Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 19 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Καλησπέρα!

      Σήμερα εκανα τον 2ο υπέρηχο 10η μερα του κυκλου και 9η μέρα διεγερσης και απο εκει που επαιρνα γκοναλ 250 και cetrotide απο την 6η μέρα διεγερσης, από σημερα μου είπε να αυξήσω γκοναλ στις 300 και Τετάρτη θα ξανακάνω υπέρηχο. Γύρω στα 10 ωάρια τα οποία ομως πρεπει να μεγαλώσουν κ άλλο... Οιστραδιόλη στα 1528. Σάββατο με βλεπει για ωοληψία.

      Και ερωτώ εγώ: υπαρχει ξαφνικα κίνδυνος για υπερδιέγερση και με αυτόν τον αριθμό αυγών; Ή θα βλέπαμε κατι ήδη στον υπέρηχο; Δεν ξερω γιατι μου έχει καρφωθεί ο φοβος.. ισως απο αυτα που διαβάζω.. δεν έχω πολυκυστικές, γενικα η διεγερση παει καλά.. μονο βαρος χαμηλα και ενοχληση σαν να ειμαι στη μερα της ωορρηξιας ..στην ούρηση το ίδιο, σαν να ειμαι στη μερα της ωορρηξιας που υπαρχει μια δυσκολία, σαν κατακρατηση... Δεν πίνω βεβαια και πολυ νερο...

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      πρίν από 2 λεπτά , Soho24 είπε:

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      Και να προσθέσω ότι το σύνηθες είναι οι 300 μονάδες ημερισίως, τουλάχιστον από αυτά που ακούω και διαβάζω τα τελευταία χρόνια. Μην ανησυχείς με την αύξηση της δόσης, θα δώσετε μια ώθηση στα ωοθυλάκια μέχρι την ωοληψία. Εύχομαι πολύ καλή επιτυχία.

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας γεια σας!!

Λίστες και ψώνια διαβάζω και με ξεμυαλιζετε!!!

Λοιπόν,για τα κιλα έχω να πω να μην στενοχωριεστε!!πολυξενη μου εσυ που έχεις θέμα και κάθεσαι να μην στενοχωριεσαι και πες του άντρα σου να μην σε κανει να κρύβεται!!!κριμα ειναι!απο την άλλη τα κιλα ειναι σχετικά για την καθε γυναίκα!οπως και το μέγεθος της κοιλιας!αλλες κάνουν μεγαλη κοιλιτσα κ άλλες έχουν ανυπαρκτη!τωρα για μερικές τυχερες που ειναι ακομη στα κιλα τους μπράβο!αλλα ας μην νιώθουμε άσχημα!αυτα τα κιλα φεύγουν!αλλες βάζουν πιο εύκολα,τι να κάνουμε τωρα!τα λέω να τα ακούω και γω αυτα!που ειμαι ολη μέρα ξαπλα και τρώω το ελάχιστο και ειναι ηδη στα +5!πλεον το τελευταίο που με νοιάζει ειναι τα κιλα!να γεννηθεί με το καλο το μωρακι μου και ολα τ αλλα θα γίνουν!μην ξεχνάτε γένναμε αρχές χειμώνα,έχουμε τόσους μήνες για να χτίσουμε κ πάλι κορμαρες!!!


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας γεια σας!!

Λίστες και ψώνια διαβάζω και με ξεμυαλιζετε!!!

Λοιπόν,για τα κιλα έχω να πω να μην στενοχωριεστε!!πολυξενη μου εσυ που έχεις θέμα και κάθεσαι να μην στενοχωριεσαι και πες του άντρα σου να μην σε κανει να κρύβεται!!!κριμα ειναι!απο την άλλη τα κιλα ειναι σχετικά για την καθε γυναίκα!οπως και το μέγεθος της κοιλιας!αλλες κάνουν μεγαλη κοιλιτσα κ άλλες έχουν ανυπαρκτη!τωρα για μερικές τυχερες που ειναι ακομη στα κιλα τους μπράβο!αλλα ας μην νιώθουμε άσχημα!αυτα τα κιλα φεύγουν!αλλες βάζουν πιο εύκολα,τι να κάνουμε τωρα!τα λέω να τα ακούω και γω αυτα!που ειμαι ολη μέρα ξαπλα και τρώω το ελάχιστο και ειναι ηδη στα +5!πλεον το τελευταίο που με νοιάζει ειναι τα κιλα!να γεννηθεί με το καλο το μωρακι μου και ολα τ αλλα θα γίνουν!μην ξεχνάτε γένναμε αρχές χειμώνα,έχουμε τόσους μήνες για να χτίσουμε κ πάλι κορμαρες!!!

