Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

      Μήπως είναι έντερο; Δυστυχώς μόνο εικασίες μπορώ να κάνω, δεν ξέρω κάτι... Φαντάζομαι λόγω άγχους όλες πονάμε και υποθέτουμε πράγματα αυτές τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορά... Καλή επιτυχία! Α! Σε ποια χώρα βρίσκεσαι;

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts

μου φαινοντουσαν τα ψωνια τοσο μακρινα και τωρα πρεπει σιγα σιγα να ξεκινησουμε!!! ερχεται το ονειρο σιγα σιγα!!

θα βαψουμε το δωματιο του λαχανι με πορτοκαλι αξεσουαρ!!!

αντε να περασει ο καιρος!!!

Ελλακι μην παρεις βαρια ρουχα με την σομπα!

Όχι καλέ δεν περνώ! Δεν το'χω για σκασιμο! Είπα κοντομανικο εσώρουχο και μακρυμανικο φορμακι και αν έχει και πολύ ζέστα δεν θα τον σκεπαζω! Αλλά θα πάρω και ένα θερμόμετρο χώρου και θα το δέσω από τη μέσα μερια στο παρκοκρεβατο για να βλέπω τη θερμοκρασία σε εκείνο το σημείο. Και η μπαλκονόπορτα που ειναι δίπλα στη σομπα θα είναι μονίμως λίγο ανοιχτή αλλά θα τον ανανεώνω συχνά τον αέρα!


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Αν βάλεις, δεν πρέπει να πιάνει γύρω-γύρω στην κούνια;

Οι περισσότερες είναι μόνο για το πάνω μέρος :?

Δε ξέρω :rolleyes: Το γύρω γυρώ έγω πάντως δε το σκέφτομαι καν εκτός και αν πάρουμε την κούνια Stokke που η πάντα πιάνει σε όλα το μέρος της κούνιας (αν τελικά αποφασίσω να βάλω πάντα γιατι ακόμη είμαι προβληματισμένη με το θέμα).


age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

Έχθες έκανα την άμνιο. Ο γιατρός μου είπε όλα καλά :-) :-) :-). Βασικά σαν διαδικασία δεν είναι τίποτα και ήμουν πολύ πιο ήρεμη από ότι περίμενα. Στην αρχή μου έκανε υπέρηχο και μετρήσαμε τα πάντα... Είδαμε χεράκια... ποδαράκια...τα πάντα. Το μωρό μου καθόταν με το κεφάλι προς τα κάτω και τα πόδια πάνω... και μπρούμιτα. Οπότε στην αρχή μας έδειχνε την πλάτη του. Μου φάνηκε απίστευτο πόσο έχει μεγαλώσει!!!

Anyway, ο γιατρός αφού έκανε πολλές μετρήσεις...και μου είπε μην ανησυχείς για την άμνιο... όλα καλά φαίνονται... θα βγουν καλά τα αποτελέσματα.

Στην αρχή σου καθαρίζουν την κοιλιά... μετά νιώθεις ένα μικρό τσιμπιματάκι... αλλά την βελόνα την βγάζουν αμέσως και μένει ένα καθετηράκι... από το οποίο παίρνουν το υγρό. Μετά σου βγάζουν και το καθετηράκι και τελειώσε. Δεν κρατάει πολύ και νιώθεις κυρίως μια ενόχληση... Μία ενόχληση νιώθω ακόμα... αλλά όχι πόνο. Από όσο μου είπε ο γιατρός (και η αδελφή μου που έβλεπε γιατί εγώ είχα κλειστά μάτια)... το μωρό δεν κατάλαβε τίποτα. Η βελόνα ήταν κάτω από τα πόδια του και δεν το ακούμπησε καθόλου... Τώρα θα είμαι στο κρεβάτι για μερικές μέρες.

Κατά τα άλλα μάθαμε ότι είναι κοριτσάκι (βέβαια θα είμαστε ακόμα πιο σίγουροι με την άμνιο... αλλά και τώρα δεν φάνηκε να αμφιβάλει ο γιατρός) !!!!

