Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Lila ki είπε:

      Τι κάμετε κορίτσια μου !!! Μου έκλεισαν το πρώτο υπέρηχο να δπυμε πως προχωράμε κ εάν είναι όλα καλα στις 7 εβδομάδες … αλλά νιώθω τρομερή αδυναμία … λαχάνιασμα θέλω να είμαι μόνο στο κρεβάτι να κοιμάμαι … μήπως μου λείπει Σίδηρος ; Τους πήρα τηλέφωνο σήμερα αλλά δεν με έχουν καλέσει ακόμα πίσω .. 

      Χριστος Ανεστη! Και εγώ λαχανιαζω πολύ εύκολα. Εγώ έχω επαναληπτική χοριακης την Τετάρτη...αν πάνε όλα καλά λογικά θα μου πούνε να κλείσω για τον πρώτο υπέρηχο.

      On 4/5/2024 at 2:43 ΜΜ, Faith22 είπε:

      Κορίτσια μου πρότειναν έναν γιατρό στο δημόσιο,στο Αλεξάνδρας.Δεν είναι τεράστιο ρίσκο λέτε?

      Δυστυχώς δε γνωρίζω καθόλου πόσο ρίσκο είναι. Οι κοπέλες που έχουν προχωρημένη εγκυμοσύνη ή έχουν ήδη παιδάκι μπορούν να βοηθήσουν...Έχεις αποφασίσει να φύγεις ε? 

      On 4/5/2024 at 3:47 ΜΜ, Angot είπε:

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

      Πως είσαι?? Ελπίζω να μην ξαναειχες το ίδιο...

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα! Είμαι παλιά διδυμομανουλα αλλά έχω χάσει επεισόδια... Να ευχηθώ καλή δύναμη και υπομονή σε όλες, μελλουσες και ήδη διδυμομανουλες, καλή αρχή σε όλα τα παιδιά και καλό φθινόπωρο!

Υ.Γ.

Argyro σου έστειλα πμ

Mpougos τι κάνετε;


JDfvp3.png

bDyqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσακι μου που χαθηκες;;τα μικρα σου τι κανουν;εδω που τα λεμε με τετοιο τρεξιμο που ρίχνουμε ολες ζούμε μια τρελα!

Αργυρω μου τι ειναι και αυτο παλι;;πόση ωρα θες να τα πας και τα 3,να τα παρεις και μετα ασε που τα παιδια θα συνηθίσουν θα εχουν φιλους και δεν θα ειναι εύκολη η αλλαγη τους σε αλλο παιδικο.πηγαινε ξανα απο εκει!!

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κοριτσάκια;;; Εμένα τα διδυμάκια μου περπατάνε σας το είπα;;; Η μικρή από μία Αυγούστου ο μικρός από 24 Αυγούστου!! Η μικρή μας δε έχει καμιά δεκαριά μέρες που σκαρφαλώνει όπου μα όπου βρει!! Πήρε θάρρος κ ο μεγάλος κ δώστου ξανά τα σκαρφαλώματα που τα είχαμε κόψει κ από δίπλα και η μικρή!! Ποιός παρασέρνει ποιόν δεν ξέρω :tongue::tongue: Δεν πειράζει όμως γερά να είναι τα μωράκια μας! Τα καμαρώνω που προόδευσαν τόσο πολύ τα διδυμάκια μου!!

Πεπσι αν δεν απατώμαι σήμερα τα διδυμάκια σου γεννεθλιάζουν εε; Να τα χαίρεστε, να είναι πάντα γερά κ ότι ποθείτε να πραγματοποιηθεί!!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Συγχαρητήρια για τις προόδους σας! Marmin τρεχάτε ποδαράκια μου τωρα ε; Χαλάλι όμως.. Δεν την αλλάζω αυτη τη φάση οσο δύσκολη κι αν ειναι.

