Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Με τη βοηθεια του Θεου όλα θα πάνε καλά!!! Οι σκέψεις μας και οι ευχες μας είναι μαζί σου. 🙏

      @η ζωή είναι όμορφηΠως είστε? Κάνατε υπέρηχο? Ελπίζω να είναι όλα σούπερ 🙏

      Κορίτσι μου σε ευχαριστώ πάρα μα πάρα πολύ για το ενδιαφέρον αλήθεια. Κάναμε τον πρώτο υπέρηχο την Παρασκευή πάλι καλά είναι μέσα στην μήτρα και είδαμε και την καρδούλα αυτό που μου δημιούργησε άγχος είναι ότι ο υπέρηχος έγραφε 5 εβδομάδων και 1 ημέρα είναι λογικό;;;; Κάναμε μαζί εμβρυομεταφορα εσένα τ έγραφε ο υπέρηχος;;;; Πότε θα πασ ξανά;;; Εμάς μασ είπε την Πέμπτη ξανά.

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

Μην αγχωνεσαι για την πίεση κ εγω τόσο είχα! Θα ξυπνησει κ η φύση σου, δεν μπορει!:mrgreen::mrgreen::mrgreen: Όσο περνάει ο καιρος θα παρακαλάς να έρθει η στιγμη που θα γεννησεις. Εγω θυμάμαι είχα να κοιμηθω 2 μήνες, να περπατησω 8 μηνες οποτε παρακαλούσα τον γιατρο να γεννησω. Ευτυχως πήγαν όλα καλά κγεννησα όταν έπρεπε γιατι δεν άντεχα άλλο!

Προσπαθω να σκεφτω λογικα.. ζοριζομαι, οπότε ειναι πιθανον φυσιολογικο να ειναι και η πιεση λιγο πιο πανω. Κανονικα εχω 12 με 8 ή και 11,5 με 7,5 ....

Κι εγω θελω να γεννησω... τρεμω βεβαια στη σκεψη... και απο την άλλη, μακαρι να κρατησω λιγο ακομα, καλο θα τους κανω..!

Οι μπεμπούλες σου θεωρουνται προωρες? Εχεις πάρει ειδικες οδηγιες απο παιδιατρο???


u1117860.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλέ θα κρατησεις μια χαρα! Ξεκουραση κ πάλι ξεκουραση κ όλα καλά θα πάνε!

Δεν θεωρούνται προωρες επειδη μπηκαμε στο μηνα μας κανονικα κ το βαρος τους ηταν πολυ καλό! Μου ειπαν καθε 3 ώρες ταισμα ενω σε μωράκια που ηταν 3 κιλά και το ταισμα ηταν καθε 3,5 ώρες. Τιποτα διαφορετικό απο τα άλλα μωράκια.Κορτιζόνες έκανες? Στο νοσοκομειο ηταν μια διδυμομανούλα που γεννησε στις 35 βδομάδες κ η μια μπεμπα ήταν 1900 αλλα δεν μπηκε θερμοκοιτιδα γιατι είχε κάνει ενεσεις κορτιζονεις 2 μέρες πριν. Εγω δεν ειχα κάνει,αλλα δεν ειχα καθολου συσπάσεις. Δεν ειχα νιωσει ποτε αυτο το πετρωμα στην κοιλια.


8GTIp3.png

as1cHh_uM2B0000MjkyZHw0MDE2NzVkfFRhIG9uZWlyYWtpYSBtb3UhISE.gifline_feet_beg_xbliz34_time_1266814800_text_d4e120efede5e9f1dceae9e120eceff520e5dfede1e920ece1e6df20ece1f220.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλέ θα κρατησεις μια χαρα! Ξεκουραση κ πάλι ξεκουραση κ όλα καλά θα πάνε!

Δεν θεωρούνται προωρες επειδη μπηκαμε στο μηνα μας κανονικα κ το βαρος τους ηταν πολυ καλό! Μου ειπαν καθε 3 ώρες ταισμα ενω σε μωράκια που ηταν 3 κιλά και το ταισμα ηταν καθε 3,5 ώρες. Τιποτα διαφορετικό απο τα άλλα μωράκια.Κορτιζόνες έκανες? Στο νοσοκομειο ηταν μια διδυμομανούλα που γεννησε στις 35 βδομάδες κ η μια μπεμπα ήταν 1900 αλλα δεν μπηκε θερμοκοιτιδα γιατι είχε κάνει ενεσεις κορτιζονεις 2 μέρες πριν. Εγω δεν ειχα κάνει,αλλα δεν ειχα καθολου συσπάσεις. Δεν ειχα νιωσει ποτε αυτο το πετρωμα στην κοιλια.

