ζηλεύω...

Μαρκέλα, δεν έχουμε γνωριστεί, αλλά συμπάσχω μαζί σου. Κρίμα για το δεύτερο μωράκι, πολλές από εδώ έχουμε παρόμοιες εμπειρίες και η στεναχώρια δεν περιγράφεται. Τις μέρες που μας είπαν ότι το τρίτο πρέπει να φύγει και ότι το δεύτερο είναι με ερωτηματικό, δεν θέλω ούτε να τις θυμάμαι. Αλλά τις θυμάμαι...

Από ότι βλέπω η παρέα του φόρουμ πάει μια χαρά!

Εμείς είχαμε τις δυσκολίες μας: εδώ και κανα δίμηνο τα μωρά έπεφταν εναλλάξ από τη μια ίωση στην επόμενη, με αποκορύφωμα τη μηνιγγίτιδα που έπαθε ο μπέμπης μας, από πνευμονιόκοκκο. Εμβολιασμένος 4 φορές εντωμεταξύ!!! Τέλος καλό όλα καλά, ευτυχώς δεν του έμεινε τίποτα. Λέω ευτυχώς, γιατί καμιά εγγύηση δεν υπήρχε. Αλλά περάσαμε μερικές πολύ άσχημες και δυστυχισμένες μέρες στο νοσοκομείο και έχουμε αρχίσει να χρησιμεύουμε στους γνωστούς μας σαν παράδειγμα ατυχίας για να παρηγοριούνται για τα δικά τους βάσανα. Δεν είχα βέβαια ποτέ τη φιλοδοξία να βρεθώ σε μια τέτοια θέση!

Τώρα έχει μια ίωση ο άντρας μου και εξωπετάχτηκε από το σπίτι γιατί ο μπέμπης είναι ακόμα ευάλωτος. Τρυφερότης το έμβλημά μας!

Δε θέλω να σας μελαγχολήσω τέτοιες μέρες χαράς, αλλά έχει πέσει λίγο το ηθικό μου... Βλέπετε νόμιζα ότι έχοντας περάσει εγώ η ίδια τόσο χάλια καταστάσεις μετά τη γέννα, ουσιαστικά είχα "εξαγοράσει" ασυλία από άλλες συμφορές. Και να που κινδύνεψε τόσο σοβαρά το αθώο αγοράκι μας, πριν κλείσει τα 2. Ποιος θα είναι ο επόμενος? Η μπεμπούλα?

Ξεκίνησα το μήνυμα με ένα πλατύ χαμόγελο και τώρα τρέχουν δακρυάκια... Είμαι μια λυπημένη τουρτίτσα. Αν ξέρετε κανέναν ψυχίατρο πείτε μου... ή ίσως κανέναν παπά για ευχέλαιο!


8He6p3.png

oiFnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!

Είχα καιρό να μπω στο φόρουμ, γιατί είχαμε διάφορα τρεχάματα, αλλά από ότι φαίνεται σας πέτυχα σε πολύ χαρούμενες στιγμές!

Δομνινάκι, τα λόγια πάντα είναι φτωχά σε τέτοιες συγκλονιστικές στιγμές. Πώς να βρει κανείς τις πιο όμορφες ευχές να πει σε μια μανούλα που δυσκολεύτηκε, ταλαιπωρήθηκε, έπεσε σε βαθιά στεναχώρια πολλές φορές και τώρα πλέει σε πελάγη ευτυχίας, αγκαλιά με το νεογέννητο αγοράκι της? Να είναι γερό, να είστε κι εσείς γεροί και να είναι η κάθε μέρα στο εξής καλύτερη και πιο χαρούμενη από την προηγούμενη!

Καραμελίτσα, έχασα τα νέα της δεύτερης εγκυμοσύνης σου??!! Αν είναι δυνατόν! Συγχαρητήριααααα!!! Θα πάω να τα διαβάσω αναδρομικά και αναλυτικότατα, αν μου το επιτρέψουν τα τουρτάκια :)

Μομεντάκι, να σου ζήσει ο νεοφώτιστος! Είναι πολύ συγκινητικό... Σε χαίρομαι για την πίστη που έχεις... Και, ας το ομολογήσω, τη ζηλεύω...

Μαρκέλα, δεν έχουμε γνωριστεί, αλλά συμπάσχω μαζί σου. Κρίμα για το δεύτερο μωράκι, πολλές από εδώ έχουμε παρόμοιες εμπειρίες και η στεναχώρια δεν περιγράφεται. Τις μέρες που μας είπαν ότι το τρίτο πρέπει να φύγει και ότι το δεύτερο είναι με ερωτηματικό, δεν θέλω ούτε να τις θυμάμαι. Αλλά τις θυμάμαι...

