Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Eflenew είπε:

      Δε ξερει γιατι παιρνω αρνητικες ή χαμηλές δεδομένου οτι αυτη και 2 προηγουμενες ειναι με δανεικα και με αριστο ενδονητριο. Εχω κάνει έλεγχο μικροβιώματος και θεραπεια, υστεροσκοπησείς, εχω κάνει όλες τις εξετάσεις σε αιματολόγο, εχω ελέγξει θρομβοφιλία, εχουμε ελέγξει ορμόνες, έχουμε ελέγξει σπέρμα (οξειδωτικό στρες & καλλιέργεια για μικρόβιο). Δευτέρα....θα φανεί...ουφ!

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια. Ιδού ο νέος τιμοκατάλογος του ΙΑΣΩ για όσες πρόκειται να γεννήσουν σε αυτό το μαιευτήριο.

Βγήκαν τα αποτελέσματα του PAPP-A και μία από τις μετρικές ήταν στο όριο… οπότε οι απαντήσεις σύστηναν αμνιο. Εχθές είδα και το γιατρό μου. Ήταν αρκετά καθησυχαστικός, αλλά θεωρεί ότι πρέπει να κάνω άμνιο. Μου είπε ότι το συστήνει όταν είσαι πάνω από 35 ανεξάρτητα από τα αποτελέσματα της αυχενικής και του PAPP-A, οπότε το είχε ούτως ή αλλιώς στο μυαλό του. Μου είπε βέβαια ότι εξαρτάται από μένα, αλλά και εγώ μέσα στο ΣΚ το είχα συζητήσει με τον άνδρα μου και αποφασίσαμε ότι το άγχος θα είναι μεγαλύτερο αν χρειαστεί αργότερα ή αν περιμένουμε να δούμε ότι όλα είναι καλά μέχρι τη γέννα.[/font][/color]

Anyway, το ραντεβού κανονίστηκε για 18/7 και τα αποτελέσματα θα βγουν σε μία βδομάδα περίπου. Το καλό είναι ότι δεν απαιτείται νοσοκομείο και ότι θα το κάνω στο κέντρο που πάω και για τους υπέρηχους που είναι εξειδικευμένο στον προγεννητικό έλεγχο. Νομίζω εκεί θα νιώθω πολύ πιο άνετα. Μετά θα μείνω για 4-5 μέρες στο κρεβάτι και γενικά θέλει προσοχή για τουλάχιστον 1 βδομάδα.

Φιλιά σε όλες…

[/font][/color]

Christina να την κάνεις την αμνιο. Είναι τυπική πια διαδικασία και είσαι και απολύτως σίγουρη για το αποτέλεσμα.


age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα κοριτσάκια, τι κάνετε;

Εγώ μια χαρά, μετακομίζουμε μέσα στo σαβ/κο και επικρατεί ένας χαμός.Περιμένω και τους γονείς μου να έρθουν αύριο, για βοήθεια.Ήδη, πάντως, τρομερή κούραση.

Κάνε με το καλό την αμνιοπαρακέντηση Χριστίνα μου και εύχομαι να είναι όλα καλά!


bdxGp3.png

tt1d4479

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Κορίτσια όσες έχετε ΙΚΑ νωρίζετε τι γίνεται σε περίπτωση που δεν πάρεις την αναρρωτική που δικαιούσαι κατα τη διάρκεια της κύησης?

Μιλούσα χθες με μια φίλη που γέννησε πέρσι και μου είπε οτι αν δεν πάρεις την αναρρωτική (25 ημέρες περίπου) ο εργοδότης υποχρεούται να στην πληρώσει. Ισχύει κάτι τέτοιο? Όπως καταλαβαίνετε δεν θέλω να ρωτήσω στην εταιρεία μου....ίσως πάρω κάποια στιγμή το ΙΚΑ τηλέφωνο.

Καλησπέρα κοριτσάκια, τι κάνετε;

Εγώ μια χαρά, μετακομίζουμε μέσα στo σαβ/κο και επικρατεί ένας χαμός.Περιμένω και τους γονείς μου να έρθουν αύριο, για βοήθεια.Ήδη, πάντως, τρομερή κούραση.

Κάνε με το καλό την αμνιοπαρακέντηση Χριστίνα μου και εύχομαι να είναι όλα καλά!

