Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Καλησπέρα! Εγω αυριο εχω εμβρυομεταφορά και μεθαύριο θα ταξιδέψω με αεροπλάνο να επιστρέψω στον τόπο διαμονής μου.. μου ειπαν απλώς προληπτικα να μεινω μια μερα Αθήνα.. νομιζω αλλοι γιατροι σε αφηνουν και την ιδια μερα να φυγεις.. μην αγχωνεσαι, απλως δεν θα οδηγησεις και δεν θα κουβαλησεις βαρος εννοειται! Καλή επιτυχία!!! 

      Καλή επιτυχία εύχομαι να φωλιάσουν τα εμβρυακια για τα καλά στην κοιλιτσα σου🙏🏼

      2 ώρες πρίν, DizzyツMommy είπε:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία να κάνετε πολλά εμβρυακια 🙏🏼🙏🏼

      • Ευχαριστώ 1

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

Καλημερα!!!!

Ειμαι κι εγω εδω!!!!

Σημερα εχω ρεπο γιατι ειχαμε εμβολιο στο ΙΚΑ.Ευτυχως δεν κανανε απεργια κι ετσι μας κανανε το εμβολιο της Μηνιγγιτιδας και της Ηπατιτιδας Α.Τα υπολοιπα λεει θα τα κανουμε αφου γεννησω για να μη νοσησω....

Ευτυχως δεν κουραζομαι πολυ στη δουλεια αλλα αυτο το εγερτηριο στιις 05 00 το πρωι με σκοτωνει.....τα διδυμακια μου αρχισα να τα ακουω περισσοτερες απο 2 φορες την ημερα αλλα ακομη πολυ ελαφρια!Αυριο στη δουλεια θα κανω κι εξετασεις αιματος να δουμε τι γινεται με τον αιματοκριτη!!!!!

Τα φιλια μου!!!!!


GRJdp2.png

xefUp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

jasmini μου μην αγχωνεσαι που δεν τα καταλαβαινεις συνέχεια.Ακομη και αργοτερα θα υπάρξουν στιγμές που δεν θα τα αισθάνεσαι τοσο εντονα

Εμεις 2ο βραδυ παλι 5:30 ξυπνησαμε.Παλι καλα!Απο τις 11:30 τελευταιο γευμα

Συμπεθερα περιμενω νεα τι ωρα ξυπνησαν οι νυφες μου!

Στελλιτσα εσυ τα ξυπνας το βραδυ?

Διδυμακι μου δεν εχεις ζυγαρια στο σπιτι?Εμας μας ειπαν οτι ειναι απαραιτητη γιατι θελουν ζυγισμα καθε εβδομαδα ειδικα στην αρχη

Θηλαστρο και γω της medela εχω και ειναι τελειο.Δεν θυμαμαι ποια κοπελα ειπε οτι στα μαιευτηρια εχουν medela αλλα τουλαχιστον στο ιασω εχουν ενα αλλο.Δεν θυμαμαι την μαρκα.Ομως δεν ειναι και τοσο καλο


tt7430777fltt.gif

2yPkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γιωτουλα μου εκανες και εσυ τα εμβολια????

Οχι εγω δεν εκανα...απλα μπορει αν νοσησει ο μικρος να με κολλησει κι εμενα...εχει να κανει της ερυθρας,της ιλαρας και της ανεμοβλογιας...αλλα απο Σεπτεμβριο θα γινουν!!!!


GRJdp2.png

xefUp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συμπεθερα την νυχτα του Αγ. Βαρθολομαίου περασαμε! Η μεγαλη αλλα αδυνατη κοιμοταν του καλου καιρου, αλλα η μικρη φουσκιτσα εκλαιγε καθε μισαωρο. Ειμαι με ένα μισαωρο υπνο. Παω να συμμαζεψω το αχουροσπιτο μου γιατι θα έρθει η γιατρός σημερα! Θα σας πω τα νεα το απογευμα. Ποσα γρ. πρέπει να παιρνουν την εβδομαδα?


