Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts

Ευχαριστω πολύ Ιωάννα! Ξέρω άτομο που οταν είπα ότι θα παω στις εκπτωσεις για να μη μου βγουν πάνω από 500 ? η κούνια με το καρότσι και ότι θα κοιτάξω να πάρω τις πιο απλές βέρες γιατί εχω πολλά έξοδα λέει: αν είναι έτσι παρε πέντε ξύλα και φτιάξε εσύ κουνια. Το ίδιο είναι. Και για τις βέρες: αν ειναι να πάρεις τις γιαγιαδιστικες μην πάρεις καθόλου. Χειρότερα θα είναι να τις φοράτε αυτές παρά να μην φοράτε καθόλου.

Δεν είπα τίποτα αλλά η αλήθεια είναι οτι με πίκρανε πολύ.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ευχαριστω πολύ Ιωάννα! Ξέρω άτομο που οταν είπα ότι θα παω στις εκπτωσεις για να μη μου βγουν πάνω από 500 ? η κούνια με το καρότσι και ότι θα κοιτάξω να πάρω τις πιο απλές βέρες γιατί εχω πολλά έξοδα λέει: αν είναι έτσι παρε πέντε ξύλα και φτιάξε εσύ κουνια. Το ίδιο είναι. Και για τις βέρες: αν ειναι να πάρεις τις γιαγιαδιστικες μην πάρεις καθόλου. Χειρότερα θα είναι να τις φοράτε αυτές παρά να μην φοράτε καθόλου.

Δεν είπα τίποτα αλλά η αλήθεια είναι οτι με πίκρανε πολύ.

Άστους να λένε!

Δεν νομίζω πως τα παιδιά με τα ακριβά ρούχα είναι πιο ευτυχισμένα. Το έχουμε παραχ_σει με τα πανάκριβα πράγματα. Κι εμείς πώς μεγαλώσαμε; Είχαμε premaman και lapin? Μια χαρά μεγαλώσαμε με τα ρούχα της γειτόνισσας!


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!

Αχ πολυξενη μου δύσκολο αυτο με τη φωτιά!σε καταλαβαίνω!και μας στην Πάτρα μας καίνε συχνά!ελπιζω ολα καλα τωρα ε;την έσβησαν;;

Ελλη μου να μην στενοχωριεσαι και να μην τα λαμβανεις υπόψιν!ο καθένας κανει αυτο που μπορει καλύτερο!ειμαστε σε εποχή που οι περισσότεροι δεν έχουν!και τα υλικά αγαθά εγω να τα βρασω!τζαμπο εχει πολυ ωραία ρούχα κλπ,μια φίλη μου ολα απο κει τα ψωνίσε!ασε τους άλλους να κουρευονται λοιπόν!


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να' στε καλα βρε κοριτσια. Έτσι ακριβώς. Και ρούχα απο τη λαϊκή και τα πάντα. Τα μπουκάλια τα εβραζαν οι μανάδες μας. αι δεν μμέναμε σε αποστηρωμενα δωματια. Ούτε το τυπου "κανε μπάνιο με μπεταντιν και βρασε τα ρούχα. Φορά γάντια αποστηρωμενα σκουφι και μασκα και μετά πάρε το μωρό αγκαλιά" . Έκανε μια ξαδέρφη μου έτσι στο πρώτο της παιδί. Όταν αποφάσισε να το βγάλει έξω βόλτα,κόντευε να χρωνισει, και αρρωστησε αμέσως το παιδι. Εγώ τα μονα που είπα ήταν ότι πρώτον οταν το παιδί κοιμαται δεν θα το πειράζει κανείς,δεύτερον μέσα στο δωμάτιο θα μπαίνουν κε καθαρα ρούχα και χωρις παπούτσια γιατί λόγο της δουλειάς και λογο του ότι μενουμε σε χωριό είναι ολοι παντα γεμάτοι λάσπες. Και τρίτον θα έχει περάσει τουλάχιστον ένα μισάωρο που θα έχετε κάνει τσιγάρο και θα έχετε πλυνει τα χέρια για να μην μυριζουν όταν θα περνούν το παιδί αγκαλιά.

Με έχουν λογοκρίνει επειδή εχω σόμπα με ξύλα στο δωμάτιο. Δηλαδη το τζακι δεν πειράζει ενώ η σόμπα ναι; Τι να κάνω. Αν είχα λεφτά θα έβαζα πετρέλαιο για τα καλοριφέρ. Η μια η μπαλκονόπορτα θα ειναι μονίμως λίγο ανοιχτή για να ανανεώνεται ο αέρας και για να μην ανεβαίνει η θερμοκρασια.