Καλά, εγώ ήμουνα νταρντάνοβα, οπότε τώρα έρχομαι στα ίσα μου.

Μια χαρά τρώω....


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κορίτσια ...ουφ με αυτά τα κιλά εντάξει οτι γίνει έγινε..ανθρωπάκι έιναι τι να γίνει εγώ είμαι ακόμα στα -2 που ήμουν αλλά δεν με νοιάζει πια !!θα προσέχω όσο μπορώ αλλά δεν θα σκάσω!!κατάντισα να το βλέπω στον ύπνο μου ας το καλό...θα γίνω η μια χοντρή η μια κανονική μανούλα....το σίγουρο είναι οτι θα γίνω μανούλα τι πιο σημαντικό????

Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα συγχαρητήρια για την κορούλα σας...:-)

Εγώ έκανα μία επίσκεψη στον ενδοκρινολόγο σήμερα. Μου φάνηκε πολύ καλός. Λόγω ότι έχω θυροειδή, ο γυναικολόγος (αν και μου έχει γράψει εξετάσεις) μου είπε να κανονίσω να με παρακολουθεί ενδοκρινολόγος καθόλη την εγκυμοσύνη.

Γενικές συμβουλές...

- Το σίδηρο πριν το φαγητό για καλύτερη απορρόφηση

- Το ασβέστιο μισό το πρωί και μισό το απόγευμα (πάλι για καλύτερη απορρόφηση)

- Μου έγραψε εξέταση 25(ΟΗ)D. Είναι εξέταση επιπέδου βιταμίνης D που βοηθάει στην απορρόφηση του ασβεστίου.... πολύ σημαντικό να μην υπάρχει έλλειψη κατά την εγκυμοσύνη που είναι αυξημένες οι ανάγκες για ασβέστιο

Αν θυμηθώ κάποιο άλλο tip θα σας ενημερώσω... γιατί μου είπε αρκετά.

Κατά τα άλλα είμαι λίγο εκνευρισμένη με τον γυναικολόγο μου σήμερα. Οι κοπέλες από τη δουλειά μου είπαν ότι θα μπορούσε ο γιατρός να μου γράψει 2 βδομάδες άδεια μετά την άμνιο... έτσι ώστε να μην χρησιμοποιήσω κανονική άδεια (που θα την χρειαστώ για μετά). Ότσν τον ρώτησα λοιπόν ήταν ειρωνικός. Μου είπε μην ακούς τι σου λέει ο καθένας... που ξανακούστηκε 2 βδομάδες για άμνιο... άντε 4 μέρες και πολλές είναι.

Όταν τον ρώτησα όμως αν μπορώ να μπω στην θάλασσα μετά από καμιά βδομάδα... μου απάντησε... εδώ θα κάνεις άμνιο κορίτσι μου είναι δυνατόν να συζητάς για θάλασσα... και μου το απέκλησε εντελώς...

Anyway, μετά τα έλεγα στην αδελφή μου και τα πήρε με το ύφος του... και άρχισε να μου λέει να μην κάνω καθόλου την άμνιο και ότι θεωρεί ότι είναι περιττή και ότι βάζω το μωρό σε κίνδυνο χωρίς λόγο. Άρχισα να φωνάζω εγώ ότι αυτή είναι απόφαση δική μου και του άνδρα μου... και όχι του γιατρού και ότι το τελευταίο πράγμα που θέλω είναι να επιβαρυνθεί ακόμα περισσότερο η ψυχολογία μου με ερωτηματικά τέτοιου τύπου!

Αυτά τα νέα μου...


