Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Lila ki είπε:

      Έλα Παναγία μου … πως τώρα είπε για εξωμητριο δεν το καταλαβαινω χωρίς υπέρηχο … και δεν είναι και κάτι απλο υο εξωμητριο … έχεις αίμα ; Έχεις πόνους ; Γιατί αυτο διαβάζω τώρα για εξωμήτρια κύηση . 

      Εχω πόνους και τραβήγματα,αλλά μου είπε πως αυτό ειναι απ' τα φάρμακα..Ο  κύριος λόγος που πάω αύριο απ' όσο κατάλαβα,είναι για να δούμε αν πέφτει η χοριακη,γιατί τώρα δεν έχει πέσει σχεδόν καθόλου..Πολύ ψυχοφθόρο ☹️

      πρίν από 7 λεπτά , dec-e είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ. Το έχω περάσει κ εγώ, ευτυχώς σε τόσο χαμηλές τιμές η χοριακή θα μηδενιστεί σχετικά γρήγορα κ μπορείς να προχωρήσεις άμεσα ακόμα και σε εμβρυομεταφορά. Όντως ψυχολογικά όλα αυτά κουράζουν, υπομονή. Το εξωμήτριο κ εγώ πιστεύω το είπε απλά για να είναι σίγουρος για κάθε ενδεχόμενο, αν δεν κάνω λάθος δίνει μεγαλύτερες τιμές χοριακής. 

       

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μέχρι στιγμής μετράω μια μηδενική χοριακη,μια παλινδρομη,μια εγκυμοσύνη που γέννησα την κορούλα μου και αυτό τώρα που μάλλον είναι βιοχημική.Ε φτάνει δε θέλω άλλο☹️ Και εγώ θέλω να πιστεύω πως δεν είναι εξωμητριο,δλδ και ο γιατρός απλά να θέλει να το αποκλείσει.

      Εσύ όταν είχες βιοχημική,πως το πέρασες?

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts

Πού θα κάνεις μαθήματα ανώδυνου, Lia?

Στο νοσοκομείο που θα γεννήσω!εχουν πολυ καλο ανώδυνο εχω μάθει!θα κανει κ ο σύζυγος κάποια μαθήματα για να μπορει να μπει μέσα στον τοκετο!


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Πολυξένη μου χρονια πολλά και με το καλο ενα γερό και τέλειομήνο μωρο!!!

Μαγδα μου μια χαρα ο μπεμπακος!!εγω φαγούρα εχω οχι καθε μέρα αλλα αρκετά συχνά,εχω βεβαια και τεράστιων διαστάσεων κοιλια για τις εβδομάδες μου αλλα τι να κάνουμε!να δώ που θα φτάσει κ πως θα μαζέψει!

Οι υπόλοιπες διαβάζω ολα καλα!!πολυ χαίρομαι!!:))

Και μεις καλα είμαστε,σε μια ανάπαυλα απο ψώνια και δουλειές γενικα!γιατρο θα παω παλι 3-4 του μήνα και 30/9 ξεκιναω ανωδυνο(μπορει να το χω ξαναπεί δε θυμάμαι!πλεον εχω μνήμη χρυσοψαρου)

εγω θα πω το εξης: παρα το παντελονι εγκυμοσυνης απο ta h&m νουμερο 42 (μεχρι 44 εχει) και ενω ολο το παντελονι μου ειναι οκ η μπασκα δεν στεκεται στην κοιλια μου!!! πως ειναι 1 κιλο μωρακι αφου η κοιλια μου ειναι σαν να εχω φαει μελιτζανες και αγγιναρες μαζι??? (πρησμενη εννοω, με πηραζουν αυτα). επισης βαζω μονο απλη ενυδατικη σωματος αφου ετσι κι αλλιως εχω ραγαδες απο τα κιλα που ειχα τοσα χρονια...


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites

εγω θα πω το εξης: παρα το παντελονι εγκυμοσυνης απο ta h&m νουμερο 42 (μεχρι 44 εχει) και ενω ολο το παντελονι μου ειναι οκ η μπασκα δεν στεκεται στην κοιλια μου!!! πως ειναι 1 κιλο μωρακι αφου η κοιλια μου ειναι σαν να εχω φαει μελιτζανες και αγγιναρες μαζι??? (πρησμενη εννοω, με πηραζουν αυτα). επισης βαζω μονο απλη ενυδατικη σωματος αφου ετσι κι αλλιως εχω ραγαδες απο τα κιλα που ειχα τοσα χρονια...