Από ότι βλέπω η παρέα του φόρουμ πάει μια χαρά!

Εμείς είχαμε τις δυσκολίες μας: εδώ και κανα δίμηνο τα μωρά έπεφταν εναλλάξ από τη μια ίωση στην επόμενη, με αποκορύφωμα τη μηνιγγίτιδα που έπαθε ο μπέμπης μας, από πνευμονιόκοκκο. Εμβολιασμένος 4 φορές εντωμεταξύ!!! Τέλος καλό όλα καλά, ευτυχώς δεν του έμεινε τίποτα. Λέω ευτυχώς, γιατί καμιά εγγύηση δεν υπήρχε. Αλλά περάσαμε μερικές πολύ άσχημες και δυστυχισμένες μέρες στο νοσοκομείο και έχουμε αρχίσει να χρησιμεύουμε στους γνωστούς μας σαν παράδειγμα ατυχίας για να παρηγοριούνται για τα δικά τους βάσανα. Δεν είχα βέβαια ποτέ τη φιλοδοξία να βρεθώ σε μια τέτοια θέση!

Τώρα έχει μια ίωση ο άντρας μου και εξωπετάχτηκε από το σπίτι γιατί ο μπέμπης είναι ακόμα ευάλωτος. Τρυφερότης το έμβλημά μας!

Δε θέλω να σας μελαγχολήσω τέτοιες μέρες χαράς, αλλά έχει πέσει λίγο το ηθικό μου... Βλέπετε νόμιζα ότι έχοντας περάσει εγώ η ίδια τόσο χάλια καταστάσεις μετά τη γέννα, ουσιαστικά είχα "εξαγοράσει" ασυλία από άλλες συμφορές. Και να που κινδύνεψε τόσο σοβαρά το αθώο αγοράκι μας, πριν κλείσει τα 2. Ποιος θα είναι ο επόμενος? Η μπεμπούλα?

Ξεκίνησα το μήνυμα με ένα πλατύ χαμόγελο και τώρα τρέχουν δακρυάκια... Είμαι μια λυπημένη τουρτίτσα. Αν ξέρετε κανέναν ψυχίατρο πείτε μου... ή ίσως κανέναν παπά για ευχέλαιο!

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου Τουρτίτσα παρόλο που δε γνωριζόμαστε

Εύχομαι περαστικά και αγύριστα!!!!!στον μικρούλι σου

Είναι λογικό να έχεις άγχος με όλα αυτά που έχει περάσει

Όλα καλά από δω και πέρα!~:P:p

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα!!!

Αργησα αλλά τα κατάφερα να μπω...Δύσκολα τα πράγματα εδώ στην Κύπρο! Δεν ξέρω αν ακούσατε τίποτα στις ειδήσεις αλλά οι "φίλοι" μας οι Ευρωπαίοι και Τροϊκανοί ζητήσανε κούρεμα καταθέσεων και ξεκίνησε ένας πανικός άλλο πράγμα..Τώρα αυτή τη στιγμή συνεδριάζει η Βουλή για να αποφασίσουμε αν θα πούμε νάι ή όχι...Το θέμα όμως είναι πως είτε το ένα είτε το άλλο σενάριο πάλι αρνητικό είναι...Οι τράπεζες σήμερα και αύριο θα είναί κλειστές γιατί αν ανοίξουνε θα αρχίσει άτακτη χρεοκοπία...Πώς φτάσαμε ως εδώ..Ουφ...και φυσικά την πληρώνει ο κοσμάκης!!!

Οπως και να χει...Βαφτιστήκαμε!!!:-D Ο μικρός μας Παναγιώτης (το λέω και δεν το πιστεύω) έχει πια το όνομα της Παναγίτσας μας και θα γιορτάζει το Σεπτέμβρη στη γέννηση της Παναγίας που είναι και τη συγκεκριμένη μέρα που λειτουργούνε στο εκκλησάκι της Παναγίας Τσαμπίκας που βαφτιστήκαμε!:-D Ο μικρός άγχωσε τη νονά του γιατί μετά το μπλουμ στην κολυμβήθρα άρχισε το κλάμα χαχαχαχαχα και μιλάμε για πολύ κλάμα και τέντωμα οπότε δύσκολο το ντύσιμο...Εγώ ήμουνα τόσο αγχωμένη που τα μισά δεν τα είδα και δεν τα ένιωσα...χαχαχαχαχα

