Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Faith22 είπε:

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

      17η-18η εβδομάδα το ένιωθα κανονικά  , βέβαια είναι ένα πολύ πολύ πολύ δραστήριο μωράκι , εχω οπίσθιο πλακούντα και  δεν εχω πάρει ιδιαίτερα κιλά (5) στην 27η  δλδ ξεκινησα 57 και ειμαι 62 με ρούχα, το λέω γιατί μ είπαν ότι παίζει ρόλο! ταυτόχρονα  ξεκίνησαν και οι συσπάσεις βέβαια! 

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts

εμενα δεν μου εκοψε το καφε, μου ειπε μονο ενα φλιτζανι καφεινη την ημερα ( ειτε ειναι τσαι, ειτε ειναι καφες, ειτε κοκα κολα). αλλα εγω πινω decaf.

Σιδηρο πρεπει να ξεκινησω. αλλα μετα δεν θα παω τουαλετα ποτε ξανα!

Τεσπα, θα παω μια βολτα απο το γιατρο το απογευμα να σιγουρεψω οτι ο πονος ειναι εντερικης προελευσης!


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

τι θεμα ανοιξατε!!! μολις γυρισε ο αντρας μου με μια σακουλα ακτινιδια!! ο καφες σκετος δεν με βοηθαει θαλω και τσιγαρακι μαζι:rolleyes: οποτε δεν το συζηταω καν... με βοηθαει λιγο το γαλα με τα δημητριακα το πρωι και τα ακτινιδια. απο βρωμιες σαν κλασσικη συνταγη μιλκο με τυροπιτα:P κανουν δουλεια αλλα να ειναι πολυ παγωμενο το μιλκο. αυτα ειναι τα δικα μου μυστικα:tongue:

πονους εχω κι εγω εδω και 2 μερες αλλα ειμαι τοσο συνηθισμενη που δεν δινω σημασια.

μετα την αμνιο μην σφιχτεις καθολου!!!! μου το ειχαν απαγορευσει κι εμενα με τον τροφοβλαστη!! ρωτα το γιατρο σου πως μπορεις να βοηθηθεις. για 2 βδομαδες σιγουρα!! προσεχε πολυ!!!


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας τσουπριτσες μου!! Δυσκοιλιοτητα...ανέκαθεν είχα θέμα τωρα εχει παραγινει το κακο!!!παω ανα 4-5 μέρες και οταν πάω βγαίνουν τα λεγόμενα κατσικισια...(σορυ κι όλας)!η Μαια μου συνέστησε γάλα Μαγνησίας αλλα μπλιαχ,ο γιατρός μου έδωσε σιρόπι,το ηπια μια μέρα που υπέφερα αλλα στην περίπτωση μου που έχω στουμπωσει δεν εκανε και πολλα!εχω και την περίδεση και φοβάμαι ακομη περισσότερο να σφιχτω!δραμα η κατάσταση!


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας τσουπριτσες μου!! Δυσκοιλιοτητα...ανέκαθεν είχα θέμα τωρα εχει παραγινει το κακο!!!παω ανα 4-5 μέρες και οταν πάω βγαίνουν τα λεγόμενα κατσικισια...(σορυ κι όλας)!η Μαια μου συνέστησε γάλα Μαγνησίας αλλα μπλιαχ,ο γιατρός μου έδωσε σιρόπι,το ηπια μια μέρα που υπέφερα αλλα στην περίπτωση μου που έχω στουμπωσει δεν εκανε και πολλα!εχω και την περίδεση και φοβάμαι ακομη περισσότερο να σφιχτω!δραμα η κατάσταση!

αχαχαχαχα! κατστικισια! ετσι ακριβως και με μενα!

θα ρωτησω το γιατρο σημερα μιας και θα παω, τι να κανω για πιο αμεση αντιδραση του εντερου! οταν εχω μερες να παω τουλαετα, αντι για τον 6ο μηνα που ειμαι, φαινομαι λες και ειμαι ετοιμόγεννη! για τετοιο φουσκωμα μιλαμε!


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

αχαχαχαχα! κατστικισια! ετσι ακριβως και με μενα!

θα ρωτησω το γιατρο σημερα μιας και θα παω, τι να κανω για πιο αμεση αντιδραση του εντερου! οταν εχω μερες να παω τουλαετα, αντι για τον 6ο μηνα που ειμαι, φαινομαι λες και ειμαι ετοιμόγεννη! για τετοιο φουσκωμα μιλαμε!