Κορτιζονες εκανα την Παρασκευη και την Κυριακη. Δεν νομιζω ότι θα κανω άλλες (έκανα διπλη δοση)

Στο μηνα μας δεν μπαινουμε μετα τις 36 εβδομαδες? Συσπάσεις κανει η κοιλια μου, αλλά όχι κατι ιδιαίτερο και διαφορετικό απο αυτες που ειχα ήδη. Μάλλον παιζει ρολο και το βαρος τους. Εμενα την Παρασκευη ητανε 1800 η μια και 2 κιλα η άλλη. Απο εχτες νιώθω πιο βαρια, πρεπει να πηρανε κι άλλο


u1117860.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια καινουργιες διδυμομανουλες και μελλουσες! Εμεις εχουμε μεγαλωσει λιγακι αλλα περιμενα να ειναι πιο ευκολα αλλα με τα δοντια ειναι μεγαλο ζορι! Παντως ειναι απολαυση καθε στιγμη οσο και ζορικη να ειναι! Χαλαλι ολα αυτα που περασα για να τις εχω! Τρελλαινομαι ωρες ωρες αλλα δεν το αλλαζω με τιποτα αυτο που ζω!


CYMFp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αφου έκανες κορτιζόνες μην αγχωνεσαι για τπτ! Ναι στον μηνα μας μπαινουμε στις 36 εβδομάδες. Εγω γεννησα στις 37 κ 1 ημ. Μια χαρά κ τα κιλάκια τους είναι. Σκέψου θετικά!

αχ σε ευχαριστω για το κουραγιο που μου δινεις κοριτσακι..! ειμαι τοσο αναστατωμενη.. πλησιαζει ο καιρος.......:confused:


u1117860.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια!!σας βρηκα εδω!!!!

να ρωτησω πρωτα την blublu να μου πει τι εγινε?ποτε γεννησες τελικα και γιατι λιγο πιο νωρις?

να πως στις μανουλες οτι αν εχουν κολικους τα μωρακια σας και τρωνε ξενο,μην τα ταλαιπωρητε αδικα με μαραθους κλπ.αλλαγη στο γαλα!!!!!!

ο μπεμπης υπεφερε και αφου τα δοκιμασε ολα η παιδιατρος.......μου ειπε να δωσω το aptamil extra care και σωθηκε το παιδι απο την δευτερη μερα ηρεμησε κατευθειαν!!!!!!!!

εμεις ειμαστε καλα σημερα ειχαμε και παιδιατρο και εμβολιο,καναμε και λιγο πυρετο αλλα πηραμε ντεπον και κατεβηκε!!

επισης θελω να πω μπραβο στην ολγιτσα που δεν θελει να κανει παχυσαρκα τα παιδια!!!!!

φροσω τα αγορια σου εγιναν λεβεντες απ'οτι διαβασα!!!!!

αν εχουν βουλωμενη μυτουλα,ορο και το otrisalin κανει χρυση δουλεια!!!επισης και ειδα τον γιατρο να κανει αυτο που εγραψε η ολγα με την συριγγα.μπορειτε ομως να βαλεται ορο στην μυτη και το γυρνατε κατευθειαν και το χτυπατε στην πλατη οτι βγει και το υπολοιπο το καταπινουν και βγαινει με τα κακακια.

ουφ αυτα θυμαμαι!

α!πιτερ παν,πολυ αγχος!!!:mrgreen:τζαμπα αγχωνεσαι και κανε λιγο υπομονη να παρεις τις μερες σου θα ειναι πιο καλα και για τα μωρα,τι εμεινε ουτε 3 εβδομαδες!!!!εκανες και τις κορτιζονες,εισαι μια χαρα,ξερω οι τελευταιες μερες ειναι δυσκολες αλλα το ιδιο ελεγα και στον εαυτο μου,υπομονη να παρουν τις μερες τους!!!!!

