Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

      Να σου πω δεν έχω φτάσει μέχρι αυτό το σημείο ακόμη.....

      Κάνε ότι σε κάνει νιώθεις ασφαλής κ σου δίνει σιγουριά. Όλα θα πάνε καλά!

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

Ευχαριστώ κορίτσια μου μου δίνετε κουράγιο. Φεύγουμε την Τεταρτη και κάθε μέρα "βαραίνω" και λίγο παραπάνω. Τους το ειπα κιόλας. Ο γιος μου το απόλυτο κενό δεν ξέρω αν έπιασε τίποτα, η κόρη μου μου ειπε οκι μαμά ζε σέω φύγει!! Κάνουμε και προτάσεις στο 50%. Ο μικρός οχι ειναι φανερά πλέον πιο πισω στην ομιλία.

Mpougos αυτο ακριβώς σκεφτομαι για οικογενειακές διακοπές του χρόνου. Εφέτος δεν μας έβγαινε με την καμία. Εδω να μαστε να μας δώσεις τα φώτα σου και πληροφορίες για δωμάτια...


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οσο θυμαμαι το καλοκαιρι που ηταν 1,5 εφιάλτης !!!ειχα κλεισει κοντα στην αθηνα μονη με τα 2 και ο συζυγος πηγαινοερχόταν ,ενα σωρό πραγματα στο αυτοκινητο δεν ξερω πως χωρεσαμε ολοι!!'τα μικρα μεχρι και στα ντουλάπια κρυβόντουσαν της κουζίνας,πως επιζήσασα δεν ξερω...τις αλλες χρονιές ομως λιγότερα πραγματα,λιγοτερο αγχος,μεγαλυτερα παιδια...!!!γιουπι!!

Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαίρι που ήμουν έγκυος στον μικρό πήγαμε στο Ξυλόκαστρο για πολύ λίγες μέρες και κουραστικα πολυ. ....πέρσι που ήταν και ο μικρός μολις 10 μηνών μπορώ να πω πως ήταν ακόμα πιο δύσκολα. ....φέτος λοιπόν για ευνόητους λόγους διάλεξα βουνό και το καταευχαριστηθηκαν!!!Αλλά επειδή με τρώει ο κ@@λος μου κλείσαμε και λίγες μέρες στην θάλασσα. .....😉


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Argyro καλά να περάσετε! Άντε λίγο υπομονή και μετα θα απολαμβάνουμε οοολοι μπάνια και θάλασσα. Να η Mpougos μας δίνει ελπίδα! Ποσο έμεινε 2-3 χρονάκια, Χιχιχι!

Οντως παντως τα μπάνια τους κάνουν καλό. Κι εμας μας τα σύστησε και ο παιδιατρος και η ομοιοπαθητικος που έχουμε. Γιαυτό και προσπαθούσαμε ενα μήνα στο χωριό να τα πηγαίνουμε μέρα παρα μέρα παρα που συχνα κλαταραμε απο την κούραση.


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειχα γραψει ενα τεραστιο μηνυμα αλλα χαθηκε!

Εν ολιγοις πηγαμε κ εμεις διακοπες που μονο οι μικρες το καταφχαριστηθηκαν, ολοι οι υπολοιποι ψοφησαμε!

Στα highlights του καλοκαιριου ειναι οτι κοψανε πιπιλα κ καναν προοδο ( βασικα η μια μονο) με το θεμα πανα. Με την ομιλια ειμαστε πολυ πισω ακομα. Μariliw επαθα πλακα με την κορη σου που μιλαει τοσο καλα.

Τωρα παλευουμε να συνηθησουν ξανα τους ρυθμους του σπιτιου κ να μπουν παλι σε μια σειρα.

Οσο για τις αποδρασεις ανευ τεκνων εγω ειμαι πολυ υπερ. Οταν μπορειτε καντε το χωρις τυψεις.Την πρωτη φορα που τις αφησα ηταν 8 μηνων. Απο τοτε τις εχω ξαναφησει αλλα 4-5 ΣΚ, μια διανυκτερευση μονο, τοσο αντεχουν οι παππουδες! Αλλα απο το τιποτα κατι ειναι κ αυτο.

Εγω διανυω αισιως τον 6ο μηνα κα σε 3 μηνες περιμενουμε τη μπεμπα μας! Εκει να δουμε τι θα γινει!


zh9bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν την παλεύω την κλεισούρα. ....Έχω μάλλον αποθυμενα απο τα 6αμηνα που είχα πάρει για τα μικρά!!!Ανυπομονώ να περάσουν οι μέρες...