Glykeritsa υπομονή.... είναι δύσκολες οι μετακομίσεις (εχω κάνει 5 και ξέρω :tongue:). Εσύ όμως να προσέχεις πολύ και να μην κουράζεται καθόλου.


age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!! Κορίτσια όσες έχετε ΙΚΑ νωρίζετε τι γίνεται σε περίπτωση που δεν πάρεις την αναρρωτική που δικαιούσαι κατα τη διάρκεια της κύησης?

Μιλούσα χθες με μια φίλη που γέννησε πέρσι και μου είπε οτι αν δεν πάρεις την αναρρωτική (25 ημέρες περίπου) ο εργοδότης υποχρεούται να στην πληρώσει. Ισχύει κάτι τέτοιο? Όπως καταλαβαίνετε δεν θέλω να ρωτήσω στην εταιρεία μου....ίσως πάρω κάποια στιγμή το ΙΚΑ τηλέφωνο.

athkos και εγω το έχω διαβάσει αυτό όσο έψαχνα τι δικαιούμε και απο ποιον! Μια ερωτηση στο ικα ισως στο επιβεβαιωσει και επισημα!


Τα καλύτερα είναι αυτά που ακόμα δεν έχω γευτεί,

αφού κρύβεται το αύριο σ' ότι έχω ονειρευτεί

Τα καλύτερα θα 'ρθουν μάτια μου δεν ανησυχώ

φτάνει το δικό σου πρόσωπο να βλέπω όταν ξυπνώ

[sIGPIC][/sIGPIC] cute-pig-2-smiley-003.gif

age.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα είπα? Δεν ειπα... καλημέρα λοιπόν!!! Και ναι βρίσκομαι και εγω στην ευχαριστη θέση να σας ανακοινώσω ότι χθες ο μπομπιράκος μου εδωσε το πρωτο φτερουγισμα στην μανούλα!!! Γιουπιιιιιιι!! Ας ελπίζουμε οτι δεν θα με ξεχασει απο εδω και πέρα και θα κανει συχνές εμφανισεις - αχ μακάρι!!!

Καλησπέρα κοριτσάκια, τι κάνετε;

Εγώ μια χαρά, μετακομίζουμε μέσα στo σαβ/κο και επικρατεί ένας χαμός.Περιμένω και τους γονείς μου να έρθουν αύριο, για βοήθεια.Ήδη, πάντως, τρομερή κούραση.

Γλυκεριτσα κουραγιο με την μετακομιση!Προσπάθησε εσυ να μην κουράζεσαι!Ασε τους αλλους να τραβηξουν το λούκι!!!!

Καλησπέρα. Μίλησα με το γιατρό και μου είπε ότι τα αποτελεσματα του Α τεστ είναι μια χαρά και το μωρό μου δεν έχει τίποτα. Επόμενο ραντεβου στις 5 Ιουλίου. Μου είπε να πάω τέλος της αλλης εβδομάδας. Αν και στην αρχή μου φάνηκε περίεργο το οτι θελει τόσο σύντομα το ξανασκεφτηκα και χαίρομαι γιατί και θα ξαναδώ το τερατακι μου και αν θελήσει θα ανοιξει τα ποδαράκια του να δούμε τι είναι γιατι με έχει φάει η αγωνία. Και να σταματήσω να το φωνάζω με ουδέτερα επίθετα!

Ελλη τυχερουλα!!! Θα το ξαναδεις το μπεμπέ σου συντομα και ισως ειναι πιο αποκαλυπτικό!!Με το καλόο!

Γεια σας κοριτσια,τι κανετε;Χτες ειχα την καθιερωμενη μηνιαια εξεταση και παλι δεν ειδαμε το φυλο,κοιμοταν!!Κοριτσι πρεπει να ειναι, μονο αυτα βασανιζουν τις μαμαδες τους:P Τα αγορακια μου απο τον τριτο μηνα ειχαν δειξει το ποιον τους!Τωρα αναγκαστικα στη β επιπεδου στις 15/07 τι θα κανει θα ανοιξει τα ποδια του! Κατα τα αλλα ολα καλα,φτασαμε αισιως στα 330γρ. και σιγα-σιγα ανεβαινει ο πλακουντας προς τα πανω να μην εχουμε παρατραγουδα!

