Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

      • Μου αρέσει 1

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ουτε για την παντα έχω ακούσει τίποτα!ολες οι φίλες μου που χούν φρέσκο γεννήσει την έχουν!ειναο επικίνδυνη γιατι;μη λυθεί και πέσει;να τη βάλουμε με τα πλαστικά τα tireup που δένουν καλώδια!χιχι

Για να μην πάει το μουτράκι του πολύ κοντά στην πάντα και δεν μπορεί να αναπνεύσει.

Και εμένα όλες οι φίλες και γνωστές εδω στην Ελλάδα το έχουν. Στο εξωτερικό (πχ Ολλανδία) δεν το χρησιμοποιούν (http://edition.cnn.com/2011/10/18/health/no-bumpers-cribs-sids-parenting).


age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Για να μην πάει το μουτράκι του πολύ κοντά στην πάντα και δεν μπορεί να αναπνεύσει.

Και εμένα όλες οι φίλες και γνωστές εδω στην Ελλάδα το έχουν. Στο εξωτερικό (πχ Ολλανδία) δεν το χρησιμοποιούν (http://edition.cnn.com/2011/10/18/health/no-bumpers-cribs-sids-parenting).

Αν βάλεις, δεν πρέπει να πιάνει γύρω-γύρω στην κούνια;

Οι περισσότερες είναι μόνο για το πάνω μέρος :?


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια. Τι κάνετε; Καρότσι βρήκα ένα της Carello γύρω στα 200 ? . Το είδα από κοντά. Κούνια τελικά δεν θα πάρω. Θα πάρω παρκοκρεβατο 2 θέσεων με αλαξιερα και έχει και ένα μικρό γυμναστήριο. Μπουκάλια θα πάρω 2 μικρά για αρχή Dr Brown. Εχω 3 μικρά πλαστικά διαφημιστικά εγώ θα πάρω γυάλινα. Αποστειρωτη θα πάρω έναν με 30 ? που βρήκα στα τζαμπο τουλάχιστον αν χαλάσει δεν θα τον κλαίω. Πιπιλες 2 για αφού σαραντησουμε για ώρα ανάγκης και ας πάνε χαμένες. Οινόπνευμα εμένα μου είπαν το άσπρο 95 βαθμών. Η λίστα μου έκλεισε. Ο αντρουλης μου αν μπορούσε θα το είχε πάρει το παρκοκρεβατο. Ξετρελαθηκε λες και θα κοιμάται αυτός μέσα. Εννοείτε το στρώμα που θα βάζαμε στην κούνια.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν βάλεις, δεν πρέπει να πιάνει γύρω-γύρω στην κούνια;

Οι περισσότερες είναι μόνο για το πάνω μέρος :?

πρεις οσόσο είναι πολύ μικρό να βάλεις μόνο μια και όταν μεγαλώσει και αρχίζει να γυρνάει πέρνεις και μια δεύτερη. Είναι ένα θέμα στο parents που συζητάνε για την πάντα. Αν το ξαναβρω θα βάλω το λινκ.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

πρεις οσόσο είναι πολύ μικρό να βάλεις μόνο μια και όταν μεγαλώσει και αρχίζει να γυρνάει πέρνεις και μια δεύτερη. Είναι ένα θέμα στο parents που συζητάνε για την πάντα. Αν το ξαναβρω θα βάλω το λινκ.[/quote

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=21749


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

τι ωραια που τα ειπατε!! nikx τι ωραια λιστα ειναι αυτη??? ευχαριστουμε πολυ!!! βοηθησε μας και με τα νουμερα αν θελεις γιατι εγω εκει πελαγωνω!!! σκεφτομαι να παρω και κανενα πολυ μικρουλι να μην ειναι σαν γυφτακι:tongue:

αλλα περιπου ποσα θα χρειαστουμε μεσα στη μερα? τα αγορακια βρεχονται πιο ευκολα ε? να παρουμε μακρυμανικα? και με ποδαρακια? η κοντομανικα και το ρουχαλακι του απο πανω? σε ενα σπιτι με φυσιολογικη θερμοκρασια απο καλοριφερ 17-18 βαθμους δεν ειναι υπερβολη μακρυμανικο φανελακι ρουχαλακι και πανα??? πειτε κι εσεις γιατι θα με τρελανει η μαμα μου!!!

