Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Eflenew είπε:

      Άρα θα αφήσεις ένα μήνα κενό? Είχα απορία σε αυτό αν είναι καλό που προτείνουν κάποιοι γιατροί αμέσως επόμενη μεταφορά ή πρέπει να ξεκουράζεται ο οργανισμός. Αν κόψεις τα φάρμακα θα πέσει προγεστερονη και θα σου ερθει περίοδος. Είναι πολύ ενθαρρυντικό που έχεις ένα εμβρυακι έτοιμο να σε περιμένει. ❤️

      Σου εύχομαι μια υψηλή χοριακη την Παρασκευή!!!! 🙏

      Πωωωω έπεσες τελείως μέσα σε όσα είπες!!!!😁 Εσυ πως εισαι?

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts

Μηπως σου ειπε το duphalac? Γιατι εμενα αυτο μου εγραψε.Αφου ειναι ολα τα αλλα σουπερ ψαξε μονη σου τι σε βοηθαει.Σε δυο-τρεις μερουλες θα το βρεις. Μια χαρα το μπεμπε ειναι και μεγαλο! :D

Κάπως έτσι :? δεν πήγα να το πάρω γιατί γύρισα σπίτι και πήγα τουαλέτα....χεχε

Ναι το μπεμπακι μεγάλο! Μου είπε το βρίσκει 10 μέρες μεγαλύτερο, οπότε υποθέτω αυτό είναι καλό, αφού μου είπε ότι τρέφεται πολύ καλά :-)

Ασχετο, σαν δεύτερο μανούλα, τι έχεις να πεις για όνομα ύπνο τους πρώτους μήνες; Λίκνο, που μπορείς να το κουνας, καλαθουνα με βάση, η πόρτ μπεμπε; Βρήκα και αυτό στο Ίντερνετ που μου γυαλισε ,απλό χωρίς πολλά πολλά, αλλά δεν λικνιζεται. Και είναι και οικονομικό, στο σκρουτζ το βρίσκω 130 ευρώ

http://www.chicco.gr/el/en_likno_lulla_go_grey_47.html


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κάπως έτσι :? δεν πήγα να το πάρω γιατί γύρισα σπίτι και πήγα τουαλέτα....χεχε

Ναι το μπεμπακι μεγάλο! Μου είπε το βρίσκει 10 μέρες μεγαλύτερο, οπότε υποθέτω αυτό είναι καλό, αφού μου είπε ότι τρέφεται πολύ καλά :-)

Ασχετο, σαν δεύτερο μανούλα, τι έχεις να πεις για όνομα ύπνο τους πρώτους μήνες; Λίκνο, που μπορείς να το κουνας, καλαθουνα με βάση, η πόρτ μπεμπε; Βρήκα και αυτό στο Ίντερνετ που μου γυαλισε ,απλό χωρίς πολλά πολλά, αλλά δεν λικνιζεται. Και είναι και οικονομικό, στο σκρουτζ το βρίσκω 130 ευρώ

http://www.chicco.gr/el/en_likno_lulla_go_grey_47.html

Ωραιο αυτο το λικνο οντως.Ως δευτερομανουλα θα σου πω να μη μαθεις το μωρο με κουνηματα.Μου βγηκε η μεση επειδη ο μπαμπας μας τον εμαθε να κοιμαται ετσι...Κοιτα εγω ειχα παρει το τριπλο καροτσι οποτε ειχα το μωρο στο πορτ-μπεμπε.Το εβαζα και πανω στο καροτσι και το πηγαινα οπου ηθελα μεσα στο σπιτι.


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο αυτο το λικνο οντως.Ως δευτερομανουλα θα σου πω να μη μαθεις το μωρο με κουνηματα.Μου βγηκε η μεση επειδη ο μπαμπας μας τον εμαθε να κοιμαται ετσι...Κοιτα εγω ειχα παρει το τριπλο καροτσι οποτε ειχα το μωρο στο πορτ-μπεμπε.Το εβαζα και πανω στο καροτσι και το πηγαινα οπου ηθελα μεσα στο σπιτι.