Ελπίζω να είναι κάπως καλύτερα φέτος και να μην γκρινιάζουν......μετα αντε να μπουν σε ρυθμούς ρουτίνας γιατί πλησιάζουν οι μέρες του σχολείου!!Αργούν φέτος και τα αποτελέσματά του εσπα και θα φάμε πολύ άδεια άσκοπα!!!Οι μικρές έχουν περάσει σε δημόσιο που ξεκινάει 3 Σεπτέμβρη αλλά ο μικρός μόνο με το εσπα έχω ελπίδες.Εσείς τι θα κάνατε??Εσπα έκανα και για τα τρία...θα τα χωρίζετε??οι μικρές μαζί και ο βενιαμίν μόνος του :cry:...εχω δηλώσει τον περσινό σταθμό και εύχομαι να μου τον πάρουν εκεί .....αλλιώς ο κακομοίρης θα πλανταξει στο κλάμα μέχρι να συνηθίσει!


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πώς την κόψατε την πιπίλα???

Το μωράκι που έρχεται είναι το 3ο σας κοριτσάκι??εγώ έχω δύο κοριτσάκια και τον ξεκάρφωτο. ...αλλά αν έκανα 4ο θα ήθελα πάλι κοριτσάκι. ....


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πώς την κόψατε την πιπίλα???

Το μωράκι που έρχεται είναι το 3ο σας κοριτσάκι??εγώ έχω δύο κοριτσάκια και τον ξεκάρφωτο. ...αλλά αν έκανα 4ο θα ήθελα πάλι κοριτσάκι. ....

Ναι, κοριτσακι περιμενουμε!3η κορη! Εσκασε ο πατερας που ηθελε το γιο!

Την πιπιλα την κοψαν καταλαθος! Με τα πηγαινε ελα σπιτι εξοχικο,ημασταν συνεχεια με μια βαλιτσα στο χερι. Ε,πεταξα απο λαθος το τσαντακι που τις ειχα (το τελευταιο 6μηνο τις παιρναν μονο στον υπνο) κ βρεθηκαν ξαφνικα χωρις πιπιλες. Εν τω μεταξυ παιρναν αποκλειστικα πιπιλες difrax που ειναι συμπαγεις κ μπορουσαν να τις δαγκωνουν, χωρις να κοβονται. difrax στη Χαλκιδικη ηταν αδυνατο να βρω. Αγορασα 2-3 αλλες που τις εκαναν κομματακια αμεσως κ ξενερωσαν. Ζητουσαν αλλη, αλλη δεν ειχα,γκρινιαξαν κανα 2 βραδια κ αυτο ηταν, μεχρι να γυρισουμε Θεσσαλονικη να παραγγειλω νεες το ειχαν ξεχασει το θεμα.


zh9bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ήρωας Anchelita! Μπραβο σου! Με τα διδυμα κι εσύ στον 6 και διακοπές;;!!! Φανταζομαι αυτη η εγκυμοσύνη θα ειναι ευκολότερη απο την προηγούμενη ε; Με το καλό και η μπεμπα! Για τις ίδιες καλυτερα που θα ειναι και οι 3 κοπέλες θα κάνουν καλυτερη παρεούλα.. Για τον μπαμπά υπαρχει παντα και η επιλογή του 4ου παιδιού! Χαχαχα!!!

Την πιπίλα ο γιος μου μονο τη θέλει στον ύπνο μονο αλλα ειναι προς το παρόν αδύνατο να κοπεί. Μα τέτοιος εθισμός...;;!! Η μικρη δεν την πηρε ποτέ. Κι εμας το κοριτσακι παει καλά νομιζω με το θέμα πάνας. Εννοώ οτι μου λέει τσίσα και την πηγαίνω δεν εχω επιχειρήσει όμως να της βγάλω την πάνα. Ίσως απο Σεπτέμβρη οταν μαζευτούμε. Ζηλεύει και ο μικρός θέλει κι αυτος γιογιό μετα μου λέει έκανα και φυσικά δεν εχει τίποτα. Με προβληματίζει λίγο που δεν συμβαδίζουν γιατί εχω την ανυσηχια μηπως καθυστερώ τη μια ή τρέχω τον άλλον "λόγω αδράνειας" στην ανάπτυξη γενικότερα. Η μικρη παει σφαίρα (με τα καλά του και τα κακά του!) ο άλλος μπουχεσακος! Αλλα αθώο πλάσμα οπως φανταζομαι ειναι τα αγοράκια.

Argyro δεν ξέρω τι να σου πω για παιδικό. Εκανα μονο μια έρευνα σε ιδιωτικούς και δεν ξέρω απο ΕΣΠΑ κτλ. Είπαμε τελικά να τα κρατήσουμε και φέτος και να παμε του χρόνου. Άλλες φορές το μετανιώνω γιατί κι εγω φρικαρω με την κλεισούρα και δεν ξέρω πως θα την παλέψουμε το χειμώνα.