Αργυρώ τι εγινε με τους παιδικούς; Τρέχεις απο τον έναν στον άλλον ή Βολευτηκατε τουλάχιστον σε 2; Απορώ αυτούς που κάνουν τις επιλογές παντως με τι κριτήρια χωρίσουν 3 παιδιά, εκ των οποίων τα 2 ειναι διδυμα;;!!! Αν ειναι ποτε δυνατόν!

Κορίτσια εμεις γράφτηκαμε σε δραστηριότητες και ειμαι τόσο χαρούμενη. Ξεκινήσαμε κολυμβητήριο μια ή δυο φορές την εβδομάδα (οσο αντέξουμε) και σε ενα κέντρο δημιουργικής απασχόλησης μια φορα την εβδομάδα. Αφ ενός τα μωρα γουστάρουν τρέλα και στα δυο και τα βλέπω και τρελαίνομαι και αφ ετέρου ίσως έτσι τα απογεύματα του χειμώνα θα βγουν λίγο πιο εύκολα. Που να κρατηθούν στο σπίτι κλεισμένα οέο;;;!!!!


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου πόσο μα πόσο με καταλαβαινετε!!!.....αν σάς πω πως από τώρα ανυπομονώ για τα Χριστούγεννα που θα κλείσει ο παιδικος σταθμός και θα κάνω μία διακοπή από αυτό το τρέξιμο θα με πιστέψετε???

Σίγουρα ο σταθμός του μικρού επειδή είναι δημόσιος κλείνει όπως τα σχολεία για τον άλλον που πάνε οι μικρές ακόμη δεν γνωρίζω.

Χαλάλι σκέφτομαι το τρέξιμο γιατί είμαι ευχαριστημενη με τους χώρους και με τις δασκάλες οπότε δεν κουνιέμαι άσε που οι μικρές τον παιδικό που πηγαίναμε πέρσι ούτε να ακούσουν!!!!Λίγο οι αργίες λίγο τα Χριστούγεννα και το Πάσχα θα κυλήσει ο καιρός. ...

Εσεις τι κάνετε? Μωρέ πότε θα κανονίσουμε να βρεθούμε??Κανα εμπορικό που να έχει παιδότοπο να τα αφήσουμε εκεί να πάρουμε και τους άντρες μας....γιατί ο δικός μου δεν κολωνει θα θέλει να έρθει. ....τι λέτε??Φιλιά 😘


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια!

Συγχαρητήρια για τις προόδους σας! Marmin τρεχάτε ποδαράκια μου τωρα ε; Χαλάλι όμως.. Δεν την αλλάζω αυτη τη φάση οσο δύσκολη κι αν ειναι.

Αργυρώ τι εγινε με τους παιδικούς; Τρέχεις απο τον έναν στον άλλον ή Βολευτηκατε τουλάχιστον σε 2; Απορώ αυτούς που κάνουν τις επιλογές παντως με τι κριτήρια χωρίσουν 3 παιδιά, εκ των οποίων τα 2 ειναι διδυμα;;!!! Αν ειναι ποτε δυνατόν!

Κορίτσια εμεις γράφτηκαμε σε δραστηριότητες και ειμαι τόσο χαρούμενη. Ξεκινήσαμε κολυμβητήριο μια ή δυο φορές την εβδομάδα (οσο αντέξουμε) και σε ενα κέντρο δημιουργικής απασχόλησης μια φορα την εβδομάδα. Αφ ενός τα μωρα γουστάρουν τρέλα και στα δυο και τα βλέπω και τρελαίνομαι και αφ ετέρου ίσως έτσι τα απογεύματα του χειμώνα θα βγουν λίγο πιο εύκολα. Που να κρατηθούν στο σπίτι κλεισμένα οέο;;;!!!!

Καλές βουτιές 😊😊. ..τα μικρά φαντάζομαι πως θα έχουν ξετρελαθεί με το κολυμβητήριο και πολύ καλή επιλογή και πρωτοβουλία το κέντρο απασχόλησης θα τα εξελίξει θετικά!!