Ητανε όλα όμορφα και απλά...Ο μικρού λης πέρα από το μισάωρο κλάμα ήτανε χαμογελάστός με όποιο του μιλούσε ...Μάλιστα από την κο΄υραση του κοιμότανε σε όλη τη διάρκεια του γεύματος που ακολούθησε και ήτανε η πρώτη φορά που υπερπήδησε ένα ολόκληρο γεύμα χαχαχαχαχαχα

Χθες που ήτανε Καθαρά Δευτέρα πήγαμε στη μαμά μου και βγάλαμε τα μύρα! Μας έκανε μπανάκι η νονά, έπλυνε και τα ρούχα μας...και μετά φάγαμε εκεί...

Ητανε απίστευτο το τριήμερο που πέρασε για μένα...γεμάτο στιγμές που δεν μπορούσα να φανταστώ ποτέ πως θα ζούσα..Και όλα αυτά χάρη στο θαυματάκι που μας έστειλε ο καλός Θεούλης! Η Παναγίτσα μας...και όόόόλοι εκεί πάνω που για τόσα χρόνια προσευχόμουνα!

Άπ ότι βλέπετε η όλη συγκίνηση τώρα μου βγαίνει που μού έφυγε το άγχος!:wink: Μπορεί να γίνομαι γραφική αλλά το εύχομαι αυτό...τέτοιες στιγμές...σε όλες τις κοπέλες που ακομη το παλεύουνε...Με όλη μου τη δύναμη το εύχομαι!!!

Τί όμορφα λόγια!!!Τί τυχερό Μομεντάκι Τζούνιορ με τέτοια μανούλα!!!Μπράβο για το μεγαλείο της ψυχής σου και για τον τρόπο που σκέφτεσαι!!!Πάντα ευτυχισμένες στιγμές σαν αυτή που περιγράφεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!

Είχα καιρό να μπω στο φόρουμ, γιατί είχαμε διάφορα τρεχάματα, αλλά από ότι φαίνεται σας πέτυχα σε πολύ χαρούμενες στιγμές!

Δομνινάκι, τα λόγια πάντα είναι φτωχά σε τέτοιες συγκλονιστικές στιγμές. Πώς να βρει κανείς τις πιο όμορφες ευχές να πει σε μια μανούλα που δυσκολεύτηκε, ταλαιπωρήθηκε, έπεσε σε βαθιά στεναχώρια πολλές φορές και τώρα πλέει σε πελάγη ευτυχίας, αγκαλιά με το νεογέννητο αγοράκι της? Να είναι γερό, να είστε κι εσείς γεροί και να είναι η κάθε μέρα στο εξής καλύτερη και πιο χαρούμενη από την προηγούμενη!

Καραμελίτσα, έχασα τα νέα της δεύτερης εγκυμοσύνης σου??!! Αν είναι δυνατόν! Συγχαρητήριααααα!!! Θα πάω να τα διαβάσω αναδρομικά και αναλυτικότατα, αν μου το επιτρέψουν τα τουρτάκια :)

Μομεντάκι, να σου ζήσει ο νεοφώτιστος! Είναι πολύ συγκινητικό... Σε χαίρομαι για την πίστη που έχεις... Και, ας το ομολογήσω, τη ζηλεύω...

Μαρκέλα, δεν έχουμε γνωριστεί, αλλά συμπάσχω μαζί σου. Κρίμα για το δεύτερο μωράκι, πολλές από εδώ έχουμε παρόμοιες εμπειρίες και η στεναχώρια δεν περιγράφεται. Τις μέρες που μας είπαν ότι το τρίτο πρέπει να φύγει και ότι το δεύτερο είναι με ερωτηματικό, δεν θέλω ούτε να τις θυμάμαι. Αλλά τις θυμάμαι...

Από ότι βλέπω η παρέα του φόρουμ πάει μια χαρά!

Εμείς είχαμε τις δυσκολίες μας: εδώ και κανα δίμηνο τα μωρά έπεφταν εναλλάξ από τη μια ίωση στην επόμενη, με αποκορύφωμα τη μηνιγγίτιδα που έπαθε ο μπέμπης μας, από πνευμονιόκοκκο. Εμβολιασμένος 4 φορές εντωμεταξύ!!! Τέλος καλό όλα καλά, ευτυχώς δεν του έμεινε τίποτα. Λέω ευτυχώς, γιατί καμιά εγγύηση δεν υπήρχε. Αλλά περάσαμε μερικές πολύ άσχημες και δυστυχισμένες μέρες στο νοσοκομείο και έχουμε αρχίσει να χρησιμεύουμε στους γνωστούς μας σαν παράδειγμα ατυχίας για να παρηγοριούνται για τα δικά τους βάσανα. Δεν είχα βέβαια ποτέ τη φιλοδοξία να βρεθώ σε μια τέτοια θέση!