Και συ κοιλουμπα δλδ;;καλα το παμε!εγω ραγιάδες ακομη δεν εχω,βεβαι εχω βγάλει κάποιες στο στήθος στο κάτω μέρος,αλλα σε δυο μήνες ανέβηκε δυο νούμερα!!και ας βάζω καθε μέρα πρωι βράδυ αμυγδαλελαιο και κρέμα της φρεζυντερμ!αν ειναι να κανεις θα κανεις!!

Αλλα για την κοιλια,με βλέπουν κ με ρωτάνε αν ειμαι στον 8ο...


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πολυξένη ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑ!!!! Με το καλό ο μπεμπουλίνος!

Μάγδα μπράβο για τον μπέμπη σας(και φυσικά για τα τέλεια τικεράκια!!)!Άρα μπορεί να γεννήσουμε κ ίδια μέρα τώρα που άλλαξες ημερομηνία! Εμείς σήμερα έχουμε γιατρό...ανυπομονώ να δω το μικρούλη μου!Την προηγούμενη φορά-26η εβδομάδα- ήταν 875γραμ. Φαγούρα δεν έχω καθόλου, βάζω συχνά ενυδατική προδέρμ και της frezyderm-αλλά ακόμη δεν έχω μεγάλη κοιλιά.


jqZCp3.png

kC34p3.png

065Kp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και συ κοιλουμπα δλδ;;καλα το παμε!εγω ραγιάδες ακομη δεν εχω,βεβαι εχω βγάλει κάποιες στο στήθος στο κάτω μέρος,αλλα σε δυο μήνες ανέβηκε δυο νούμερα!!και ας βάζω καθε μέρα πρωι βράδυ αμυγδαλελαιο και κρέμα της φρεζυντερμ!αν ειναι να κανεις θα κανεις!!

Αλλα για την κοιλια,με βλέπουν κ με ρωτάνε αν ειμαι στον 8ο...

δυστυχως το αντιθετο ηθελα να πω εγω...

μικρουλα πολυ

ενω μεχρι το καλοκαιρι φαινοταν οτι θα δωσει εχει μεινει μια σταλιτσα... σαν να εχω πρηστει... και ειμαι 28+2...


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολυξένη ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑ!!!! Με το καλό ο μπεμπουλίνος!

Μάγδα μπράβο για τον μπέμπη σας(και φυσικά για τα τέλεια τικεράκια!!)!Άρα μπορεί να γεννήσουμε κ ίδια μέρα τώρα που άλλαξες ημερομηνία! Εμείς σήμερα έχουμε γιατρό...ανυπομονώ να δω το μικρούλη μου!Την προηγούμενη φορά-26η εβδομάδα- ήταν 875γραμ. Φαγούρα δεν έχω καθόλου, βάζω συχνά ενυδατική προδέρμ και της frezyderm-αλλά ακόμη δεν έχω μεγάλη κοιλιά.

κριμα που δεν εισαι στην αθηνα να γεννουσαμε μαζι να καναμε και παρεα...

αληθεια καμια απο εσας ειναι στο ελενα?


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως το αντιθετο ηθελα να πω εγω...

μικρουλα πολυ

ενω μεχρι το καλοκαιρι φαινοταν οτι θα δωσει εχει μεινει μια σταλιτσα... σαν να εχω πρηστει... και ειμαι 28+2...

Α ναι;καλε μη σκας!το δικό σου ειναι το Νορμαλ!!οχι το δικό μου!!


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!!!!

Γυρίσαμε από γιατρό, όλα πολύ καλά!Αμνιακό υγρό, πλακούντας, ομφάλιος λώρος μακριά από το κεφαλάκι μας και ο μπέμπης μας με βάρος 1.300 γραμ. (πολύ δεν είναι????) έχει πάρει τη σωστή θέση!!! Μακάρι να συνεχίσουμε έτσι μέχρι το τέλος!


jqZCp3.png

kC34p3.png

065Kp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!

maribell ολα καλα, μπραβο στο μπεμπακι!

