Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Eflenew είπε:

      Εγώ νόμιζα το εξωμητριο δίνει πολύ υψηλές τιμές στη χοριακη. Αλλά ο γιατρός ξερει καλύτερα. Μακάρι να μηδενιστεί άμεσα...

      Εγώ πάλι δεν έχω ιδέα από εξωμητρια κύηση και λόγω του ότι έχω κλειστές σάλπιγγες, πιστευα πως είναι αδύνατον να μου συμβεί.Ο γιατρός είπε πως το έμβρυο κινείται και προσπαθεί να κολλήσει κάπου,οπότε υπάρχει πιθανότητα να πάει στη σάλπιγγα..Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο,μιλάμε για την υπέρτατη γκαντεμια

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts


Διαφημίσεις

την μια τρωνε 170 την αλλη 70.Και τοτε φυσικά μετα απο 30 λεπτα χαλάνε τον κόσμο.Δεν τους δινω ομως ξανα γαλα τοσο γρηγορα γιατι μαλλον το μονο που θα καταφερω ειναι να τα κανω παχύσαρκα

ειναι ησυχα εσενα?


tt7430777fltt.gif

2yPkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Όλγα είναι πολύ ευχάριστο που φαίνεται να τα καταφέρνεις τόσο καλά με τα μωράκια σου. Είναι ένα άγχος που νομίζω μας απασχολεί όλες. Αλήθεια, έχεις και καμιά εξωτερική βοήθεια? Μαμά, πεθερά, αδερφή...??

Να ρωτήσω και κάτι άλλο? το θέμα με τις πιπίλες και θηλές, σιλικόνη και καουτσούκ.. παίζει το ποιά θα πιάσει το παιδί ή ποιά θα του προσφέρουμε εμείς και θα συνηθίσει? Όταν κάνουμε αυτού του είδους τις αγορές, θα πρέπει να προμηθευτούμε και τις δύο? Και όποια θελήσει το παιδί να μασουλήσει να κρατήσουμε?


RKdwp3.png
Link to comment
Share on other sites

την μια τρωνε 170 την αλλη 70.Και τοτε φυσικά μετα απο 30 λεπτα χαλάνε τον κόσμο.Δεν τους δινω ομως ξανα γαλα τοσο γρηγορα γιατι μαλλον το μονο που θα καταφερω ειναι να τα κανω παχύσαρκα

ειναι ησυχα εσενα?

Ναι Όλγα καλά κάνεις. Δεν κλάινε πάντα γιατί πεινάνε. Μπορεί να νυστάζουν, να θέλουν να ρευτούν, να έχουν πονάκια ή απλά να θέλουν μια αγκαλίτσα.

Οι δικοί μου είναι πολύ ζωηροί. Ειδικά ο μικρός θέλει όλη την ώρα να στέκεται όρθιος. Τον κρατάμε από τα χεράκια και σηκώνεται με τη μία. Έχουν γέλιο τώρα γιατί μεγάλωσαν και καταλαβαίνουν.

Χθες το βράδυ δεν είχα πολύ γάλα γιατί ξεκίνησα μια δίατα. Θήλαζαν και έβγαινε λίγο και έκλαιγαν. Τους έφτιαξα ξένο και δεν το θέλανε με τίποτα. Κάνανε κάτι γκριμάτσες σαν να κάνανε εμμετό. Αφού άλλαξα 4 είδη θηλής τίποτα, έκλαιγαν απίστευτα πολύ. Πλάνταξαν. Είδαν κι αποείδαν και τρώγανε με το μπιμπερό και παράλληλα ρουφούσαν τις μύτες τους και αναστέναζαν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

jasmini μου τι κανεις?

ευτυχως εχω την μαμα μου διπλα και με βοηθάει πάρα πολύ!Και τον αντρα μου οταν δεν δουλευει

Εσύ θα εχεις βοήθεια?

Για τις πιπίλες εγω τους πηρα απο την αρχη σιλικόνη.Δεν το θέλω το καουτσούκ γιατι με το που θα πλυθει μια φορά μετα κολάει και πιανει και σκόνες.Βεβαια αυτο ειναι υποκειμενικό

πωπω εφτασες στην 20η ε?θα περασει πολύ γρηγορα ο καιρός!


tt7430777fltt.gif

2yPkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μου "εκλεισε" ραντεβού για τις 27/3 για προεγχειρητικό και 29/3 γεννα (37 εβδομαδες και 1 μερα). Πιστευω οτι θα γεννησω νωριτερα. Πολύ ζοριζει το πράγμα μερα με τη μερα....

