Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

      Να σου πω δεν έχω φτάσει μέχρι αυτό το σημείο ακόμη.....

      Κάνε ότι σε κάνει νιώθεις ασφαλής κ σου δίνει σιγουριά. Όλα θα πάνε καλά!

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

Γεια κ χαρα σας! Τι κανετε? Χαθηκαμε, ειμαστε στο πολυ τρεξιμο! Τα κοριτσια θεριευουν! Ειναι μικρα ανθρωπακια πλεον, με οτι αυτο συνεπαγετα!

Θεμα παιδικος βλεπω θιγετε. Εμεις λεμε τον επομενο Σεπτ να τις στειλω, 2 μηνες πριν τα 3α τους γενεθλια. Το σκεφτηκα κ για φετος το Σεπτ αλλα τελικα αποφασισα αφου υπαρει η δυνατοτητα, να τις κρατησω σπιτι. Φοβαμαι τις ιωσεις. Εχουμε κ εξτρα λογο, το Δεκεμβριο, να πανε ολα καλα, τα κοριτσια θα γινουν μεγαλες αδερφες! Οποτε οι μεγαλες πρωτη φορα παιδικο κ ενα νεογεννητο στο σπιτι, φανταζεστε τι εχει να γινει. Γιαυτο κ το αφησαμε για φετος. Τωρα πως θα την παλεψω σπιτι κ με τα 3 μαζι, θα δουμε!

Αργυρω, ποση διαφορα εχουν τα δικα σου? Πως αντεδρασαν τα κοριτσια στο μωρο? Εμενα θα εχουν 25 μηνες. Με αγχωνει ο πρωτος καιρος, αλλα οκ μετα το βλεπω πιο χαλαρα κ λεω θα τη βρουμε την ακρη με καποιον τροπο!

Αυτα τα νεα μας! Φιλια σε ολους


zh9bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα θα είναι πολύ ωραία στην Πρέβεζα εχω ακούσει τα καλύτερα αν και δεν εχω πάει.Τα συβοτα μου άρεσαν πάρα πολύ που είναι κοντά στην Πρέβεζα.Ελπίζω το κατάλυμα να είναι πολύ κοντά σε αυτό που ψάχνεις γιατί στις ηλικίες των παιδιών μας είναι το Α και το Ω.Τα δικα μου ηταν δύο χρόνων οι δίδυμες και ο μικρός 10 μηνών.....

Οι μικρες δεν περπατούσαν στην άμμο αλλα και η μικρή δεν πατούσε μεσα στην θάλασσα αλλά μάζευε συνέχεια τα πόδια της....αστα. ....πίκρα αλλά τουλάχιστον αλλάξαμε παραστάσεις και ξεφύγαμε απο την ρουτίνα της καθημερινοτητας.Φιλιά και καλο μας βράδυ.

Οι υπόλοιπες που εξαφανιστηκατε???

Εμείς είμαστε περίπου στις ηλικίες τις περσινές σας αλλά ανάποδα!! Ο μεγάλος 2,5 + και τα μικρά ενός έτους!!! Πως πέρασε ο καιρός ούτε που το κατάλαβα τελικά!!

Γεια κ χαρα σας! Τι κανετε? Χαθηκαμε, ειμαστε στο πολυ τρεξιμο! Τα κοριτσια θεριευουν! Ειναι μικρα ανθρωπακια πλεον, με οτι αυτο συνεπαγετα!

Θεμα παιδικος βλεπω θιγετε. Εμεις λεμε τον επομενο Σεπτ να τις στειλω, 2 μηνες πριν τα 3α τους γενεθλια. Το σκεφτηκα κ για φετος το Σεπτ αλλα τελικα αποφασισα αφου υπαρει η δυνατοτητα, να τις κρατησω σπιτι. Φοβαμαι τις ιωσεις. Εχουμε κ εξτρα λογο, το Δεκεμβριο, να πανε ολα καλα, τα κοριτσια θα γινουν μεγαλες αδερφες! Οποτε οι μεγαλες πρωτη φορα παιδικο κ ενα νεογεννητο στο σπιτι, φανταζεστε τι εχει να γινει. Γιαυτο κ το αφησαμε για φετος. Τωρα πως θα την παλεψω σπιτι κ με τα 3 μαζι, θα δουμε!