ετσι και η μπεμπουλα που γεννηθηκε με χαμηλο βαρος δεν χρειαστηκε οξυγονο γιατι ηταν μεγαλη ηλικιακα,την κρατησαν μονο να παρει βαρος.

δες τηλεοραση,σερφαρε στο ιντερνετ και εκμεταλευσου το γεγονος οτι τωρα σε φροντιζουν γιατι μετα......εσυ θα τρεχεις:mrgreen::mrgreen::mrgreen:


fCS8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Ξέχασα να σας ρωτήσω, όσες γεννήσατε διζυγωτικά δίδυμα του ιδίου φύλου μοίάζουν μεταξύ τους τα μωράκια?? Εμένα ο ένας βγήκε ξανθούλης και μοιάζει στο σόι το δικό μου και ο άλλος μοιάζει στο σόι του άντρα μου:))

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!! :)

mary77 να σε ευχαριστήσω για την υποστήριξη και τις συμβουλες σου. Δεν μπορω να καταλάβω.., μόνο εγω εχω σαλτάρει, τι μου συμβαίνει? Γιατι δεν μπορω να διαχειριστώ το ρημάδι το άγχος?????

ουφ-ουφ!!!


u1117860.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας!!! :)

mary77 να σε ευχαριστήσω για την υποστήριξη και τις συμβουλες σου. Δεν μπορω να καταλάβω.., μόνο εγω εχω σαλτάρει, τι μου συμβαίνει? Γιατι δεν μπορω να διαχειριστώ το ρημάδι το άγχος?????

ουφ-ουφ!!!

Γεια σου Πίτερ Παν τι κάνεις, πως είσαι? Πως πας? Είσαι στην αναμονή ε? Χαλάρωσε όσο μπορείς βέβαια. Τα μωράκια οκ?:D
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου glorr!!! :)

Τα μωράκια καλά ειναι, εγω έχω αγχωθει και τα αναστατωνω τα γλυκούλια μου!!!

Εσυ, τι κάνεις??

Τι να κάνω κι εγώ? Εδώ, μια από τα ίδια. Έμαθα και τα φύλλα, ένα κι ένα τελικά. yEAHHHHHHH!!!!! Μεθαύριο κλείνω αισίως και τον 4ο μήνα και κάνω υπομονή να περάσει ο καιρός...... Καιρό είχαμε να μιλήσουμε.....Χαθήκαμε. Πότε γεννάς με το καλό?:):):)

Link to comment
Share on other sites

Τι να κάνω κι εγώ? Εδώ, μια από τα ίδια. Έμαθα και τα φύλλα, ένα κι ένα τελικά. yEAHHHHHHH!!!!! Μεθαύριο κλείνω αισίως και τον 4ο μήνα και κάνω υπομονή να περάσει ο καιρός...... Καιρό είχαμε να μιλήσουμε.....Χαθήκαμε. Πότε γεννάς με το καλό?:):):)

Με το γιατρό που μιλήσαμε την Παρασκευή, μού εκλεισε ραντεβού για προεγχειρητικό έλεγχο στις 27/3 και για γεννα 29/3. Βεβαια, τα διδυμακια δεν κλείνουνε ραντεβού, ελπίζω να με'ινουνε όσο μπορούνε περισσότερο, να μεγαλώσουνε! Αυριο έχω ραντεβού στο ΛΗΤΩ για dobbler...

Ενα αγοράκι κι ένα κοριτσάκι? Σούπερ!!!!:)


u1117860.png

Link to comment
Share on other sites

Με το γιατρό που μιλήσαμε την Παρασκευή, μού εκλεισε ραντεβού για προεγχειρητικό έλεγχο στις 27/3 και για γεννα 29/3. Βεβαια, τα διδυμακια δεν κλείνουνε ραντεβού, ελπίζω να με'ινουνε όσο μπορούνε περισσότερο, να μεγαλώσουνε! Αυριο έχω ραντεβού στο ΛΗΤΩ για dobbler...

Ενα αγοράκι κι ένα κοριτσάκι? Σούπερ!!!!:)

Ναί όντως σούπερ!!! Α δηλαδή σε 15 μερούλες θα δεις τα μπεμπάκια σου. Τυχερουλα......... Έχω μια περιέργεια τρελή για το πως θα είναι οι φατσουλες τους. Κι εσύ φαντάζομαι ε? ΄Καισαρική?:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...