Εχω χίλια δύο πράγματα να αγχώνομαι και εχω και αυτούς που με κάνουν να τα σκέφτομαι και να κλαίω. Σκέφτομαι ότι δεν μου αξιζε αυτό το θαύμα.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γι'αυτό και εξαφανιζομαι συνεχεια. Λιγο το στομάχι μου, λιγο οι εμετοι λιγο η ψυχολογία μου. Το μόνο που με ηρεμεί είναι όταν νιώθω το τερατακι μου και πως σε λίγο καιρό θα πάρω τα πρωτα πραγματάκια για το παιδάκι μου!


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Ellie αν είναι πρέπει να το ψάξεις ή να κάνεις το γάμο μέσα στον Ιούλιο γιατί κανονικά 1-15 Αυγούστου οι παπάδες δεν κάνουν γάμους. Όσο για το κόσμο θα ακούσεις πολλά και από ανθρώπους που δεν το περιμένεις... Δυστυχώς ο κόσμος ζηλεύει και πολλές φορές προσπαθεί να δημιουργεί προβλήματα εκεί που δεν υπάρχουν. Προσωπικά δεν σκοπεύω να αγοράσω πολλά ή ακριβά για το μωρό.... Αλλά περισσότερο θα προσέξω την ποιότητα πχ να είναι βαμβακερά και όχι συνθετικά... Όσο για τις βέρες εγώ επίτηδες είχα διαλέξει πολύ απλές... λευκόχρυσο - σφυρίλατες... δεν ήθελα μπριγιάν κτλ.

Πολυξένη όλα οκ σήμερα με τη φωτιά??? Και εμείς τα περνάμε κάθε χρόνο και καταλαβαίνω... Ειδικά τώρα που έχεις και το μωρό να σκέφτεσαι!!!


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ellie αν είναι πρέπει να το ψάξεις ή να κάνεις το γάμο μέσα στον Ιούλιο γιατί κανονικά 1-15 Αυγούστου οι παπάδες δεν κάνουν γάμους. Όσο για το κόσμο θα ακούσεις πολλά και από ανθρώπους που δεν το περιμένεις... Δυστυχώς ο κόσμος ζηλεύει και πολλές φορές προσπαθεί να δημιουργεί προβλήματα εκεί που δεν υπάρχουν. Προσωπικά δεν σκοπεύω να αγοράσω πολλά ή ακριβά για το μωρό.... Αλλά περισσότερο θα προσέξω την ποιότητα πχ να είναι βαμβακερά και όχι συνθετικά... Όσο για τις βέρες εγώ επίτηδες είχα διαλέξει πολύ απλές... λευκόχρυσο - σφυρίλατες... δεν ήθελα μπριγιάν κτλ.

Πολυξένη όλα οκ σήμερα με τη φωτιά??? Και εμείς τα περνάμε κάθε χρόνο και καταλαβαίνω... Ειδικά τώρα που έχεις και το μωρό να σκέφτεσαι!!!

Πολιτικο θα κάνω. Απλώς επειδή δεν πειραμε βερες στον αρραβώνα και δεν σκοπευουμε να κανουμε συντομα θρησκευτικό θα παρουμε τώρα βέρες. Κάποτε σκεφτόμουνα χρυσό με λευκοχρυσο. Αλλά ήταν αλλιώς τότε. Κλασικές χρυσές θα πάρουμε. Γι'αυτό και το σχόλιο ως γιαγιαδιστικες. Και όσο για το ύφασμα συμφωνω πως αν κάτι δεν μου γεμιζει υο μάτι δεν θα το παρω.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια φίλη μου είχε πάρει μοδάτες που ήταν μισές χρυσές και μισές με αμμοβολή και τελικά μέσα σε λίγα χρόνια έφυγε εντελώς η αμμοβολή και έμειναν σκέτες χρυσές... :-) Οπότε γιατί να μην της πάρεις από την αρχή απλές και να σε κοροιδεύουν ότι πληρώνεις το σχέδιο!!!

Και εγώ αρχικά είχα κάνει πολιτικό και αργότερα έκανα το θρησκευτικό. Αλλά όπως λες και εσύ ήθελα να έχω τις βέρες. Πήγα κομμωτήριο... φόρεσα ένα ωραίο φουστάνι και πήγα. Απλά και όμορφα.