Το θέμα είναι ότι και εγώ παρηγγειλα 3σε1 καρότσι, το trilogy της inglesina. Εάν πω ότι κοιμάται εκεί στο δωμάτιο μου, θέλω με το καλημέρα τουλάχιστον 120 ευρώ, 80 ευρώ η βάση για το συγκεκριμένο πορτ μπεμπε, και αλλά 30 40 για ένα σωστό στρώμα, έτσι μου είπαν από το κατάστημα. Και γέμιζεις ένα σωρό μπούρδες. Ενώ με αυτό το λίκνο, δεν έχεις τίποτα τρελό, μόνο το στρώματακι. Πολύ μπέρδεμα βρε παιδί μου, και πας στα μαγαζιά καισου λένε, χρειάζεσαι και αυτό, πρέπει να πάρεις και εκείνο...και αν δεν ξέρεις πελαγωνεις!


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι και εγώ παρηγγειλα 3σε1 καρότσι, το trilogy της inglesina. Εάν πω ότι κοιμάται εκεί στο δωμάτιο μου, θέλω με το καλημέρα τουλάχιστον 120 ευρώ, 80 ευρώ η βάση για το συγκεκριμένο πορτ μπεμπε, και αλλά 30 40 για ένα σωστό στρώμα, έτσι μου είπαν από το κατάστημα. Και γέμιζεις ένα σωρό μπούρδες. Ενώ με αυτό το λίκνο, δεν έχεις τίποτα τρελό, μόνο το στρώματακι. Πολύ μπέρδεμα βρε παιδί μου, και πας στα μαγαζιά καισου λένε, χρειάζεσαι και αυτό, πρέπει να πάρεις και εκείνο...και αν δεν ξέρεις πελαγωνεις!

Βρε τι να την κάνεις την βάση; θα το βάζεις πάνω στο καρότσι.Σιγα μην επαιρνα και τη βαση.μετά δεν ξέρεις που να τα βολέψεις όλα αυτα.


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο, σαν δεύτερο μανούλα, τι έχεις να πεις για όνομα ύπνο τους πρώτους μήνες; Λίκνο, που μπορείς να το κουνας, καλαθουνα με βάση, η πόρτ μπεμπε; Βρήκα και αυτό στο Ίντερνετ που μου γυαλισε ,απλό χωρίς πολλά πολλά, αλλά δεν λικνιζεται. Και είναι και οικονομικό, στο σκρουτζ το βρίσκω 130 ευρώ

http://www.chicco.gr/el/en_likno_lulla_go_grey_47.html

Καλησπέρα βάζοντας το μωρο μέσα στό λίκνο έρχεται το μωρο και βουλιάζει στη μέση. Όπως και να γυρίζεις το μωρο είναι βουλιαγμένο. Την καλαθουνα τη βολεύτηκα πάρα πολύ.

Με το καλό τα μωράκια σε όλα τα κορίτσια. Γερά και καλοτυχα τα μωράκια μας ;)


fifs.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το θέμα είναι ότι και εγώ παρηγγειλα 3σε1 καρότσι, το trilogy της inglesina. Εάν πω ότι κοιμάται εκεί στο δωμάτιο μου, θέλω με το καλημέρα τουλάχιστον 120 ευρώ, 80 ευρώ η βάση για το συγκεκριμένο πορτ μπεμπε, και αλλά 30 40 για ένα σωστό στρώμα, έτσι μου είπαν από το κατάστημα. Και γέμιζεις ένα σωρό μπούρδες. Ενώ με αυτό το λίκνο, δεν έχεις τίποτα τρελό, μόνο το στρώματακι. Πολύ μπέρδεμα βρε παιδί μου, και πας στα μαγαζιά καισου λένε, χρειάζεσαι και αυτό, πρέπει να πάρεις και εκείνο...και αν δεν ξέρεις πελαγωνεις!

Στα ίδια κινούμαστε!!ιδιο καρότσι έχω καταλήξει και ψάχνω για λίκνο γιατι στο δωμάτιο μας δε χωράει κούνια!και κοιταζα και γω αυτο το λίκνο αλλα δεν ξερω ακομη...ππφφ!