εγω απο μαρσιπο θα παρω ringsling νομιζω μου αρεσει πιο πολυ απ ολα:P

κατα τα αλλα εμεις κλωτσαμε την μαμα αλλα ο μπαμπας ειναι ατυχος γιατι το βραδυ που γυριζει απ τη δουλεια εμεις κανουμε νανι:P

το σαββατο παμε στο γιατρο για υπερηχο εξετασεις κλπ και περιμενουμε με αγωνια την β επιπεδου για να αρχισουμε τα ψωνια (μια γνωστη που εκανε στον ιδιο αυχενικη και β επιπεδου της ειχε πει αγορακι αρχικα και στην β επιπεδου ειπε κοριτσακι)

οσες τριγυρνατε παρακαλω αν βρειτε σαλιαρα που να γραφει πανω troublemaker παρακαλω ενημερωστε με για το μαγαζι!!! ειναι το ονειρο του μπαμπα μας!!!


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites

τι ωραια που τα ειπατε!! nikx τι ωραια λιστα ειναι αυτη??? ευχαριστουμε πολυ!!! βοηθησε μας και με τα νουμερα αν θελεις γιατι εγω εκει πελαγωνω!!! σκεφτομαι να παρω και κανενα πολυ μικρουλι να μην ειναι σαν γυφτακι:tongue:

αλλα περιπου ποσα θα χρειαστουμε μεσα στη μερα? τα αγορακια βρεχονται πιο ευκολα ε? να παρουμε μακρυμανικα? και με ποδαρακια? η κοντομανικα και το ρουχαλακι του απο πανω? σε ενα σπιτι με φυσιολογικη θερμοκρασια απο καλοριφερ 17-18 βαθμους δεν ειναι υπερβολη μακρυμανικο φανελακι ρουχαλακι και πανα??? πειτε κι εσεις γιατι θα με τρελανει η μαμα μου!/QUOTE]

Μικρα 0-3 ειμαι κατηγορηματικη να μην παρεις.Παρε ενα για το καλο οταν κανει την εξοδο απο το μαιευτηριο.Απ'ευθειας τα 3-6. Εγω ειχα παθει το κορυφαιο.Ξεκινησαν ολοι το θεμα σε ποια θεση μπαινει το πουλακι.Η πεθερα επεμενε προς τα πανω. Ε την πρωτη μερα μπορει να χρειαστηκα και 8 φορμακια.Και εννοειτε δεν ειχα παρει τοσα.Μεχρι που εκανα το δικο μου και ησυχασα(το εβαζα οπως να 'ναι).Νομιζω οτι μια 12 ειναι καλη.Θα κοιταξω και οταν τα κατεβασω να δω ποσα ειχα.Εγω τα εχω ολα απο mothercare.Τωρα που εχει εκπτωσεις συμφερουν.Και καλη ποιοτητα και εχουν φαει τρελο πλυσιμο στους 90. Στο θεμα θερμοκρασια επειδη ποτε δεν ειχαμε 20-22 που κανονικα θελει, αλλα 17 του εβαζα ενα κοντομανικο φανελακι και το φορμακι.Και πολλες φορες απο ανασφαλεια το σκεπαζα και με κουβερτουλα. Σου θυμισα τη μαμα σου?? :tongue:


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

τι ωραια που τα ειπατε!! nikx τι ωραια λιστα ειναι αυτη??? ευχαριστουμε πολυ!!! βοηθησε μας και με τα νουμερα αν θελεις γιατι εγω εκει πελαγωνω!!! σκεφτομαι να παρω και κανενα πολυ μικρουλι να μην ειναι σαν γυφτακι:tongue:

αλλα περιπου ποσα θα χρειαστουμε μεσα στη μερα? τα αγορακια βρεχονται πιο ευκολα ε? να παρουμε μακρυμανικα? και με ποδαρακια? η κοντομανικα και το ρουχαλακι του απο πανω? σε ενα σπιτι με φυσιολογικη θερμοκρασια απο καλοριφερ 17-18 βαθμους δεν ειναι υπερβολη μακρυμανικο φανελακι ρουχαλακι και πανα??? πειτε κι εσεις γιατι θα με τρελανει η μαμα μου!/QUOTE]