Εγώ να δεις!!μα κοιταζομαι στον καθρέφτη,οκ,έχω μεγαλη κοιλια,αλλα παραγινεται!!και φυσικά έχω και μισο κιλο πάνω μου παραπάνω!!χαχαχα


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τι θεμα ανοιξατε!!! μολις γυρισε ο αντρας μου με μια σακουλα ακτινιδια!! ο καφες σκετος δεν με βοηθαει θαλω και τσιγαρακι μαζι:rolleyes: οποτε δεν το συζηταω καν... με βοηθαει λιγο το γαλα με τα δημητριακα το πρωι και τα ακτινιδια. απο βρωμιες σαν κλασσικη συνταγη μιλκο με τυροπιτα:P κανουν δουλεια αλλα να ειναι πολυ παγωμενο το μιλκο. αυτα ειναι τα δικα μου μυστικα:tongue:

πονους εχω κι εγω εδω και 2 μερες αλλα ειμαι τοσο συνηθισμενη που δεν δινω σημασια.

μετα την αμνιο μην σφιχτεις καθολου!!!! μου το ειχαν απαγορευσει κι εμενα με τον τροφοβλαστη!! ρωτα το γιατρο σου πως μπορεις να βοηθηθεις. για 2 βδομαδες σιγουρα!! προσεχε πολυ!!!

τσιγαρακι??? απαγορευμενο! το εχεις κοψει εεε?

εγω καπνιζα ενα πακετο την ημερα, απο 18 χρονων. Δεν αντεχα χωρις τσιγαρο μια μερα. πληρης εξαρτηση απο το τσιγαρο. τον νοεμβρη λοιπον, εχοντας παρει αποφαση να ξεκινησουμε για μωρακι, και επειδη ηθελα να το κοψω, διαβασα ενα βιβλιο και το εκοψα μαχαιρι! ουτε να το βλεπω θελω πια, ουτε να το μυριζω, και απο το τελευταιο μου τσιγαρο και μετα δεν εχω νιωση καθολου την αναγκη να καπνισω! λες και μου εκανε πλυση εγκεφαλου!


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να δεις!!μα κοιταζομαι στον καθρέφτη,οκ,έχω μεγαλη κοιλια,αλλα παραγινεται!!και φυσικά έχω και μισο κιλο πάνω μου παραπάνω!!χαχαχα

...ζυγιζομαι πριν και μετα την τουαλετα! μη σου πω και...800 γραμμαρια λιγοτερο!

Μα τι λεμε οι γυναικες! χαχαχαχα


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δυσκοιλιότητα δεν εχω, ακομαα. Αλλά με πονάει και το έντερο μου αυτές τις μέρες οπότε με κάνουν χειρότερα.Δεν με πείραξε το σίδηρο. Ίσα ίσα μόλις ξεκινησα να περνώ και το δεύτερο νομίζω πάω πιο συχνά αλλα παρολα αυτά ο έντερο χάλια. Ο γιατρός ειπε ότι μαλλον πιέζετε επειδή έφτασε και η μήτρα στον αφαλό πλεον.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα!!

Τα δικά μας νέα είναι ότι χθες καναμε την β επιπέδου μας !Ο μπέμπης δεν ήταν ιδαιτερα συνεργασιμος μιας και δεν ελεγε να ξυπνησει!ΔΕν ειναι πρωινος τυπος - πρεπει να το παρω αποφαση :-D Ευτυχως μετα απο πολλές προσπαθειες ολοκληρωσαμε τις μετρησεις και όλα ειναι καλα! Ευτυχως Παναγίτσα μου μου εφυγε αλλο ενα βαρος!! Εχουμε φτασει αισιως τα 636 γρ και επίσης εχω παρει αποφαση ότι θα μας βγει αφρατουλης!! :-D

Πάω να διαβασω τα νέα σας!Ελπιζω να προλάβωωωω


Τα καλύτερα είναι αυτά που ακόμα δεν έχω γευτεί,

αφού κρύβεται το αύριο σ' ότι έχω ονειρευτεί

Τα καλύτερα θα 'ρθουν μάτια μου δεν ανησυχώ

φτάνει το δικό σου πρόσωπο να βλέπω όταν ξυπνώ

[sIGPIC][/sIGPIC] cute-pig-2-smiley-003.gif

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πολυξένη πώς τα περάσατε στον γάμο!Και πάλι να ζησετε τρεισευτυχισμενοι! Ειχες και γεννεθλια? Χιλιοχρονη και με το καλό να κρατησεις το μωρακι σου γερό στην αγκαλιά σου!!!Με εναν πόνο!

ανχελίτα όλα καλά λοιπόν με τα μωράκια!! Πάντα έτσι και απο εδω και πέρα προσπάθησε να μην αγχωνεσαι! Επιτελους εκανες και εσυ κοιλίτσα!Δηλαδη αν δεν ειχες διδυμα και ήταν μόνο ένα ούτε που θα φαινοταν πριν τον 9ο ε!

Nutimama καλώς μας ήρθες και με το καλό το μωράκι σου!πες μας λίγα πραγματα για σένα όποτε μπορεσεις!