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Είμαι παλιά διδυμομανουλα αλλά έχω χάσει επεισόδια... Να ευχηθώ καλή δύναμη και υπομονή σε όλες, μελλουσες και ήδη διδυμομανουλες, καλή αρχή σε όλα τα παιδιά και καλό φθινόπωρο!

Υ.Γ.

Argyro σου έστειλα πμ

Mpougos τι κάνετε;

Σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου κοριτδακι μου!!!Τον μικρό λόγω μορίων και λόγω ηλικίας(μόνο βρεφικό) δεν είχαμε πολλές επιλογές οπότε μου τον πήρανε στον δημόσιο αλλά τοπαράλογο ήταν που πήραν την μικρή μου στο περσινό σταθμό που δενθέλει να πάει εκεί με τπτ και την μεγάλη μου την πήραν στον ίδιο παιδικό πού είναι και ο μικρός αλλά σε άλλο χώρο λόγω ηλικίας.Τις μικρές δεν με συμφέρει να τις κουνήσω από τον δημόσιο γιατί του χρόνου έχω πολλά μόρια λόγω επανεγγραφής και ίσως είμαι τυχερή και μου πάρουν και το μικρό.

Δυστυχώς χρόνος δεν υπάρχει για να ασχοληθούμε με το εσπα και από όσο γνωρίζω τα αποτελέσματα βγαίνουν από αυτόματα σύστημα λογω μορίων οπότε μικρή η πιθανότητα λάθους.Μακάρι να μπαίναμε όλα τα παιδάκια που προσπάθησαν. ...ας μην είμαι αχαριστη και πάλι καλά!!!


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι Argyro τα μικρα το καταευχαριστιούνται οντως! Για εμας ειναι λιγάκι κουραστικό αλλα οταν βλεπουμε τόσο χαρούμενες φατσούλες λέμε πως αξίζει τον κόπο!

Λοιπόν για τη συνάντηση εγώ ειμαι πολύ μέσα. Είχαμε πει ξανα στο παρελθόν αλλά δεν το κανονίσαμε. Ελπιζω αυτη τη φορα να τα καταφέρουμε. Κι επειδή στη βράση κολλάει το σίδηρο ας ξεκινήσουμε με διαθεσιμότητες και βλεπουμε. Εγω για παράδειγμα (γιατι ο άντρας μου δεν παιζει αυτη την περίοδο εχει πολυ δουλειά) μπορω ολα τα πρωινά αρκεί να το κανονισω έγκαιρα με τη δουλειά και τα απογεύματα με μια μεγαλύτερη δυσκολία αλλα θα το κανονισω και πάλι. Το Σ/Κ ίσως με δυσκολέψει λίγο παραπάνω γιατί συνήθως τρέχουμε να προλάβουμε οτι δεν εγινε μέσα στη βδομάδα. Αλλα και πάλι αν το προτιμάτε θα προσπαθήσω. Οι υπόλοιπες;

Οσο για εμπορικό με παιδότοπο παιζει σίγουρα το Μολ Αγίου Δημητρίου και οχι του Αμαρουσιου που δεν εχει τίποτα. Ξέρει καμια τίποτα άλλο;


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Στο mall του Αγίου Δημητρίου δεν έχω πάει ποτέ. ...έχει παιδότοπο και απο ποίες ηλικίες? ?

Εγώ δυστυχώς δουλεύω μέρες και ώρες καταστημάτων που σημαίνει ότι μπορώ Σάββατο από το μεσημέρι και μετά και την Κυριακή όλη μέρα εκτός κι αν είναι ο άντρας μου επιφυλακή οπότε δεν κουνιομαστε😞....για μένα είναι ακατορθωτες οι καθημερινές!!!...

