Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ξέρεις τι σκέφτηκα? Στην επόμενη προσπάθεια δεν θα κάνω κανένα τεστ και θα πάω μόνο για χοριακη.Επισης,αν δεν πιάσει ούτε το επόμενο,πιστεύω πως όλο και κάποιο υγιές θα έχουμε από την επόμενη ωοληψια.Ευτυχως έχω σούπερ γιατρό,τον εμπιστεύομαι 100%

      Εσύ τι έκανες για να μηδενιστεί η χοριακη? 

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      • Ευχαριστώ 1

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

jasmini μου εγώ την μόνη βοήθεια που έχω είναι λίγες ώρες την μέρα από τον άντρα μου! Όλες τις άλλες ώρες τα έχω μόνη μου τα μώρα και όλες τις άλλες δουλειές. Αλλά Δόξα τω Θεώ όλα καλά! Μπήκαμε σε πρόγραμμα και όλα οκ. Ούτε εγώ θέλω να μου ανακατεύονται άλλοι π.χ πεθερά:))) . Η μαμά μου δυστυχώς είναι μακριά και έτσι τα έχω αναλάβει όλα μόνη. Υπομονή χρειάζεται και όλα θα πάνε καλά ...μην αγχώνεσαι. Όσο για το σκυλάκι σου...θα ναι λιγάκι πρόβλημα:)))))

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι Στέλλα μου κι εγώ αυτό πιστεύω, θα τα καταφέρω!! Δυστυχώς δεν έχω κήπο για το σκυλάκι μου, τουλάχιστον εδώ που μένω προσωρινά. Να φύγει όμως δεν παίζει με τίποτα!! Φυσικά θα ξεκαθαρίσω.. όποιος δεν γουστάρει δεν ερχεται. Δεν φοβάμαι..θα τα καταφέρω και μόνη!! Τόσες και τόσες τα καταφέρνουν! Κι εμένα ο άντρας μου δουλεύει 8-9μμ αλλά δεν πειράζει..

Από ποιά άποψη όμως λες πως θα είναι πρόβλημα το σκυλάκι μου?


RKdwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!Σας ευχαριστω ολες για τις ευχες σας!!!!!!BLUBLU να σου ζησουν οι μπεμπουλες σου!!!!!!!!!!Καλοτυχες!!!!!!!!!!!!

Αρχισαμε να μπαινουμε σε μια σειρα με τις μικρες.Ειναι λιγο ζορι αλλα θα τα καταφερουμε!!!Οποτε ξεκλεβω λιγο χρονο θα μπαινω να τα λεμε!!!!!!!!


iRzGp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με 2 μωράκια εννοώ θα ναι λιγάκι πρόβλημα γιατί θα θέλει και αυτό τη σημασία του σαν το 3ο σου μωρό:))

Stella έχεις δίκιο σε αυτό.. θα στρώσω όμως λίγο περισσότερο τον άντρα μου στην περιποίηση τουλάχιστον του σκύλου ;);)


RKdwp3.png
Link to comment
Share on other sites

ειναι καμια εδω?

Λοιπόν κορίτσια ηρθε ο παιδίατρος και μας είδε.Ειναι μια χαρα και τα δυο τα μωρα μου!!Ο ενας 3600 και 55 πόντους και ο αλλος 3500 και 52 πόντους.Απο σήμερα σταματαω να τα ξυπναω το βράδυ για να φάνε εκτός βεβαια αν ξυπνησουν μόνα τους.Απλα μου ειπε το τελευταιο γευμα να το κανουμε 11-12 και να το κρατησουμε αρκετη ωρα για να φανε καλα ωστε να κοιμηθουν αρκετα το βραδυ.Επισης μου ειπε να κάνω τον σταυρο μου και οταν ανοιξω τα ματια μου απο κλαμα η ωρα να ειναι 8 το πρωι χαχαχα.Για να δουμε θα το κόψουμε ευκολα?Τον ρωτησα τι να κάνω με το δικο μου γαλα που ειναι πολυ λίγο και μου ειπε οσο αντεχω να το βγαζω για να μην πάρω χαπι για το κόψιμο

Μετα το Πασχα θα κάνουμε και τα πρώτα μας εμβόλια.Τον ρώτησα και για το καρότσι που λέει απο 6 μηνών και μου ειπε οτι μπορω να τα βαλώ αν εχει κλιση μεχρι 60 μοιρες.Οχι παραπάνω ασχετα τι λεει ο κατασκευαστης

jasmini μου και γω εχω ενα σκύλαρο(οχι σκυλάκι χαχα)και ειναι λίγο ζόρι η περιποιήση του.Οχι τιποτα αλλο αλλα δεν μενει χρόνος και είναι ενα μωρό επιπλέον.Θα προσαρμοστείς ομως αν εχεις βοήθεια.

Κορίτσια οποιαδήποτε βοήθεια να την δέχεστε αρκεί βεβαια να ειναι με τους δικούς σας όρους.Αν θελουν να κανουν τα δικά τους σπιτι τους!!

Διδυμάκι μου σε χασαμε!εχεις λίωσει ε?Τι κανουν τα μωρουλίνια σου?Να μας λες τα νεα σας και την πρόοδο σας

Πιτερπαν μου την βαλιτσούλα την εχεις ετοιμη????