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ιωάννα συγχαρητήρια για την κορούλα σας...:-)

Εγώ έκανα μία επίσκεψη στον ενδοκρινολόγο σήμερα. Μου φάνηκε πολύ καλός. Λόγω ότι έχω θυροειδή, ο γυναικολόγος (αν και μου έχει γράψει εξετάσεις) μου είπε να κανονίσω να με παρακολουθεί ενδοκρινολόγος καθόλη την εγκυμοσύνη.

Γενικές συμβουλές...

- Το σίδηρο πριν το φαγητό για καλύτερη απορρόφηση

- Το ασβέστιο μισό το πρωί και μισό το απόγευμα (πάλι για καλύτερη απορρόφηση)

- Μου έγραψε εξέταση 25(ΟΗ)D. Είναι εξέταση επιπέδου βιταμίνης D που βοηθάει στην απορρόφηση του ασβεστίου.... πολύ σημαντικό να μην υπάρχει έλλειψη κατά την εγκυμοσύνη που είναι αυξημένες οι ανάγκες για ασβέστιο

Αν θυμηθώ κάποιο άλλο tip θα σας ενημερώσω... γιατί μου είπε αρκετά.

Κατά τα άλλα είμαι λίγο εκνευρισμένη με τον γυναικολόγο μου σήμερα. Οι κοπέλες από τη δουλειά μου είπαν ότι θα μπορούσε ο γιατρός να μου γράψει 2 βδομάδες άδεια μετά την άμνιο... έτσι ώστε να μην χρησιμοποιήσω κανονική άδεια (που θα την χρειαστώ για μετά). Ότσν τον ρώτησα λοιπόν ήταν ειρωνικός. Μου είπε μην ακούς τι σου λέει ο καθένας... που ξανακούστηκε 2 βδομάδες για άμνιο... άντε 4 μέρες και πολλές είναι.

Όταν τον ρώτησα όμως αν μπορώ να μπω στην θάλασσα μετά από καμιά βδομάδα... μου απάντησε... εδώ θα κάνεις άμνιο κορίτσι μου είναι δυνατόν να συζητάς για θάλασσα... και μου το απέκλησε εντελώς...

Anyway, μετά τα έλεγα στην αδελφή μου και τα πήρε με το ύφος του... και άρχισε να μου λέει να μην κάνω καθόλου την άμνιο και ότι θεωρεί ότι είναι περιττή και ότι βάζω το μωρό σε κίνδυνο χωρίς λόγο. Άρχισα να φωνάζω εγώ ότι αυτή είναι απόφαση δική μου και του άνδρα μου... και όχι του γιατρού και ότι το τελευταίο πράγμα που θέλω είναι να επιβαρυνθεί ακόμα περισσότερο η ψυχολογία μου με ερωτηματικά τέτοιου τύπου!

Αυτά τα νέα μου...

Ευχαριστούμε για τα tips του ενδοκρινολόγου.

Αν σου ξυνίζει ο γιατρός σου και σε ενοχλεί το στυλ του, δες μήπως και θες να τον αλλάξεις. Τώρα που είναι νωρίς καλύτερα.

Τις αποφάσεις για το μωρό σας θα τις παίρνετε εσείς και κανένας άλλος.

Μην φρικάρεις με την άμνιο. Το σημαντικό είναι ένα υγιές μωρό!


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αν σου ξυνίζει ο γιατρός σου και σε ενοχλεί το στυλ του, δες μήπως και θες να τον αλλάξεις. Τώρα που είναι νωρίς καλύτερα.

Τις αποφάσεις για το μωρό σας θα τις παίρνετε εσείς και κανένας άλλος.

Μην φρικάρεις με την άμνιο. Το σημαντικό είναι ένα υγιές μωρό!

Η αλήθεια είναι ότι τον ξέρω πολλά χρόνια και τον εμπιστεύομαι ως γιατρό και ήξερα ότι μερικές φορές μπορεί να γίνει παράξενος... αλλά τελικά στην εγκυμοσύνη είσαι πιο ευαίσθητη και μπορεί να σε ενοχλήσουν πράγματα που δεν θα σε ενοχλούσαν κάτω από άλλες συνθήκες...

Έχεις δίκιο... πάνω από όλα μετράει να είναι υγιές το μωρό... και νομίζω ότι αυτό είναι και το πιο αγχωτικό στην άμνιο... ξέρεις ότι το αποτέλεσμα είναι βέβαιο!