Αργυρω, ποση διαφορα εχουν τα δικα σου? Πως αντεδρασαν τα κοριτσια στο μωρο? Εμενα θα εχουν 25 μηνες. Με αγχωνει ο πρωτος καιρος, αλλα οκ μετα το βλεπω πιο χαλαρα κ λεω θα τη βρουμε την ακρη με καποιον τροπο!

Αυτα τα νεα μας! Φιλια σε ολους

Συγχαρητήρια!!! Με το καλό το νέο μέλος!! Φύλο ξέρουμε;;; Νομίζω επειδή είναι δύο θα είναι καλύτερα τα πράγματα αφού θα παίζουν μεταξύ τους και γενικά θα έχουν πολλά ενδιαφέροντα!!! Είναι κ σχετικά μεγάλες οπότε θα βρείτε γρήγορα τους ρυθμούς σας πιστεύω!! Το δικό μου το καημενάκι ήταν μόλις 19 μηνών, μόνος και πρόωρα με ότι αυτό συνεπάγεται από άποψη φροντίδας κ χρόνου που ασχολούμασταν μαζί τους!!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Anchelita!!!!! Μπραβο ρε θηρίο! Συγχαρητήρια!!!!!!!! Ομολογώ οτι για μένα ειναι ένας "φόβος" το τρίτο παιδάκι αλλα παντα χαίρομαι πολυ οταν ακούω να συμβαίνει. Θα χουν μεγαλώσει οι κορούλες σου μεχρι να γεννήσεις θα εχουν και η μια την άλλη, ολα καλά θα πάνε! Μετα την εμπειρία με τα δυδιμα το νέο μωρό θα ειναι για σενα παιχνιδάκι. Ε και τις μεγάλες (απίστευτος χαρακτηρισμός!) θα τις απασχολούν και λίγο στην αρχη και οι γονείς σου ή και ο άντρας σου. Μη σου πω να τις βάλεις στο παιχνίδι να σε "βοηθούν" με το μωρό. Για τον παιδικό νομιζω καλα κανεις στη φάση αυτη.

Αν κι εγω τελικά μετα απο πολυ σκέψη και ψάξιμο δεν θα τα παω εφέτος. Οσο κι αν κουράζομαι μετα συνειδητοποιώ οτι αυτές τις στιγμές δεν θα τις ξαναζήσω οποτε γιατί να τις χάσω αφού κουτσά στραβά την παλεύω;

Με το καλο σου ευχομαι και κρατά μας ενήμερες με τα νέα σας!


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Tsa!!! Sas vrika epitelous den antexa eixa psaksei olo to forum, imouna na skasw!!

Na mpw kai gw sti parea sas, prosfati didimomanoula, se dio agorakia, ton Axillea kai ton Leonida. Telh Maiou irthame spiti mas logw prowrotitas stis 26 kai kati vdomades alla twra megalwnoume kai omorfenoume!!


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από εμένα!

Salomi Sofia καλωσήρθες και σε αυτό το θέμα! Πώς πάνε τα αγοράκια σου? Καλά από ότι μας γράφεις, έτσι? Σου χαμογελάνε?

Εμένα τα αγοράκια μου είναι 6 μηνών και ενώ όλο έλεγα πόσο ήσυχα μωράκια είναι, τον τελευταίο καιρο έχουν αγριέψει λίγο. Γκρινιάζουν πιο πολύ και πολλές φορές κλαίνε το βράδυ πριν κοιμηθούνε και το μεσημέρι. Το περάσατε κι άλλες μαμάδες αυτό? Γενικά τα μωρά σας πώς πέφτουν για ύπνο? Τα βάζετε να ξαπλώσουν και κοιμούνται? Και τί ώρα?

Εμείς φέτος κλείσαμε για διακοπές και θα πάμε κι αρκετό καιρό. Αυτό το αποφασίσαμε γιατί θα είναι το μόνο Καλοκαίρι που δεν θα εργάζομαι και θέλουμε να το ευχαριστηθούμε. Τώρα πώς θα είναι με τα μωρά θα δείξει. Θα πάμε τον Ιούλιο καμιά δεκαριά μέρες στη Μυτιλήνη που έχουν εξοχικό οι δικοί μου και στην Κρήτη άλλο τόσο σε ξενοδοχείο. Κλείσαμε ένα μεγάλο δωμάτιο με κουζινάκι.