Τώρα έχει μια ίωση ο άντρας μου και εξωπετάχτηκε από το σπίτι γιατί ο μπέμπης είναι ακόμα ευάλωτος. Τρυφερότης το έμβλημά μας!

Δε θέλω να σας μελαγχολήσω τέτοιες μέρες χαράς, αλλά έχει πέσει λίγο το ηθικό μου... Βλέπετε νόμιζα ότι έχοντας περάσει εγώ η ίδια τόσο χάλια καταστάσεις μετά τη γέννα, ουσιαστικά είχα "εξαγοράσει" ασυλία από άλλες συμφορές. Και να που κινδύνεψε τόσο σοβαρά το αθώο αγοράκι μας, πριν κλείσει τα 2. Ποιος θα είναι ο επόμενος? Η μπεμπούλα?

Ξεκίνησα το μήνυμα με ένα πλατύ χαμόγελο και τώρα τρέχουν δακρυάκια... Είμαι μια λυπημένη τουρτίτσα. Αν ξέρετε κανέναν ψυχίατρο πείτε μου... ή ίσως κανέναν παπά για ευχέλαιο!

Κάπως έτσι ήτανε και η δική μου πορεία ΄διαβάζοντας το μήνυμά σου..πλατύ χαμόγελο και στο τέλος λυπημένη φατσούλα και σφίξιμο! Καλέ! Δεν θέλουμε εμείς να είσαι λυπημένη τουρτίτσα! Οι τουρτίτσες είναι χαρούμενες!!! (λες και ξέρουμε πολλές τουρτίτσες;))

Νομίζω όλες θεωρούμε πως έχουμε ασυλία με όλα όσα προηγήθηκαν...αμ δε...:?

Ελπίζω να τελειώσανε όλα τα άσχημα και να μην έρθουνε άλλα...Ή έστω ας έρχονται μόνο πράγματα που μπορούμε να αντέχουμε κα ινα πηγαίνουμε παρακάτω!

Μη χάνεσαι ε....Μας αρέσει που εμφανίζεσαι!:D


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Τί όμορφα λόγια!!!Τί τυχερό Μομεντάκι Τζούνιορ με τέτοια μανούλα!!!Μπράβο για το μεγαλείο της ψυχής σου και για τον τρόπο που σκέφτεσαι!!!Πάντα ευτυχισμένες στιγμές σαν αυτή που περιγράφεις!

Σε ευχαριστώ πολύ καλό μου μαρκελάκι...:D

Περιμένουμε νέα σου με ανυπομονησία....(και χαρά που δεν μαζεύεται!;))


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Μομεντακι σταματα να με κανεις να κλαιιιωωωω!! τι σου φταιωωω ;;;;τι σου φταιιιωωωωω;;;;

χαχαχα!

Να σας ζησει κοπελα μου! Ερχονται κι αλλες συγκινησεις!

Ευχαριστώ πολύ καραμελλάκι μου ! Δώσε ένα μεγάάάάλο φιλί στην καραμελλίτσα μας από τη θεία μομέντα!:D


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια....Άργησα αλλά ξανα ήρθα στην παρέα σας...

Μετά την 2η αποτυχημένη προσπάθεια τώρα είμαι καλύτερα...Άλλαξα και γιατρό γιατί κάτι μου έλεγε ότι είναι μπακάλης μετά την απάντηση που μου έδωσε όταν του είπα ότι δεν πέτυχε και η 2η προσπάθεια...

Τι ανακάλυψα στον νέο γιατρό;;;

Αρχικά με έβαλε να κάνω ορμονικές εξετάσεις χωρίς να του πω και πολλά πράγματα για το ιστορικό μου, απ'τις οποίες βρήκαμε ότι ίσως υπάρχει ένα μικρό πρόβλημα στον θυροειδή μου το οποίο θα το παρακολουθήσουμε...