8GTIp3.png

as1cHh_uM2B0000MjkyZHw0MDE2NzVkfFRhIG9uZWlyYWtpYSBtb3UhISE.gifline_feet_beg_xbliz34_time_1266814800_text_d4e120efede5e9f1dceae9e120eceff520e5dfede1e920ece1e6df20ece1f220.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Ζυγαρια δεν πηρα γιατι θα μου γινει ψυχωση.Γραψαμε τα μωρα στο ιατρικο της express service και καθε βδομαδα τα βλεπει παιδιατρος ή οποτε θελουμε.Τωρα θα παμε την Δευτερα για ζυγισμα.Η πρωτη μου η μπεμπα εχει μεγαλη διαφορα αφρατεψε!Εκανε μαγουλακια,μπουτακια και η δευτερη ειναι μεν αδυνατουλα αλλα ψηλωσε.Καταλαβαινω οτι τρωει γιατι σε καθε πανα εχουμε και κακακια.


iRzGp3.png
Link to comment
Share on other sites

Οι παιδιατροι ολοι μου ειπαν να μην τις αφηνω νηστικες πανω απο 4 ωρες γιατι μπορει να παθουν υπογλυκαιμια.Και καταλαβαινετε ...ανα 2,5-3 ωρες τρωνε πρωτα η μια μετα η αλλη ,πρεπει να περιμενουμε να ρευτουν και τι μενει για να ξεκουραστουμε?45 λεπτα και παλι απο την αρχη...Εσεις ρε κοριτσια πως βρισκετε χρονο?Γιατι εγω ακομη και το φαγητο με την ψυχη στο στομα το τρωω....Δωστε καμμια συμβουλη!!!Να θυμισω πως τις θηλαζω.


iRzGp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Οταν ηταν 11 ημερων περασαμε μια μεγαλη λαχταρα!!Οπως και αν σας το πω δεν περιγραφονται τα συναισθηματα ..Επειδη λοιπον η μικρουλα μου ηταν αδυνατουλα την πιεζα πολυ να φαει και απο στηθος αλλα και απο μπιμπερο.Μου εδειχνε σημαδια το μωρο οτι δεν ηθελε αλλο κι εγω εκει επεμενα...Ωσπου μια στιγμη εκει που την αλλαζα πανα αρχισε να πνιγεται και να μην μπορει να παρει ανασα,κατακοκκινησε,την κρεμασαμε αναποδα,την χτυπουσαμε αλλα το μωρο δεν επαιρνε ανασα.Την βουταει λοιπον ο αντρας μου και την πηγαινει απεναντι στο φαρμακειο,φωναζουν ασθενοφορο,εγω να τρεμω να μην ξερω αν το παιδι μου συνηλθε και ζει...Τα ειδα ολα....Ειπα χανω το παιδι μου...και να μην μπορω να κανω τιποτα...Ευτυχως συνηλθε μονη της λιγο πριν ερθει το ασθενοφορο,την πηγανε στο Παπαγεωργιου για προληπτικες εξετασεις,εγω στο σπιτι με την αλλη μπεμπα να εχω τρελλαθει..Ευτυχως η ακτινογραφια δεν εδειξε τιποτα ουτε και οι αλλες εξετασεις.Μειναμε 3 μερες στο νοσοκομειο.Βαλαντωνε στο κλαμα το μωρακι μου με καθε αιμοληψια..Κι εγω απ εξω επισης.Την μεγαλη την εστελνα με το θηλαστρο γαλα,το μυαλο μου να ειναι και σε εκεινη...Προσπαθω να βγαλω απο την μνημη μου εκεινη τη μερα..Μιλαμε για πολυ κλαμα..Αφου δεν μου κοπηκε το γαλα απο την λαχταρα παλι καλα ειπα..Δοξα τω Θεο ομως ειναι καλα και την εχω στην αγκαλια μου.Δεν καταλαβα πως περασαν οι 20 μερες αφου ειμασταν μια στο Γενεσις για επανεξεταση 2 φορες για τον ικτερο ,μετα στο Παπαγεωργιου..Ευτυχως ολα καλα τωρα.Γι αυτο και την θηλαζω αποκλειστικα την μικρουλα μου.Δεν πνιγεται ετσι.Γι αυτο κοριτσια προσεχετε οταν τα ταιζετε να μην τα παραμπουκωνετε για να μην ζησετε αυτο που περασα εγω..