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι δοξα το θεο αυτη η εγκυμοσυνη μεχρι τωρα παει αψογα. Βεβαια εχει ακομα δρομο κ ετσι πως με τρεχουν οι μικρες να δουμε το θα γινει. Ηδη ο γιατρος συνεστησε ξεκουραση για να μην εχουμε απροοπτα. Απο Σεπτ θα τις παιρνει η μαμα μου κανα 2 πρωινα,για να ξεκουραζομαι λιγο.

Οσο για 4ο δεν παιζει με την καμια,εκλεισε το μαγαζι,θα μεινουμε με 3 κορες.

Για την πανα εμενα η μια μου λεει κακα,τσισα αλλα οταν το λεει εννοει ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. Δεν προλαβαινεις μα της κατεβασεις ουτε το βρακακι. Το θετικο ειναι οτι εχει αισθηση του τι γινεται το αρνητικο ειναι οτι δεν αντιλαμβανεται το χρονο. Ο παιδιατρος μου ειπε οτι ειναι μικρη ακομα κ να της δωσω κ αλλο χρονο κ θα τα καταφερει συντομα. Για να δουμε!


zh9bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμείς με την πάνα τα παμε πολύ καλά.Την φοράμε πια μόνο το βράδυ. ....Βέβαια υπάρχουν και τα ατυχήματα του τύπου δεν πρόλαβα και έτσι είναι γιατί τα έχουν κάνει ακριβώς πάνω στην λεκάνη :mad:...κι εγώ φωνάζω βέβαια!!Τα κακακια ευτυχώς κι οι δύο κανονικά στην λεκάνη....η αδερφή μου που έχει μεγαλύτερα παιδιά την βραδινή πάνα τους την έκοψε όταν ήταν τελείως στεγνή. ..να ισχύει αυτό??Ο δε μικρός πάει κι εκείνος στην λεκάνη τους κάθεται και μου λέει τσισα....


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Οι δίδυμες είναι πια 3 χρονών. ...είναι στο παιδί πότε θα το καταλάβει και θα μπορεί να το ελέγξει...πέρσι όπως έχω αναφέρει η μία ήταν πιο ώριμη πάνω στο θέμα και έκανε τα τσισα στο γιο γιο αλλά όταν φορούσε βρακάκι τα έκανε εκτός πάντα ενώ η μεγάλη μου πέρσι τα έκανε μόνο έξω γελούσε και πηδαγε επάνω για παιχνίδι :shock:....σαφώς δεν θέλει πίεση λοιπόν.


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι κ εγω δεν τρεφω ελπιδες οτι θα την κοψουμε αμεσα. Αλλωστε ειναι μονο 21 μηνων. Αλλα αν αρχισουν κ το δουλευουν ελπιζω του χτονου το καλοκαιρι να τελειωνουμε με το θεμα πανα. Παντως αυτη που μου το λεει πιστευω θα τα καταφερει καποια στιγμη να συγχρονιστει πιο ευκολα! Η αλλα ακομα τιποτα. Απλα λεει κακα γιατι μιμειται την αδερφη της αλλα δεν εχει κανει ουτε μια φορα στο γιογιο


zh9bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμείς πάντως στις διακοπές μας περάσαμε πολύ πολύ ωραία! Και ξεκουράστηκα!! χόρτασα ύπνο!! Κοιμόμασταν μεσημέρι ένα τρίωρο και το βράδυ αν κ λίγο αργούτσικα το λιγότερο ένα 10ωρο!! Συνήθως δε ήτο και συνεχόμενο!!!

Για πάνες βλέπω! Εμείς το παλεύουμε με τον μεγάλο μου! Στην αρχή ήταν πολύ αρνητικός! Ήθελε πανούλα παρόλο που καταλάβαινε να τα πει! Βλέπει τα μικρά βλέπετε κ ζηλεύει!!! Τώρα τον βλέπω πιο χαλαρό! Ζητάει μάλιστα και μόνος του το βρακάκι! Δύο μεσημέρια δε μου κοιμήθηκε χωρίς πάνα κ χωρίς να κατουρήσει!! ΔΕυτέρα και Τρίτη! Χθες και σήμερα δυστυχώς δεν κοιμήθηκε μεσημέρι!!

Αλήθεια με τους παιδικούς του Δήμου τώρα που τα αποτελέσματα του εσπα θα αργήσουν τι θα γίνει;; Θα ανοίξουν πιο αργά;; Ή θα πάρουν παιδιά κ μετά θα διώξουν όσα δεν πληρούν τις προυποθέσεις;;;

Πέπσι χαιρετίσματα και φιλάκια στα μωράκια σου από την Τσέρρυ!!!

Πρώτη φορά σε βλέπω να γράφεις εδώ!! Και εδώ που τα λέμε είναι η πλέον κατάλληλη ομάδα για διδυμομανούλες!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...