Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

      Μήπως είναι έντερο; Δυστυχώς μόνο εικασίες μπορώ να κάνω, δεν ξέρω κάτι... Φαντάζομαι λόγω άγχους όλες πονάμε και υποθέτουμε πράγματα αυτές τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορά... Καλή επιτυχία! Α! Σε ποια χώρα βρίσκεσαι;

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts

Εμένα μου άρεσε που κλείνει και μεταφέρεται!αν και τα πεθερικά μου κ οι γονεις μου σχεδιάζουν μα χούν κούνια μόνιμη στα σπίτια τους!δε θα χω εγω και θα χούν αυτοί!χαχα!το καρότσι ποσο σπυ πήγε;τι χρώμα το πήρες;

εμενα η μαμα μου θα εχει ενα παρκοκρεβατο στο σπιτι, αλλα και αυτο που μεταφερεται μου εκανε και εμενα κλικ. φαντασου οτι θα γυρισω στη δουλεια μετα τις γιορτες - χριστουγεννα, και το μωρακι θα ειναι μονο 2μιση μηνων περιπου, οποτε θα χρειαζεται και η μαμα μου κατι σαν λικνο, και πιστευω οτι αυτο θα βολεψει πολυ.

Λοιπον το καροτσακι το πηρα σε caffe, με λευκο σκελετο. επειδη πηρα και ολο το δωματιο απο το συγκεκριμενο μαγαζι ( κουνια, συρταριερα, στρωμα προικα) , μου εκανε πολυ καλη τιμη στο συνολο...παντως το καροτσακι με ολα μεσα, βγηκε απο 719 στα 650 ευρω, αλλα σε συνδιασμο με ολα τα υπολοιπα. α, και θα μου κανει δωρεαν τη μεταφορα.


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα!Η κούνια που διαλέξατε ειναι ΤΕΕΕΕΛΕΙΑ!

Για το πορτ-μπεμπε παιρνεις ενα εξτρα στρωματακι.Δεν θυμαμαι αν ειχαμε παρει.Πρεπει σιγα σιγα να κατεβαζω πραγματα απο το παταρι... :rolleyes:

Εμας παντως μια χαρα κοιμοταν εκει.Οποτε τον βαζαμε στην κουνια τον πρωτο καιρο δεν εκλεινε ματι .Με το που εμπαινε στο πορτ-μπεμπε αμεσως.Μαλιστα σηκωνεται και στο σημειο που ειναι το κεφαλακι σε περιπτωση παλινδρόμησης.

Οσο για την βαση υπαρχει και η λυση με τις δυο καρεκλες.(προσπαθω να σε πεισω να μην πεταξεις τα λεφτακια σου) ;)

μα δεν ειναι πολυ πριγκιπική?? χαχαχα

μολις την ειδα, ξεχασα οτι αλλο ειχα δει και ηθελα αυτη!

πρεπει παντως να αισθανεσαι πολυ καλυτερα οταν ειναι το δευτερο μωρακι σου βρε παιδι μου. ξερεις τι κανεις, τι χρειαζεσαι. εγω αισθανομαι οτι παω τελειως στα τυφλα!


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

εμενα η μαμα μου θα εχει ενα παρκοκρεβατο στο σπιτι, αλλα και αυτο που μεταφερεται μου εκανε και εμενα κλικ. φαντασου οτι θα γυρισω στη δουλεια μετα τις γιορτες - χριστουγεννα, και το μωρακι θα ειναι μονο 2μιση μηνων περιπου, οποτε θα χρειαζεται και η μαμα μου κατι σαν λικνο, και πιστευω οτι αυτο θα βολεψει πολυ.

Λοιπον το καροτσακι το πηρα σε caffe, με λευκο σκελετο. επειδη πηρα και ολο το δωματιο απο το συγκεκριμενο μαγαζι ( κουνια, συρταριερα, στρωμα προικα) , μου εκανε πολυ καλη τιμη στο συνολο...παντως το καροτσακι με ολα μεσα, βγηκε απο 719 στα 650 ευρω, αλλα σε συνδιασμο με ολα τα υπολοιπα. α, και θα μου κανει δωρεαν τη μεταφορα.