Το καλύτερο όμως δεν είναι αυτό....Αυτό τον μήνα βλέπουμε με κολπικό την πορεία της ωορηξίας μου...Την Τρίτη λοιπόν που το αυγουλάκι μου ήταν στα 20εκ. μου είπε ότι αυτό μπορεί να φτάσει μέχρι 25εκ. και μετά να σπάσει.... Εκεί και έπαε ΣΟΚ...

Ο άλλος γιατρός μου έλεγε ότι σπάει στα 20εκ.....Και τις δύο προσπάθειες σπερματέγχυσης τις έκανα εκεί στα 18-20εκ...Άρα εγώ έκανα την σπερματέγχυση περίπου 2-3 μέρες πρίν....Τσάμπα τα λεφτά τσάμπα και η στεναχώρια μου.......

Ο νέος μου γιατρός λοιπόν μου είπε ότι θέλει για 2 μήνες περίπου να κάνουμε προγραμματισμένες αγκαλίτσες και ταυτόχρονα να δούμε και το θυροειδή και αν δεν μετά βλέπουμε...Αν ο θυροειδής έχει θέμα θα μου δώσει αγωγή, αν όχι και ανάλογα τα οικονομικά μας μάλλον θα ξαναπάω για πσερματέγχυση....

Σας ευχαριστώ όλες για τα λόγια συμπαράστασης....!

Θέλησα να σας πω τα νέα μου γιατί εγώ δεν ήξερα και άκουγα ότι μου έλεγε ο γιατρός ενώ κανονικά ίσως θα έπρεπε πρώτα να δεί την ωορηξία μου κα τον επόμενο μήνα να κάναμε την σπερματέγχυση...Τέσπα πολλά μπορεί....Όλα για κάποιο λόγο γίνονται.......!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μομεντακι μου να σου ζήσει ο μικρός Παναγιωτάκης.Πολύ συγκινούμαι όταν ακούω αυτό το όνομα γιατί ήμασταν στο τσακ να δώσουμε και εμείς αυτό το όνομα στον Αλέξη,γιατί όταν είχα μάθει ότι ήμουν έγκυος ήταν ανήμερα της παναγίας στις 21 Νοεμβρίου.Και λέγαμε να τον πούμε ή Μάριο ή Παναγιώτη.Τώρα πως καταλήξαμε στο Αλέξης ειναι άλλη ιστορία.

Τεσπα.

Ο μικρός Παναγιωτάκης σου λοιπόν,να έχει όλες τις χαρές και τα αγαθά του κόσμου.Να ειναι πάντα γελαστός και να κάνεις και τους γονείς του να γελάνε.

Να του δώσεις ένα μεγάλο φιλί από εμένα.

Τουρτιτσα μου γλυκιά,από τη μια χάρηκα που είδα μήνυμα σου μετά από καιρό αλλά από την άλλη στεναχωρήθηκα τόσο πολύ με αυτό που σας συνέβη.Βρε παιδί μου,δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όταν κάτι πάει στραβά μετά ακολουθούν από πίσω και αλλά τόσα.

Από το μήνυμα σου καταλαβαίνω πόσο πολύ σε πόνεσε αυτή η περιπέτεια με το αγοράκι σου και σε παρακαλώ μην σκέφτεσαι ότι μπορεί ο επόμενος που θα πάθει κάτι θα ειναι Θ μικρή σου γιατί με στεναχωρεις.Μην έχεις τέτοιες σκέψεις βρε κουκλα μου,τίποτα δεν θα ξανασυμβεί.Αρκετά έχετε τραβήξει σαν οικογένεια,ήρθε ο καιρός πια να βγει το ουράνιο τόξο.

Θέλω την επόμενη φορά που θα ξαναμπείς να μας πεις για τα νέα κατορθώματα και τις σκανταλιες των μικρών σου.

Για καλώς η κακώς κάνε και κανένα ευχέλαιο,αν και δεν τα πιστεύω αυτά.Σε φιλώ.

Πρειερ μια νέα αρχή ειναι πάντα για καλό.Εύχομαι με αυτόν τον γιατρό να καταφερεις ΝΣ μείνεις από μόνη σου εγκυουλα.Τα ίδια ακριβώς είχα και εγω.Έκανα 3 σπερματεγχυνσεις χωρίς ΝΣ ελέγχουμε την ωορρηξία,ποτέ γίνεται ακριβώς και πέσαμε στο κενό.Αφού άλλαξα γιατρό κει κάναμε και άλλες εξετάσεις,που τελικά το δικό μας πρόβλημα ήταν άλλου,εμεινα μονη μου εγκυος.Σου εύχομαι το ίδιο.


5oULp3.png

B2ZVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...