Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

Πίτερ Παν διάβασα στα χτεσινά σας μηνύματα κάτι για τον ενοικιασμό θήλαστρου από το μαιευτήριο. Αυτό είναι το θήλαστρο της Medela που δίνουν για να επανέλθει η γαλακτοφορία;


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαιρούλα που είσαι βρε ψυχη? Σε έχασα τελειως!!! Γεννησα 2 μέρες πιο νωρις απο οτι θα έπρεπε.Δεν άντεχα άλλο κ παρακάλεσα τον γιατρο Κυριακη βράδυ να με βάλει Δευτερα για γέννα...ειδα κ μια κουκιδα αίμα το βραδάκι κ τρόμαξα λίγο.

Συμπεθερα σημερα μίλησα με την καινούργια παιδιατρο, γιατι ο άλλος δεν μου άρεσε καθολου. Θα έρθει αύριο να μας δει. Λόγω οτι δεν ηταν προωρακια κ τα κιλά τους ειναι πάρα πολυ καλά μου είπε να κόψω το βραδυνο:mrgreen::mrgreen::mrgreen:. Να δούμε τι ώρα θα μου ξυπνησουν σημερα το βραδακι!

Κοριτσια η κοιλια μου εξαφανιστηκε τελειως!!!! Φοράω ζωνη για μετα την γεννα κ έκανε θαυματα! Παρτε κ εσεις. Είμαι σχεδον όπως πριν!


8GTIp3.png

as1cHh_uM2B0000MjkyZHw0MDE2NzVkfFRhIG9uZWlyYWtpYSBtb3UhISE.gifline_feet_beg_xbliz34_time_1266814800_text_d4e120efede5e9f1dceae9e120eceff520e5dfede1e920ece1e6df20ece1f220.gif

Link to comment
Share on other sites

blublu τι ζωνη πήρες???????

twins2010 το νοσοκομειακό θηλαστρο δεν ξερω ποιας εταιρειας ειναι. Καποια κοπέλα ειχα πει καποτε ότι ειναι της Madela, και πως κυκλοφορουν και στο εμπόριο θηλαστρα αυτης της εταιρειας, αλλά δεν ειναι οπως το νοσοκομειακο. Εγω επειδη εχω μικρες και σχετικα επιπεδες θηλες, πιθανοτατα θα ξεκινησω με θηλαστρο. Δεν ξερω, ετσι νομιζω. Βλέποντας και κανοντας


u1117860.png

Link to comment
Share on other sites

Πίτερ Παν διάβασα στα χτεσινά σας μηνύματα κάτι για τον ενοικιασμό θήλαστρου από το μαιευτήριο. Αυτό είναι το θήλαστρο της Medela που δίνουν για να επανέλθει η γαλακτοφορία;

Twins2010 ψάχνεις από τώρα για θήλαστρο?:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Ξέχασα να σας ρωτήσω, όσες γεννήσατε διζυγωτικά δίδυμα του ιδίου φύλου μοίάζουν μεταξύ τους τα μωράκια?? Εμένα ο ένας βγήκε ξανθούλης και μοιάζει στο σόι το δικό μου και ο άλλος μοιάζει στο σόι του άντρα μου:))

Στέλλα δες εδώ http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=55926

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για τα θήλαστρα έχω διαβάσει πάρα πολύ... βασικά ξεκίνησα από ένα post στο parents.gr και μετά είδα τις ιστοσελίδες των εταιριών. Βασικά ήμουν περίεργη γιατί δεν καταλάβαινα πως λειτουργούσαν και τι διαφορά έχει το ένα από το άλλο. Τώρα κάτι κατάλαβα, αλλά δεν ξέρω αν θα τα χρησιμοποιήσω... ο ντόκτορ δεν μου έχει πει κάτι για αυτό.

Άσχετο, αλλά τώρα έβλεπα κάτι βιντεάκια με καισαρική στο youtube. Και δεν μου φάνηκαν καθόλου αηδιαστικά! Για να προετοιμαζόμαστε και ψυχολογικά.....


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Για τα θήλαστρα έχω διαβάσει πάρα πολύ... βασικά ξεκίνησα από ένα post στο parents.gr και μετά είδα τις ιστοσελίδες των εταιριών. Βασικά ήμουν περίεργη γιατί δεν καταλάβαινα πως λειτουργούσαν και τι διαφορά έχει το ένα από το άλλο. Τώρα κάτι κατάλαβα, αλλά δεν ξέρω αν θα τα χρησιμοποιήσω... ο ντόκτορ δεν μου έχει πει κάτι για αυτό.

Άσχετο, αλλά τώρα έβλεπα κάτι βιντεάκια με καισαρική στο youtube. Και δεν μου φάνηκαν καθόλου αηδιαστικά! Για να προετοιμαζόμαστε και ψυχολογικά.....