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο, σαν δεύτερο μανούλα, τι έχεις να πεις για όνομα ύπνο τους πρώτους μήνες; Λίκνο, που μπορείς να το κουνας, καλαθουνα με βάση, η πόρτ μπεμπε; Βρήκα και αυτό στο Ίντερνετ που μου γυαλισε ,απλό χωρίς πολλά πολλά, αλλά δεν λικνιζεται. Και είναι και οικονομικό, στο σκρουτζ το βρίσκω 130 ευρώ

http://www.chicco.gr/el/en_likno_lulla_go_grey_47.html

Καλησπέρα βάζοντας το μωρο μέσα στό λίκνο έρχεται το μωρο και βουλιάζει στη μέση. Όπως και να γυρίζεις το μωρο είναι βουλιαγμένο. Την καλαθουνα τη βολεύτηκα πάρα πολύ.

Με το καλό τα μωράκια σε όλα τα κορίτσια. Γερά και καλοτυχα τα μωράκια μας ;)

Τι εννοείς βουλιάζει στη μέση το μωρο;;στο συγκεκριμένο λίκνο η στα λίκνο γενικα;;


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε τι να την κάνεις την βάση; θα το βάζεις πάνω στο καρότσι.Σιγα μην επαιρνα και τη βαση.μετά δεν ξέρεις που να τα βολέψεις όλα αυτα.

καλημερα, το θεμα ειναι οτι δεν θελω να βαζω στο καροτσι ολοκληρο μεσα στο υπνοδωματιο, αρα θα πρεπει να εχω ξεχωριστα για το βραδυ το πορτ μπεμπε. Επισης αλλο ενα θεμα, διαβασα οτι γενικα το πορτ μπεμπε δεν ειναι τοσο καλο για μονιμο υπνο ( αλλο να παρει 2-3 υπνακους κατα τη διαρκεια της ημερας η στη βολτα) γιατι γενικα δεν αναπνεει ιδιαιτερα. βεβαια, ολα αυτα θα μπορουσαν ανετα να χαρακτιριστουν υπερβολικα, εμεις με τετοια μεγαλωσαμε? στον αυτοματο ημασταν! τελος παντων, κυριως δεν το θελω για να μη βαζω το καροτσι μεσα στο δωματιο.


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο, σαν δεύτερο μανούλα, τι έχεις να πεις για όνομα ύπνο τους πρώτους μήνες; Λίκνο, που μπορείς να το κουνας, καλαθουνα με βάση, η πόρτ μπεμπε; Βρήκα και αυτό στο Ίντερνετ που μου γυαλισε ,απλό χωρίς πολλά πολλά, αλλά δεν λικνιζεται. Και είναι και οικονομικό, στο σκρουτζ το βρίσκω 130 ευρώ

http://www.chicco.gr/el/en_likno_lulla_go_grey_47.html

Καλησπέρα βάζοντας το μωρο μέσα στό λίκνο έρχεται το μωρο και βουλιάζει στη μέση. Όπως και να γυρίζεις το μωρο είναι βουλιαγμένο. Την καλαθουνα τη βολεύτηκα πάρα πολύ.

Με το καλό τα μωράκια σε όλα τα κορίτσια. Γερά και καλοτυχα τα μωράκια μας ;)

καλημερα, και εγω δεν καταλαβα τι εννοεις βουλιαζει? αυτο δεν ειναι θεμα στρωματος?


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Στα ίδια κινούμαστε!!ιδιο καρότσι έχω καταλήξει και ψάχνω για λίκνο γιατι στο δωμάτιο μας δε χωράει κούνια!και κοιταζα και γω αυτο το λίκνο αλλα δεν ξερω ακομη...ππφφ!

μα δεν ειναι πολυ ωραιο? ολα τα αλλα εχουν πολλες φανφαρες, ειδικα μερικες καλαθουνες! ενω αυτο ειναι απλο. μονο το στρωματακι του. απλα μαλλον δεν πρεπει να ειναι και πολυ μικρο, εαν κανεις search στο google θα βρεις φωτο με ανθρωπο μαζι και δεν ειναι οτι πιο μικρο. 92x56x69 εκ. σχεδον ενα μετρο μηκος


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα και απο μένα!!