Εμεις εχουμε στο μυαλο μας να ψιλογυρναμε διακοπουλες και σκ που λογω διαδικασιων τα ειχανε στον παγο θεού θελοντος και μωρου επιτρεποντος οποτε θα μας βόλευε κατι τέτοιο!κουνια δεν θα πάρουμε ακομη!παιζει απο Ιούνιο να μετακομισουμε σε αλλη πολη οποτε τσάμπα στησε ξεστησε!!

Μια χαρα τιμούλα!εγω δεν έχω αποφασίσει χρώμα,αλλα ειμαι ανάμεσα στο καφε και στο ανοιχτό που μοιάζει σαν του πάγου και στο μπλε!χαχα!ποτε δε θα αποφασίσω!!


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

μα δεν ειναι πολυ πριγκιπική?? χαχαχα

μολις την ειδα, ξεχασα οτι αλλο ειχα δει και ηθελα αυτη!

πρεπει παντως να αισθανεσαι πολυ καλυτερα οταν ειναι το δευτερο μωρακι σου βρε παιδι μου. ξερεις τι κανεις, τι χρειαζεσαι. εγω αισθανομαι οτι παω τελειως στα τυφλα!

Κι εγώ. Μπήκαμε χθες με τον Νίκο στο Mothercare και πέρα από μερικά κορμάκια, φορμάκια, αιστάνθηκα πανικό!!!!!


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites

εμενα η μαμα μου θα εχει ενα παρκοκρεβατο στο σπιτι, αλλα και αυτο που μεταφερεται μου εκανε και εμενα κλικ. φαντασου οτι θα γυρισω στη δουλεια μετα τις γιορτες - χριστουγεννα, και το μωρακι θα ειναι μονο 2μιση μηνων περιπου, οποτε θα χρειαζεται και η μαμα μου κατι σαν λικνο, και πιστευω οτι αυτο θα βολεψει πολυ.

Το παρκοκρεββατο στη γιαγια ειναι επενδυση.Να παρετε αυτο που στη αρχη ειναι το μωρο πανω και μετα το κατεβαζεις.Εγω ημουν τυχερη και εδωσαν στη μητερα μου μια κουνια οποτε τα εχει και εκεινη διπλα.Τωρα που θα τις παρκαρω και διπλα τα παιδια.Χιχι!

μα δεν ειναι πολυ πριγκιπική?? χαχαχα

μολις την ειδα, ξεχασα οτι αλλο ειχα δει και ηθελα αυτη!

πρεπει παντως να αισθανεσαι πολυ καλυτερα οταν ειναι το δευτερο μωρακι σου βρε παιδι μου. ξερεις τι κανεις, τι χρειαζεσαι. εγω αισθανομαι οτι παω τελειως στα τυφλα!

Καμια σχεση η αισθηση που εχεις.Και εγω σαν και εσενα ημουν στο πρωτο.Ψαρωμενη και γενικα ψωνισα πολλες βλακειες.Γι'αυτο στεναχωριεμαι να βλεπω και αλλους να καιγονται.Ευτυχως μια φιλη μου που γεννησε τωρα σε γενικες γραμμες με ακουσε.Θα ηθελα και εμενα να με ειχαν καθοδηγησει...


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καμια σχεση η αισθηση που εχεις.Και εγω σαν και εσενα ημουν στο πρωτο.Ψαρωμενη και γενικα ψωνισα πολλες βλακειες.Γι'αυτο στεναχωριεμαι να βλεπω και αλλους να καιγονται.Ευτυχως μια φιλη μου που γεννησε τωρα σε γενικες γραμμες με ακουσε.Θα ηθελα και εμενα να με ειχαν καθοδηγησει...

Αν έχεις να μας δώσεις οδηγίες για το τι να ΜΗΝ πάρουμε

αλλά και για ποσότητες από τα βασικά,

δώκε γιατί χανόμαστε!


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις να μας δώσεις οδηγίες για το τι να ΜΗΝ πάρουμε

αλλά και για ποσότητες από τα βασικά,

δώκε γιατί χανόμαστε!

χαχαχα! ετσι νιωθω και εγω! σελτεδακια, πανες, σεντονια αγκαλιας, κουβερτες αγκαλιας, τι ειναι ολα αυτα?? αγνωστες εννοιες! γιατι τα μπιμπερο? θηλες ταδε ροης , χωρις bra! μπορει και να τα χασεις!


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Το παρκοκρεββατο στη γιαγια ειναι επενδυση.Να παρετε αυτο που στη αρχη ειναι το μωρο πανω και μετα το κατεβαζεις.Εγω ημουν τυχερη και εδωσαν στη μητερα μου μια κουνια οποτε τα εχει και εκεινη διπλα.Τωρα που θα τις παρκαρω και διπλα τα παιδια.Χιχι!