Η Γιωτα και η glor εξαφανιστηκαν!

Στελλιτσα μου εσυ ποσες πάνες και γαλατα ξοδευεις την εβδομαδα?


tt7430777fltt.gif

2yPkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ολγάκι και εγώ 18 πάνες περίπου την μέρα και κάθε 2μισι μέρες περίπου το κουτί με το γάλα. Από το φαρμακείο τα παίρνετε κορίτσια ή από το ίντερνετ??

Εμένα πάντως ο μικρός μου, δηλαδή αυτός που γεννήθηκε 2280, τις πρώτες μέρες τον παρακάλαγα να πιει έστω 30-40 ml γάλα και μετά από μια βδομάδα κάθε δυο ώρες μου ξυπνάει και κλαίει τρελά για να φάει 80-90!!! Στα κιλά πάει να φτάσει τον μεγάλο μου τώρα.

Κορίτσια εμείς κλείσαμε τον Μάιο να πάμε και το πρώτο μας ταξίδι αεροπορικός!! Θα έχει πολλή πλάκα με 2 μωρά μέσα στο αεροπλάνο:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διδυμάκι να χαιρεσαι τις κοριτσάρες σου κ να τις δεις όπως επιθυμεις!!!!Να μπαινεις όταν προλαβαινεις να τα λέμε. Τελικά την Τριτη στις 23 γέννησες?

Ολγάκι μου τέλεια τα μπεμπε! Ασε που με εφτιαξες με αυτο που ειπες για το βραδυνο, μακάρι να κοιμουνται όλο το βράδυ. Εγω πηρα το χάπι χθες για το γάλα....πικρα τρελη! Με επιασαν ζαλάδες, τάση για λιποθυμια κ εμετο κ τρελη υπνηλια. Ευτυχως που προσεχε τα μικρά ο αντρας μου γιατι δεν με εμπιστευομαι.

Στελλάκι εγω τα παιρνω απο το φαρμακειο , δεν το έχω ψάξει καθολου για παραγγελια μέσω ιντερνετ αλλα δεν ξέρω κ σε τι συνθηκες θα τα έχουν. Φανταζομαι τον Μαιο θα πας στην μαμα σου, θα εχει πολλη πλάκα όντως!

Πιτερ Παν εγω ειμαι μέσα...αλλα δεν ξερω για πόσο αφου ακουω την μια μπεμπε να νιαουρίζει!


8GTIp3.png

as1cHh_uM2B0000MjkyZHw0MDE2NzVkfFRhIG9uZWlyYWtpYSBtb3UhISE.gifline_feet_beg_xbliz34_time_1266814800_text_d4e120efede5e9f1dceae9e120eceff520e5dfede1e920ece1e6df20ece1f220.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι πήρα χαπι για να το κόψω γιατι δεν ειχα σχεδον καθολου.:cry: Τουλάχιστον θηλασα για 2 εβδομάδες, ελπίζω να πηραν κάποια θρεπτικά συστατικά απο το πρωτογαλα. Εσυ τι κάνεις? Πως νιωθεις?


8GTIp3.png

as1cHh_uM2B0000MjkyZHw0MDE2NzVkfFRhIG9uZWlyYWtpYSBtb3UhISE.gifline_feet_beg_xbliz34_time_1266814800_text_d4e120efede5e9f1dceae9e120eceff520e5dfede1e920ece1e6df20ece1f220.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι πήρα χαπι για να το κόψω γιατι δεν ειχα σχεδον καθολου.:cry: Τουλάχιστον θηλασα για 2 εβδομάδες, ελπίζω να πηραν κάποια θρεπτικά συστατικά απο το πρωτογαλα. Εσυ τι κάνεις? Πως νιωθεις?

Εγω... βαραίνω!!! Και ζοριζομαι! Και γκρινιάζω! Και έκανα σημερα 13 με 8,5 πιεση και εχω τρομαξει! Μην ρωτησεις! Ειμαι πολύ αγχωμένη, μάλλον γι αυτο... Την Πέμπτη εχω ραντεβού στο ΛΗΤΩ για Dobbler... Πού ειναι αυτη η "φυση μου" να ξυπνησει να ηρεμισω λιγο?????????


u1117860.png

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχωνεσαι για την πίεση κ εγω τόσο είχα! Θα ξυπνησει κ η φύση σου, δεν μπορει!:mrgreen::mrgreen::mrgreen: Όσο περνάει ο καιρος θα παρακαλάς να έρθει η στιγμη που θα γεννησεις. Εγω θυμάμαι είχα να κοιμηθω 2 μήνες, να περπατησω 8 μηνες οποτε παρακαλούσα τον γιατρο να γεννησω. Ευτυχως πήγαν όλα καλά κγεννησα όταν έπρεπε γιατι δεν άντεχα άλλο!


8GTIp3.png

as1cHh_uM2B0000MjkyZHw0MDE2NzVkfFRhIG9uZWlyYWtpYSBtb3UhISE.gifline_feet_beg_xbliz34_time_1266814800_text_d4e120efede5e9f1dceae9e120eceff520e5dfede1e920ece1e6df20ece1f220.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...