Τώρα διαβάζω για τα ψώνια σας και θέλω και εγώ να ξεκινήσω σιγά σιγά... !!!!

Σας στέλνω ένα link από ένα φαρκακείο http://www.pharmacy4u.gr/

Είναι πολύ πιο φθήνο από τα φαρμακεία εδώ. Μου το έδωσε μία φίλη από τη δουλειά. Παρόλο που είναι Πάτρα τα στέλνει παντού και είναι πολύ αξιόπιστο.... και από ότι είδα έχει πολλά πράγματα.


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

Έχθες έκανα την άμνιο. Ο γιατρός μου είπε όλα καλά :-) :-) :-). Βασικά σαν διαδικασία δεν είναι τίποτα και ήμουν πολύ πιο ήρεμη από ότι περίμενα. Στην αρχή μου έκανε υπέρηχο και μετρήσαμε τα πάντα... Είδαμε χεράκια... ποδαράκια...τα πάντα. Το μωρό μου καθόταν με το κεφάλι προς τα κάτω και τα πόδια πάνω... και μπρούμιτα. Οπότε στην αρχή μας έδειχνε την πλάτη του. Μου φάνηκε απίστευτο πόσο έχει μεγαλώσει!!!

Anyway, ο γιατρός αφού έκανε πολλές μετρήσεις...και μου είπε μην ανησυχείς για την άμνιο... όλα καλά φαίνονται... θα βγουν καλά τα αποτελέσματα.

Στην αρχή σου καθαρίζουν την κοιλιά... μετά νιώθεις ένα μικρό τσιμπιματάκι... αλλά την βελόνα την βγάζουν αμέσως και μένει ένα καθετηράκι... από το οποίο παίρνουν το υγρό. Μετά σου βγάζουν και το καθετηράκι και τελειώσε. Δεν κρατάει πολύ και νιώθεις κυρίως μια ενόχληση... Μία ενόχληση νιώθω ακόμα... αλλά όχι πόνο. Από όσο μου είπε ο γιατρός (και η αδελφή μου που έβλεπε γιατί εγώ είχα κλειστά μάτια)... το μωρό δεν κατάλαβε τίποτα. Η βελόνα ήταν κάτω από τα πόδια του και δεν το ακούμπησε καθόλου... Τώρα θα είμαι στο κρεβάτι για μερικές μέρες.

Κατά τα άλλα μάθαμε ότι είναι κοριτσάκι (βέβαια θα είμαστε ακόμα πιο σίγουροι με την άμνιο... αλλά και τώρα δεν φάνηκε να αμφιβάλει ο γιατρός) !!!!

Τώρα διαβάζω για τα ψώνια σας και θέλω και εγώ να ξεκινήσω σιγά σιγά... !!!!

Σας στέλνω ένα link από ένα φαρκακείο http://www.pharmacy4u.gr/

Είναι πολύ πιο φθήνο από τα φαρμακεία εδώ. Μου το έδωσε μία φίλη από τη δουλειά. Παρόλο που είναι Πάτρα τα στέλνει παντού και είναι πολύ αξιόπιστο.... και από ότι είδα έχει πολλά πράγματα.

Μπράβο, κορίτσι!

Ξάπλα και ηρεμία! Καλά αποτελέσματα!

Έχει πολλά φτηνά φαρμακεία. Εγώ προχθές ψώνισα από αυτό

http://www.ofarmakopoiosmou.gr/


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

Έχθες έκανα την άμνιο. Ο γιατρός μου είπε όλα καλά :-) :-) :-). Βασικά σαν διαδικασία δεν είναι τίποτα και ήμουν πολύ πιο ήρεμη από ότι περίμενα. Στην αρχή μου έκανε υπέρηχο και μετρήσαμε τα πάντα... Είδαμε χεράκια... ποδαράκια...τα πάντα. Το μωρό μου καθόταν με το κεφάλι προς τα κάτω και τα πόδια πάνω... και μπρούμιτα. Οπότε στην αρχή μας έδειχνε την πλάτη του. Μου φάνηκε απίστευτο πόσο έχει μεγαλώσει!!!