Μακάρι να μπούνε κι άλλες να διαβάσουν για την συνάντηση και να γίνουμε περισσοτερες!!!

Φιλιά πολλά από μένα 😚😚


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!! καλή σχολική χρονιά στα παιδάκια που ξεκίνησαν σχολείο,παιδικο κτλ!!! εμείς εδώ μεγαλώνουμε κ ανταρτεύουμε κι άλλο!!!

Έχουν μάθει εν τω μεταξύ που πάμε κάθε μέρα βόλτα κ η 1η λέξη με το που ξυπνάμε κ η τελευταία πριν κοιμηθούμε είναι άτα!! μεγάλα σουρτούκια έγιναν!! απλά τα πρωινά είμαι μόνη κι είναι αδύνατον να τους βγάλω μόνη μου! πως να τους κυνηγάω κ τους δυο?? αχ βαχ....σκέφτομαι κι εγώ να τα πάω κολυμβητήριο κ έχω αρχίσει κ το ψάχνω..βέβαια στο ένα που έχουν baby swimming κ ρωτήσαμε χθες μου σηκώθηκε η τρίχα! ζητάνε 40ε/παιδί αν είναι για 1 φορά την εβδομ. κ το μάθημα κρατάει 30 λεπτα ή 55ε αν θέλω 2 φορές την εβδομάδα! συγνώμη αλλά ένιωσα τελείως κορόιδο ειδικά στην εποχή που ζούμε!!

Mariliw εσείς ποσα δίνετε αν επιτρέπεται? να ξέρω αν είναι όντως εξωφρενικό ή απλα εκεί παίζουν οι τιμές!! κ στις δραστηριότητες που είπες τι ακριβώς κάνουν?

καλά τρεχάματα κορίτσια κ κουράγιο σε όλες!!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Myheart οχι να μη νιώθεις κορόιδο. Περιπου οι τιμές εκει κυμαίνονται. Βέβαια συνήθως το μάθημα διαρκεί 40 λεπτά και στα διδυμα υπαρχει παντα μια έκπτωση. Αν δε συμφωνήσετε σε μειωμένη απόδειξη τότε κατέβαινει ακόμη λίγο. Πέρα απο την τιμή και αν το αποφασίσετε θα πρέπει να ελέγξεις και τις συνθήκες υγειηνης. Πισίνα χωρίς χλώριο καθαρά αποδυτήρια αλλαξιερας κτλ και κατάλληλο για την ηλικία των μωρων μάθημα. Συνήθως τα κολυμβητήρια παρέχουν ενα δωρεάν δοκιμαστικό μάθημα οποτε στην πράξη θα μπορέσετε να ελέγξετε καλυτερα όσα σου λέω. Εμενα τα μωρα εχουν ξετρελαθεί οποτε συνεχίζουμε ακάθεκτοι.

Οσο για το άλλο που με ρωτάς πηγαίνουμε εδω http://www.myplayce.gr/activities.php?location=002492FBAA στο οποίο γίνεται επισης πολυ καλή δουλειά. Μακάρι να είχαμε τη δυνατότητα για περισσότερες απο μια φορές την εβδομάδα. Ωστόσο προτιμώ κατι πολυ καλό έστω για μια φορα παρα κατι οικονομικότερο χωρίς αντίστοιχο αποτέλεσμα.


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είχα ρωτήσει οταν ο μεγάλος μου ήταν μικρούλης! Μου είπαν σαράντα για ένα μισάωρο την εβδομάδα!! Κοροιδία όντως! Όσο καλή δουλειά κ αν κάνουν 160 ευρώ για δύο ώρες ούτε ο πρωθυπουργός δεν τα βγάζει :tongue::tongue: Και μιλάμε για Σαλονίκη! Αν στην Αθήνα έχετε ίδιες τιμές τι να λέμε τότε! Μπράβο!