Τα δικά μας νέα είναι ότι χθες καναμε την β επιπέδου μας !Ο μπέμπης δεν ήταν ιδαιτερα συνεργασιμος μιας και δεν ελεγε να ξυπνησει!ΔΕν ειναι πρωινος τυπος - πρεπει να το παρω αποφαση :-D Ευτυχως μετα απο πολλές προσπαθειες ολοκληρωσαμε τις μετρησεις και όλα ειναι καλα! Ευτυχως Παναγίτσα μου μου εφυγε αλλο ενα βαρος!! Εχουμε φτασει αισιως τα 636 γρ και επίσης εχω παρει αποφαση ότι θα μας βγει αφρατουλης!! :-D

Πάω να διαβασω τα νέα σας!Ελπιζω να προλάβωωωω

Renita Συγχαρητήρια για την εξέταση, Μεγάλο το μωράκι :)

Κάπως έτσι :? δεν πήγα να το πάρω γιατί γύρισα σπίτι και πήγα τουαλέτα....χεχε

Ναι το μπεμπακι μεγάλο! Μου είπε το βρίσκει 10 μέρες μεγαλύτερο, οπότε υποθέτω αυτό είναι καλό, αφού μου είπε ότι τρέφεται πολύ καλά :-)

Ασχετο, σαν δεύτερο μανούλα, τι έχεις να πεις για όνομα ύπνο τους πρώτους μήνες; Λίκνο, που μπορείς να το κουνας, καλαθουνα με βάση, η πόρτ μπεμπε; Βρήκα και αυτό στο Ίντερνετ που μου γυαλισε ,απλό χωρίς πολλά πολλά, αλλά δεν λικνιζεται. Και είναι και οικονομικό, στο σκρουτζ το βρίσκω 130 ευρώ

http://www.chicco.gr/el/en_likno_lulla_go_grey_47.html

Αφού θα πάρεις την κούνια Stokke γατί δεν κοιτάς και το αντίστοιχο λίκνο? Τα mothercare είχαν προσφορά την κούνια μαζί με το λίκνο γύρω στα 730 - 750 ( η κούνια μόνη της κάνει 630). Βέβαια δε ξέρω αν ισχύει ακόμη η προσφορά. Πριν απο μια εβδομάδα το ανακάλυψα.

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι άλλο. Ποιά είναι η γνώμη σας για την πάντα που βάζουμε στην κούνια? Ξέρω οτι σε πολλές χώρες του εξωτερικού έχει απαγορευθεί η χρήση της ένω στην Αγγλία χρησιμοποιούν κάποιες πολύ λεπτες (με δίχτυ νομίζω). Γενικά δεν έχω καταλήξει ακόμη για το αν θα χρησιμοποιήσω γιατι απο τη μια σκέφτομαι τους κινδύνους που αναφέρονται απο τη χρήση της και απο την άλλη οτι και χωρίς πάντα το μωρό θα χτυπάει στα ξύλα της κούνιας. Κάπου ωστόσο διάβασα οτι αν τοποθετήσεις σωστά την πάντα δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος.


age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Αφού θα πάρεις την κούνια Stokke γατί δεν κοιτάς και το αντίστοιχο λίκνο? Τα mothercare είχαν προσφορά την κούνια μαζί με το λίκνο γύρω στα 730 - 750 ( η κούνια μόνη της κάνει 630). Βέβαια δε ξέρω αν ισχύει ακόμη η προσφορά. Πριν απο μια εβδομάδα το ανακάλυψα.

Γιατι τελικα παραγγειλαμε αυτο το δωματιακι:

http://www.bebemaison.gr/product_detail.jsp?prdId=90-021&extLang=

Με αλλη προικα, οχι αυτη που δινει μαζι.

http://www.bebemaison.gr/product_detail.jsp?prdId=06-02-0116&extLang=

Οποτε και θα χρειαστουμε λικνο η καλαθουνα. Μαζι με το καροτσι μας εκανε μια πολυ καλη τιμη. Θα τα εχουμε τελη αυγουστου, δεν ηθελα νωριτερα, ακομη δεν εχουμε βαψει ουτε το δωματιο, απλα το αδειασαμε. Σιγα σιγα θα γινουν ολα, μετα τις διακοπες θα αυξησω ρυθμους προετοιμασιων!


