Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

      • Λυπημένη/-ος 1

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα :)

Εγω κορίτσια δεν μπορώ να πω οτι γκρινιάζω. Εξάλλου βλεπόμαστε με τον άντρα μου τόσο λίγο μέσα στην ημέρα λόγω δουλειάς που δεν προλαβαίνουμε να κάνουμε και πολλά :tongue::tongue::tongue:

Εχω όμως γίνει απίστευτα υπερβολική με το φαγητό απ' εξώ. Εγω το βρίσκω απόλυτα φυσιολογικό....οι υπόλοιποι όμως οχι :cool::cool::cool:

Γεια σας όμορφες μανουλες και όμορφες κοιλιτσες! Θέλω να ζητήσω συγνωμη που εξαφανιζομαι έτσι αλλα κοριτσια ειμαι χάλια. Αυτή η ζεστά μου κάνει χειρότερα το στομάχι και κάνω ακόμα εμετούς. Τουλάχιστον οχι κάθε μερα. Αυτός είναι ο λόγος που δεν γράφω συχνά. Διαβαζω τα νέα σας όμως και χαίρομαι που είστε όλες καλά! Σας φιλώ όλες!

Έλλη υπομονή.

όταν λες ότι ειναι ένα θέμα? Σε ποια εβδομάδα το καταλαβες για πρώτη φορα έτσι για τα στατιστικους λόγους?

Ο πρόσθιος πλακούντας απορροφά τους κραδασμούς και έτσι δεν μπορούμε να καταλάβουμε τις κινήσεις/κλωτσιές του μωρού, εκτός και αν είναι δυνατές.

Εγω για πρώτη φορά το κατάλαβα αν θυμάμαι καλά γυρω στην 17η εβδομάδα αλλά και πάλι μόνο μια μέρα. Μετά για κάποιες ημέρες δεν ένοιωθα τπτ και απο την 19η και μετά ένοιωθα περισσότερα. Υπάρχουν μέρες όμως που δεν αισθάνομαι απολύτως τπτ....

Σήμερα όμως ένοιωσα κάποιες κινήσεις και είδα για πρώτη φορά το δέρμα στο συγκεκριμένο σημείο να αναπηδά :D:D:D Απίστευτο ήταν......


age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!

Renita,

στην αυχενική διαφάνεια βλέπουν τη θέση του πλακούντα. Κάπου εκεί στα αποτελέσματα της εξέτασης το γράφει....

ναι όντως απο εκει το είδα

Καλημέρα :)

Εγω κορίτσια δεν μπορώ να πω οτι γκρινιάζω. Εξάλλου βλεπόμαστε με τον άντρα μου τόσο λίγο μέσα στην ημέρα λόγω δουλειάς που δεν προλαβαίνουμε να κάνουμε και πολλά :tongue::tongue::tongue:

Εχω όμως γίνει απίστευτα υπερβολική με το φαγητό απ' εξώ. Εγω το βρίσκω απόλυτα φυσιολογικό....οι υπόλοιποι όμως οχι :cool::cool::cool:

Ο πρόσθιος πλακούντας απορροφά τους κραδασμούς και έτσι δεν μπορούμε να καταλάβουμε τις κινήσεις/κλωτσιές του μωρού, εκτός και αν είναι δυνατές.

Εγω για πρώτη φορά το κατάλαβα αν θυμάμαι καλά γυρω στην 17η εβδομάδα αλλά και πάλι μόνο μια μέρα. Μετά για κάποιες ημέρες δεν ένοιωθα τπτ και απο την 19η και μετά ένοιωθα περισσότερα. Υπάρχουν μέρες όμως που δεν αισθάνομαι απολύτως τπτ....

Σήμερα όμως ένοιωσα κάποιες κινήσεις και είδα για πρώτη φορά το δέρμα στο συγκεκριμένο σημείο να αναπηδά :D:D:D Απίστευτο ήταν......

εμενα ο μπόμπιρας είναι της υγειινής διατροφής και στην ιδέα και μόνο για σουβλάκια ανακατεύομαι :D:D

αν το μοναδικό θέμα με τον πρόσθιο πλακούντα είναι αυτό δεν πειράζει!Τι να κάνουμε θα περιμένουμε ακόμα λίγο !