Τι ομορφες οι στιγμες που περιγράφετε με το ταϊσμα....... !!!!


u1117860.png

Link to comment
Share on other sites

και μενα ετσι κάνουν:?και οταν πάω να τραβηξω το μπιμπερό ρουφάνε σαν τρελα!Ποσο βαρος σου παίρνουν την εβδομαδα?[/QUOT

Όλγα δεν τα ζυγίζω κάθε εβδομάδα. Δεν είχαν και ποτέ πρόβλημα με το βάρος τους. Είναι 9500 κιλά ο καθένας τώρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπέρα κορίτσια !! Εμεις σήμερα κάναμε το 1ο μας εμβόλιο και πλαντάξαμε στο κλαμα ειδικά η μικρη . Είμαστε 5200 και 57εκατοστα η μεγάλη και 5000 και55,5 εκατοστα η μικρη η γιατρός μας μας βρήκε πολυ καλα και συνέχιζουμε με τον θηλασμος .


7bmQp3.png

Bm0Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κοριτσάκια?

Τι ωραίες συζητησεις κάνετε! Αχ Πιτερ Παν έφτασε η ώρα κ για σένα! Μην αγχωνεσαι μπορει να φτάσεις ανετα μεχρι τοτε,όλα θα πάνε καλα!

Εμεις προσπαθουμε να μπουμε σε ένα προγραμμα! Χθες τα καναμε μπάνιο με τον αντρούλη μου γιατι τόσες μέρες έβαζα την μαμα μου.

Στελλακι εγω ακομη δεν μπορω να υπολογισω πόσες πάνες ξοδευω γιατι γενικά κανουμε σπατάλες. Παντως σε 6 μέρες ξοδεψαμε 1 κιλό σκόνη γαλα.

Εγω εχω τύψεις γιατι δεν τους αφιερωνω όσο χρόνο θα ήθελα επειδη προσπαθω να τα προλάβω όλα. Ελπίζω με τον καιρο να στρωσουν τα πράγματα κ να μπούμε σε μια τάξη ωστε να τα κάνω περισσότερες αγκαλίτσες.


8GTIp3.png

as1cHh_uM2B0000MjkyZHw0MDE2NzVkfFRhIG9uZWlyYWtpYSBtb3UhISE.gifline_feet_beg_xbliz34_time_1266814800_text_d4e120efede5e9f1dceae9e120eceff520e5dfede1e920ece1e6df20ece1f220.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σήμερα ήρθε η Παιδίατρος, είμαστε 1 μήνα σήμερα! Μας ζύγισε κιόλας και γίναμε 3400 και 3600. Βάλανε από ένα κιλό σε ένα μήνα.

Για τις πιπίλες που λέτε και εγώ σιλικόνη τους πήρα. Πήρα της nuk μπιμπερό και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Τα λεγόμενα αντικολικά.... ελπίζω να μην κάνουν κολικούς.

blublu εμένα ακόμα ο άντρας μου τους κάνει μπάνιο στον νιπτήρα! Εγώ τους λούζω τα μαλλιά τους και τους πλενω τον πωπό τους όταν κάνουν κακάκια τους.

Πίτερ Παν κοντεύεις και εσύ ε!!!

Κορίτσια πάω να κοιμηθώ λιγάκι τώρα που μπορώ γιατί θα μου ξυπνήσουν κατά τις 11!

φιλάκια

Link to comment
Share on other sites

jasmini μου τι κανεις?

ευτυχως εχω την μαμα μου διπλα και με βοηθάει πάρα πολύ!Και τον αντρα μου οταν δεν δουλευει

Εσύ θα εχεις βοήθεια?

Για τις πιπίλες εγω τους πηρα απο την αρχη σιλικόνη.Δεν το θέλω το καουτσούκ γιατι με το που θα πλυθει μια φορά μετα κολάει και πιανει και σκόνες.Βεβαια αυτο ειναι υποκειμενικό

πωπω εφτασες στην 20η ε?θα περασει πολύ γρηγορα ο καιρός!

Α ωραία Όλγα μου, πολύ καλό που έχεις βοήθεια. Η αλήθεια είναι πως δεν θέλω να βασιστώ στην βοήθεια άλλων, αν και λένε πως θα με βοηθάνε, αλλά επειδή πιστεύω πως θα είναι υπό όρους, βασίζομαι στα δικά μου χέρια μόνο και στου άντρα μου. Βλέπεις το "πρόβλημα" είναι ότι έχω σκύλο στο σπίτι και με πρήζουν από τωρα όλοι :evil::evil::evil:. Μάλιστα, γι΄αυτό το λόγο δεν με επισκέπτονται τώρα στο σπίτι. Και όταν γεννήσω θα μου βγάλουν την ψυχή με αυτό το θέμα. Οπότε εάν ξεκινήσουν με την σκέψη, η μάνα μου και άλλοι, ότι να διώξω τον σκύλο ή να τους πηγαίνω τα μωρά στο δικό τους σπίτι...με βλέπω να τρέχω μόνη μου να τα βγάλω πέρα:?:?:?

Αυτό βλέπω κι εγώ Ολγάκι, περνάει γρήγορα ο καιρός!!! Καλέ και τα δικά σου πότε έκλεισαν μήνα?? απίστευτο...:P


RKdwp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...