Ευτυχως δροσισε λιγο να παρουμε και εμεις τα πανω μας, εγκυμοσυνη και ζεστη δεν πανε με τιποτα, θα καουν τα air-condition!

Βουλα και εγω κοριτσι ψηφίζω γιατι το χουν στο dna τους να κρατανε τα ποδια κλειστα :tongue: Δεν πειράζει την επόμενη φορά!

Καλημέρα κορίτσια...

Μου φαίνεται το τριημεράκι ήταν για όλες αναζωογονητικό :-)

Βγήκαν τα αποτελέσματα του PAPP-A και μία από τις μετρικές ήταν στο όριο… οπότε οι απαντήσεις σύστηναν αμνιο. Εχθές είδα και το γιατρό μου. Ήταν αρκετά καθησυχαστικός, αλλά θεωρεί ότι πρέπει να κάνω άμνιο. Μου είπε ότι το συστήνει όταν είσαι πάνω από 35 ανεξάρτητα από τα αποτελέσματα της αυχενικής και του PAPP-A, οπότε το είχε ούτως ή αλλιώς στο μυαλό του. Μου είπε βέβαια ότι εξαρτάται από μένα, αλλά και εγώ μέσα στο ΣΚ το είχα συζητήσει με τον άνδρα μου και αποφασίσαμε ότι το άγχος θα είναι μεγαλύτερο αν χρειαστεί αργότερα ή αν περιμένουμε να δούμε ότι όλα είναι καλά μέχρι τη γέννα.

Anyway, το ραντεβού κανονίστηκε για 18/7 και τα αποτελέσματα θα βγουν σε μία βδομάδα περίπου. Το καλό είναι ότι δεν απαιτείται νοσοκομείο και ότι θα το κάνω στο κέντρο που πάω και για τους υπέρηχους που είναι εξειδικευμένο στον προγεννητικό έλεγχο. Νομίζω εκεί θα νιώθω πολύ πιο άνετα. Μετά θα μείνω για 4-5 μέρες στο κρεβάτι και γενικά θέλει προσοχή για τουλάχιστον 1 βδομάδα.

Φιλιά σε όλες…

Χριστινάκι με το καλό να κάνεις την αμνιο και όλα θα ειναι καλα!θα δεις!Λίγο προσοχη μετα και μην φοβασαι τιποτα! Εγω ειμαι 36 και εφοσον τα αποτελεσματα της αυχενικης και του Παπ-Α ηταν πολυ καλα δεν μου συνεστησε ο γιατρός μου αμνιο.

Γεια κορίτσια...χάλια η ζέστη !!! Εγώ αύριο θα πάω στο γιατρό κανονισαμε λίγο νωρίτερα το ραντεβού διότι ο άντρας μου φεύγει την παρασκευή!είναι ναυτικός και θα γυρίσει όταν είναι να γεννήσω !πολύ στεναχωριέμαι που φεύγει ....οπότε δεν υπάρχει ώρα για γκρίνια ...το φαντάζεστε θα έρθει και θα με βρει διπλή από ότι με άφησε! Τεσπα τουλάχιστον αύριο θα δω τον κουκλο μου !

σοτσα ευτυχως η τεχνολογια πλέον εχει προχωρησει τοσο που σας δεινει την δυνατοτητα διαφορων μορφων επικοινωνιας με το αντρακι σου ώστε να τον νιωθεις λιγο πιο κοντά σου! Καλό ταξίδι να χει και με το καλο να ξαναγυρισει στην οικογενεια του!


Τα καλύτερα είναι αυτά που ακόμα δεν έχω γευτεί,

αφού κρύβεται το αύριο σ' ότι έχω ονειρευτεί

Τα καλύτερα θα 'ρθουν μάτια μου δεν ανησυχώ

φτάνει το δικό σου πρόσωπο να βλέπω όταν ξυπνώ

[sIGPIC][/sIGPIC] cute-pig-2-smiley-003.gif

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Είναι διαφορετική ζωή !παρά τα ζόρια έχει πολλές ομορφιές η ζωή με ναυτικο ...και σίγουρα πολλές ιστορίεςά

!

χαρα στο κουραγιο σου!!! σε θαυμαζω!! :D

Καλημέρα κορίτσια...

