Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

twins μου εχεις πάρει πολλα κιλά?Προσεχε γιατι με την τεραστια κοιλια αργοτερα δεν θα μπορεις να παρεις τα ποδια σου

εγω σακατεψα τα χερια μου που στηριζομουνα για να σηκωθω


tt7430777fltt.gif

2yPkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το κοριτσάκι μου συνεχίζει να είναι ένα τρελό ζωηράκι και να κινείται... ο άλλος πάλι... σχεδόν καθόλου θα έλεγα. Βέβαια, πλέον θα έχουν αλλάξει θέση, οπότε δεν ξέρω πλέον αν το κοριτσάκι είναι το ζωηρό!!!!!

Glor, ψυχολογία πως πάει τώρα; Θυμάμαι που μας έλεγες ότι στην αρχή δεν ήταν και πολύ καλή. Τώρα πως είσαι;

Γειά σου Όλγα!!!! Τι κάνουν τα αγοράκια σου και εσύ; Αντέχεις;

Κορίτσια, εγώ έχω βαρεθεί να μου λένε όλοι "μη τρως"! Ουφ, ούτε το φαγητό μου δεν μπορώ να απολαύσω και εκνευρίζομαι :mad:!!!!! Πάντως Πίτερ Παν αυτό για την κορτιζόνη που μου λες είναι παρήγορο... γιατί όλοι μου λένε ότι θα γίνω τεράστιο μπαλόνι με τις ενέσεις!!!!! Με έπιασε το κατοχικό σύνδρομο της πείνας!

Η ψυχολογία άσε. Μία στα πάνω μία στα τάρταρα. Κλαμα. Άσε. Αλλά πιστεύω να μην κρατήσει για πολύ ακόμη. Εσύ καλά από ψυχολογία? Έχεις κλείσει τον 4ο? όσο για φαγητό οκ κανονικά . Δεν έχω τρελή όρεξη ακόμη.......ευτυχώς. Ακόμη δεν έχω πάρει τακιλά όλα για να φτάσω στα κανονικά που ήμουν πριν.....:):):)
Link to comment
Share on other sites

..απο βαρος ειμαι παρα πολυ καλα, ευτυχως!!!

Αλλά το βάρος της κοιλιάς, παρολο που δεν ειναι και τοσο μεγάλη, με δυσκολεύει στο να κινηθω. Βασικα, το πρόβλημά μου ειναι όταν οι μπεμπούλες μού πατάνε οργανα. Την ουριθρα και το εντερο. Εκει ποναω αρκετα, και ψαχνω θεση να βολευτω. Αυτο με ταλαιπωρεί. Και επειδη ολη την εγκυμοσυνη την εβγαλα με ευλαβια στο σπίτι (:)), μάλλον γι αυτο δυσκολεύομαι και να μετακινηθω

το βράδυ πως κοιμάσαι; κατ αρχήν μπορείς;

και εγώ με ευλάβια την περνάω την εγκυμοσύνη με το pc και τα βιβλία. Έχει και παλιόκαιρο, ούτε στο μπαλκόνι δεν μπορούμε να βγούμε!


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ολγα μου με αγχωνει η σκεψη απο τη στιγμή που θα ξεκινησει ο τοκετός, (στο σπίτι υποθετω), μεχρι να με... μπουζουριάσουνε και να ειμαι στη φαση που βλέπω τα μωρά μου...! Αυτο με εχει αγχωσει πολύ! Ειμαι και τραγικα φοβιτσιάρα!!! Βεβαια, έχω κανει διάφορα για να φτάσω μεχρι εδω, και θα επρεπε να ειμαι μαθημενη, αλλά αν δεν βασανιστώ, πώς θα το ευχαριστηθώ?????? Τι μαζοχισμος!!


u1117860.png

Link to comment
Share on other sites

glorr εγω απο κλάμα... ειχα πλαντάξει!! νόμιζα ότι ειχα πάθει καταθλιψη! αλλά πέρασε, οπως θα περάσει και σε σενα, μην ανησυχεις, φάση ειναι κι αυτη!

twins2010 σε γενικές γραμμες, με τα μαξιλάρια μου, καταφερνω και κοιμάμαι. Απο την προηγούμενη εβδομαδα που έκλεισα τις 33 εβδ, αρχισε να ζοριζει περισσοτερο το πράγμα.., αλλά το παλλεύω, προσπαθω να κοιμαμαι για να ειμαι ηρεμη. Ξυπναω βεβαια κατα τη διαρκεια της νυχτας για τουαλέτα, ή ξυπνάω απο κάποιον πόνο σε καποιο όργανο που μου το πατάνε!!


u1117860.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η ψυχολογία άσε. Μία στα πάνω μία στα τάρταρα. Κλαμα. Άσε. Αλλά πιστεύω να μην κρατήσει για πολύ ακόμη. Εσύ καλά από ψυχολογία? Έχεις κλείσει τον 4ο? όσο για φαγητό οκ κανονικά . Δεν έχω τρελή όρεξη ακόμη.......ευτυχώς. Ακόμη δεν έχω πάρει τακιλά όλα για να φτάσω στα κανονικά που ήμουν πριν.....:):):)

Γιατί καλέ τόσο κλάμα; Σκέψου τι ωραίο που είναι να χαϊδεύεις την κοιλίτσα που είναι τώρα και στρογυλλούλα (τι θα είναι σε μερικές εβδομάδες είναι άλλο θέμα)... Σκέψου τα καλούλια σου που αυτή τη στιγμή παίζουν κρυφτούλι και δεν τα βλέπουμε.