Anchellita τί ωραία που εμεινες και πάλι έγκυος και θα κάνεις κι άλλο μωρό! Κι εγώ θα ήθελα πολύ ένα τρίτο παιδάκι αλλά δεν ξέρω, δεν θέλω να μπω στη διαδικασία της εξωσωματικής ξανά, παρόλο που έκανα φυσικό κύκλο (και δεν ήταν τόσο βαριά από άποψη φαρμάκων τουλάχιστον). Τώρα είμαι 37 ετών και αν πεις ότι αφήνεις και ένα μικρό διάστημα να μεγαλώσουν λίγο αυτά και να επιστρέψω και στη δουλειά που όταν θα γυρίσω θα κοντεύω δύο χρόνια που θα λείπω (μαζί με την αναρρωτική)...δεν ξέρω δεν μου βγαίνει χρονικά. Βέβαια καμιά φορά δεν ξέρεις πώς θα τα φέρει ο Θεός τα πράγματα. Μπορεί και να μας τύχει!

Αργυρώ τί κάνουν τα παιδάκια σου? Καλύτερα από ιώσεις τώρα πια ε? Άντε να ευχαριστηθείτε το Καλοκαίρι σας που από ότι κατάλαβα έχετε ωραία σχέδια. Στην Εύβοια θα πάτε?

Φιλιά πολλά και στις υπόλοιπες!! Είχα χαθεί λίγο λόγω τρεξίματος αλλά τώρα ελπίζω να τα ξαναλέμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμεις πρεβεζα κανανε Τίς καλύτερες διακοπες 2 συνεχόμενες χρονιές.αλλα δωματιο με ξεχωριστη κουζινα και μπορουσα να μαγειρεψω για τα μικρα και θαλασσα στα 2 λεπτα με τα ποδια.καναμε μπανιο πρωι απογευμα και το βραδυ βολτιτσες!

Link to comment
Share on other sites

Γεια κ χαρα σας! Τι κανετε? Χαθηκαμε, ειμαστε στο πολυ τρεξιμο! Τα κοριτσια θεριευουν! Ειναι μικρα ανθρωπακια πλεον, με οτι αυτο συνεπαγετα!

Θεμα παιδικος βλεπω θιγετε. Εμεις λεμε τον επομενο Σεπτ να τις στειλω, 2 μηνες πριν τα 3α τους γενεθλια. Το σκεφτηκα κ για φετος το Σεπτ αλλα τελικα αποφασισα αφου υπαρει η δυνατοτητα, να τις κρατησω σπιτι. Φοβαμαι τις ιωσεις. Εχουμε κ εξτρα λογο, το Δεκεμβριο, να πανε ολα καλα, τα κοριτσια θα γινουν μεγαλες αδερφες! Οποτε οι μεγαλες πρωτη φορα παιδικο κ ενα νεογεννητο στο σπιτι, φανταζεστε τι εχει να γινει. Γιαυτο κ το αφησαμε για φετος. Τωρα πως θα την παλεψω σπιτι κ με τα 3 μαζι, θα δουμε!

Αργυρω, ποση διαφορα εχουν τα δικα σου? Πως αντεδρασαν τα κοριτσια στο μωρο? Εμενα θα εχουν 25 μηνες. Με αγχωνει ο πρωτος καιρος, αλλα οκ μετα το βλεπω πιο χαλαρα κ λεω θα τη βρουμε την ακρη με καποιον τροπο!

Αυτα τα νεα μας! Φιλια σε ολους

Mε το καλο το νεο μελος!!!!.......και καλα κουραγιααααα......