Μικρα 0-3 ειμαι κατηγορηματικη να μην παρεις.Παρε ενα για το καλο οταν κανει την εξοδο απο το μαιευτηριο.Απ'ευθειας τα 3-6. Εγω ειχα παθει το κορυφαιο.Ξεκινησαν ολοι το θεμα σε ποια θεση μπαινει το πουλακι.Η πεθερα επεμενε προς τα πανω. Ε την πρωτη μερα μπορει να χρειαστηκα και 8 φορμακια.Και εννοειτε δεν ειχα παρει τοσα.Μεχρι που εκανα το δικο μου και ησυχασα(το εβαζα οπως να 'ναι).Νομιζω οτι μια 12 ειναι καλη.Θα κοιταξω και οταν τα κατεβασω να δω ποσα ειχα.Εγω τα εχω ολα απο mothercare.Τωρα που εχει εκπτωσεις συμφερουν.Και καλη ποιοτητα και εχουν φαει τρελο πλυσιμο στους 90. Στο θεμα θερμοκρασια επειδη ποτε δεν ειχαμε 20-22 που κανονικα θελει, αλλα 17 του εβαζα ενα κοντομανικο φανελακι και το φορμακι.Και πολλες φορες απο ανασφαλεια το σκεπαζα και με κουβερτουλα. Σου θυμισα τη μαμα σου?? :tongue:

οχι!! η μαμα λεει μακρυμανικα φανελακια και φορμακια!! θα μου το σκασει!! ενα φανελακι και ενα ρουχαλακι απο πανω μια χαρα ειναι κι εμεις κατι αναλογο θα φοραμε αλλωστε!! για τον υπνο?? ειχες υπνοσακο?? η κουβερτουλα?

θα βολεψει λες ο υπνοσακος? (την πατησες επρεπε να το παιξεις ανηξερη!!)


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


οχι!! η μαμα λεει μακρυμανικα φανελακια και φορμακια!! θα μου το σκασει!! ενα φανελακι και ενα ρουχαλακι απο πανω μια χαρα ειναι κι εμεις κατι αναλογο θα φοραμε αλλωστε!! για τον υπνο?? ειχες υπνοσακο?? η κουβερτουλα?

θα βολεψει λες ο υπνοσακος? (την πατησες επρεπε να το παιξεις ανηξερη!!)

Ανα τρεις ωρες περιπου παντα γιατι αν θηλαζει μπορει και στο διωρο αλλαζεις πανα.Ξεχνα τον υπνοσακο.Του χρονου αυτος.Μια κουβερτουλα ειναι μια χαρα.


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα και πέντε μικρά για το νοσοκομείο. Ετσι κι αλλιως πόσο θα τα βάλει; Και εσωρουχακιακκοντομανικα πήρα. Όχι τα τελειως αμανικα! Για το πουλάκι και εμένα μου είπαν στα διπλα. Όχι πάνω γιατί θα γεμίσει μέχρι το κεφάλι! Και κουβερτουλες 2 βελουτέ θα πάρω αλλά μπορεί και να μην το σκεπαζω αν εχω πολύ ζέστη. (Εχω σόμπα όπως είπα). Από τα αλλά η 8 η δέκα. Αλλά μάλλον 8.

Μαγδου εγώ πηρα μια σαλιαρα που γράφει : my heart belongs to papa και ένα εσωρουχακι που γράφει : I love my mommy. Να ην είναι κανείς παραπονεμενος. Και στο zara βρήκα εσωρουχακια που έγραφαν : mommy + daddy = me αλλά δεν πήρα γιατί ηταν με μακρύ μανικι και δεν είχε με κοντό. Αλλιως θα τα έπαιρνα.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Ανα τρεις ωρες περιπου παντα γιατι αν θηλαζει μπορει και στο διωρο αλλαζεις πανα.Ξεχνα τον υπνοσακο.Του χρονου αυτος.Μια κουβερτουλα ειναι μια χαρα.

Δεν ισχύει ότι κάθε δύο ώρες του αλλάζεις πανα γιατί δεν κανει να φοράει την ίδια για πολύ; Εμένα έτσι μου είπαν..


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει ότι κάθε δύο ώρες του αλλάζεις πανα γιατί δεν κανει να φοράει την ίδια για πολύ; Εμένα έτσι μου είπαν..

Την αλλαζεις ουτως ή αλλως γιατι μετα απο καθε γευμα την λερωνει.Απο κακα αν θηλαζει μπορει να μην την λερωνει και συνεχεια.


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

Την αλλαζεις ουτως ή αλλως γιατι μετα απο καθε γευμα την λερωνει.Απο κακα αν θηλαζει μπορει να μην την λερωνει και συνεχεια.

μου φαινοντουσαν τα ψωνια τοσο μακρινα και τωρα πρεπει σιγα σιγα να ξεκινησουμε!!! ερχεται το ονειρο σιγα σιγα!!

θα βαψουμε το δωματιο του λαχανι με πορτοκαλι αξεσουαρ!!!

αντε να περασει ο καιρος!!!

Ελλακι μην παρεις βαρια ρουχα με την σομπα!


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...