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

μα δεν ειναι πολυ ωραιο? ολα τα αλλα εχουν πολλες φανφαρες, ειδικα μερικες καλαθουνες! ενω αυτο ειναι απλο. μονο το στρωματακι του. απλα μαλλον δεν πρεπει να ειναι και πολυ μικρο, εαν κανεις search στο google θα βρεις φωτο με ανθρωπο μαζι και δεν ειναι οτι πιο μικρο. 92x56x69 εκ. σχεδον ενα μετρο μηκος

Εμένα μου άρεσε που κλείνει και μεταφέρεται!αν και τα πεθερικά μου κ οι γονεις μου σχεδιάζουν μα χούν κούνια μόνιμη στα σπίτια τους!δε θα χω εγω και θα χούν αυτοί!χαχα!το καρότσι ποσο σπυ πήγε;τι χρώμα το πήρες;


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, το θεμα ειναι οτι δεν θελω να βαζω στο καροτσι ολοκληρο μεσα στο υπνοδωματιο, αρα θα πρεπει να εχω ξεχωριστα για το βραδυ το πορτ μπεμπε. Επισης αλλο ενα θεμα, διαβασα οτι γενικα το πορτ μπεμπε δεν ειναι τοσο καλο για μονιμο υπνο ( αλλο να παρει 2-3 υπνακους κατα τη διαρκεια της ημερας η στη βολτα) γιατι γενικα δεν αναπνεει ιδιαιτερα. βεβαια, ολα αυτα θα μπορουσαν ανετα να χαρακτιριστουν υπερβολικα, εμεις με τετοια μεγαλωσαμε? στον αυτοματο ημασταν! τελος παντων, κυριως δεν το θελω για να μη βαζω το καροτσι μεσα στο δωματιο.

Καλημέρα!Η κούνια που διαλέξατε ειναι ΤΕΕΕΕΛΕΙΑ!

Για το πορτ-μπεμπε παιρνεις ενα εξτρα στρωματακι.Δεν θυμαμαι αν ειχαμε παρει.Πρεπει σιγα σιγα να κατεβαζω πραγματα απο το παταρι... :rolleyes:

Εμας παντως μια χαρα κοιμοταν εκει.Οποτε τον βαζαμε στην κουνια τον πρωτο καιρο δεν εκλεινε ματι .Με το που εμπαινε στο πορτ-μπεμπε αμεσως.Μαλιστα σηκωνεται και στο σημειο που ειναι το κεφαλακι σε περιπτωση παλινδρόμησης.

Οσο για την βαση υπαρχει και η λυση με τις δυο καρεκλες.(προσπαθω να σε πεισω να μην πεταξεις τα λεφτακια σου) ;)


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

Renita Συγχαρητήρια για την εξέταση, Μεγάλο το μωράκι :)

Αφού θα πάρεις την κούνια Stokke γατί δεν κοιτάς και το αντίστοιχο λίκνο? Τα mothercare είχαν προσφορά την κούνια μαζί με το λίκνο γύρω στα 730 - 750 ( η κούνια μόνη της κάνει 630). Βέβαια δε ξέρω αν ισχύει ακόμη η προσφορά. Πριν απο μια εβδομάδα το ανακάλυψα.

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι άλλο. Ποιά είναι η γνώμη σας για την πάντα που βάζουμε στην κούνια? Ξέρω οτι σε πολλές χώρες του εξωτερικού έχει απαγορευθεί η χρήση της ένω στην Αγγλία χρησιμοποιούν κάποιες πολύ λεπτες (με δίχτυ νομίζω). Γενικά δεν έχω καταλήξει ακόμη για το αν θα χρησιμοποιήσω γιατι απο τη μια σκέφτομαι τους κινδύνους που αναφέρονται απο τη χρήση της και απο την άλλη οτι και χωρίς πάντα το μωρό θα χτυπάει στα ξύλα της κούνιας. Κάπου ωστόσο διάβασα οτι αν τοποθετήσεις σωστά την πάντα δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος.

Ουτε για την παντα έχω ακούσει τίποτα!ολες οι φίλες μου που χούν φρέσκο γεννήσει την έχουν!ειναο επικίνδυνη γιατι;μη λυθεί και πέσει;να τη βάλουμε με τα πλαστικά τα tireup που δένουν καλώδια!χιχι


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...