Εγώ πάλι, ευτυχώς ή δυστυχώς είμαι συνεχώς μέσα σε μια ανεξήγητη καλή χαρά και ένα παλιμπαιδισμό. Πως με ανέχονται οι γύρω μου απορώ....


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γιατί καλέ τόσο κλάμα; Σκέψου τι ωραίο που είναι να χαϊδεύεις την κοιλίτσα που είναι τώρα και στρογυλλούλα (τι θα είναι σε μερικές εβδομάδες είναι άλλο θέμα)... Σκέψου τα καλούλια σου που αυτή τη στιγμή παίζουν κρυφτούλι και δεν τα βλέπουμε.

Εγώ πάλι, ευτυχώς ή δυστυχώς είμαι συνεχώς μέσα σε μια ανεξήγητη καλή χαρά και ένα παλιμπαιδισμό. Πως με ανέχονται οι γύρω μου απορώ....

Μπράβο. Πολύ ωραία. Θα προσπαθήσω να κάνω κι εγώ το ίδιο. Έχεις αρχίσει τίποτα ψώνια ή όχι ακόμη?:D

Link to comment
Share on other sites

γιατι καλε να ξεκινησει στο σπιτι ο τοκετός.Μην κοιτας εμενα ετυχε

Και αυτο που λες.Εχουμε κανει τοσα για να φτασουμε εδω και φοβασαι τωρα?

Να σκεφτεσαι μονο οτι θα δεις τα αγγελουδια σου!

Και γω ειμαι φοβιτσιαρα και γω τρομαξα αλλα τελικα δεν αξιζε τον κοπο.Δεν καταλαβα τιποτα


tt7430777fltt.gif

2yPkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ολγα μου τα διδυμακια δεν κλείνουνε ραντεβού..! :)

Λογικα, το αντιλαμβάνομαι ότι δεν θα ειναι κατι τόσο τραγικό, αλλά η συνάντηση με το άγνωστο....!!!!!!

Εγω απο ψώνια ειμαι οκ! Εχω πάρει τα βασικά απο ρουχισμό και μπιμπερό. Απο επειπλα και καρότσια ειμαι επισης οκ!


u1117860.png

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν έχω τον αποστηρωτή μπιμπερό που μου πήρε ο καλός μου δώρο του Αγίου Βαλεντίνου!!!! :) Στα γεννέθλια μου τι λέτε να μου πάρει; Καροτσάκι ή καθισματάκια; Παιδιά, σαν τρελός κάνει!

Τα κρεββατάκια του IKEA πως τα βρήκατε; Έχει κάτι ωραία γαλάζια και κόκκινα με ασορτί ντουλαπίτσα- συρταριέρα- κομοδινακι που τα ερωτεύτητα. Και είναι και σε καλή τιμή. Αυτές τια αγορές όμως θα τις κάνω μέσα στο Πάσχα που θα πάμε και μαζί με τον καλό μου να γίνει και αυτός εντελώς παιδί!!!!

Προς το παρόν... ακούω τις συμβουλές σας. Όλγα έχω σημειώσει τα σχόλια για τις πιπίλες- θηλες και μου φαίνεται ότι έχεις πολύ δίκιο!


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν έχω τον αποστηρωτή μπιμπερό που μου πήρε ο καλός μου δώρο του Αγίου Βαλεντίνου!!!! :) Στα γεννέθλια μου τι λέτε να μου πάρει; Καροτσάκι ή καθισματάκια; Παιδιά, σαν τρελός κάνει!

Τα κρεββατάκια του IKEA πως τα βρήκατε; Έχει κάτι ωραία γαλάζια και κόκκινα με ασορτί ντουλαπίτσα- συρταριέρα- κομοδινακι που τα ερωτεύτητα. Και είναι και σε καλή τιμή. Αυτές τια αγορές όμως θα τις κάνω μέσα στο Πάσχα που θα πάμε και μαζί με τον καλό μου να γίνει και αυτός εντελώς παιδί!!!!

Προς το παρόν... ακούω τις συμβουλές σας. Όλγα έχω σημειώσει τα σχόλια για τις πιπίλες- θηλες και μου φαίνεται ότι έχεις πολύ δίκιο!

Να σε ρωτήσω. Ποιον αποστειρωτή πήρες γιατί θέλω κι εγώ σιγά σιγά να αρχίσω να παίρνω τίποτα ............ Για τις πιπίλες θηλές τι πρέπει να προσέξουμε που λές?:-D

Link to comment
Share on other sites

Έχω της Chicco για 8 μπιμπερό. Είναι ο μόνος που παίρνει τόσα πολλά.

Η Όλγα έχει γράψει παρακάτω για της θηλές σιλικόνης, μου φάνηκε χρήσιμο.

Προς το παρόν έχω κάνει μόνο ερευνα τιμών για τα πράγματα... Εχεις επισκεφτεί κανένα κατάστημα προς το παρόν;

Α... και μόλις έμαθα τι σχεδιάζει ο καλός μου να μου πάρει για τα γεννέθλια μου... ενδοεπικοινωνία για να ακούμε τα μωρά... πάει η εποχή του ρομάντισμού.... :) Ετσι είναι όλοι οι μπαμπάδες;


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...