Τα καλύτερα είναι αυτά που ακόμα δεν έχω γευτεί,

αφού κρύβεται το αύριο σ' ότι έχω ονειρευτεί

Τα καλύτερα θα 'ρθουν μάτια μου δεν ανησυχώ

φτάνει το δικό σου πρόσωπο να βλέπω όταν ξυπνώ

[sIGPIC][/sIGPIC] cute-pig-2-smiley-003.gif

age.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια κορίτσια...χάλια η ζέστη !!! Εγώ αύριο θα πάω στο γιατρό κανονισαμε λίγο νωρίτερα το ραντεβού διότι ο άντρας μου φεύγει την παρασκευή!είναι ναυτικός και θα γυρίσει όταν είναι να γεννήσω !πολύ στεναχωριέμαι που φεύγει ....οπότε δεν υπάρχει ώρα για γκρίνια ...το φαντάζεστε θα έρθει και θα με βρει διπλή από ότι με άφησε! Τεσπα τουλάχιστον αύριο θα δω τον κουκλο μου !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια κορίτσια...χάλια η ζέστη !!! Εγώ αύριο θα πάω στο γιατρό κανονισαμε λίγο νωρίτερα το ραντεβού διότι ο άντρας μου φεύγει την παρασκευή!είναι ναυτικός και θα γυρίσει όταν είναι να γεννήσω !πολύ στεναχωριέμαι που φεύγει ....οπότε δεν υπάρχει ώρα για γκρίνια ...το φαντάζεστε θα έρθει και θα με βρει διπλή από ότι με άφησε! Τεσπα τουλάχιστον αύριο θα δω τον κουκλο μου !

Ναυτικός ε; Πως αντέχεις. Εγώ δύο τρεις ώρας λείπει αν πάει για δουλειά και τρελαίνομαι.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναυτικός ε; Πως αντέχεις. Εγώ δύο τρεις ώρας λείπει αν πάει για δουλειά και τρελαίνομαι.

Χαχαχα από 18 χρόνων μαζί του έχω μάθει ...είναι ζόρικα δε λέω αλλά έτσι είναι η αγάπη ...τυφλή !τώρα με το μωρό είναι πιο δύσκολα ,αλλά τι να γίνει θα συνηθίσουμε ξανά ! Είναι πολύ καλος αξίζει την αναμονή !

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα από 18 χρόνων μαζί του έχω μάθει ...είναι ζόρικα δε λέω αλλά έτσι είναι η αγάπη ...τυφλή !τώρα με το μωρό είναι πιο δύσκολα ,αλλά τι να γίνει θα συνηθίσουμε ξανά ! Είναι πολύ καλος αξίζει την αναμονή !

μπραβο σου Σοφακι!! θελει πολυ δυναμη μια σχεση τετοιου ειδους!! και ο μπαμπας μου ηταν ναυτικος και απο ιστοριες της μαμας μου μπορω να φανταστω ποσο δυσκολο ειναι! τωρα ομως ειναι τελεια με τις ιστοριες που μας λεει. σκεφτομαι θα τα λεει και στα παιδακια μου...


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites

μπραβο σου Σοφακι!! θελει πολυ δυναμη μια σχεση τετοιου ειδους!! και ο μπαμπας μου ηταν ναυτικος και απο ιστοριες της μαμας μου μπορω να φανταστω ποσο δυσκολο ειναι! τωρα ομως ειναι τελεια με τις ιστοριες που μας λεει. σκεφτομαι θα τα λεει και στα παιδακια μου...

Είναι διαφορετική ζωή !παρά τα ζόρια έχει πολλές ομορφιές η ζωή με ναυτικο ...και σίγουρα πολλές ιστορίεςά

!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια...

Μου φαίνεται το τριημεράκι ήταν για όλες αναζωογονητικό :-)

Βγήκαν τα αποτελέσματα του PAPP-A και μία από τις μετρικές ήταν στο όριο… οπότε οι απαντήσεις σύστηναν αμνιο. Εχθές είδα και το γιατρό μου. Ήταν αρκετά καθησυχαστικός, αλλά θεωρεί ότι πρέπει να κάνω άμνιο. Μου είπε ότι το συστήνει όταν είσαι πάνω από 35 ανεξάρτητα από τα αποτελέσματα της αυχενικής και του PAPP-A, οπότε το είχε ούτως ή αλλιώς στο μυαλό του. Μου είπε βέβαια ότι εξαρτάται από μένα, αλλά και εγώ μέσα στο ΣΚ το είχα συζητήσει με τον άνδρα μου και αποφασίσαμε ότι το άγχος θα είναι μεγαλύτερο αν χρειαστεί αργότερα ή αν περιμένουμε να δούμε ότι όλα είναι καλά μέχρι τη γέννα.

Anyway, το ραντεβού κανονίστηκε για 18/7 και τα αποτελέσματα θα βγουν σε μία βδομάδα περίπου. Το καλό είναι ότι δεν απαιτείται νοσοκομείο και ότι θα το κάνω στο κέντρο που πάω και για τους υπέρηχους που είναι εξειδικευμένο στον προγεννητικό έλεγχο. Νομίζω εκεί θα νιώθω πολύ πιο άνετα. Μετά θα μείνω για 4-5 μέρες στο κρεβάτι και γενικά θέλει προσοχή για τουλάχιστον 1 βδομάδα.