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι τον ξέρω πολλά χρόνια και τον εμπιστεύομαι ως γιατρό και ήξερα ότι μερικές φορές μπορεί να γίνει παράξενος... αλλά τελικά στην εγκυμοσύνη είσαι πιο ευαίσθητη και μπορεί να σε ενοχλήσουν πράγματα που δεν θα σε ενοχλούσαν κάτω από άλλες συνθήκες...

Έχεις δίκιο... πάνω από όλα μετράει να είναι υγιές το μωρό... και νομίζω ότι αυτό είναι και το πιο αγχωτικό στην άμνιο... ξέρεις ότι το αποτέλεσμα είναι βέβαιο!

Θα συμφωνήσω κ γω για τις αποφάσεις!και μπορω να καταλάβω και το άγχος που σε κανει ακομη πιο ευαίσθητη!αν τον εμπιστευεσαι το γιατρο,ακολουθείς τις συμβουλές! Ολα καλα να πανε εύχομαι!!:))


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλά, εγώ ήμουνα νταρντάνοβα, οπότε τώρα έρχομαι στα ίσα μου.

Μια χαρά τρώω....

Μωρε ας φάμε να παει στο καλο!!!αμα πια!!αρκει να προσέχουμε τι τρώμε!! ;)

Άσχετο αλλα εμένα ασβέστιο μου χει δώσει...τρώω όμως πολλα τυριά!! :P

Επισης ήθελα να σας ρωτήσω κατι αλλο!!τα πόδια σας και τα χέρια σας πρηζονται καθόλου;;τα δάχτυλα των ποδιών μου ειναι σαν μικρά λουκανικακια!και τα χέρια μου έχουν πρηστει,έβγαλα κ τη βερα!ο γιατρός μιυ πε πως δεν ειναι τίποτα αφου η πίεση μου ειναι νορμαλ και να κόψω το αλάτι αλλα αυτο το χω κομμένο απ τον Νοέμβρη μαχαιρι!


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μωρε ας φάμε να παει στο καλο!!!αμα πια!!αρκει να προσέχουμε τι τρώμε!! ;)

Άσχετο αλλα εμένα ασβέστιο μου χει δώσει...τρώω όμως πολλα τυριά!! :P

Επισης ήθελα να σας ρωτήσω κατι αλλο!!τα πόδια σας και τα χέρια σας πρηζονται καθόλου;;τα δάχτυλα των ποδιών μου ειναι σαν μικρά λουκανικακια!και τα χέρια μου έχουν πρηστει,έβγαλα κ τη βερα!ο γιατρός μιυ πε πως δεν ειναι τίποτα αφου η πίεση μου ειναι νορμαλ και να κόψω το αλάτι αλλα αυτο το χω κομμένο απ τον Νοέμβρη μαχαιρι!

Εγώ, μάλλον επειδή το 'χω ρίξει στην υγιεινή διατροφή γιατί η κόρη έχει αποφασίσει να με κάνει μανούλι και οι ορέξεις μου τραβάνε ανθότυρο και λοιπές ξενερουά τροφές, δεν έχω καθόλου πρηξίματα!!!! Δεν τρώω και πάρα πολύ αλάτι. Το άκρως απαραίτητο, θα έλεγα...

Καλημερουδια!


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα!! ξυπνησε και η τεμπελα της παρεας!!! εμενα τα ποδια μου πρηζονται πολυ αλλα παντα καλοκαιρι ειχα προβλημα οποτε τωρα ενας λογος παραπανω. τα χερια μου πιο λιγο και οχι καθε μερα. προσπαθουμε με τον αντρα μου να καταληξουμε σε μερικα βασικα πραγματα που πρεπει να αγορασουμε μηπως ξεκινησουμε απο τωρα αλλα θελουμε να περιμενουμε την β επιπεδου αφ ενος και δεν συμφωνουμε σε τιποτα αφ ετερου. εχουμε πολυ πλακα!!!

Αλατι δεν εχω κοψει αλλα προτιμω το ανθοτυρο απο τη φετα επειδη τρωω πολυ μπας και μου ξεφυγει κανενα κιλο και δεν το παρω... ψωμι δεν μπορω ετσι κι αλλιως να φαω, κανενα γλυκακι που και που 1 το πολυ 2 τη βδομαδα. και φρουτα. που τα βρηκα και τα πηρα τοσα κιλα??