Τα φιλιά μου σε όλες!


Τα καλύτερα είναι αυτά που ακόμα δεν έχω γευτεί,

αφού κρύβεται το αύριο σ' ότι έχω ονειρευτεί

Τα καλύτερα θα 'ρθουν μάτια μου δεν ανησυχώ

φτάνει το δικό σου πρόσωπο να βλέπω όταν ξυπνώ

[sIGPIC][/sIGPIC] cute-pig-2-smiley-003.gif

age.png

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω ολες τις εγκυουλες!

Ελλη οι συσπασεις σου μπορει να δημιουργουνται απο αγχος.Σταματα βρε παιδακι μου να αγχωνεσαι για τα παντα.Ολα οπως ερθουν.Εχω παει δυο φορες για εκτακτο υπερηχο απο αγχος.Και χθες στεναχωρηθηκα με κατι και το μωρο επι μιση ωρα δεν σταματαγε να κουνιεται.Θα το βγαλω νευρικο στο τελος.

Αυτο που σου ειχα γραψει στην αλλη ομαδα το ειδες? http://irokids.gr/p/906/nek-baby-sirtariera

Θελω μεγάλη γιατί χρειάζομαι και εγω ένα συρτάρι. Και δεν θέλω παιδική γιατί τη θέλω για το δικό μου δωμάτιο.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Πολυξένη να ζήσετε και χρόνια πολλά!!!

Καλωσήρθε το νέο μέλος!!!

Όσο για το φλέγον θέμα που ανοίξατε(δυσκοιλιότητα),...δύσκολα τα πράγματα! Εγώ παίρνω σίδηρο τη μία μέρα ένα χάπι κ την άλλη 2, εναλλάξ γιατί ήταν πεσμένος ο αιματοκρίτης μου. Με την τουαλέτα συνήθως δεν τα πολυλέμε :tongue: Ανα 2-3 μέρες συνήθως και νιώθω κι εγώ πόνο-ενόχληση μετά τη δεύτερη μέρα.

Ζαχαρούλα πήγες τελικά γιατρό?Όλα εντάξει?


jqZCp3.png

kC34p3.png

065Kp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πολυξένη να ζήσετε και χρόνια πολλά!!!

Καλωσήρθε το νέο μέλος!!!

Όσο για το φλέγον θέμα που ανοίξατε(δυσκοιλιότητα),...δύσκολα τα πράγματα! Εγώ παίρνω σίδηρο τη μία μέρα ένα χάπι κ την άλλη 2, εναλλάξ γιατί ήταν πεσμένος ο αιματοκρίτης μου. Με την τουαλέτα συνήθως δεν τα πολυλέμε :tongue: Ανα 2-3 μέρες συνήθως και νιώθω κι εγώ πόνο-ενόχληση μετά τη δεύτερη μέρα.

Ζαχαρούλα πήγες τελικά γιατρό?Όλα εντάξει?

Πήγα! Μόλις γύρισα έφαγα και χαζευω τβ. Ολα καλά, μου ελέγξε και τον τραχηλο, καλό μήκος και κλειστός, το μωράκι μια χαρά 780 γραμμάρια. Εντερο.....πρόβλημα! Από εκεί είναι ο πόνος, μου είπε ότι δεν πρέπει να αφήνω τόσες μέρες για τουαλέτα, αλλά να παίρνω ένα dulcolax αν τα βλέπω σκούρα! Οσο αφορά τη διατροφή , μου είπε τα κλασσικά, αλλά κυρίως πολλά πολλά υγρά, γιατί στην εγκυμοσύνη στεγνωνει το σώμα από υγρά και έτσι γίνεται ακόμα πιο δύσκολα!


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πήγα! Μόλις γύρισα έφαγα και χαζευω τβ. Ολα καλά, μου ελέγξε και τον τραχηλο, καλό μήκος και κλειστός, το μωράκι μια χαρά 780 γραμμάρια. Εντερο.....πρόβλημα! Από εκεί είναι ο πόνος, μου είπε ότι δεν πρέπει να αφήνω τόσες μέρες για τουαλέτα, αλλά να παίρνω ένα dulcolax αν τα βλέπω σκούρα! Οσο αφορά τη διατροφή , μου είπε τα κλασσικά, αλλά κυρίως πολλά πολλά υγρά, γιατί στην εγκυμοσύνη στεγνωνει το σώμα από υγρά και έτσι γίνεται ακόμα πιο δύσκολα!

Μηπως σου ειπε το duphalac? Γιατι εμενα αυτο μου εγραψε.Αφου ειναι ολα τα αλλα σουπερ ψαξε μονη σου τι σε βοηθαει.Σε δυο-τρεις μερουλες θα το βρεις. Μια χαρα το μπεμπε ειναι και μεγαλο! :D


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...