iRzGp3.png
Link to comment
Share on other sites

Για τις δουλειες του σπιτιου εχω βοηθεια απο τον αντρα μου και την πεθερα μου.Αλλα δεν προλαβαινω να ξεκουραστω καθολου.Μολις τελειωνω με την μια θα ασχοληθω για κατι αλλο με την αλλη..Την μικρη την θηλαζω αποκλειστικα και την μεγαλη της δινω και συμπληρωμα ξενο.Εσεις εχετε καποιο προγραμμα?


iRzGp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μολις έφυγε η παιδιατρος! Ολα είναι καλά, ευτυχως! Πηραμε κ βάρος κ ύψος!:DΗ μια βεβαια είναι πιο μικρούλα. Μας έδωσε άλλες οδηγιες απο οτι ο πρωτος παιδιατρος,ο οποιος δεν μου άρεσε. Ενα μεγαλο πλεονεκτημα στην γιατρο αυτη είναι οτι μεγάλωσε δίδυμα, οποτε καταλαβε τι παιρνάμε!

Διδυμάκι κουράγιο καλή μου! Ολοι στα ιδια ειμαστε, ωρες ωρες ουτε το τηλ. δεν προλαβαινω να σηκώσω. Σκέψου οτι μεχτι τις 40 μέρες θα είναι έτσι, μετα θα αλλάξει το πράγμα. Κ εμεις κανουμε υπομονη, ασε που έχω κ την πεθερα πρήξιμο κ είμαι έτοιμη να βάλω φωτια το οικοδομικο τετραγωνο.:evil::evil::evil:

Παντως αυτη η ιστορια που πέρασες ηταν πολυ τρομακτικη. Ποσο σε καταλαβαινω...! Κοιτα μπροστα κ να μπαινεις να τα λεμε για να ξεαγχωνομαστε!


8GTIp3.png

as1cHh_uM2B0000MjkyZHw0MDE2NzVkfFRhIG9uZWlyYWtpYSBtb3UhISE.gifline_feet_beg_xbliz34_time_1266814800_text_d4e120efede5e9f1dceae9e120eceff520e5dfede1e920ece1e6df20ece1f220.gif

Link to comment
Share on other sites

το δικο μας προγραμμα ειναι το εξης.Χρειάζεται να εχεις βοηθεια ομως.Τρωμε καθε 3,5-4 ωρες.Το βραδυ απο προχθες που μας ειδε ο παιδιατρος δεν τα ξυπναω.Μου ξυπνανε 5:30 το πρωι.Τα ταιζουμε και τα δυο μαζι οποτε προσαρμόζουμε ετσι τις ωρες για να βγαινει το τελευταιο γευμα 11-11,5 το βραδυ.Εσύ που θηλάζεις αν δινεις και ξενο και εχεις και βοηθεια μπορεις να δινεις εναλλαξ απο το στηθος και ταυτοχρονα ο αλλος να δινει μπιμπερο στη αλλη.Το γευμα δεν πρεπει να διαρκει πάνω απο μιση ωρα γιατι δεν θα μενει χρονος αναμεσα τους.Δεν ειναι καλό για τα μωρα

Τωρα αν θηλαζεις αποκλειστικά δεν υπάρχει καποιος που να μπορει την ωρα που τελειωνεις με την μια να εχει αλλαξει την αλλη και να την παιρνει να ρευτει ωστε να ξεκινας με την αλλη?Γλυτωνεις πολυ ωρα για σενα.

Συμπεθερα κολοικους εχουν οι νυφες μου?Υπομονη.Εχω φαει και γω κατι τετοια ξενυχτια με το μωρο αγκαλια να σερφαρω στο ιντερνετ ξημερωματαΕμενα μου ειπε ο παιδιατρος οτι πρεπει να τρωνε το βαρος τους επι 150 και βγαινουν τα ml που πρεπει να πινουν το 24ωρο

Παω για ταισμα και τα λέμε σε καμια ωριτσα αν ειναι καμια εδω.Φιλακια!!


tt7430777fltt.gif

2yPkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...