Μου φαίνεται το τριημεράκι ήταν για όλες αναζωογονητικό :-)

Βγήκαν τα αποτελέσματα του PAPP-A και μία από τις μετρικές ήταν στο όριο… οπότε οι απαντήσεις σύστηναν αμνιο. Εχθές είδα και το γιατρό μου. Ήταν αρκετά καθησυχαστικός, αλλά θεωρεί ότι πρέπει να κάνω άμνιο. Μου είπε ότι το συστήνει όταν είσαι πάνω από 35 ανεξάρτητα από τα αποτελέσματα της αυχενικής και του PAPP-A, οπότε το είχε ούτως ή αλλιώς στο μυαλό του. Μου είπε βέβαια ότι εξαρτάται από μένα, αλλά και εγώ μέσα στο ΣΚ το είχα συζητήσει με τον άνδρα μου και αποφασίσαμε ότι το άγχος θα είναι μεγαλύτερο αν χρειαστεί αργότερα ή αν περιμένουμε να δούμε ότι όλα είναι καλά μέχρι τη γέννα.

Anyway, το ραντεβού κανονίστηκε για 18/7 και τα αποτελέσματα θα βγουν σε μία βδομάδα περίπου. Το καλό είναι ότι δεν απαιτείται νοσοκομείο και ότι θα το κάνω στο κέντρο που πάω και για τους υπέρηχους που είναι εξειδικευμένο στον προγεννητικό έλεγχο. Νομίζω εκεί θα νιώθω πολύ πιο άνετα. Μετά θα μείνω για 4-5 μέρες στο κρεβάτι και γενικά θέλει προσοχή για τουλάχιστον 1 βδομάδα.

Φιλιά σε όλες…

Χριστινακι ολα καλα θα πανε, ειναι τοσο συχνη εξεταση που πια ο κινδυνος κοντευει να εκμηδενιστει.. Λιγη ξεκουραση μονο θελει παραπανω!! :D:D

Γεια σας κοριτσια,τι κανετε;Χτες ειχα την καθιερωμενη μηνιαια εξεταση και παλι δεν ειδαμε το φυλο,κοιμοταν!!Κοριτσι πρεπει να ειναι, μονο αυτα βασανιζουν τις μαμαδες τους:P Τα αγορακια μου απο τον τριτο μηνα ειχαν δειξει το ποιον τους!Τωρα αναγκαστικα στη β επιπεδου στις 15/07 τι θα κανει θα ανοιξει τα ποδια του! Κατα τα αλλα ολα καλα,φτασαμε αισιως στα 330γρ. και σιγα-σιγα ανεβαινει ο πλακουντας προς τα πανω να μην εχουμε παρατραγουδα!

Ευτυχως δροσισε λιγο να παρουμε και εμεις τα πανω μας, εγκυμοσυνη και ζεστη δεν πανε με τιποτα, θα καουν τα air-condition!

1 ψηφο στο κοριτσι!! :D:D:D

Καλησπέρα. Μίλησα με το γιατρό και μου είπε ότι τα αποτελεσματα του Α τεστ είναι μια χαρά και το μωρό μου δεν έχει τίποτα. Επόμενο ραντεβου στις 5 Ιουλίου. Μου είπε να πάω τέλος της αλλης εβδομάδας. Αν και στην αρχή μου φάνηκε περίεργο το οτι θελει τόσο σύντομα το ξανασκεφτηκα και χαίρομαι γιατί και θα ξαναδώ το τερατακι μου και αν θελήσει θα ανοιξει τα ποδαράκια του να δούμε τι είναι γιατι με έχει φάει η αγωνία. Και να σταματήσω να το φωνάζω με ουδέτερα επίθετα!

αντε ντε, μπραβο βρε Ελλη!!! Α! εισαι και κ_λοφαρδη που θα δεις το νινι σου τοσο γρηγορα !! :tongue:

Καλησπέρα κοριτσάκια, τι κάνετε;

Εγώ μια χαρά, μετακομίζουμε μέσα στo σαβ/κο και επικρατεί ένας χαμός.Περιμένω και τους γονείς μου να έρθουν αύριο, για βοήθεια.Ήδη, πάντως, τρομερή κούραση.