Δεν πειράζει έχουμε καιρό για δραστηριότητες! Και να είχα τη δυνατότητα δεν πιστεύω να τα έστελνα γιατί δε μου αρέσει να με εκμεταλλεύονται!!

Πωπω! Τι ωραίες δραστηριότητες που έχετε εκεί στα Αθήνας!!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είχα ρωτήσει οταν ο μεγάλος μου ήταν μικρούλης! Μου είπαν σαράντα για ένα μισάωρο την εβδομάδα!! Κοροιδία όντως! Όσο καλή δουλειά κ αν κάνουν 160 ευρώ για δύο ώρες ούτε ο πρωθυπουργός δεν τα βγάζει :tongue::tongue: Και μιλάμε για Σαλονίκη! Αν στην Αθήνα έχετε ίδιες τιμές τι να λέμε τότε! Μπράβο!

Δεν πειράζει έχουμε καιρό για δραστηριότητες! Και να είχα τη δυνατότητα δεν πιστεύω να τα έστελνα γιατί δε μου αρέσει να με εκμεταλλεύονται!!

Πωπω! Τι ωραίες δραστηριότητες που έχετε εκεί στα Αθήνας!!!

κι εγώ για θεσ/νικη λέω μαρμίν μου!! λέω αυτό που είναι πίσω από τα φυτώρια βασιλειάδη μετά το κόσμος! κ το άλλο το οποίο ετοιμάζουν τώρα την πισίνα (η οποία είναι με όζον) το star pool δίπλα στο κόσμος! κι εμένα πολλά μου φαίνονται! για 2 ώρες το μήνα 110ε!!!

κι όμως Μαριλιώ μου κορόιδο νιώθω κι ας κάνουν καλή δουλειά όπως λέει κι η μαρμίν!! με τέτοια κρίση το θεωρώ υπερβολή!!! κι όσο να θέλω να τα στείλω δυστυχώς τέτοια ποσά δεν παίζει να δώσω! εκτος αν τα βρούμε σε καλύτερη τιμη! μ'ένα μισθό είμαστε κι εμείς κι απ'το υστέρημα θα τα έδινα αλλά όχι κι έτσι!! συμφωνώ με μαρμιν..το θεωρώ εκμετάλλευση!

α και η εκπτωση που μου είπαν για τα 2 είναι 10%!!! δλδ εντάξει πρέπει να μας περνάνε για ηλίθιους!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καταλαβαίνω απόλυτα τη δυσκολία της εποχής οπως επισης και την εκμετάλλευση διαφόρων επιχειρηματιών σε διάφορους τομείς. Θα μου επιτρέψετε όμως να ειμαι κάθετη στην άποψη μου οτι υπαρχει μεγάλη μερίδα κόσμου και προς θεού δεν αναφέρομαι σε σας που χαλάει χρήματα σε πράγματα που δεν εχουν ουσία και σε αλλα ζορίζεται. Εχω συναντήσει πολλούς γονείς που ξοδεύουν ασύστολα για ρούχα παππουτσια κτλ αλλα αδιαφορούν για καλά και σωστά παιχνίδια. Οπως και ανθρώπους που πάνε στον καλο γιατρο και πληρώνουν επίσκεψη 80? αλλα επουδενη δεν τα δίνουν για έναν ψυχοθεραπευτή. Απο αυτήν την οπτική ειπα οτι ειπα.. Και ναι θα προτιμήσω να μην τα παω παιδότοπο ή να μην ακολουθήσω τη σούπερ κολεξιόν και να ζοριστω προκειμένου να τους δώσω τα καλυτερα εφόδια. Οσο ειναι δυνατόν και για οσο μπορω!


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω βρε παιδια τα παω κολυμβητηριο οχι του δημου,σε σύλλογο και εχει 30 ε το παιδι για 3 φορες την εβδομαδα 30'.και μαλιστα στα αδερφια παιρνουν25ε.βεβαια δεν ειναι baby swimming

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...