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πολυξένη από τι ξεκίνησε η φωτια;

απο εμπρισμο!! :evil::evil::evil:

οσο για τα υπολοιπα, γραψ'τους ξερεις που!!! Να παρεις οτι θελεις και οσα θελεις και αν θελεις!!! για τα υπολοιπα "νααααααααααααααα"!!!!!! ;)


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Ellie αν είναι πρέπει να το ψάξεις ή να κάνεις το γάμο μέσα στον Ιούλιο γιατί κανονικά 1-15 Αυγούστου οι παπάδες δεν κάνουν γάμους. Όσο για το κόσμο θα ακούσεις πολλά και από ανθρώπους που δεν το περιμένεις... Δυστυχώς ο κόσμος ζηλεύει και πολλές φορές προσπαθεί να δημιουργεί προβλήματα εκεί που δεν υπάρχουν. Προσωπικά δεν σκοπεύω να αγοράσω πολλά ή ακριβά για το μωρό.... Αλλά περισσότερο θα προσέξω την ποιότητα πχ να είναι βαμβακερά και όχι συνθετικά... Όσο για τις βέρες εγώ επίτηδες είχα διαλέξει πολύ απλές... λευκόχρυσο - σφυρίλατες... δεν ήθελα μπριγιάν κτλ.

Πολυξένη όλα οκ σήμερα με τη φωτιά??? Και εμείς τα περνάμε κάθε χρόνο και καταλαβαίνω... Ειδικά τώρα που έχεις και το μωρό να σκέφτεσαι!!!

ναι μια χαρα!!! Τη σβησανε!! Ευτυχως!!! αλλα μεγαλη δασικη εκταση ρε παιδια :cry:


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

απο εμπρισμο!! :evil::evil::evil:

οσο για τα υπολοιπα, γραψ'τους ξερεις που!!! Να παρεις οτι θελεις και οσα θελεις και αν θελεις!!! για τα υπολοιπα "νααααααααααααααα"!!!!!! ;)

Μερικοί άνθρωποι δεν έχουν το Θεό τους. Αντί να σώσουμε τη φύση την καταστρεφουμε. Και έχει αρχίσει να κάνει και αυτή το ίδιο σε μας. Σε λιγο ετσι όπως καταντήσαμε δεν θα έχουμε να φάμε. Μερικοί ήδη δεν έχουν.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα και απο μένα!!!

Πολυξένη άρχισαν τα παρατραγουδα ήδη με τις φωτιες ? κρίμα τα δάση κρίμα!

Έλλη άσε τους άλλους να λένε!!Και τις βέρες που θέλετε εσείς θα πάρετε και τα ρουχαλάκια του μωρού από όπου εσεις επιλέξετε!! Δικό σας και το γούστο και το πορτοφόλι! Κανέναν δεν αφορά και μην στεναχωριέσαι άδικα! Και ποτέ μα ποτέ ξανά μην σκεφτείς ότι δεν σου αξιζει το θαυματάκι σου!!!! Το μωράκι σου ειναι ευλογία και καλά θα κάνεις να εστιάσεις σε αυτό και σε όλα τα ευχαριστα όπως οι ετοιμασιες του γάμου αλλά και την προίκα του μωρού σου!και άσε τους άλλους να κουρεύονται!

μάγδα με άγχωσε η οργάνωσή σου αφου έχεις φτασει ήδη στις μπομπονιέρες :D:D καλά κάνεις γιατι μετά με το μωρό δεν θα είναι εύκολο να ψάχνεις !! Και εγω μετά την β επιπέδου θα αρχισω σιγα σιγα να κοιταξω για επιπλα του παιδικου αλλά το δωματιακι του ήδη έχω αποφασισει πως το θέλω !

Την καλημέρα μου σε όλες!!! Έχουμε υπέρηχο σήμερα!!!Γιουπιιιιιιιιιιιιι!!


Τα καλύτερα είναι αυτά που ακόμα δεν έχω γευτεί,

αφού κρύβεται το αύριο σ' ότι έχω ονειρευτεί

Τα καλύτερα θα 'ρθουν μάτια μου δεν ανησυχώ

φτάνει το δικό σου πρόσωπο να βλέπω όταν ξυπνώ

[sIGPIC][/sIGPIC] cute-pig-2-smiley-003.gif

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...