Καμια σχεση η αισθηση που εχεις.Και εγω σαν και εσενα ημουν στο πρωτο.Ψαρωμενη και γενικα ψωνισα πολλες βλακειες.Γι'αυτο στεναχωριεμαι να βλεπω και αλλους να καιγονται.Ευτυχως μια φιλη μου που γεννησε τωρα σε γενικες γραμμες με ακουσε.Θα ηθελα και εμενα να με ειχαν καθοδηγησει...

το παρκοκρεβατο θα μας το παρουν οι κουμπαροι μας, που τους εχουμε βαφτισει το κοριτσακι, και μου ειπε ακριβως το ιδιο που μου λες και εσυ! το παρκοκρεβατο ειναι επενδυση και αυτο θα σου παρω για δωρο! τελικα, λιγο πολυ ολες οι μανουλες συμφωνουν για το τι ειναι απαραιτητο και τι οχι


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις να μας δώσεις οδηγίες για το τι να ΜΗΝ πάρουμε

αλλά και για ποσότητες από τα βασικά,

δώκε γιατί χανόμαστε!

Σας βαζω τη λιστα που ειχα φτιαξει για την φιλη μου και που θα την χρησιμοποιησω και εγω τωρα.

Η ΛΙΣΤΑ TOY MΩΡΟΥ

ü Φορμάκια (αρκετά)

ü Φανελάκια μακρυμάνικα και κοντομάνικα

ü Πιπίλες (αν δεν θηλάσεις)

ü Μπιμπερό και αποστειρωτής (αν δεν θηλάσεις)

ü Πανούλες για να το αφήνεις πάνω σε καναπέ, κρεβάτι κλπ. (θες πολλές)

ü Πανούλες και για το καρότσι.

ü Σεντόνια κούνιας (σίγουρα 4)

ü Πολλές σαλιάρες

ü Αφρόλουτρο (klorane)

ü Ενυδατική

ü Ψαλιδάκι για νυχάκια

ü Μπατονέτες παιδικές

ü Φυσιολογικούς ορούς (clinofar)

ü Αποσυμφορητικό μύτης

ü Γαζούλες (καθαρίζεις τα ματάκια,αφαλό,κλπ)

ü Οινόπνευμα (ροζ 75%)

ü Θερμόμετρο

ü Καρότσι

ü Μάρσιπος (σωτηρία)


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δε μπειράζει!

Εδώ μας σώζεις!

Τι μάρσιπο είχες;

Μακαρι να σας βοηθησω. Οι πρωτες μερες ειναι φοβερα πιεστικες και ενα πραγμα να μην εχεις παρει σε κλαμα καταληγεις...

Ringsling και mei-tai. Ειναι η μονη αγορα που δεν εχω μετανιωσει.Σκεψου οτι εχω 6 ringsling.Τωρα πηρα εναν ακομα με το ονομα του νεου μελος πανω.Εχει και ο μεγαλος,δεν θελω να τα αδικησω. :D


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να σας βοηθησω. Οι πρωτες μερες ειναι φοβερα πιεστικες και ενα πραγμα να μην εχεις παρει σε κλαμα καταληγεις...

Ringsling και mei-tai. Ειναι η μονη αγορα που δεν εχω μετανιωσει.Σκεψου οτι εχω 6 ringsling.Τωρα πηρα εναν ακομα με το ονομα του νεου μελος πανω.Εχει και ο μεγαλος,δεν θελω να τα αδικησω. :D

Κι εγώ σκεφτόμουνα για αρχή να πάρω 1 ringsling και 1 mei-tai και μετά βλέπω :D


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να σας βοηθησω. Οι πρωτες μερες ειναι φοβερα πιεστικες και ενα πραγμα να μην εχεις παρει σε κλαμα καταληγεις...

Ringsling και mei-tai. Ειναι η μονη αγορα που δεν εχω μετανιωσει.Σκεψου οτι εχω 6 ringsling.Τωρα πηρα εναν ακομα με το ονομα του νεου μελος πανω.Εχει και ο μεγαλος,δεν θελω να τα αδικησω. :D

απο που τα εχεις παρει?δωσε μας τα φωτα σου!!(ειμαι αλλη μια ασχετη)


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...