Τα δικα μου εχουν μονο 15 μηνες διαφορα!!Ο μικρος ειναι ψηλος και ανεπτυγμενος που στο δρομο με ρωτανε αν ειναι τριδιδυμα:tongue:

Για σενα θεωρω πως η καλυτερη λυση ειναι ο παιδικος(με οτι αυτο συνεπαγεται)εκτος κι αν υπαρχει καποιος στην οικογενεια που θα μπορουσε να προσφερει ουσιαστικη βοηθεια.Οι ιωσεις ειναι σαφως προβλημα αλλα ειναι κατι που δεν γλιτωνει κανεις οσο και να καθυστερησει αφου μεχρι να παρουν τα αντισωματα αυτα αρρωσταινουν!!Εμεις το πρωτο 10ημερο του ιουνη ημασταν με 39,5 αρρωστα και τα τρια.....Οσο για την αντιδραση των δικων μου οταν εφερα τον μικρο θα ελεγα αδιαφορια στην αρχη....μετα σκοτωμος....και τωρα που οι μικρες παιζουν περισσοτερο μεταξυ τους δεν πολυασχολουνται με τον αλλον!!

Παρολαυτα τον ερχομο του τριτου παιδιου δεν θα τον αλλαζα

με τπτ!!!Μπορει να ειμαι στο ποδι απο της 6 το πρωι μεχρι 11-12 το βραδυ αλλα επελεξα να δουλευω και να φερω στον κοσμο τρια παιδια που προσπαθω να τους προσφερω οτι καλυτερο μπορω....μακαρι να ειχα περισσοτερο χρονο γι'αυτα....αυτο ειναι το μονο μου παραπονο!!


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμεις πρεβεζα κανανε Τίς καλύτερες διακοπες 2 συνεχόμενες χρονιές.αλλα δωματιο με ξεχωριστη κουζινα και μπορουσα να μαγειρεψω για τα μικρα και θαλασσα στα 2 λεπτα με τα ποδια.καναμε μπανιο πρωι απογευμα και το βραδυ βολτιτσες!

Ακουγεται τελειαααα!!!!Καποια στιγμη στειλε μου αναλυτικα πληροφοριες για το μερος και το καταλυμα αλλα οχι για φετος....την θαλασσα θα την δουμε μονο με κυαλια φετος!!!


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Tsa!!! Sas vrika epitelous den antexa eixa psaksei olo to forum, imouna na skasw!!

Na mpw kai gw sti parea sas, prosfati didimomanoula, se dio agorakia, ton Axillea kai ton Leonida. Telh Maiou irthame spiti mas logw prowrotitas stis 26 kai kati vdomades alla twra megalwnoume kai omorfenoume!!

Να σας ζησουν τα αγορακια σας!!!Καλως σε βρηκαμε κι εμεις:P:p:p:p!!!!


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kalimera koritsia!

Vesy Mia xara ta dika sou?? Mou fenete etsi tha ginoun Kai ta dika mou.. Isixa twra pou nai nwris kai meta den tha ta prolavenw!

argyro euxaristw! Na xereste kai 'seis ta paidakia sas ola!!

Autes p kanate paidi meta h prin ta didima pws einai? Thelw trito kai o antras mou alla oloi m lene oxi mi kai einai nwris kai pws tha ta vgaleis pera ktl ktl!


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμεις πρεβεζα κανανε Τίς καλύτερες διακοπες 2 συνεχόμενες χρονιές.αλλα δωματιο με ξεχωριστη κουζινα και μπορουσα να μαγειρεψω για τα μικρα και θαλασσα στα 2 λεπτα με τα ποδια.καναμε μπανιο πρωι απογευμα και το βραδυ βολτιτσες!

Με πρόλαβε η Αργυρώ! Θέλω κ εγώ πληροφορίες! Βάλε μας το κατάλυμα αν μπορείς! Θυμάσαι κ πόσα δίνατε την βραδιά;


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Με πρόλαβε η Αργυρώ! Θέλω κ εγώ πληροφορίες! Βάλε μας το κατάλυμα αν μπορείς! Θυμάσαι κ πόσα δίνατε την βραδιά;

Του χρόνου μας βλέπω ολους Πρέβεζα.Το κατάλυμα το βρήκα μια χαρά βολικό και το πιο σημαντικό κοντά στην θάλασσα με άμμο ιδανική για τα παιδιά μας


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κοριτσια τι κάνετε?

εγώ αγωνιώ πολύ με τις σημερινές εξελίξεις. ...αισιοδοξω πως θα έχουμε θετικά αποτελέσματα αλλα φοβάμαι πολύ για το αύριο. .

φιλιά σε όλες σας και στα παιδάκια σας!!!


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...