Anyway, ο γιατρός αφού έκανε πολλές μετρήσεις...και μου είπε μην ανησυχείς για την άμνιο... όλα καλά φαίνονται... θα βγουν καλά τα αποτελέσματα.

Στην αρχή σου καθαρίζουν την κοιλιά... μετά νιώθεις ένα μικρό τσιμπιματάκι... αλλά την βελόνα την βγάζουν αμέσως και μένει ένα καθετηράκι... από το οποίο παίρνουν το υγρό. Μετά σου βγάζουν και το καθετηράκι και τελειώσε. Δεν κρατάει πολύ και νιώθεις κυρίως μια ενόχληση... Μία ενόχληση νιώθω ακόμα... αλλά όχι πόνο. Από όσο μου είπε ο γιατρός (και η αδελφή μου που έβλεπε γιατί εγώ είχα κλειστά μάτια)... το μωρό δεν κατάλαβε τίποτα. Η βελόνα ήταν κάτω από τα πόδια του και δεν το ακούμπησε καθόλου... Τώρα θα είμαι στο κρεβάτι για μερικές μέρες.

Κατά τα άλλα μάθαμε ότι είναι κοριτσάκι (βέβαια θα είμαστε ακόμα πιο σίγουροι με την άμνιο... αλλά και τώρα δεν φάνηκε να αμφιβάλει ο γιατρός) !!!!

Τώρα διαβάζω για τα ψώνια σας και θέλω και εγώ να ξεκινήσω σιγά σιγά... !!!!

Σας στέλνω ένα link από ένα φαρκακείο http://www.pharmacy4u.gr/

Είναι πολύ πιο φθήνο από τα φαρμακεία εδώ. Μου το έδωσε μία φίλη από τη δουλειά. Παρόλο που είναι Πάτρα τα στέλνει παντού και είναι πολύ αξιόπιστο.... και από ότι είδα έχει πολλά πράγματα.

Άντε τώρα θα ηρεμησεις και εσύ και θα ξεκινήσεις τα ψωνια σου σιγά σιγά..


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα!!1

χριστινα μου ξεκουραση και ευχομαι ολα καλα στα αποτελεσματα αν και το χετε στο τσεπακι αυτο!!με το καλο και ο δικος σου κοριτσαρος!!! :)))


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κι απο μενα (παντα με τις μεγαλες ωρες:P)

Χριστινακι ξεκουραση προσεχε πολυ για λιγες μερες και καλα αποτελεσματα να εχεις!

Αθανασια μου οσο ειναι βρεφος βαλε παντα και αν φοβασαι οταν αρχισει να στιριζεται βγαλε την. δεσε την πολυ καλα και βλεποντας και κανοντας.. μωρε ειναι και ωραιο στολιδακι στην κουνια:D. εγω θα βαλω δηλαδη και θα δουμε...


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Χριστινα να χαιρεσαι το κοριτσακι σου και καλα αποτελεσματα!

Κοιταξτε ωραια σεντονακια που βρηκα! εχει πολλα πολλα σχεδια και χρωματα, και εχει σετ με 18 ευρω, βαμβακερα και πολυ ομορφα! καλη τιμη δεν ειναι?

Ποσα σετ αραγε χρειαζομαστε???

http://www.spitishop.gr/%CE%92%CF%81%CE%B5%CF%86%CE%B9%CE%BA%CE%AC/%CE%92%CF%81%CE%B5%CF%86%CE%B9%CE%BA%CE%B1-%CE%A3%CE%B5%CE%BD%CF%84%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%B1/%CE%92%CF%81%CE%B5%CF%86%CE%B9%CE%BA%CE%B1-%CE%A3%CE%B5%CE%BD%CF%84%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%B1-%CE%A3%CE%B5%CF%84-rythmos-baby-line-bella-p-15767.html


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Χριστινα να χαιρεσαι το κοριτσακι σου και καλα αποτελεσματα!