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites

εγώ ξαφνικά σήμερα το πρωί από -1 ήμουν +1 :-)

Αλλά το μωρό δεν το νιώθω καθόλου ακόμα!!! :-(

Που θα πάει θα μεγαλώσει και φάω και εγώ καμιά κλοτσιά

Νωρίς είναι ακόμα!

Η γιατρός μου μου είπε πως πριν την 20η εβδομάδα δεν έχει γίνει η οστεοποίηση, οπότε δεν μπορεί να είναι το μωρό αυτό που αισθάνεσαι. (επέμενε πως είναι το έντερό σου)

Εγώ έχω καμιά εβδομάδα που αισθάνομαι κάτι σα σφουγγαράκι που μαζεύεται....


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Τι κάνετε; Μπηκα να σας πω τι έγινε χθες: ήρθε ο αντρουλης μου και μου χαιδεψε την κοιλιά. Μου λέει ειναι μαλακή. Που πήγε πάλι; Εγώ από νωρίς τον ένιωθα αριστερα κοντά στα πλευρά (χαμηλά εννοείτε). Τον πειράζω λίγο και λέω ξαναχαιδεψε. Σκληρή η κοιλιά μου. Μετά από λίγο του λέω πάλι να μου δώσει το χέρι του. Μπορείς να καταλάβεις που είναι ;ρωταω. Ο μικρός είχε κάτσε δεξιά στην κοιλιά μου και εκεί ήταν σκληρή ενώ από αριστερά ήταν μαλακή. Και λέει ο αντρουλης μου: "κοίτα να μεγαλώσεις να φάμε και καμία κλωτσιά τώρα! Άντε.. Και να περάσει ο καιρός να γεννηθείς γιατί θέλω και.γη να σε πάρω αγκαλίτσα." Μου ήρθε να κλάψω όταν τον άκουσα γιατί παλιά όταν συζητούσαμε σχετικά έλεγε ότι θα μεγαλώσει και μετά θα το πηγαίνει βόλτες και θα το παίρνει αγκαλιά γιατί τα πολύ μικρά τα κάνουν συνεχεια και μυρίζουν. Επίσης το όλο "παιχνίδι" με την κοιλιά έγινε όταν ήμουνα ξαπλωμένη ανάσκελα.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Τι κάνετε; Μπηκα να σας πω τι έγινε χθες: ήρθε ο αντρουλης μου και μου χαιδεψε την κοιλιά. Μου λέει ειναι μαλακή. Που πήγε πάλι; Εγώ από νωρίς τον ένιωθα αριστερα κοντά στα πλευρά (χαμηλά εννοείτε). Τον πειράζω λίγο και λέω ξαναχαιδεψε. Σκληρή η κοιλιά μου. Μετά από λίγο του λέω πάλι να μου δώσει το χέρι του. Μπορείς να καταλάβεις που είναι ;ρωταω. Ο μικρός είχε κάτσε δεξιά στην κοιλιά μου και εκεί ήταν σκληρή ενώ από αριστερά ήταν μαλακή. Και λέει ο αντρουλης μου: "κοίτα να μεγαλώσεις να φάμε και καμία κλωτσιά τώρα! Άντε.. Και να περάσει ο καιρός να γεννηθείς γιατί θέλω και.γη να σε πάρω αγκαλίτσα." Μου ήρθε να κλάψω όταν τον άκουσα γιατί παλιά όταν συζητούσαμε σχετικά έλεγε ότι θα μεγαλώσει και μετά θα το πηγαίνει βόλτες και θα το παίρνει αγκαλιά γιατί τα πολύ μικρά τα κάνουν συνεχεια και μυρίζουν. Επίσης το όλο "παιχνίδι" με την κοιλιά έγινε όταν ήμουνα ξαπλωμένη ανάσκελα.

ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΘΕΛΟΥΝ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΝΙΩΣΟΥΝ , ΑΡΓΟΥΝ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΠΙΑΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ....!!ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΧΑΖΟΜΠΑΜΠΑΔΕΣ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...