Φιλιά σε όλες…


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσια,τι κανετε;Χτες ειχα την καθιερωμενη μηνιαια εξεταση και παλι δεν ειδαμε το φυλο,κοιμοταν!!Κοριτσι πρεπει να ειναι, μονο αυτα βασανιζουν τις μαμαδες τους:P Τα αγορακια μου απο τον τριτο μηνα ειχαν δειξει το ποιον τους!Τωρα αναγκαστικα στη β επιπεδου στις 15/07 τι θα κανει θα ανοιξει τα ποδια του! Κατα τα αλλα ολα καλα,φτασαμε αισιως στα 330γρ. και σιγα-σιγα ανεβαινει ο πλακουντας προς τα πανω να μην εχουμε παρατραγουδα!

Ευτυχως δροσισε λιγο να παρουμε και εμεις τα πανω μας, εγκυμοσυνη και ζεστη δεν πανε με τιποτα, θα καουν τα air-condition!

Link to comment
Share on other sites

Christina,

εγώ παρά τρίχα γλίτωσα την αμνιο, αν και είμαι 34 πηγαίναμε γυρεύοντας την ένδειξη για να την κάνουμε (ιστορικό 2 down στην άμεση οικογένεια).

Ψυχραιμία! Είναι πολύ εξελιγμένα τα μηχανήματα πια και κάνουν τέλεια δουλειά! Καλά αποτελέσματα. Λίγη προσοχή μετά την εξέταση και θετική ψυχολογία!

vula,

κι εγώ με ΠΗΤ 23/11 ακόμα περιμένω να μου δείξει τα προσόντα του/της!


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μίλησα με το γιατρό και μου είπε ότι τα αποτελεσματα του Α τεστ είναι μια χαρά και το μωρό μου δεν έχει τίποτα. Επόμενο ραντεβου στις 5 Ιουλίου. Μου είπε να πάω τέλος της αλλης εβδομάδας. Αν και στην αρχή μου φάνηκε περίεργο το οτι θελει τόσο σύντομα το ξανασκεφτηκα και χαίρομαι γιατί και θα ξαναδώ το τερατακι μου και αν θελήσει θα ανοιξει τα ποδαράκια του να δούμε τι είναι γιατι με έχει φάει η αγωνία. Και να σταματήσω να το φωνάζω με ουδέτερα επίθετα!


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια,τι κανετε;Χτες ειχα την καθιερωμενη μηνιαια εξεταση και παλι δεν ειδαμε το φυλο,κοιμοταν!!Κοριτσι πρεπει να ειναι, μονο αυτα βασανιζουν τις μαμαδες τους:P Τα αγορακια μου απο τον τριτο μηνα ειχαν δειξει το ποιον τους!Τωρα αναγκαστικα στη β επιπεδου στις 15/07 τι θα κανει θα ανοιξει τα ποδια του! Κατα τα αλλα ολα καλα,φτασαμε αισιως στα 330γρ. και σιγα-σιγα ανεβαινει ο πλακουντας προς τα πανω να μην εχουμε παρατραγουδα!

Ευτυχως δροσισε λιγο να παρουμε και εμεις τα πανω μας, εγκυμοσυνη και ζεστη δεν πανε με τιποτα, θα καουν τα air-condition!

Το έχω ξανακούσει αυτό! Ότι τα κοριτσια το παιζουν δύσκολες. Η αλήθεια είναι ότι και η μάνα μου αυτό επαθε. Όταν ήταν έγκυος σε μένα στους 6,5 μήνες έμαθε ότι είμαι κορίτσι. Ενώ ο αδερφός μου τα εδειξε όλα στον 5ο. Τελικά μου φαίνεται οτι εμεις ντρεπόμαστε (για τα κοριτσακια μιλαω!) ενώ οι αντρες τα βγάζουν όλα στην φορά!:rolleyes:


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξανακούσει αυτό! Ότι τα κοριτσια το παιζουν δύσκολες. Η αλήθεια είναι ότι και η μάνα μου αυτό επαθε. Όταν ήταν έγκυος σε μένα στους 6,5 μήνες έμαθε ότι είμαι κορίτσι. Ενώ ο αδερφός μου τα εδειξε όλα στον 5ο. Τελικά μου φαίνεται οτι εμεις ντρεπόμαστε (για τα κοριτσακια μιλαω!) ενώ οι αντρες τα βγάζουν όλα στην φορά!:rolleyes:

χαχαχα και η αδερφή μου, κόρη είχε 5,5 μηνών το μάθανε τυχαίο???ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...