Κοιταξτε ωραια σεντονακια που βρηκα! εχει πολλα πολλα σχεδια και χρωματα, και εχει σετ με 18 ευρω, βαμβακερα και πολυ ομορφα! καλη τιμη δεν ειναι?

Ποσα σετ αραγε χρειαζομαστε???

http://www.spitishop.gr/%CE%92%CF%81%CE%B5%CF%86%CE%B9%CE%BA%CE%AC/%CE%92%CF%81%CE%B5%CF%86%CE%B9%CE%BA%CE%B1-%CE%A3%CE%B5%CE%BD%CF%84%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%B1/%CE%92%CF%81%CE%B5%CF%86%CE%B9%CE%BA%CE%B1-%CE%A3%CE%B5%CE%BD%CF%84%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%B1-%CE%A3%CE%B5%CF%84-rythmos-baby-line-bella-p-15767.html

Σ' αγαπώ γιατί είναι τα φτηνότερα σεντονάκια που 'χω βρει ως τώρα!!!!!

Νομίζω 4 σετ.... 'Η και 5 γιατί λερώνονται συχνά.... Να προλαβαίνεις να τα πλένεις


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σ' αγαπώ γιατί είναι τα φτηνότερα σεντονάκια που 'χω βρει ως τώρα!!!!!

Νομίζω 4 σετ.... 'Η και 5 γιατί λερώνονται συχνά.... Να προλαβαίνεις να τα πλένεις

Χαχα! δεν ειναι τελεια? και εγω εβρισκα κατι παραλογα ακριβα...50 55 ευρωπουλα! για να παρεις 4 ηθελες τουλαχιστον 200 ευρω. και αυτα εχουν πολυ ωραια κεντηματακια, οχι κατι αλλα παρδαλα που εχουν παντου γελοια σχεδια!

Λεω να παραγγειλω 4...


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ναι μωρε 4 καλα ειναι και μπορει να σου φερουν και κανενα η να κανεις καμια αλλαγη. αφου θα δουλευει το καλοριφερ θα στεγνωνουν :P

οντως τα πιο φτηνα που εχω κοιταξει κι εγω!!!


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χαχα! δεν ειναι τελεια? και εγω εβρισκα κατι παραλογα ακριβα...50 55 ευρωπουλα! για να παρεις 4 ηθελες τουλαχιστον 200 ευρω. και αυτα εχουν πολυ ωραια κεντηματακια, οχι κατι αλλα παρδαλα που εχουν παντου γελοια σχεδια!

Λεω να παραγγειλω 4...

Και εγώ που έψαχνα γελοία σχέδια μια χαρά μου φαίνονται αυτά που έχει :D:D:D


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites

και πετσετες και παντες πολυ ωραια εχει :P

Ιωαννα ροζ δωματιο θα κανετε?

Το δωμάτιο είναι ήδη βαμμένο από τους ιδιοκτήτες που έφυγαν στον Καναδά μετανάστες για το αγοράκι τους. Είναι βαμμένο unisex και πανέμορφο. Το λυπάμαι να το "χαλάσω". Το αγοράκι τους δεν πρόλαβε να το 'φχαριστηθεί

(δεν μπορώ να βάλω εικόνα ουααααα)


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Το δωμάτιο είναι ήδη βαμμένο από τους ιδιοκτήτες που έφυγαν στον Καναδά μετανάστες για το αγοράκι τους. Είναι βαμμένο unisex και πανέμορφο. Το λυπάμαι να το "χαλάσω". Το αγοράκι τους δεν πρόλαβε να το 'φχαριστηθεί

(δεν μπορώ να βάλω εικόνα ουααααα)

δεν πειραζει ετσι ρωτησα, γιατι εγω με το πιθανο αγορακι ειπα θα το κανω λιγο ουδετερο αλλα νομιζω αν εκανα κοριτσι δεν ξερω αν θα κρατιομουν (και δεν το συμπαθω το ροζ) ρουχα τοιχος κουρτινα ολα ροζ θα τα εκανα!!!


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...