Εισαι σκληρο καρυδι twins2010! Σε θαυμάζω!!!:o


u1117860.png

Link to comment
Share on other sites

Θα σας αφήσω τώρα λίγο, πάω για ψώνια... όχι για τα μωρά, για τη μαμά τους! Επειδή δε με χωράνε τα ρούχα μου πάω να πάρω κανένα παντελονάκι... έχω βρεί κάτι ωραία στο HM σε πολύ λογικές τιμές και με πολλές προοπτικές για μεγάλους μήνες!


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Στελλάκι εμένα μοιαζουν αρκετα, απλά η μια έχει πιο πολλά μαλλάκια κ σκούρα ενώ η άλλη εχει πιο λίγα μαλλάκια κ είναι πιο ξανθούλα.

Πιτερ Παν μια απλή ζώνη απο φαρμακειο, αυτες που φοράνε μετα τα χειρουργεία. Ισως κάποια κοπέλα έχει να προτείνει κάτι καλύτερο. Παντως εμένα με βολέψε τρελα. Απο κρέμα συσφιξης δεν εχω πάρει τπτ, μηπως ξερει καμια καποια καλή συσφικτική?


8GTIp3.png

as1cHh_uM2B0000MjkyZHw0MDE2NzVkfFRhIG9uZWlyYWtpYSBtb3UhISE.gifline_feet_beg_xbliz34_time_1266814800_text_d4e120efede5e9f1dceae9e120eceff520e5dfede1e920ece1e6df20ece1f220.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!Κυριολεκτικα εχω λιωσει κι εγω και ο αντρουλης μου!!Γερα να ειναι και δεν πειραζει!BLUBLU μου στις 18/2 γεννησα γιατι εσπασαν τα νερα.37,2 βδομαδες.Εσυ ποτε γεννησες?Ωρες ωρες νιωθω τοσο εξαντλημενη...Κοιμομαστε το πολυ 4 ωρες ημερησιως..Σημερα πηρα και την ευχουλα!!20 μερες!!Μια που αναφερθηκε αγορασα το θηλαστρο της Medela το swing.Ειναι πολυ καλο οντως!Και η ζωνη κανει θαυματα!!Επεσε η κοιλιτσα!!!


iRzGp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τις μικρες τις θηλαζω αλλα καποιες φορες δινω και ξενο γαλα.Η πρωτη γεννηθηκε 2240γρ.και η δευτερη 2090γρ.Εχουν 3 λεπτα διαφορα!Ειναι μικρουλες οι μπουμπουκες μου αλλα μερα με τη μερα μεγαλωνουν πολυ!!Αλλαξαν παρα πολυ τα προσωπακια τους!!Αχ τα κουκλακια μου!!!Καλα...οπως καταλαβατε ειμαι μια χαζομαμα!!!!Τις ειδε και παιδιατρος ολα καλα!Την Δευτερα θα ξαναπαμε για ζυγισμα κλπ.


iRzGp3.png
Link to comment
Share on other sites

Διδυμακι μου να τις χαιρεσαι. Εγω γεννησα στις 22.2. 2800 η μια κ 2920 η αλλη στις 37 κ 1. Κ εμεις εχουμε λιώσει κυριολεκτικα, σημερα θα προσπαθησουμε να τις αφησουμε να ξυπνησουν μονες,αν κ η μια που ειναι κ κακοφαγου δεν εφαγε ολη μερα πολυ κ στεναχωριεμαι.:cry:


8GTIp3.png

as1cHh_uM2B0000MjkyZHw0MDE2NzVkfFRhIG9uZWlyYWtpYSBtb3UhISE.gifline_feet_beg_xbliz34_time_1266814800_text_d4e120efede5e9f1dceae9e120eceff520e5dfede1e920ece1e6df20ece1f220.gif

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!

Να ρωτήσω κάτι, πότε αισθάνθηκε και ο άντρας σας τις κινήσεις των μωρών σας και από ποιά εβδομάδα πρέπει να τα νιώθουμε συνέχεια αλλιώς πρέπει να ανησυχούμε?

Εγώ τα νιώθω ώρες ώρες, κυρίως το ένα, αλλά πολύ σπάνια και πολύ απαλά.

Επίσης, αυτή την θαυματουργή ζώνη από που την πήρατε και πόσο κόστισε? πώς θα την ζητήσουμε κι εμείς όταν έρθει η ώρα?

Σας ζάλισα με τις ερωτήσεις μου ?


RKdwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

jasmini αυτό που ρωτάς για τις κινήσεις των μωρών το είχα και εγώ άγχος. Αν θυμαμαι καλά μετά τον 5ο μήνα ένιωθε τις κινήσεις ο άντρας μου (όσες προλάβαινε δηλαδή). Δεν τα ένιωθα συνεχεια από τόσο νωρίς γι'αυτό μην ανησυχείς όλα οκ.

blublu και μένα το ένα μου μωράκι μόλις ήρθαμε στο σπίτι έτρωγε με το ζόρι 30-40 ml αλλά όπως μας είπε και η παιδίατρος θέλουν περίπου 2 βδομάδες τα μωρά και θα τρώνε. Τώρα τρώει όσο και ο άλλος και πήρε κανονικά βάρος που κοντεύει τον μεγάλο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...