Κάνε με το καλό την αμνιοπαρακέντηση Χριστίνα μου και εύχομαι να είναι όλα καλά!

πφφφφφφφφ!!!!! Κουραγιο και προσοχη!!!

Καλημέρα είπα? Δεν ειπα... καλημέρα λοιπόν!!! Και ναι βρίσκομαι και εγω στην ευχαριστη θέση να σας ανακοινώσω ότι χθες ο μπομπιράκος μου εδωσε το πρωτο φτερουγισμα στην μανούλα!!! Γιουπιιιιιιι!! Ας ελπίζουμε οτι δεν θα με ξεχασει απο εδω και πέρα και θα κανει συχνές εμφανισεις - αχ μακάρι!!!

ελα μπραβο!! απο εδω και περα καθε μερααα!!!! :tongue:

Ζεστενομαιιιιιιι!

ΚΑΙ ΕΓΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣ!!! ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ 2013!!!!

kat3r1na .............. ΠΗΤ 01/11/13

AthKos ................ ΠΗΤ 02/11/13 Κοριτσι

stefaniana............. ΠΗΤ 06/11/13 Αγορι

zacharoula1982 ...... ΠΗΤ 07/11/13 Κοριτσι

zwoula80 .............. ΠΗΤ 07/11/13 Κοριτσι & Αγορι

Figaroli ................. ΠΗΤ 07/11/13

Δημητρα69............. ΠΗΤ 09/11/13

ganna .................. ΠΗΤ 09/11/13 Αγορι

polixenh ................ ΠΗΤ 15/11/13 Αγορι

Merenta ................ ΠΗΤ 16/11/13

Vula ..................... ΠΗΤ 17/11/13

Renita ................... ΠΗΤ 19/11/13 Αγορι

despina77............... ΠΗΤ 20/11/13 Αγορι

elenaki1987 ............ ΠΗΤ 20/11/13 Κοριτσι

πακι ...................... ΠΗΤ 21/11/13

glykeritsa ............... ΠΗΤ 23/11/13 Αγορι

ioazon ................... ΠΗΤ 23/11/13

xrydim ................... ΠΗΤ 26/11/13 Κοριτσι (μαλλον)

kokkinotrixa..............ΠΗΤ 01/12/13

Ellie2013................. ΠΗΤ 02/12/13 Αγορι

Lia_84 ................... ΠΗΤ 04/12/13 Κοριτσι (μαλλον)

magdou_................. ΠΗΤ 08/12/13 Αγορι

maria*.................... ΠΗΤ 10/12/13 Κοριτσι

anchelita ................ ΠΗΤ 12/12/13

maribell .................. ΠΗΤ 13/12/13 Κοριτσι

sotsafi89 ................ ΠΗΤ 15/12/13 Αγορι

kellymania ............... ΠΗΤ 18/12/13

maira77 .................. ΠΗΤ 20/12/13

chrstina123 ............. ΠΗΤ 24/12/13

may23 .................... ΠΗΤ 25/12/13

ΓΙΑΤΡΕ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΟΥ!!

02/07 zacharoula1982...(Β' επιπεδου)

03/07 kellymania..........(A' test)

03/07 ganna ...............(Β' επιπεδου)

03/07 zwoula80 ..........(Β' επιπεδου)

05/07 maribell ............(επιβεβαιωση φυλου)

05/07 Ellie2013 ...........(επιβεβαιωση φυλου)

11/07 ioazon...............(Β' επιπεδου)

12/07 xrydim...............(υπερηχος)

12/07 polixenh ............(Β' επιπεδου)

15/07 elenaki1987........(Β' επιπεδου)

15/07 vula ..................(Β' επιπεδου)

17/07 glykeritsa ..........(Β' επιπεδου)

18/07 christina123 .......(αμνιο)

26/07 xrydim ...............(Β'επιπεδου)

08/08 magdou_ ...........(Β' επιπεδου)


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!

19 εβδομάδων σήμερα!!!!!

Ζήτω!

Συγχαρητηρια!!! :D:D:D Δεν ειναι τελειο να διανυεις την 20η εβδομαδα;;;; εγω το σκεφτομουν συνεχεια την προηγουμενη εβδομαδα!!! Φτασαμε στα μισα!!!! :P:p:p


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...