Εγω απο χτες εχω κατι περιεργα πονακια, σαν περιοδου, ελπιζω να μην γινει κανενα φιασκο!βεβαια και οι συσπασουλες συνεχιζονται... γιατρο την επομενη εβδομαδα εχουμε, υπομονη μεχρι τοτες!

εσεις πως πατε? σημερα ο μπεμπιλης ειναι πιο ησυχος. οταν το θυμαται μου δινει και καμια!


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!

maribell ολα καλα, μπραβο στο μπεμπακι!

Εγω απο χτες εχω κατι περιεργα πονακια, σαν περιοδου, ελπιζω να μην γινει κανενα φιασκο!βεβαια και οι συσπασουλες συνεχιζονται... γιατρο την επομενη εβδομαδα εχουμε, υπομονη μεχρι τοτες!

εσεις πως πατε? σημερα ο μπεμπιλης ειναι πιο ησυχος. οταν το θυμαται μου δινει και καμια!

Αν τα έχεις συνεχώς τα πονάκια, μήπως να πάρεις ένα τηλ το γιατρό;

Εγώ σήμερα πάω να βρω παντελόνι εγκυμοσύνης. Πρώτα στο prenatal και μετά στο Λητώ. Ελπίζω να βρω....


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αν τα έχεις συνεχώς τα πονάκια, μήπως να πάρεις ένα τηλ το γιατρό;

Εγώ σήμερα πάω να βρω παντελόνι εγκυμοσύνης. Πρώτα στο prenatal και μετά στο Λητώ. Ελπίζω να βρω....

εαν δυναμωσουν το απογευματακι θα τον παρω ενα τηλ να δω τι μπορει να παιζει. παντως, η κολλητη μου που γεννησε 25 ιουλιου, μου ειχε πει οτι απο την 33η- 34η θα αρχισεις να εχεις πονακια περιοδου. οποτε βλεποντας και κανοντας!

Στο λητω δεν ξετρελαθηκα με τα ρουχα τους - και πολυ ακριβα και λιγο κακογουστα. πολυ ωραια εχει στα prenatal,απο οπου ειχα παρει το καλοκαιρι 3 φορεματακια και μερικα κολλαν. με βολεψαν μια χαρα. τωρα τη βγαζω μονο με φορμα, αφου με φορεματακια κρυωνω και για κολλαν - παντελονια ουτε λογος.


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ,

μέχρι 23/11 που έχω ΠΗΤ θέλω να έχω 1 παντελόνι!

Θα πάω για ένα φαγητό έξω. Με τη φόρμα θα είμαι;;;;

το ξερω. και εγω εαν γεννουσα τον νοεμβριο θα επρεπε σιγουρα να παρω. το θεμα ειναι, οτι οταν μπηκα στον τεταρτο, φουσκωσε αρκετα η κοιλια μου και αγορασα 2 παντελονια απο h&m, και τωρα δεν μου κανουν, κανενα απο τα 2 - δεν περιμενα να εχω φουσκωσει τοσο πολυ, πωπος περιφερια κτλ. ε και λεω ενταξει, 3-4 βδομαδες μεινανε, θα τη βγαλω με τις φορμες. εχω και ενα κολαν εγκυμοσυνης, καπως θα τη παλεψω. παντως ψηφιζω σιγουρα prenatal, εχουν πολυ ωραια ρουχα, σιγουρα θα βρεις αξιοπρεπη παντελονια.


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είχα κρατηθεί με τις αγορές ρούχων εγκυμοσύνης και δεν το μετανιώνω.

1 παντελόνι πήρα στον 4ο που μου έκανε μέχρι που μπήκα στον 7ο.

Τώρα που γίνομαι τεραστιούλα όμως δεν μου μπαίνει σχεδόν τίποτα!


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites

εγω που δεν κρατηθηκα - τζαμπα τα παντελονια γιατι το καλοκαιρι δεν τα πολυφορεσα κιολας- τωρα θα τη βγαλω με φορμες. δεν θελω να δωσω και αλλα χρηματα για ρουχα εγκυμοσυνης. προτιμω να παρω ωραια χειμωνιατικα ρουχαλακια που θα εχω ξεφουσκωσει! εχω βαλει ηδη μερικα στο ματι απο asos :D


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...